Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Gustav Becker

zegar źle wybija godziny Gustav Becker regulacja zegara

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 CzarekM

CzarekM
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 18:49

Mam Beckera kupionego na Allegro ( P 42, stan og całkiem niezły) 

Rozpakowałem go, powiesiłem na ścianie, odbezpieczyłem  pręty ,
- wypoziomowałem, podwiesiłem wahadło, nakręciłem i

od samego początku jest problem z biciem godzin

1) zegar bił pierwszy gong b ładnie ( 1 pręt ), ale drugi był głuchy ( ten  z 3 prętów ), jakby młoteczki nie dochodziły dobrze do prętów – po wyjęciu mechanizmu udało mi się  wyregulować dźwięki – poustawiać równo młoteczki
2) zegar się śpieszy ok 1 min na dobę – regulacja tylko przesuwaniem dźwigni wahadła – po regulacji też jest dużo lepiej
3) najważniejsze - zegar bije od 1 godz  do godz 10 tej prawidłowo,

potem bije raz, na połówce 10 -nieraz 11 razy, potem 1 raz i od nowa do 10 tej,  ale nieraz na 2 lub 3 bije po 10 razy ( nieraz bije 11 x na trzeciej , a nieraz maksymalnie 10 razy )

potem na 4 bije 3 x itd., o  8-ej bije 7 razy, po drugiej dobie już tylko 6 razy itd.,

czyli  gubi 1 bicie na 12 godz ( 2 bicia na dobę ),  tzn po dobie np o 8-ej bije 7 razy, po drugiej dobie już tylko 6 razy itd.,

czy to może naprawić – wyregulować tylko zegarmistrz ?

i jeszcze 1 pytanie – do czego służy ruchoma, przesuwana , regulowana 1 śrubką , zgięta pod kątem prostym dźwignia, dotykająca drutów od młoteczków -  umieszczona za tarczą zegara, z tyłu mechanizmu po lewej górnej stronie na godz. 11 tej – do regulacji bicia młoteczków ? patrz 3   rysunek 

proszę o pomoc - w środę chcę go zawieźć do zegarmistrza, ale może da się tego uniknąć

Załączone miniatury

• 20140120_142030zmn.jpg
  • 20140120_142413zmn.jpg
  • 20140120_142434 zmn.jpg

• 0

#2 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16010 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 19:59

Dźwignia wahadła to mam nadzieję nakrętka regulacyjna pod soczewką wahadła.

Z zaburzeniami bicia sam nic nie zdziałasz...zegarmistrz. Zegary kupione na All jako "sprawne w 110 %" zwykle tam się udają ;)

Dźwignia wygląda na blokadę transportową, ale tego można się tylko domyślać z takiego zdjęcia ;)

• 0

#3 ole1979

ole1979
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 luty 2014 - 08:10

Witam to ja mam inny problem i jeżeli można podłącze się z temate. Podciągnąłem za wysoko obciążnik i wahadło po pewnym czasie staje. Po ok. 5 min. Obciążniki sa dwa jeden schodzi w dół, a drugi niestety utknął na górze.

Czy można go jakoś odblokować?

Pozdrawiam

• 0

#4 tarant

tarant

• Moderator
  • 16010 postów

Napisano 13 luty 2014 - 11:02

Można. Szkoda tylko ze nie wiemy jaki masz typ zegara (obciążniki na lince, łańcuchach) i która waga utknęła...

• 0

#5 ole1979

ole1979
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 luty 2014 - 13:47

Już prostuję niedociągnięcie. Zegar mam taki. A utkneła waga prawa.

• 0

#6 tarant

tarant

• Moderator
  • 16010 postów

Napisano 13 luty 2014 - 14:36

Ogniwa łańcucha w szczelinie bębna wchodzą na bolce. Trzeba go z nich zdjąć od przyśrodkowej strony bębna jakimś haczykiem. W wersji ekstremalnej, po odwróceniu werku do góry nogami sam z niego spadnie. Potem pozostaje już tylko umieścić go ponownie we właściwym miejscu. 

Użytkownik tarant edytował ten post 13 luty 2014 - 14:37

• 0

#7 ZZibbb-cia

ZZibbb-cia
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 26 październik 2015 - 22:47

Witajcie, podepnę się pod ten temat, bo podobny. Od pewnego czasu mój Becker Silesia (rodzinna ukochana pamiątka) ma problemy z prawidlowym wybijaniem godzin. Po jakiejś dobie od nakręcenia wszystko mu się "miesza". Potrafi wybić za jednym razem np. 16 uderzeń. Pewnie się skończy na zegarmistrzu, ale trochę się boję, bo nie znam nikogo od takich zegarów w Krakowie... Czy to jest jakaś "grubsza sprawa"?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gustav Becker, regulacja zegara

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych