Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pękło szkiełko w Rado Diastar :-(

Czy warto naprawiać/wymieniać i jeśli tak to gdzie w WaWie? rado ceramics ceramiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:51

Witajcie...

Dawno, dawno temu, lata świetlne już, nabyłem sobie drogą kupna w salonie W.Kruk takie małe ceramiczne kwarcowe "cacko" RADO Diastar... ok, pomijając jego uroki lub ich brak, jakiś sentyment pozostał.

Całkiem niedawno w wyniku pozostawieniu tegoż czasomierza w zasięgu tygrysa dachowego [czyt. kot dachowy polski] "nieopatrznie" tygrysowi się go "trącnęło" i czasomierz poleciał z ławy jedynie ca'70 cm w kierunku ciążenia ziemskiego i co? i tygrys popatrzył, "dawaj drugi zegarek bo fajnie ten leciał": 

99986.1.jpg i cóż, przecie mu tych łapek nie zawiążę w supełek....

A z Rado zrobiło się coś takiego [email protected]#@[email protected][email protected]#[email protected]^&%^ [fotografem nie jestem tak więc jakość fotek może odbiegać od rzeczywistości a w szczególności kolory i balans bieli]:

t39f.jpg

tn1b.jpg

rdlh.jpg

A teraz pytanie, czy warto i gdzie najlepiej w Warszawie pogadać o wymianie tego szkiełka? Tak jak pisałem sentyment pozostał, jednak jeśli wymiana szkiełka to koszt nowego zegarka to sobie odpuszczę.

Dzięki za pomocne info czy też kubeł zimnej wody....

Pozdr

Marcin

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4619 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:08

Po pierwsze trzeba zrugać sierściucha :D

Po drugie, przy wymianie szkiełka, zniknie napis RADO, złote paski i czarna ramka. Poza tym szkiełko jest lekko wygięte a to może przysporzyć nieco trudności w dobraniu. Kiedyś widziałem stronkę www, gdzie dorabiali szkiełka - jak znajdę dam znać :)

• 0

#3 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:18

Sierściuch generalnie więcej zegarków nie zobaczy, ma teraz permanentny szlaban, stwierdziłem że to nie dla niego......

Hmm czyli cały urok Rado pryśnie... ale sprawdzę Twój link -  jak znajdziesz to masz bro :).

Myślałem jeszcze o kontakcie z dystrybutorem Rado na Polskę, jednak jest to Swatch Group a nimi to jest masakra - wiem bo kolega walczył już parę razy... [choć ostatnio kupiłem Certinę, którą też rozprowadza Swatch Group....]

Użytkownik amarcin edytował ten post 22 styczeń 2014 - 23:19

• 0

#4 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4619 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:33

To nie to, o czym pisałem (tamten link zaginął), ale ten zegarmistrz zdaje się być mistrzem dorabiania szkiełek :) -->> http://www.firmy.net...wski,WK15P.html

• 0

#5 j.a.k.

j.a.k.
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:57

Myślałem jeszcze o kontakcie z dystrybutorem Rado na Polskę, jednak jest to Swatch Group a nimi to jest masakra - wiem bo kolega walczył już parę razy... [choć ostatnio kupiłem Certinę, którą też rozprowadza Swatch Group....]

?????????

• 0

#6 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 08:08

Hmmm, czyż bym sie mylił?
  • 0

#7 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 10:12

Walter_87, dzięki za linka :) dzwoniłem gadałem - tylko mineralne - cena OK, ale pewnie paski i napis może zniknąć....  jeszcze szukam opcji mniej zmieniającej pierwotny wygląd zegarka - odpytam jeszcze SGP, może mnie miło zaskoczą :).

• 0

#8 dudus81

dudus81
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:19

Właściwie do wyboru jest SGP albo zegarmistrz z obsługą Rado. W warszawie to chyba tylko Zaleski na ul. Anielewicza 2.

• 0

#9 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9787 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:58

Jakiś miesiąc temu moj zegarmistrz pokazywał mi męskie RADO ze zbitym szkłem - to ten model cały czarny ceramiczny - komuś tam pękło uparł się na ściągnięcie oryginalnego - koszt z wysyłką 800zł  !!!! dojdzie jeszcze wymiana

Rado ceni sobie częśći nie ma co !!!! tutaj mogło by być podobnie z ceną

W takim jak ten

Załączone miniatury

• Rado-Ceramica.jpg

Użytkownik Paweł Bury. edytował ten post 23 styczeń 2014 - 19:03

• 0

#10 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:47

Dzięki ~dudus81 - poszukam kontaktu do Zaleskiego i się jutro zorientuje.

Paweł, pewnie masz rację - odpytałem serwis SGP - zobaczymy czy i co opiszą. Zegarek tani nie był więc nie spodziewam się że da się wymienić szkiełko za grosze, mineralne mogą zrobić za ~150 zł ale to już nie będzie to.... Rozumiem że Twój zegarmistrz jest w okolicach Śnieżki? :)

Za 800 nie kupię nowego Rado, nawet kwarcu, choć już mnie nie kręcą kwarce - kiedyś były modne...

• 0

#11 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4619 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:48

No właśnie tego się obawiałem - cena usługi niewspółmierna do wartości zegarka.

• 0

#12 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:59

Tak, wartość to raczej sentymentalna, choć bransoleta ceramiczna... :)

• 0

#13 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 17:08

Więc u Zaleskiego wstępnie to koszt ok. 1,3-1,4k zł... bo szkiełko ~800 [z całą kopertą, bo inaczej się nie da] + obowiązkowy przegląd 500 :blink: + uszczelki.... Czekam jeszcze na jakieś info od SG, coś jednak czuje że czekać go będzie szuflandia, bo na Polo-Cocte aby przejść do kingsajzu raczej szkoda kasy...

Użytkownik amarcin edytował ten post 24 styczeń 2014 - 17:09

• 0

#14 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4619 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:27

Przegląd obowiązkowy dla każdego klienta :) (kojarzy mi się scena z "Misia"), ale 500 zł za rozkręcenie i skręcenie kwarca?????? :blink: Paranoja!

Za te pieniądze można kupić naprawdę ciekawy mechaniczny czasomierz - wiem, to zboczenie - wszystko przeliczam na zegarki :)

• 0

#15 dudus81

dudus81
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 01:42

To cena w SGP będzie podobna lub taka sama <_< Może być ciężko dostać samą kopertę :(
Niestety, im wyższa półka tym więcej biorą za podobne do siebie usługi. Ma to swoje uzasadnienie, ale do rozsądnej granicy...

• 0

#16 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:28

Na razie SGP nic nie odpisało - pomęczę ich telefonicznie. Natomiast pracownia Zaleskiego nie odpisała na maila ani nie zadzwonili :( - tu zakładam jednak iż ich wstępna telefoniczna wycena się nie zmieni - mieli natomiast potwierdzić czy w ogóle ten model są w stanie naprawić.

Zgadzam się że im wyższa półka tym droższy serwis, ale to Rado to nie jest jakiś szczyt "piramidy", natomiast tak jak napisał Walter_87, 500 zł za przegląd "kwarca" to mimo wszystko drooogo, za takie pieniądze mamy przegląd automatu gdzie jest wydaje się dużo więcej pracy a tu pewnie uszczelki, dmuchanko, małe smarowanko i składanko....

• 0

#17 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 18 luty 2014 - 15:40

Witajcie,

Tak zbliżając się ku końcowi to pracownia Zaleskiego nie odpisała na maila do dzisiaj a ja już nie będę do nich dzwonił, natomiast SGP odpisał i powiedział że wstępnie, na podstawie zdjęć koszt wymiany szkiełka to 987 zł [cóż za precyzyjna cena :) ] ale zostanie to potwierdzone dopiero po sprawdzeniu zegarka przez specjalistę.

Po przemyśleniach odpuszczę sobie naprawę, pozostanie w szuflandii. Chyba że myślicie że można go sprzedać na części? Tylko jakie części są w kwarcu...

Pozdrawiam,

Marcin

• 0

#18 dudus81

dudus81
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 19 luty 2014 - 22:59

Porządny mechanizm ETA, być może ma logo Rado. Koronka oryginalna jest i bransoleta ceramiczna. Choć szansa na uzyskanie godziwej kwoty jest mała :(

• 0

#19 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 20 luty 2014 - 11:58

zajrzyj na Piękną 47 do Bronowskiego , zrobi taniej i lepiej zapewne
a jak sierściuch ? :)
  • 0

#20 amarcin

amarcin
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 21 luty 2014 - 17:05

Tak też myślę że wiele kasy zań nie wezmę ale może cokolwiek aby dołożyć do nowego zegarka, bo mam kilka pomysłów ostatnio....

Dzięki, odezwę się do p. Zbigniewa w przyszłym tygodniu.

Natomiast sierściuch ma się dobrze - dostał kołowrotek i niech idzie na ryby:

Kotek.jpg

Pozdr

Marcin

Użytkownik amarcin edytował ten post 21 luty 2014 - 17:10

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rado, ceramics, ceramiczne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych