Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poznaniaczek

Klient vs. Nieuczciwy sprzedawca z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego pięknego forum! 

 

Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się tematowi o nieuczciwych sprzedawcach na allegro. Myślę, że jako użytkownicy tego forum (społeczność) mamy duże szanse w walce z takimi ludźmi. Nasze forum to duża społeczność i powinniśmy to wykorzystać. Mam plan, który zadziała, ale powinniśmy wszyscy, całą siłą włączyć się do udziału w nim. W poprzednim temacie o nieuczciwych sprzedawcach na allegro została sporządzona lista użytkowników portalu aukcyjnego allegro, na których warto uważać. Jest to dobra podstawa do stworzenia planu, który zniszczy tych nieuczciwych sprzedawców. Wiem, że na forum jestem dopiero od niedawna, jeżeli temat mija się z celem, proszę moderatora o usunięcie. 

 

Mój plan: 

 

1. Stworzenie listy nieuczciwych sprzedawców (lista jest już gotowa). 

 

2. Prześledzenie historii transakcji sprzedawców, komentarzy, dotarcie do oszukanych osób, dokładne i wnikliwe przestudiowanie opisów aukcji i zdobycie danych (adresy, imiona, nazwiska oraz numery kont). 

 

3. Zdobycie niezbitych dowodów nieuczciwości sprzedającego.

 

4. Przeprowadzenie wywiadów z kupującymi, którzy zostali oszukani. 

 

5. Sporządzenie raportów i dokumentacji zdjęciowej, przedstawienie dowodów na piśmie. 

 

6. Wysłanie zbiorowego pozwu na sprzedających do siedziby allegro, lub dostarczenie pisma osobiście do siedziby głównej w poznaniu przez delegacje naszego forum. 

 

Jest to mój plan i wizja. Oczywiście nie musicie się z nim zgadzać. Jeżeli Macie inne pomysły, piszcie poniżej. Proszę o konstruktywną krytykę. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki allegro będzie przymykało oko na tego rodzaju działalność nic się nie zmieni . Weź pod uwagę ze zaraz się zaczną pomówienia konkurencji ,nie zadowolonych klientów bo zegarek mi się nie podoba czy innych pieniaczy internetowych. Pomysł może i szlachetny ale moim zdaniem zbędny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A część użytkowników, która "utopiła" kasę u nieuczciwych sprzedających może nawet z tego sobie nie zdawać sprawy. A, Ty na swoje pytanie od takiego kupującego dostaniesz odpowiedź "mi się podoba. czy oryginalny to już nie tak ważne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,

nie tędy droga..

 

jeśli chcesz kupić zegarek..... a masz blade pojęcie "co w trawie piszczy"...

 

wejdź tutaj ...do Klubu ...zapytaj ...zapewne otrzymasz pomoc...

 

dlatego też ważne jest by jak największa ilość potencjalnych klientów wiedziała o Klubie...

 

 

to Klub ...chcących wiedzieć....

a nie zawiedzionych ...


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozew dostatczyc do siedziby allegro?

 

Po co?

 

Co do tego ma allegro? Przeciez to tylko platforma umozliwiajaca wystawianie przedmiotow.

 

Kupiles skladaka, podrobke? Przysluguje Ci wiele instrumentow przeciwko nieuczciwemu sprzedawcy. Od cywilnych po karne.

 

 

Rozsadne wydaje sie `niesienie swiatla zagubionym`, ale tylko tym, ktorym zalezy.

 

 

Jednak sporo z ludzi ktorych znam kupuje takie zegarki jak im sie podobaja i takie nosza. Gdyby powiedziec im, ze ktos tam wsadzil mechanizm, wskazowki, i tarcze od innego zegarka - pewnie nie zrobiloby im to roznicy.

 

Co do ludzi oszukanych na spore pieniadze na `niby rarytasy`, jak chcesz niesc sprawiedliwosc - poczekaj na komentarz - przy aukcji jest pierwsza i ostatnia litera nicku. Napisz wiadomosc i powiedz co dana osoba moze zrobic.

 

Lista moze powstac - pytanie co ze sprzedawcami wysyawiajacymi tony antykow roznej masci. Nie musza sie znac na zegarkach. Wystawiaja Ci fote, nie beda szukac w katalogach jaka zegarek mial koronke... A Ty ich nazwiesz `nieuczciwymi`...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odróżnijmy ludzi, którzy sprzedają coś takiego nieświadomie, od ludzi, którzy sprzedają to od lat. Allegro bierze w pewnym sensie odpowiedzialność za takiego sprzedającego, bo w artykułach i regulaminach chwali się swoim programem ochrony kupujących i pomocą dla klientów. Użytkowników, którzy mataczą non stop mógłbym wymienić przynajmniej trzech. 

 

Nad takimi sprzedawcami mamy jedną kluczową przewagę- liczebność i autorytet wśród ludzi. Na forum możemy zrobić komuś taką antyreklamę, że nikt już od tego kogoś nic nie kupi. 

 

Jako tak duże zrzeszenie powinniśmy podjąć pewne kroki przeciwko takim ludziom :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie mogloby wystosowac pismo - co nie zmienia faktu, ze allegro nic z tym nie zrobi. Ktos wystawia, ktos kupuje co widzi. Zreszta co niby mieli by zrobic?

 

Z pozwem na sprzedajacych to do sadu, a nie do allegro.

Zreszta raczej nie ze zbiorowym - kilka podmiotow i rozne sprawy...

 

A w listy i opisywanie mozemy sie tu bawic na forum. Wiekszosc jednak nie zajrzy :) (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Prześledzenie historii transakcji sprzedawców, komentarzy, dotarcie do oszukanych osób, dokładne i wnikliwe przestudiowanie opisów aukcji i zdobycie danych (adresy, imiona, nazwiska oraz numery kont). 

 

3. Zdobycie niezbitych dowodów nieuczciwości sprzedającego.

 

4. Przeprowadzenie wywiadów z kupującymi, którzy zostali oszukani. 

 

5. Sporządzenie raportów i dokumentacji zdjęciowej, przedstawienie dowodów na piśmie

 

WSZELKI DUCH PANA BOGA CHWALI !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z całym szacunkiem do pomysłu i autora ale taki pomysł nie przejdzie - kto niby miałby sie tym zająć  Malanowski czy Fajbusiewicz ????

Jak ktoś napisał powyżej osoby chcace kupić zegarek czy to tani czy to drogi powinny najpierw o tym poczytać a nie licytować jak szalone do niebotycznych kwot !!!! Jak chcesz kupić samochód to jedziesz na giełde i po prostu kupujesz za cene jaka poda ci sprzedający czy sprawdzasz ile taki model z takim silnikiem taki rocznik kosztuje ???

Jedyne co mozemy wskazywać i tu wklejać to dziwne bajkowe opisy nie majace potwierdzenia z prawdą a jak zainteresowany wejdzie sobie tutaj i poczyta to jego plus jak nie to PECH !!! NIEWIEDZA KOSZTUJE NIESTETY

Ale weryfikacja nazwisk,numery kont , telefony ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników tego pięknego forum!

 

Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się tematowi o nieuczciwych sprzedawcach na allegro. Myślę, że jako użytkownicy tego forum (społeczność) mamy duże szanse w walce z takimi ludźmi. Nasze forum to duża społeczność i powinniśmy to wykorzystać. Mam plan, który zadziała, ale powinniśmy wszyscy, całą siłą włączyć się do udziału w nim. W poprzednim temacie o nieuczciwych sprzedawcach na allegro została sporządzona lista użytkowników portalu aukcyjnego allegro, na których warto uważać. Jest to dobra podstawa do stworzenia planu, który zniszczy tych nieuczciwych sprzedawców. Wiem, że na forum jestem dopiero od niedawna, jeżeli temat mija się z celem, proszę moderatora o usunięcie.

 

Mój plan:

 

1. Stworzenie listy nieuczciwych sprzedawców (lista jest już gotowa).

 

2. Prześledzenie historii transakcji sprzedawców, komentarzy, dotarcie do oszukanych osób, dokładne i wnikliwe przestudiowanie opisów aukcji i zdobycie danych (adresy, imiona, nazwiska oraz numery kont).

 

3. Zdobycie niezbitych dowodów nieuczciwości sprzedającego.

 

4. Przeprowadzenie wywiadów z kupującymi, którzy zostali oszukani.

 

5. Sporządzenie raportów i dokumentacji zdjęciowej, przedstawienie dowodów na piśmie.

 

6. Wysłanie zbiorowego pozwu na sprzedających do siedziby allegro, lub dostarczenie pisma osobiście do siedziby głównej w poznaniu przez delegacje naszego forum.

 

Jest to mój plan i wizja. Oczywiście nie musicie się z nim zgadzać. Jeżeli Macie inne pomysły, piszcie poniżej. Proszę o konstruktywną krytykę.

 

Nudzisz się w domu? Znajdź sobie jakieś zajęcie i nie wymyślaj.

Zrób sobie pasek, czy cokolwiek innego to na pewno będzie lepsze zajęcie i da więcej frajdy.

Chociaż z drugiej strony są ludzie, którym najwięcej frajdy daje dowalenie komuś innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu był podobny wątek. Zmknięty i usunięty przez Moderatora, jeśli dobrze pamiętam. Z komentarzem, że forum to nie miejsce na takie tematy. Po co odgrzewać kotleta? Róbmy przemyślane zakupy po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło masz ci los, sam najslawniejszyw polski dedektyw by tego lepiej nie wymyslil ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że konstruktywnej krytyki brak. Skoro pomysł nie jest dobry, to proszę o uzasadnienie, a nie rzucanie oszczerstwami na mój temat. Widać, że wielu trzeba wytłumaczyć pojęcie "konstruktywna Krytyka". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zróbmy listę niebezpiecznych skrzyżowań w kieleckiem i katowickim, z planami , rysunkami itp.

na poważnie to nie jest forum detektywistyczno/ komisyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ten już był przerabiany i upadł

Oczywiscie przydałby się taki rycerz w lśniącej zbroi obrońca wdów i sierot ten który wskaże droge niestety życie wyglada inaczej - na allegro było kombinatorstwo od czasu powstania serwisu i tak będzie do konca - po prostu wiecej rozwagi w licytacjach i jak to mówiło stare przysłowie dwa razy się zastanów a raz klikaj (czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Beria, nie odgrzewamy kotletów. Stowarzyszenie KMZiZ nie jest narzędziem do wytaczania procesów, walką z każdym sprzedawcą itp.

Skoro jednak masz pragnienie załatwienia tego tematu i zgłoszenia do allegro.pl - masz wolną drogę. Żyjesz w demokratycznym kraju, więc znajdź rzeczoznawców którzy będą określać 30 letnie zegarki jako oryginały i będą na to mieli niezbite dowody w oryginalnych, radzieckich katalogach (przecież chyba nie powie nikt w sądzie że to oryginał, bo widział takich 10 na allegro i ebay i na 3 blogach?). Potem znajdź prawnika żeby osądzał i walczył o odszkodowanie dla radzieckich fabryk, oraz bronił Ciebie przed sprzedawcami, rzekomo oszustami (kojarzysz hasło "domniemanie niewinności"?). Jak uda Ci się przebrnąć choćby 1 z tych punktów, jesteś gość.

Temat zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez AleksanderP
      Witam wszystkich,
      Jestem nowym użytkownikiem, który zapragnął posiadać stary nietypowy zegarek mechaniczny z epoki 60s (posiadam również inne, ale są to głównie kwarce i jeden automat). Zaczynając od początku, po przerzuceniu oferowanych na allegro czasomierzy i ustaleniu budżetu przystąpiłem do licytacji czegoś co po prostu wpadło mi w oko. W licytując w pocie czoła pewien egzemplarz miałem już wyobrażenie o wspólnych chwilach na moim nadgarstku, udało się, nabyłem. Sprzedawca jako zarejestrowana firma wydawał się ok, 99% pozytywnych komentarzy i oferty sprzedającego przekraczające nawet 27 tyś. zł utwierdzały w przekonaniu o uczciwości i pewnej powtarzalnej historii sprzedaży, więc bez wachania z uśmiechem na ustach dokonałem przelewu w oczekiwaniu na paczkę. Dzisiaj odwiedził mnie kurier i dostarczył zegarek, fakt dość kiepsko zapakowany, ale stan paczki nie budził zastrzeżeń. Paczka odczekała kilka godzin w domu przed moim powrotem a następnie po jej odpakowaniu zabrałem się do tej przyjemnej chwili pierwszych wzrokowych oględzin. Stwierdziłem, że skoro paczka w temp. pokojowej czekała na mnie 4-5 godzin to zegarek z czystym sumieniem ma już odpowiednią temp. żeby go nakręcić i sprawdzić jego chód. Z najwyższą starannością ustawiłem aktualny czas, pamiętając o przestawianiu wskazówek do przodu, nakręciłem mechanizm i odstawiłem żeby sprawdzić jego punktualność. W przeciągu 20 min zatrzymał się 2 krotnie, tracąc +- 2-3 minuty na każde 10 min chodu, celowo sprawdzałem wraz z innym dokładnym zegarkiem ustawionym w tym samym czasie. Po próbie uruchomienia jednej z komplikacji o zgrozo odpadła wskazówka jednej z tarcz... Zegarkiem nie rzucałem, nie mógł w żaden sposób ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu. Obchodziłem się z nim jak z jajkiem od chwili odpakowania paczki. Mechanizm to VALJOUX 7733, opis aukcji nie pozostawiał niedopowiedzeń tzn. mechanizm ok, na dobrym chodzie. Forumowicze, czy jest jakakolwiek szansa żeby takie uszkodzenie powstało z mojej winy? Z pewnością czeka mnie zabawa w dochodzenie do zwrotu środków i chciałbym mieć absolutną pewność czy to kwestia przygotowania zegarka typowo pod sprzedaż a następnie wypchnięcie bubla w nadziei, że jakoś potrzyma chwilę czy mogłem w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić obchodząc się z zegarkiem jak z jajkiem. Proszę o pomoc, czy mieliście podobną sytuację? Jak wybrnąć nie wikłając się w wojnę ze sprzedającym, który powinien przed zapakowaniem rzetelnie sprawdzić stan sprzedawanego przedmiotu?   
    • Przez Crach
      Witam serdecznie, przeglądając olx trafiłem na taki zegarek: https://www.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-snkm89-CID87-IDziPsy.html#c5722ee830
      Ta sama osoba sprzedaje też kilka japońców na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/sognipl?bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-uni-1-3-0918
      Wszystko wydaje się okej, ale zwróciłem uwagę tylko na to że każdy opis to kopiuj-wklej oraz to że każdy zegarek ma ten sam "zestaw" tzn. jakiś pokrowiec, bodajże książeczkę i coś jeszcze. Na eksperckie oko brak powodów do obaw i brać śmiało czy jednak nie? Najbardziej interesuje mnie model wystawiony na OLX.
      Pozdrawiam  
       
    • Przez persona_sui_iuris
      Drodzy, 
       
      Podjeliśmy się licytacji pewnej Omegi i zaczynam mieć wątpliwości odnośnie jej autentyczności. 
      Ponieważ nie robię tego często, czy sprzedawca jest może znany na forum?
       
      https://allegro.pl/oferta/gigantyczna-meska-stalowa-omega-15-jewels-unikat-7986132980?fbclid=IwAR0ho16gWwGNSO2NPDyFmTXIBqtb050ht6wL87KG-7N-anROJGaMFaInbzE
       
       
      Pozdr, 
      Aga
    • Przez T Atomicus
      Dojrzewam do zakupu niedrogiego divera (ale takiego min. 200m) od Seiko.
      Ale widzę że ceny w polskich sklepach i na allegro mocno poszły w górę.
      W zasadzie poniżej 1000zł nic nie ma.
      Tymczasem na ebayu i owszem.
      Czy to możliwe że mechaniczne divery Seiko w cenie poniżej 100 funtów to autentyki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.