Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karat12

Zegarek 5-9K$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przebywam aktualnie w USA i zauwazylem ze tutaj zegarki sa troche tansze niz w Europie. Chcialbym wydac 5-9tys $ na cos co za pare lat gdy bede chcial go sprzedac nie straci swojej calkowitej wartosci... Mam 26lat co proponujecie. Z gory dziekuje i zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kilka Czarnulek, kasy wystarczy, po latach wspomnienia bezcenne :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko straci na wartości, najmniej znane i popularne  marki .

Druga sprawa to kwestia ceny zakupu, przy Twoim podejściu do tematu rozgladalbym się za zegarkami z tych firm... kolejność przypadkowa 

 

Breitling 

Tag

Omega 

Rolex 

Panerai


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewne ze traci, chociaz mam kolege ktory kolekcjonuje zegarki i mowi ze jesli kupisz nowego rolexa i wlozysz go np do sejfu na 5lat to cena urosnie tyle o ile rolex fabrycznie podniesie ten model... nie wiem czy jasno sie wyrazilem:) jednak ja nie szukam zegarka do sejfu. zastanawiam sie jakie modele straca najmniej. czy warto kupic cos ze zlotymi elementami czy to( jak mowi moj w/w kolega) jest bez znaczenia.... szukam co jest bardziej "chodliwym towarem" w polsce a co bedzie niezauwazalne  itp. ciezko zdecydowac bo wybor jest ogromny w nowych jak i w uzywanych zegarkach. podoba mi sie breitling for bentley mark VI. z niebieska tarcza i platynowym "bezelem". gdzie moge sprawdzic cene w pl? znalazlem strone sklepu luxtime. czy mozna wziac ceny z niej do porownania jako wiarygodne? z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling for Bantley to akurat najgorsza opcja zarowno pod wzgledem utraty wartosci jak i ogolnie ..

zobacz ceny na chrono24

 

Rzadki Patek ( stalowe modele butikowe ) to moze i jest jakiś sposób na zyski , małe limitacje Panerai , modele JLC hybris artistica

 

ale to nie za kilka tys USD tylko za kilkaset :) ew kilkadziesiąt

 

VC tour de ille był za 1,2 mln euro teraz jest za okolo 2 mln euro

na inne nie licz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przebywam aktualnie w USA i zauwazylem ze tutaj zegarki sa troche tansze niz w Europie. Chcialbym wydac 5-9tys $ na cos co za pare lat gdy bede chcial go sprzedac nie straci swojej calkowitej wartosci... Mam 26lat co proponujecie. Z gory dziekuje i zapraszam do dyskusji.

Ciekawe spostrzezenie, bo ja tego nie zauwazylem.

Przynajmniej nie Breitling i nie Rolex.

I nie w uatoryzowanych punktach, ze wszystkimi papierami, gwarancjami, etc.

 

Na Twoim miejscu wybralbym cos z tych 2 marek - Breitling bo jest marka "ekskluzywna" w angielskim rozumieniu tego slowa + sie Tobie podoba (choc ja, fan Breitlinga, for Bentley bym nie kupil), a Rolex, bo to po prostu Rolex (np. Explorer lub GMT Master II).

I nie patrz kompletnie na wiek - on tu nie ma znaczenia, choc sa ludzie, ktorzy dorabiaja (chore) teorie do np. posiadania Rolexa przed 30 czy 40.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi na te chwile:) Wiem juz troche wiecej, dalej sprawdzam, weryfikuje i wybieram swoj pierwszy  jak na moje warunki ekskluzywny zegarek. Zdaje sobie sprawe z tego ze to zadna inwestycja i na pewno na niej nie zarobie, ale moze zdazy sie tak ze za pare lat dobra passa minie i nie stac mnie bedzie na zegarek za 100zl, badz odwrotnie sprzedam ''dzisiejszego" submarinera, doloze i kupie presidenta, kto wie:) Ta wzmianka o utracie wartosci to chyba tylko usprawiedliwienie czy przekonanie sumienia do zakupu modelu za kilka tys.  chcialem sie troche utwierdzic w swoich przemysleniach...:)

latynoski, mulatki jak najbardziej, a zegarek czasem moze byc pomocnym wabikiem...:)

czy jest jakis oficjalny dystrybutor breitlinga i rolexa na polske? z ktorym moglbym porozmawiac, zobaczyc jego oferte, dowiedziec sie o cenie? luxtime ma ceny z kosmosu... przynajniej taki jest wynik moich badan....:)

lub czy sa kolesie ktorzy prowadza sklepy z oryginalnymi zegarkami tych firm, zaufani, nie chodzi tu koniecznie o nowe egzemplarze... swoja droga nie sadze zeby mogli dac nizsze ceny niz sa w usa, co myslicie...? moze jestem w bledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling - Apart.

Rolex - W. Kruk.

 

Bywam w USA regularnie, a wszystkie zegarki kupilem w PL - zapytam raz jeszcze - gdzie znajdujesz te super ceny - mowie o zegarkach nowych, z pelna dokumentacja i gwarancja?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedziec, ze ceny sa rewelacyjne.

Ale co mnie odrzuca, to:
"All orders from AuthenticWatches.com will come with a Certificate of Authenticity. This certificate, with an authorized signature from AuthenticWatches.com, will verify that the watch purchased is guaranteed to be authentic. AuthenticWatches.com does not sell products in accordance to manufacturer suggested retail pricing, therefore warranties offered are facilitated through AuthenticWatches.com to save you both time and money."

Co to jest autoryzowany podpis?

Ja oczywiscie wierze, w oryginalnosc tych zegarkow, natomiast nigdy nie pojalem, jak to dziala, ze te sklepy nie maja oryginalnych dokumentow do zegarka?

Bo jesli maja, to po co "CoA"?

Nie masz rowniez gwarancji.

Co akurat moze nie miec dla Ciebie znaczenia.

 

A skoro juz myslisz o odsprzedazy, to pomysl tez o papierkach - ja nie mam ZAWIESZKI :ph34r: z cena od Rolexa, bo paniusie w Kruku zgubily i juz sie boje, ze musialbym obnizyc cene o 50% z tego powodu! :D


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich sklepow jest w USA pelno, najpopularniejszy, to chyba http://www.jomashop.com/.

Gdybys sie zdecydowal na zakup w ktorymkolwiek ze sklepow, to nie kupuj w tym stanie, w ktorym sie znajdujesz, bo zaplacisz sales tax, wiec cena wzrosnie o 8-10%.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, slyszalem na temat tax... przypuszczasz, ze sklep z pierwszej strony, ktora ci wyslalem, nie daje papierow od producenta np breitlinga? czy wiesz to na 100%? jutro pogadam z nimi. mozesz mi podpowiedziec co musi miec zegarek by pozniej nie miec problemow z jego sprzedaza, jak w przypadku twojej zawieszki z cena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zawieszka to byl oczywiscie zart, ale wiem, ze sa ludzie, ktorzy na to patrza - popatrz sam na oferty.

 

Wiesz, jesli daje papiery producenta, to na co komu jakis certyfikat autentycznosci?

 

Tak wyglada komplet papierow:
dscf9765x.jpg

- Warranty card z wypisanymi danymi zegarka i sprzedawcy oraz data sprzedazy

- Attestation de chronometre z numerem zegarka (kazdy Breitling)

- Instrukcja obslugi

- Instrukcja obslugi skali logarytmicznej, jesli zegarek takowa posiada

- Rozne inne papierki, ale wszystko Breitling

- Pudelko z futeralem i poduszka, cos takiego:

IMG_4388_zpsdc45ff8a.jpg

 

Ja to wszystko dostalem, kupujac w PL.

Czy jest to warte roznicy w cenie?

Pewnie nie.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudelka i papiery sa ,przynajmniej wszystkie ktore widzialem mialy , rowniez mialy plastikowe karty gwarancyjne tylko niewypelnione i nie podbite . Ich zegarki sa z poza officjalnego systemu sprzedazy dlatego sa w takich a nie innych cenach ale bez gwarancji producenta . 

Dluga i skomplikowana historia , bylbys zdziwiony jak duzo officajlnych dilerow ma takie wlasnie nieofficjalne punkty sprzedazy .  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, wlasnie na Twoj wpis liczylem ;)

 

W PL (EU?) nie ma tych plastikowych kart.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy o ktorym juz pisalem:) mowil ze bez plastykowej karty, w przypadku rolexa, zegarek nie jest zbyt wiele wart... nie wiem czy cie dobrze zrozumialem "czy jest to warte roznicy w cenie...." wiec zauwazyles roznice? jest widoczna miedzy usa a eu? jutro zadzwonie i dowiem sie szczegolow na temat papierow i gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma karte plastikowa.

Breitling, przynajmniej z PL, nie ma.

 

Chodzi o to, ze musisz sam sobie odpowiedziec na pytanie, co wybierasz:

- z PL/EU za np. 30 000 ze wszystkim jak trzeba

- czy z USA za np. 25 000 ze wszystkim nie do konca jak trzeba.

 

A na dzisiaj, w zwiazku z Twoim pytaniem, polecilbym Ci ten model Breitlinga (kurde, musze go sobie kupic!):
http://www.jomashop.com/breitling-watch-041012-f556bkld.html

 

W EU dystrybucji ze Szwajcarii byl do kupienia za 8000$.

Wolalbym z EU


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, wlasnie na Twoj wpis liczylem ;)

 

W PL (EU?) nie ma tych plastikowych kart.

ogolnie ja bylbym za tym zeby tych kart nie bylo do zegarkow z "grey market " ,z prostego powodu . Wlasnie kupilem sobie Zenitha po znajomosciach i cenach jeszcze duzo nizszych niz w tych sklepach , mam do niego wszystkie papiery i karte a to znaczy ze moglbym ja .... wiesz chyba o co mi chodzi . Jak ktos kupuje przez internet to naprawde musi wiedziec co robi bo ozna sie nadziac na wielka mine .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he. nie inaczej, to jest jeden z 3 nad ktorym sie zastanawiam:) for bentley odpadl, tylko jeszcze mam dylemat czy wziac na pasku czy wlasnie w takowej wersji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem post na wersje z paskiem, bo do takiej wersji mialem porownanie.

Jak juz kupujesz, kup na bransolecie.

Pasek (nawet nieoryginalny) dokupisz zawsze, a ori bransoleta (Navitimer polerowana) w EU 1100EUR, o ile dobrze pamietam, co mi w sklepie mowiono.

 

Irek, dlatego ja nigdy sie nie zdecydowalem.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, kupno przez internet wiaze sie w ryzykiem, dlatego tez sklep musze sprawdzic, ale po wstepnej obserwacji wydaje sie byc ok.... jutro tam zadzwonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dodam jeszcze ze sklep ktory funkcjonuje od lat ma pozytywy na roznych aukcjach i portalach jest raczej pewny, tutaj sa niewyobrazalne kary za internetowe oszustwa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisalem nie dotyczy sie sklepow, te sa ok, tylko ludzi ktorzy tak zakupia zegarek a pozniej go przerabiaja i odsprzedaja mniej zorientowanym w temacie jako zegarki od AD 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk. Zegarek założony kilkanaście razy. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie czarna tarcza w tym wypadku wygląda lepiej niż biała, jest super.
      W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Bielsko-Biała/Tychy
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena  43 500 zł.










    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  43 500 zł.



















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez SPS
      Sprzedane
       

       

       

       

       

       

       
       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.