Skocz do zawartości


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘRolex Oyster Precision '~72 Cal. 1220 Ref. 6426Prawa autorskie

MasterMind

Rolex Oyster Precision '~72 Cal. 1220 Ref. 6426

Pamiętam dobrze większość swoich "pierwszych" rzeczy. Pierwszy rower, pierwszy komputer, pierwszy samochód, pierwszy zegarek.

 

Większość z nich była po trochu jak z marzenia, ale każdy zawsze miał jakiś mały mankament. Pierwszy rower, góral, był jakby zrobiony z ołowiu, a po jednej z pierwszych przejażdżek, kolega się na nim wywrócił i zepsuł przerzutki. Pierwszy komputer był używanym laptopem w czasach procesorów Intel Pentium I i nie miał napędu CD, a na dyskietkach to sobie można było... Pierwszy samochód, Ford Escort, był piękny, ale sprowadzony z regionu w Danii, gdzie mocno sypią solą drogi. Sól + blachy w Fordzie, to sobie możecie wyobrazić. Pierwszy zegarek, noname za kilkadziesiąt złotych z kiosku Ruchu, miał piękne podświetlenie (z niebieskim delfinem ;) ), ale przeżył tylko jeden sezon.

 

Dziś kupiłem pierwszego Rolexa. Po części zegarek moich marzeń, ale i niepozbawiony wad. Ref. 6426 rocznik ~1972, cal. 1220 (manualny naciąg). Koperta w dobrym stanie zachowania, szlify fabryczne jeszcze widoczne, uszy grube, "niezjedzone". Tarcza w wyśmienitym stanie, tak samo wskazówki. Bransoleta ze zwijanej blachy, typowy klekot ale w całkiem ok stanie jak na ten rocznik.

 

Mój pierwszy Rolex, co w "karierze" początkującego konesera vintage (bo kolekcjonerem nie jestem) jest chyba znaczącym krokiem. Co prawda zakup ten po raz kolejny oddala mnie od głównego celu, jakim jest vintage Datejust, ale czy można mnie tym razem winić?


  • 0

  bardzo ladny egzemplarz :) gratuluje wyboru :) naprawde bardzo dobry gust. wiele osob powie, ze za maly.. ale wg mnie to klasyka. Ten model bardzo dobrze lezy na nadgarstku:) tak samo jak DJ vitage 36mm, bo ten ma 34mm, prawda?

  Pozdrawiam

   • 0
  Zdjęcie
  Edmund Exley
  cze 04 2018 21:55

  Gratulacje. A fajny opis potwierdza, że jesteś jednym z najbardziej błyskotliwych użytkowników forum.

   • 2