Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Tissot

prośba o parę słów odnośnie zamieszczonego niżej zegarka tissot renowacja vintage prośba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 17:31

Witam serdecznie wszystkich użytkowników oraz osoby, które śledzą forum "z partyzanta" tak jak ja przez długi okres czasu.

Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość :)

Założyłem ów temat w celu nabycia wiedzy odnośnie modelu zegarka, który zakupiłem jakiś czas temu. 

Jest to mój pierwszy "staruszek", którego postanowiłem oddać do renowacji. Niestety nie pomyślałem o tym żeby zrobić mu zdjęcia przed zabiegiem :/

Szukając informacji natknąłem się jedynie na dwa egzemplarze odpowiadające wizualnie mojemu zegarkowi dlatego proszę choćby o kilka zdań, które przybliżyłyby mi w jakimś stopniu jego jestestwo :)

Za jakość zdjęć przepraszam-były robione przy użyciu telefonu. 

tissot.jpg

tissot3.jpg

tissot2.jpg

Zdaję sobie sprawę, że najważniejszym elementem jest mechanizm, niestety nie mogę go pokazać gdyż dekiel był w opłakanym stanie i odpadał dlatego po udanym nałożeniu przez zegarmistrza wolę go nie ruszać.

Pozdrawiam.

Łukasz

• 0

#2 lec

lec
  • Użytkownik
  • 2255 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 18:55

Trudno określić cokolwiek,

gdyż ta figurka pięknej dziewczyny rozkojarza dokumentnie. :wub:

Oczywistym jest, iż bez mechanizmu jest trudniej. Tarcza była chyba odświeżana, bo nie widać na niej typowej patynki dla starych zegarków. Sama koperta w krabie prezentuje się dobrze a odświeżona współgra z tarczą. Podobno? można po numerze koperty określić wiek Tissotów  a na mój gust, to jest on z lat 40-50. Nie wiadomym jest jednak czy sama koperta jest oryginalna i na deklu posiada oznaczenia Tissota.

Tak więc zegarek do noszenia pod mankiet

a z taką "dziewczyną" toć niemal obowiązek! :D

Gratki zegarka jak i inspiracji przy jego foceniu.

A samą figurkę z chęcią bym przytulił. ;)

Edit: a fotki koniecznie wrzuć do wątku o Tisotach!!!!!

Użytkownik lec edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:53

• 0

#3 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:09

Owszem, zegarek byl poddany pelnej renowacji. Patyna byla widoczna, cyferblat byl mocno wytarty i brudny, sygnatura byla mocno zniszczona. Wizualnie bylo bardzo zle natomiast mechanizm byl w pelni sprawny. Zegarmistrz stwierdzil, ze serducho jest zdrowe i w pelni sprawne. Szkoda, ze nie zapytalem o historie tego modelu, jaki mechanizm dziala w srodku. Bylem ignorantem ale wiecej nie powtorze tego bledu :)
Co do pieknej dziewczyny, to cieszy oko nieustannie ;) nie oddam jej nikomu i za nic. To jest milosc :)
  • 0

#4 lec

lec
  • Użytkownik
  • 2255 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:19

I trudno się dziwić tej deklaracji! :D

• 0

#5 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 20:46

W środku masz zapewne któryś werk z rodziny 27 w wersji z centralną sekundą, czyli coś takiego

Który konkretnie - nie wiem. Gdybyś go pokazał możliwe byłoby również dość precyzyjne datowanie po numerze mechanizmu. Teraz pozostają domysły, że to coś koło początku lat 50-tych.

To ładny model - szkoda, że odnawiacz słabo się przyłozył, bo napis Tissot na tarczy jest tak średnio podobny do oryginalnego. Coś jak Chińczyk do Japończyka ;)

Jak na pierwszy nabytek vintage to może być

• 0

#6 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:11

Szukajac informacji o zegarku natknalem sie juz kiedys na te strone. Nie moglem sobie przypomniec gdzie to bylo wiec dziekuje za odswiezenie pamieci :)
Moze kiedys odwaze sie go otworzyc samemu. Kiedy to nastapi to za pewne dorzuce zdjecie. Jako, ze jestem swiezym amatorem zegarkow to nasuwa mi sie pytanie-jezeli na tej stronie podaja okres, w ktorym powstal mechanizm i wynika z niego, ze byl produkowany do poczatku lat 40 to oznacza, ze zegarki z lat 50 (jak ten moj) smiagaja na tychze wlasnie werkach a jedynie warstwa wizualna ulegala zmianie?
Jesli chodzi o napis to mialem wrazenie, ze wszystko gra porownujac go do sygnatur z tamtego okresu. Coz oko amatora nie wylapie takich "odchylek" wiec dzieki za uwage w tej materii.
  • 0

#7 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:27

Jako, ze jestem swiezym amatorem zegarkow to nasuwa mi sie pytanie-jezeli na tej stronie podaja okres, w ktorym powstal mechanizm i wynika z niego, ze byl produkowany do poczatku lat 40 to oznacza, ze zegarki z lat 50 (jak ten moj) smiagaja na tychze wlasnie werkach a jedynie warstwa wizualna ulegala zmianie?

Ja nie wiem, który konkretnie werk jest w Twoim zegarku, bo go nie pokazałeś. Na dobrą sprawę może tam np mechanizm z poljota, albo chrabąszcz ;)

Podałem tylko moje przypuszczenie i to przykładowy egzemplarz z tej rodziny.

Ten pokazany zresztą był produkowany nie do początku, a do końca lat 40-tych.

A np TEN, choć z tej samej rodziny był produkowany już w latach 50-tych. W końcu firma nie trzepała ciągle tych samych mechanizmów, ale coś tam w nich modyfikowała.

Dlatego właśnie potrzebne są fotki i numery - wówczas nie będzie zgadywanki.

A twój zegarek może pochodzić też z końcówki lat 40-tych.

• 0

#8 Ulan

Ulan

Ulan

• Użytkownik
  • 2535 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:06

Prawdopodobnie sekundnik jest pozniejszy....

• 0

#9 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:45

Ja nie wiem, który konkretnie werk jest w Twoim zegarku, bo go nie pokazałeś. Na dobrą sprawę może tam np mechanizm z poljota, albo chrabąszcz ;)

Podałem tylko moje przypuszczenie i to przykładowy egzemplarz z tej rodziny.

A np TEN, choć z tej samej rodziny był produkowany już w latach 50-tych. W końcu firma nie trzepała ciągle tych samych mechanizmów, ale coś tam w nich modyfikowała.

Dlatego właśnie potrzebne są fotki i numery - wówczas nie będzie zgadywanki.

A twój zegarek może pochodzić też z końcówki lat 40-tych.

• 0

#10 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:50

Mój błąd, myślałem co innego, napisałem co innego...

Zaryzykowałem i go otworzyłem. Ukazało się to:

20140122_133313.jpg

20140122_133325.jpg

• 0

#11 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:00

Wg numeru to 1950 rok

• 0

#12 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:10

Dzięki wielkie za informację :)

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa-czy sekundnik rzeczywiście wygląda jakby był "kombinowany"?

• 0

#13 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:33

Dzięki wielkie za informację :)

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa-czy sekundnik rzeczywiście wygląda jakby był "kombinowany"?

Na 100% nie jest od tego zegarka.

• 0

#14 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:40

Na 100% nie jest od tego zegarka.

Przyglądając się sekundnikowi można zauważyć, że spod czerwonego koloru w jednym punkcie przebija się złotawy. Czy to może dawać nadzieję, że jednak owa wskazówka jest oryginalna? Czy raczej jej kształt wpływa na opinie o jej nieoryginalności? 

• 0

#15 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:01

Kształt jest niewłąściwy - powinien mieć inną przeciwwagę. Jeśli będę miał pod ręką fotkę, to wrzucę

• 0

#16 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:08

Będę wdzięczny. Dzięki za poświęcony czas ;)
  • 0

#17 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:11

O coś w tym stylu:

duzy-tissot-antimagnetique-rok-1951-unik

• 0

#18 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 16:07

O coś w tym stylu:

duzy-tissot-antimagnetique-rok-1951-unik

Piękny!! Twoja własność?

Wracając do sekundnika to teraz nie wiem czy próbować szukać oryginalnego czy jednak zostawić ten, który jest. Mimo tego, że nie jest oryginalny to mi nie przeszkadza, już się przyzwyczaiłem i co więcej podoba mi się :) Z drugiej strony chciałem, żeby mój pierwszy egzemplarz miał taką aparycję jaką powinien mieć...Cóż począć? :unsure:

• 0

#19 lec

lec
  • Użytkownik
  • 2255 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:04

Nie przejmować się. Może kiedyś się Ci trafi jakiś trupek to podmienisz. A zegareczek klimatyczny a w tym anturażu zdjęciowym sam pewnie patrząc się cieszysz.

Następny będzie zapewne niemal idealny. Tak więc do góry głowa.

• 0

#20 Gondi

Gondi
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:30

Nie przejmować się. Może kiedyś się Ci trafi jakiś trupek to podmienisz. A zegareczek klimatyczny a w tym anturażu zdjęciowym sam pewnie patrząc się cieszysz.

Następny będzie zapewne niemal idealny. Tak więc do góry głowa.

Racja. Nic na siłę. Póki co, zostaje tak jak jest :) . Na codzień używam PRC 200 a "dziadek" raz na czas pod mankiet do białej koszuli może być, nawet z nieoryginalną wskazówką :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tissot, renowacja, vintage, prośba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych