Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość )a(ek

Atlantic Worldmaster - renowacja ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość )a(ek

Witam ponownie.

Co radzicie w sprawie tego zegarka?

Cyferblat trochę stracił na kolorze, wskazówki jakby miały jakiś nalot .

Jest sprawny - ale spieszy się ze 2 minuty na dobę.

Renowacja podnosi czy obniża wartość ?

Czy może ktoś zna przybliżona datę produkcji?

 

post-0-0-55107600-1330477101.jpg

 

post-0-0-68766600-1330477102.jpg

 

Pozdrawiam Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem renowacji tarczy, ale w tym przypadku chyba bym polecił. Drobne wady dodają uroku ale ta duża plama już nie. Na Złotej powinni sobie poradzić, ponoć mają dwie techniki różniące się ceną - widziałem wyniki i polecam droższą. Ponieważ cyfry i logo są wystające, wyjdą ładnie. Odświerzenie koperty też by jej dobrze zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Grzesiek prawi - tarcza jest zniszczona, więc renowacja się przyda. W przyadku Atlanticów renowacja podnosi ich wartość generalnie - choć jej koszty mogą się nie zwrócić przy ew. sprzedaży. Zegarek pochodzi z lat 60 (późnych), 70 lub 80 :D

 

No i koniecznie do zegarmistrza na czyszczenie, konserwację i regulację :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF

No właśnie szperam po forum i widzę, że nie jestem oryginalny ze swoim problemem. Podobnie jak Jacek (w 2005) zastanawiam się co zrobić z Atlantikiem, który leży w mojej szufladzie i jest spadkiem po teściu.

Jak widzicie nie ma paska, a nawet nie można go nakręcić, aby się przekonać czy i jak działa (wprawdzie po wzięciu zegarka do ręki sekundnik się przesuwa kilka/kilkanaście sekund do przodu).

Zegarek ma dla mojej żony sporą wartość emocjonalną, więc fajnie by było go powierzyć w dobre ręce do renowacji i przeglądu/naprawy.

Czytałem w innych wątkach, że wielu z Was korzysta z zakładu na Złotej w Warszawie. Może warto go oddać na Złotą? Co z zegarmistrzem? Czy na Złotej zrobią wszystko łącznie z czyszczeniem i smarowaniem werku, czy oni robią tylko renowację? Jeśli potrzebna będzie wizyta u innego zegarmistrza to zrobić ją przed czy po renowacji?

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Pozdrawiam serdecznie,

BLF

atlantic01.JPG

atlantic02.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek stanowi wartość emocjonalną to tym bardziej warto go ''wskrzesić''Ja z ciekawości oddałem Doxe do państwa Głowackich na Złotą i jestem mile zaskoczony.Z zegarka który był ''śmieciem'' /tak nazwał go mój kolega/wyszedł piękny zegarek. :( Mechanizm robiłem w Radomiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Mechanizm robiłem w Radomiu.

Na zdrowy rozsądek to wydaje mi się, że najpierw renowacja, a potem zegarmistrz. Tzn. po robocie zegarmistrza zegarek nie będzie ruszany i spokojnie będzie sobie chodził. Czy mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj: mój sposób to:

 

a - rozebranie zegarka (mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta)

b - wysyłka na Złotą tarczy i wskazówek

c - mechanizm do przeczyszczenia

d - koperty poleruję i czyszczę (kupuję tylko złote) - jeśli stalowa więc dopakuj ją do pkt b

e - po miesiącu odbieram elementy b i c

f - składanie + nowe plexi i pasek

 

Pozdrawiam

 

ps - rezultaty na www.mojezegarki.pl - wkrótce odświeżenie strony o nowe 10 pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Witaj: mój sposób to:

a - rozebranie zegarka (mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta)

b - wysyłka na Złotą tarczy i wskazówek

...

Dzięki!

Teraz dość banalne pytanie: dlaczego radzisz, abym rozebrał zegarek i Głowackim przekazał tylko tarczę i wskazówki? Jak rozumiem radzisz, aby mechanizm do czyszczenia i smarowania przekazać innemu zegarmistrzowi? Czy to znaczy, że Głowaccy specjalizują się w renowacji, lecz nie są dobrzy w konserwacji?

 

ps - rezultaty na www.mojezegarki.pl - wkrótce odświeżenie strony o nowe 10 pozycji

Czy masz też, gdzieś na swojej stronie, zdjęcia tych samych zegarków przed renowacją? Byłoby fajnie zobaczyć jaką drogę przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz dość banalne pytanie: dlaczego radzisz, abym rozebrał zegarek i Głowackim przekazał tylko tarczę i wskazówki? Jak rozumiem radzisz, aby mechanizm do czyszczenia i smarowania przekazać innemu zegarmistrzowi? Czy to znaczy, że Głowaccy specjalizują się w renowacji, lecz nie są dobrzy w konserwacji?

 

Dobrzy ale losztowni. W ogóle w Warszawie wszystkie usługi są droższe.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy masz też, gdzieś na swojej stronie, zdjęcia tych samych zegarków przed renowacją? Byłoby fajnie zobaczyć jaką drogę przeszły.

 

delbana pradziadka zony, przed renowacja koperty i wskazowek:

 

odndhu8.jpg

 

 

po:

 

post-3565-0-74753400-1330648281.jpg

 

wszystko wyslalem do annpolu i po 2 tygodniach oczekiwania dostalem paczuszke z slicznymi maszynkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Czy to znaczy, że Głowaccy specjalizują się w renowacji, lecz nie są dobrzy w konserwacji?

Dobrzy ale losztowni. W ogóle w Warszawie wszystkie usługi są droższe.

J.

U Głowackich czy nie zegarek i tak będzie serwisowany w Warszawie. Czyli jak z powyższego rozumiem, osoby spoza Warszawy rozbierają zegarki i zlecają Głowackim tylko tarcze, wskazówki, ew. koperty, aby zaoszczędzić na kosztach? Czyli skoro i tak będę naprawiał zegarek w Warszawie to radzicie całość roboty zlecić firmie Głowaccy? Czy Głowaccy są drodzy jak na ceny porządnych zegarmistrzów w Warszawie, czy też są drodzy w porównaniu z resztą kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pytanie: dlaczego radzisz, abym rozebrał zegarek"

 

Witaj - powody są dwa

 

a - 100m od mojej pracy jest miły zegarmistrz

b - nie ufam poczcie polskiej (pewna historia)

 

Pozdrawiam

 

ps - wkrótce na stronie zrobie nowy dział "renowacja" z przykładami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
wszystko wyslalem do annpolu i po 2 tygodniach oczekiwania dostalem paczuszke z slicznymi maszynkami

No faktycznie ładny ten zegarek.

Jak widzę na ich stronie Annpol jest w Łodzi. Jak wyczytałem na forum porządnym odnawianiem zegarków zajmuje się tylko jeden zakład w W-wie i jeden w Poznaniu. Czy Annpol wysyła zegarki do W-wy albo Poznania?

a - 100m od mojej pracy jest miły zegarmistrz

b - nie ufam poczcie polskiej (pewna historia)

Pozdrawiam

ps - wkrótce na stronie zrobie nowy dział "renowacja" z przykładami

Rozumiem. W moim przypadku obydwa argumenty odpadają, bo ani nie mam zegarmistrza koło biura, ani nie będę zegarka wysyłał pocztą :wink:

Proszę, daj znać jak już będzie można oglądać dział renowacja na Twojej stronie. Moim zdaniem jest ważne jak pięknie zegarek wygląda obecnie, ale także ile wysiłku i troski włożyłeś, żeby go do tego stanu doprowadzić :idea:

 

===dopisane 23 marca 2007====

Poza forum rozmawiałem ze znajomym, który radził mi zastanowić się czy warto dokonywać gruntownej renowacji pamiątkowego zegarka. Czy nie lepiej utrzymać jego charakter poddając go tylko czyszczeniu, wymianie szybki i znalezieniu oryginalnej koronki?

Myślę, że jest w tym trochę racji. Macie jakieś doświadczenie w rozstrzyganiu dylematu: renowacja czy czyszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dobrzy ale losztowni. W ogóle w Warszawie wszystkie usługi są droższe.

J.

 

Oj tak,- dzis spytałem o koszt odnowienia tarczy do Wołny (i to modelu z banalnymi, płaskimi indeksami, nie giloszowana i bez drobnej podziałki.

Szczerze sie zdziwiłem, gdy usłyszałem 130,- zł :shock:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
===dopisane 23 marca 2007====

Poza forum rozmawiałem ze znajomym, który radził mi zastanowić się czy warto dokonywać gruntownej renowacji pamiątkowego zegarka. Czy nie lepiej utrzymać jego charakter poddając go tylko czyszczeniu, wymianie szybki i znalezieniu oryginalnej koronki?

Myślę, że jest w tym trochę racji. Macie jakieś doświadczenie w rozstrzyganiu dylematu: renowacja czy czyszczenie?

Dylemat jest rozstrzygnięty: nie będzie renowacji, lecz czyszczenie i przywrócenie zegarka do życia, czyli chcemy, aby zostało zrobione:

- dobranie oryginalnej koronki Atlantic

- wymiana szkiełka (też na oryginalne od jakiegoś starego Atlantica)

- czyszczenie tarczy, wskazówek i koperty (bez renowacji)

- czyszczenie i smarowanie mechanizmu

- dobranie paska

 

Jak wiecie z moich postów i profilu, nie mieszkam w Polsce. Najchętniej powierzyłbym misję naprawy zegarka dobremu koledze, który mieszka w Warszawie i może mnie wyręczyć. Problem w tym, że jedynym adresem jaki znam w Warszawie jest firma Głowaccy, ulica Złota. Tylko czy to jest właściwe miejsce na powyższy zakres prac. Skoro nie chodzi o renowację tarczy, ani wskazówek to może ważniejsze, by trafić do kogoś kto jest dobry w czyszczeniu i konserwacji, a nie w renowacji tarcz? Proszę podajcie tutaj (albo na priva) namiary na zegarmistrzów w Warszawie, którym ufacie i wiecie, że z sercem, ostrożnie, a zarazem solidnie podejdą do tego zegarka.

Jeden ze znajomych dał mi kontakt do swojego zaufanego zegarmistrza w Łodzi. Biorę pod uwagę wysłanie zegarka do Łodzi. Ale szczerze mówiąc lepiej bym się czuł gdyby mój przyjaciel z Warszawy mógł osobiście spotkać się z zegarmistrzem, uzgodnić szczegóły i po robocie osobiście odebrać zegarek. Korespondencyjna naprawa też wchodzi w rachubę, ale to już nie to samo co osobisty kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zakres usługi, który wymieniłeś, powinien dobrze zrobic KAŻDY przyzwoity zegarmistrz. Pozostaje tylko kwestia wyboru...:wink:

 

Na marginesie zauważę tu, ze nie widzę wiekszego sensu w zastępowaniu zniszczonego szkiełka szkiełkiem nie nowym, a pochodzacym koniecznie z innego Atlantica .

Pomijając juz trudność w realizacji takiego życzenia to wg. mnie nic to specjalnego nie daje;- Atlantic to nie jest jakas specjalnie wybitna firma (a nawet, prawde powiedziawszy, w ogóle to nie jest wybitna firma :wink: ) i OIDW stosowane przez nią szkiełka niczym sie nie wyrózniały (w przeciwieństwie do stosowanych przez np. Omegę).

Mozna więc z powodzeniem włozyc do zegarka szkiełko "z półki" i od tego ze starego Atlantica róznic sie będzie tylko tym, ze nie będzie miało najmniejszej ryski i nie będzie zażółcone ze starości :D


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Ten zakres usługi, który wymieniłeś, powinien dobrze zrobic KAŻDY przyzwoity zegarmistrz. Pozostaje tylko kwestia wyboru...:wink:

Czyli mam wejść na internetowe książki telefoniczne i wybrać losowo? W ten sposób to bym nawet nie odważył się wybrać hydraulika.

Na marginesie zauważę tu, ze nie widzę wiekszego sensu w zastępowaniu zniszczonego szkiełka szkiełkiem nie nowym, a pochodzacym koniecznie z innego Atlantica .

Pomijając juz trudność w realizacji takiego życzenia to wg. mnie nic to specjalnego nie daje;- Atlantic to nie jest jakas specjalnie wybitna firma (a nawet, prawde powiedziawszy, w ogóle to nie jest wybitna firma :wink: ) i OIDW stosowane przez nią szkiełka niczym sie nie wyrózniały (w przeciwieństwie do stosowanych przez np. Omegę).

Mozna więc z powodzeniem włozyc do zegarka szkiełko "z półki" i od tego ze starego Atlantica róznic sie będzie tylko tym, ze nie będzie miało najmniejszej ryski i nie będzie zażółcone ze starości :D

No właśnie chodzi o to, że skoro zegarek nie będzie poddawany renowacji, to założenie nowiutkiego szkiełka do takiego odczyszczonego staruszka będzie wyglądać kiepsko.

Zdaję sobie sprawę na temat przeciętności firmy Atlantic, zdaję sobie sprawę ze znikomej wartości materialnej zegarka, którego zdjęcie wkleiłem powyżej. W tej historii zupełnie nie chodzi wybitny charakter modelu zegarka, tu chodzi i wybitne znaczenie emocjonalne.

Jest to zegarek, który należy do mojej żony i jest jedną z nielicznych pamiątek po teściu, który nie żyje od wielu lat.

Po naprawie zegarek raczej nie będzie noszony. Najprawdopodobniej spocznie, gdzieś w domu wśród pamiątek rodzinnych.

Szkiełko potrzeba wymienić nie dlatego, że jest stare, lecz dlatego, iż jest popękane i nie stanowi wystarczającej ochrony zegarka.

Myślisz, że trudno będzie zdobyć stare szkiełko od Atlantica? Nie wiem na ile szkiełko z naszego Atlantica jest typowe dla innych starych zegarków. Jeśli jest typowe to pewno można włożyć inne stare szkiełko od innego modelu.

 

Zatem dziękuję za Twój post, ale wiele mi nie pomogłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten zakres usługi, który wymieniłeś, powinien dobrze zrobic KAŻDY przyzwoity zegarmistrz. Pozostaje tylko kwestia wyboru...:wink:

Czyli mam wejść na internetowe książki telefoniczne i wybrać losowo? W ten sposób to bym nawet nie odważył się wybrać hydraulika.

 

Nie, wystarczy jak skorzystasz z ze znajdujacej sie kilkanascie cm wyzej opcji "szukaj" i przeczytasz zamieszczane tu liczne porady na ten temat, których nie ma przeciez sensu po raz n-ty powtarzać.:wink:

 

(...)

No właśnie chodzi o to, że skoro zegarek nie będzie poddawany renowacji, to założenie nowiutkiego szkiełka do takiego odczyszczonego staruszka będzie wyglądać kiepsko.

 

Oczywiście to Twój zegarek, Twoje pieniadze wiec tylko Twoje zdanie liczy się, ale , skoro sobie dyskutujemy to MSZ nowe, czyste szkiełko ZAWSZE dobrze wyglada i nadaje się nawet do starego zegarka, węcej; - zawsze dodaje mu urody. Natomiast stare szkiełko nie tyle dodaje autentyczności, ile pogorsza wygląd. Warto je zachować, jesli ma cechy, które trudno odtworzyć, np mikronapis w Omegach. W Atlanticu nic takiego nie ma i z natury rzeczy szkiełko, szczególnie stare, plastikowe, jakie stosowano w dawnych modelach, to jest element zuzywajacy sie, wymienny, tak, jak np. filtr powietrza w samochodzie. Nikt nie kwestionuje originalności old-timera tylko dlatego, ze wymieniano w nim filtry..


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Nie, wystarczy jak skorzystasz z ze znajdujacej sie kilkanascie cm wyzej opcji "szukaj" i przeczytasz zamieszczane tu liczne porady na ten temat, których nie ma przeciez sensu po raz n-ty powtarzać.:wink:

Wyszukiwarka forum nie działa. Znalazłem sposób przeszukania forum wyszukiwarką Google i oto wynik:

1. Trzosek Henryk i Syn. Naprawa zegarów antycznych i stylowych

tel. 0 22 844 09 30

Warszawa, Puławska 96

2. Jerzy Rosiak tel. 0600 087 594, ul. Ząbkowska 15

3. Zakład zegarmistrzowski na Placu Konstytucji (obok W.Kruka)

Bogdan Rosiński

4. Gold-Top. Autoryzowany serwis zegarków szwajcarskich

tel. 0 22 629 27 07

Warszawa, Nowogrodzka 16

"Nie ma przeciez sensu po raz n-ty powtarzać" - a może jest?

PG, moze niewiele kosztuje koleżeńskie napisanie typu: na Twoim miejscu dałbym zegarek do ... (i tu informacja o zegarmistrzu).

 

Przyjmuję do wiadomości lokalne prawo KMZiZ, którego jesteś rzecznikiem pt. "włącz sobie kolego wyszukiwarkę i się odczep, bo my tu mamy o czym gadać bez Twojego zawracania głowy; a jak wyszukiwarka nie działa to nie zwracaj głowy, bo nie lubimy narzekających nowicjuszy" Dobra, podzwonię po zegarmistrzach, których wyłuskałem przez Google i jakoś sobie poradzę.

 

...czyste szkiełko ZAWSZE dobrze wyglada i nadaje się nawet do starego zegarka, węcej; - zawsze dodaje mu urody.

Rozumiem. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.