Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

LeCoultre a Jaeger Lecoultre zabawa:)

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do napisania czegos w swoim ulubionym temacie:) Lc i JLC,

 

Z tad pytanie jak sadzicie czy Jaeger LeCoultre i LeCoultre powinny byc traktowane jako rownorzedne marki, mam namysli jako jedna i ta sama marka....

 

Wyslalem juz zapytanie do JLC oraz Vacherona, a materialy mam zebarne:), jednak bardzo ciekawi mnie Wasza opinia


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Jaeger LeCoultre i LeColtre powinny byc traktowane jako rownorzedne marki.

 

O co Ty się właściwie pytasz? Równorzędne?

 

Z tego co ja się orientuję, to firmy Jaeger LeCoultre i LeColtre mają bardzo luźny związek.

Marka LeColtre została stworzona przez firmę Longines-Wittnauer, a zegarki z tą marką miały mechanizm Jaeger LeCoultre, jednak były w latzch 1935-1985 rozprowadzane i sprzedawane przez Longines-Wittnauer.

Czyli dla mnie to nie są te same marki, ale prestiż mają ten sam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Jaeger LeCoultre i LeColtre powinny byc traktowane jako rownorzedne marki.

 

O co Ty się właściwie pytasz? Równorzędne?

 

Z tego co ja się orientuję, to firmy Jaeger LeCoultre i LeColtre mają bardzo luźny związek.

Marka LeColtre została stworzona przez firmę Longines-Wittnauer, a zegarki z tą marką miały mechanizm Jaeger LeCoultre, jednak były w latzch 1935-1985 rozprowadzane i sprzedawane przez Longines-Wittnauer.

Czyli dla mnie to nie są te same marki, ale prestiż mają ten sam.

 

Wlasnie dla tego pytam:), wbrew pozorom sprawa jest bardzo zagmatwana, chce sie dowiedziec co Wy wiecie na temat:) zanim zaczne cos pisac i wklejac zdjecia,

a tak serio to nie przez Longinesa a przez Vacherona (do ktorego longines wtedy nalezal), byl moment iz gwarancja Lecoultre maiala znak Jaeger Lecoultre i pisala iz te marki sa rownoznaczne etc., temat rzeka:), a wikipedia akurat tutaj nie jest obiektywna:)

Staram sie zebrac do napisania czegos na ten temat bo sadze ze warto- ale nie chcialem pisac o rzeczach powszechnie znanych, dlatego zadaje to moze glupie pytanie:)

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego zadaje to moze glupie pytanie:)

 

Pytanie nie jest wcale głupie, tylko to słowo "równorzędne" nie jest jednoznaczne i mi tu mnie pasuje zupełnie.

 

Moim zdaniem obojętne kto za tym stał, czy Longines-Wittnauer czy nadrzędny Vacheron, to zegarki miały _tylko_ mechanizmy Jaeger Lecoultre, a resztę innego producenta. Wiele firm wkłada do swoich zegarków mechanizmy innego producenta, ale cały zegarek jest firmy, która go rozprowadza.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam problem jak to ujac, a po Twoich odpowiedziach sadze (juz wrecz jestem pewny) ze to ciekawy i kontrowersyjny temat mogacy zaowocowac fajna dyskusja, poczekam jeszcze na opinie innych kolegow z forum a potem sprobuje w oparciu o to co mam pokazac 2 perspektywy i za i przeciw kazdej z nich:), sadze ze po weekndzie wyrobie...

coz sam zaliczam sie do grupy uznajacej te dwie marki w okresie od 1935 do konca 70tych (z drobnymi zawirowaniami) za ta sama marke,i postaram sie przedstawic argumenty za, ale nie pomine tez tych przeciw ;), tej tezie

pytanie ma na celu orientacje w temacie i podgrzanie ewentualnej dyskusji....

 

pozdrawiam serdecznie i spadam spac (1.34am)

 

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwany temat sobie wybrałeś; na dobrą sprawę możnaby rzec, że gdy JLC powstało, było jedną firmą z Vacheronem :wink:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Zagmatwany temat sobie wybrałeś; na dobrą sprawę możnaby rzec, że gdy JLC powstało, było jedną firmą z Vacheronem :wink:

 

J.

 

Bez przesady. Firmy te w przeszłości współpracowały ze sobą co miało na celu odnoszenie obustronnych korzyści (zwłaszcza na rynku amerykańskim), ale mówienie o jedności to jednak przesada. Zresztą ścisłą kooperację Vacherona z JLC w wieloletniej historii producenta z Genewy można uznać tylko za epizod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady. Firmy te w przeszłości współpracowały ze sobą co miało na celu odnoszenie obustronnych korzyści (zwłaszcza na rynku amerykańskim), ale mówienie o jedności to jednak przesada.

 

To, jak rozumiem, taki eufemizm, oznaczająy w praktyce antyszambrowanie u Wittnauera o wyłączność na przedaż Atmosów w USA?

:twisted:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
To, jak rozumiem, taki eufemizm, oznaczająy w praktyce antyszambrowanie u Wittnauera o wyłączność na przedaż Atmosów w USA?

 

Nie mieszałbym tych dwóch spraw. Pisząc o rynku amerykańskim miałem na myśli sprzedaż zegarków Vacheron-LeCoultre natomiast sprzedaż Atmosów dotyczyła oddzielnej umowy, która nie odnosiła się bezpośrednio do manufaktury Vacheron Constantin. Zresztą przeniesienie działu sprzedaży Jaegera do VC miało na celu pozyskanie bardzo atrakcyjnej lokalizacji w Genewie na czym oczywiście skorzystał JLC. Poza tym, współpraca tych firm zaowocowała pojawieniem się na rynku ciekawych mechanizmów - np. cal. 2003 - wykorzystywany też przez Audemars Piguet. Wracając do spraw własnościowych to Vacheron jako podmiot nadrzędny oraz LeCoultre i JLC współdziałały w ramach grupy SAPIC, której szefem był George Ketterer. Dodatkowo Ketterer pełnił rolę zarządczą bezpośrednio w VC. Po 25 latach współpracy JLC z Vacheronem, Ketterer podjął decyzję o jej zaprzestaniu i skoncentrował się tylko na Vacheron Constantin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, jak rozumiem, taki eufemizm, oznaczająy w praktyce antyszambrowanie u Wittnauera o wyłączność na przedaż Atmosów w USA?

 

Nie mieszałbym tych dwóch spraw. Pisząc o rynku amerykańskim miałem na myśli sprzedaż zegarków Vacheron-LeCoultre natomiast sprzedaż Atmosów dotyczyła oddzielnej umowy, która nie odnosiła się bezpośrednio do manufaktury Vacheron Constantin. Zresztą przeniesienie działu sprzedaży Jaegera do VC miało na celu pozyskanie bardzo atrakcyjnej lokalizacji w Genewie na czym oczywiście skorzystał JLC. Poza tym, współpraca tych firm zaowocowała pojawieniem się na rynku ciekawych mechanizmów - np. cal. 2003 - wykorzystywany też przez Audemars Piguet. Wracając do spraw własnościowych to Vacheron jako podmiot nadrzędny oraz LeCoultre i JLC współdziałały w ramach grupy SAPIC, której szefem był George Ketterer. Dodatkowo Ketterer pełnił rolę zarządczą bezpośrednio w VC. Po 25 latach współpracy JLC z Vacheronem, Ketterer podjął decyzję o jej zaprzestaniu i skoncentrował się tylko na Vacheron Constantin.

Jak zwykle temat prawie wyczerpany:) coz z ciekawostek

stanowisko oficjalne:)

""Most LeCoultre brand watches were manufactured by a U.S. company called

Longines & Wittnauer. This company purchased movements from our company and manufactured their own watches with the brand name "LeCoultre" between 1935-1985. This company is no longer in business in the U.S. and they did not maintain any archived records that we are aware of. This company was not a part of our firm and did not have any legal connection to our company. We were their supplier for movements."

 

i maly paradoks:)

275wl7.jpg

By rafalbar


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stanowisko oficjalne:)

 

Czyli wychodzi na moje. ;-)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stanowisko oficjalne:)

 

Czyli wychodzi na moje. ;-)

 

oficjalnie Tak ale jak pisalem sa 2 strony medalu:), aby jeszcze nie zamykac definitywnie dyskusji - ta oficjalna odpowiedz pochodzi od JLC w US,

podesle jeszcze zdjecia gwarancji i praw do poszczegolnych modeli, starsze modele JlC maja koperty sygnowane wielokrotnie tak samo jak LC,

Longines odpowiadal za skladanie zegarkow celem unikniecia wysokich oplat celnych ale odbywalo sie to w osobnej manufakturze, kopetrty wielokrotnie w calosci pochodzily ze szwajcarskiej fabryki z tad wielokrotnie koronki LC maja logo JLc etc...


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby jeszcze nie zamykac definitywnie dyskusji

 

Dyskusję można spokojnie ciągnąć dalej. Przedstaw swoje opracowanie i pogadamy. ;-)

Rynek amerykański znam tylko z internetu, ale zauważyłem tam sporo zegarków (kieszonkowych) z werkami firmy Patek Philippe, podpisanych przez różne firmy o najczęściej nic nie mówiących nazwach. Werki są często nawet nie sygnowane przez PP i tu też czasem spotykam się z opisem, że jest to zegarek Patka, a ja uważam, że to jest twierdzenie nieuprawnione. Zegarek moim zdaniem, jest firmy składającej całość i rozprowadzającej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie mi koledzy, bo widzę że jesteście bardziej zorientowani, co ma wspólnego to:

8e22d5da028c4a66m.jpg

z tym:

a1c62bf9b3a8992cm.jpg

???

W dodatku mam jeszcze zegar Jaeger z jakiegoś samochodu tak na oko z lat 70-tych który jest elektromechaniczny i to już zupełnie nie wiem jak się ma do powyższych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje (koledzy poprawia jazeli nie mam racji) jeden z pokazanych to produkt firmy Jaeger & Lacoultre a drugi tylko Jaeger, i zostal na pewno wykonany po 1903r, podczas gdy Jaeger jest polniezalena produkcja manufaktury Edmond Jaeger. LeColutre (albo Jlc ) mialo umowe z np. amerykanskim przemyslem motoryzacyjnym na zegary do desek rozdzielczych. Podobnie sprawa ma sie z chronografami - beda labo lecoultre albo jaeger nigdy jlc - jlc nie produkowal mechanizmu chrono wiec nie sygnowal,

zaczekaj na odpowiedz kolegi McIntosha BO BEDZIE PRZYPUSZCZALNIE MIAL NAJLEPSZE INFO.

oFICJALNE UZYCIE NAZWY Jaeger LeCoultre to 1937r.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.