Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość homosapiens

Zegarek z płynnym mechanizmem sekundnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość homosapiens

Witam szanownych czytelnikow tego watku. Niedawno zauwazylem zegarek w ktorym wskazowka sekundnika przesuwa sie plynnie, a nie jak w wiekszosci zegarkow skokowo. Oczywiscie chodzi mi o zegarek nareczny. Czy znacie jakies modele zegarkow z takim mechanizmem? Zaznaczam, ze staralem sie poszukac takowej informacji w juz napisanych wczesniej watkach, lecz znalazlem jedynie rodzaj wytlumaczenia nazwy tego mechanizmu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widziałeś po prostu zegarek mechaniczny.

Każdy mechanik tak ma (wskazówka płynie).

 

To w zegarkach kwarcowych wskazówka cyka co sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź nie jest do końca jasna.

 

Na początek:

 

1) w zegarkach kwarcowych wskazówka sekundnika skacze co sekundę więc jest niezbyt płynna,

2) w zegarkach mechanicznych skacze dużo częściej i ruch jest całkiem płynny (to tu kochamy :mrgreen: )

3) w Seiko Spring Drive wskazówka w ogóle nie skacze, tylko płynie i to jest najnowszy bajer :D

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja wypowiedź nie jest do końca jasna.

 

:?: :? Moja?

 

Napisałem dokladnie to samo.

Seiko Spring Drive to on raczej nie widział, więc sobie darowałem. :mrgreen:

 

Ale chyba chodziło Ci o wypowiedź pytającego- to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas, pisaliśmy posta w tym samym momencie, loooz.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoks przyjacielu. Co u Kleo?

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoks przyjacielu. Co u Kleo?

 

Marcin

 

Spełniły się najczarniejsze sny: ona mnie nie kocha, a me serce krwawi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki zawsze są trudne i bolesne :D

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość homosapiens

Dziekuje za bardzo szybka odpowiedz:) Jestem milo zaskoczony, ale byc moze to standard tego forum:) Czy chcac kupic takowy zegarek jestem zmuszony placic za niego duze pieniadze -> >>300zl? Czy ogolnie kazdy mechaniczny pracuje w ten sposob, tzn. jest w nim plynny ruch? Dodatkowo zalezy mi na niewielkiej grubosci takiego zegarka, czy znacie jakies modele laczace taki plynniutki ruch wskazoweczki z mala gruboscia samego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to był zegarek mechaniczny. Większość wzglądnie tanich zegarkow mechanicznych oparta jest na mechanizmach ETA, a te z kolei mają częstotliwość półwahnieć 28800 na godzinę. Oznacza to, że wszystkie będą chodziły tak samo płynnie.

 

Mechanika kupisz w cenie od plus minus 300 PLn (Seiko 5, Timex - zob. www.importercorp.com ), za Szwajcara (Tissot, Atlantic, Roamer) musisz liczyć ok 1000.

 

Poprzeglądaj forum, użyj opcji "szukaj", to się dokształcisz. Radocha gwarantowana, a i bakcyla chwycisz (zdaje się, że chwyciłeś, jak Cię kręci taka praca zegarka :D )

 

Powodzenia

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, sory, nie zauważyłem braku jednego zera w Twoim poście. :oops:

 

Ale za 300 zł kupisz Seiko 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas, znów piszemy jednocześnie i znów jesteś szybszy :D

 

marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukas, znów piszemy jednocześnie i znów jesteś szybszy :D

 

marcin

 

Starzejesz się. Biologia ma swoje prawa.

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homosapiens, może taki:

 

snxa13k%202.JPG

240 zł.

http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=373

 

Mechaniczny ze szklanym deklem, więc od spodu będziesz widział cały pracujący mechanizm.

Skoro rajcuje Cię sama wskazówka płynąca po tarczy, to szklany dekiel Cię zahipnotyzuje. :wink:

 

W tej cenie nie masz w zasadzie wyboru (może jeszcze Citizeny- w tym samym sklepie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość homosapiens

-> LukasS: 3000zl.. bylo by fajnie, ale na razie studenta nie stac :D. -> ML: Opcji szukaj ozylem juz przed zlozeniem zapytania, tak juz staram sie robic. Nie meczyc zbytnio innych swoimi problemami jezeli mozna juz znalezc rozwiazanie w necie. Dokladniej mowic szukalem wlasnie czegos o tej plynnosci. Nie wiedzialem jak to nazwal i moze dlatego nie znalazlem zbyt wiele odpowiedzi. Teraz juz wiem, ze musze szukac mechanicznego, chociaz doczytalem sie gdzies, ze moga one wymagac wiekszej uwagi od kwarcowych. Co do tekiego "krecenia" sie wskazowki to juz chyba sie zakrecilem, bardzo mi sie to spodobalo. Co ciekawe zaczynam inaczej pojmowac role zegarka. Kiedys dostalem jeden na komunie, nosilem go jakis czas, lecz troszke mi przeszkadzal. Potem zastapila go komorka. Teraz z kolei korzystanie z komorki wydaje mi sie niepraktyczne i wresz zapragnalem posiadac zegarek, coraz wiecej o nim mysle. Przejzalem pobieznie zegarki Seiko 5(bo rozumiem, ze to cala seria). Tak prawde mowiac to pasowal by mi nawet bez datownika :D, tylko zeby byl ladny, prosty i elegancki(no i cienki tak jak juz pisalem). Musze przyznac, ze zastanawialem sie czy napisac na to forum, balem sie troszke odpowiedzi. Czesto bywa tak, ze stali bywacze danego forum troszke za ostro odpowiadaja na zbyt banalne pytania ktore pojawiaja sie ktorys raz z kolei. Tymczasem jak juz pisalem, jestem milo zaskoczony i ciesze sie, ze jednak napisalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz wiem, ze musze szukac mechanicznego, chociaz doczytalem sie gdzies, ze moga one wymagac wiekszej uwagi od kwarcowych.

 

Właśnie o to chodzi. To jest ich piękno. :wink:

Co ciekawe zaczynam inaczej pojmowac role zegarka.

 

Czyli trafiłeś na odpowiednie Forum. :D My tu tak wszyscy mamy. :D

 

Kupuj Seiko 5- to piękne, eleganckie, mechanicznme zegarki.

 

Musze przyznac, ze zastanawialem sie czy napisac na to forum, balem sie troszke odpowiedzi. Czesto bywa tak, ze stali bywacze danego forum troszke za ostro odpowiadaja na zbyt banalne pytania ktore pojawiaja sie ktorys raz z kolei. Tymczasem jak juz pisalem, jestem milo zaskoczony i ciesze sie, ze jednak napisalem:)

 

8)

 

p.s.

tessio, no i co? Jestem sympatyczny ? (homosapiens, na tą wypowiedź nie zwracaj uwagi. :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość homosapiens

-> LukasS Ten na fotce, ktora podales jest ladny, ale chcial bym bardziej isc w strone kolorystyki http://tinyurl.com/9867v czyli ciemniejsze tlo datownika, tak aby sie nie wyroznial zbytnio. Dzieki za link z prezentacja, wyglada niezle, a w rzeczywistosci pewnie jeszcze lepiej:) Zabieram sie do czytania "wykladu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość homosapiens

No i przeczytalem...jeszcze raz bo wczesniej tez trafilem na ten temat:) Teraz musze sie przejsc po sklepach i pomeczyc troszke sprzedawcow/sprzedawczynie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homosapiens, żeby Ci przybliżyć na czym polega nasza zegarkowa choroba, pozwalam sobie skierować Cię do tego nieco już zapomnianego tematu

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....highlight=#2902

 

Pierwszy post Neuro wyraża to "o so nam sie rozchozi" w kwestii manii zegarkowej :wink:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy post Neuro wyraża to "o so nam sie rozchozi" w kwestii manii zegarkowej

 

:shock:

Nie widziałem tego tematu wcześniej. Niezłe. O to chodzi.

A tekst o Salmie mnie wzruszył.

 

neuro, pełen szacunek za ten wywód.

 

p.s.

homosapiens, Seiko 5 prawdopodobnie nigdzie w sklepie nie znajdziesz. :D

Dostępne tylko przez internet.

Niestety ze sprzedażą Seiko dobrze w Polsce nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość homosapiens

Jestem w trakcie czytania watku o istocie posiadania duszy przez zegarki:) Co do Seiko zas to troszke szkoda. Z tego co piszecie sa niezle, wiec nieco dziwne sie wydaje, ze sa tak trudno dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

LOL - zawsze marzyłem o zegarku z idealnie płynnym sekundnikiem!

I mówicie mi, że on istnieje! I wygląda TAK:

springdrive.jpg

 

Seiko Spring Drive

A unique watch that marries together the arts of mechanical and electronic watchmaking, Seiko Spring Drive is presented at Basel 2002 in a luxurious design featuring an 18-carat white gold case and genuine crocodile leather strap.

 

 

At first glance, Seiko Spring Drive may not seem profoundly different from other handwound watch mechanisms. But in fact it is an amazing example of Seiko's unique micro-mechatronic prowess, because only Seiko Spring Drive offers quartz accuracy. The unwinding mainspring not only drives the smooth sweep movement of the large hands, it also powers a rotor whose tiny electrical output induces a quartz crystal to emit a reference signal. An integrated circuit measures any divergence between this signal and the rate at which the spring is unwinding and adjusts the unwind rate as necessary. These refinements ensure the watch is accurate to ±15 seconds per month. The IC runs on only 25 nanowatts, half the power used by a conventional chip. This remarkable ultra low-power, low-voltage IC is one of the unique technologies that have made Seiko Spring Drive possible.

 

In contrast to the leading-edge technical wizardry within, the watch's outward appearance is one of serene and classic elegance, with a stepped silver dial balancing the beauty of the mechanism when viewed through the skeleton caseback.

 

Powerful, entrancing and uniquely innovative, Spring Drive has arrived, and the world of luxury mechanical watches will never be the same again

 

 

słowem "falling in love again..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.