Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek ok. 15.000 do koszuli i marynarki

IWC vs. TAG vs. ?? IWC tag heuer portuguese carrera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:35

StaryWilk'u, czy moglbys jeszcze sie wypowiedziec w podobnym celu co do IWC i... Breitlinga... Dzis zobaczylem transocean i mimo, ze bez chrono, wygladal bardzo ciekawie.
  • 0

#22 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:34

Miło, że mnie pytasz o pozycjonowanie marek, ale powiem Ci, że jest tyle opinii ile piszących.

Jedno jest też prestiż marek jako całość (cała historia, najbardziej skomplikowane modele w kolekcji, liczba patentów, własnych werków i wiele innych), a drugie jest porównanie konkretnych modeli. Bo większy prestiż będzie miał najlepszy TAG w stosunku do najtańszego Zenitha. Do czego zmierzam - w zasadzie uważam, że np. JLC jako marka ma wyższy prestiż i pozycjonowanie niż Zenith, ale akurat modele z poprzedniej strony czyli Captain chrono i Master control chrono - te modele są bardzo porównywalne jeśli chodzi o wiele cech i mają wg mnie zbliżony prestiż: oba mają własne, uznane werki, oba są świetnie wykonane, oba mają spójną, spokojną, elegancką stylistykę. W tym konkretnym wypadku, moim zdaniem dopłacamy różnicę w cenie za markę JLC.

Jeśli chodzi o markę jako całość to IWC wg mnie coś jak Zenith, Breitling coś jak TAG.

• 0

#23 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4168 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 22:13

Witaj, 

jeśli chronograf nie byłby bezwarunkowym wymogiem, zaproponowałbym Aqua Terra 41,5mm w poniższej wersji:

3u3s.jpgenbx.jpg

standardowo jest brązowy pasek lub bransoleta - bardzo uniwersalna, zresztą jak i sam zegarek, który jest świetnym wyborem na co dzień. Uważam również, że kaliber 8500 z niskostratnym wychwytem Co-Axial byłby tym miłym akcentem - myślą techniczną pod cyferblatem. Smaczku dodają indeksy, wskazówki, logo i okienko datownika wykonane z różowego złota.  

• 0

#24 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 15:42

Miło, że mnie pytasz o pozycjonowanie marek, ale powiem Ci, że jest tyle opinii ile piszących.

Jedno jest też prestiż marek jako całość (cała historia, najbardziej skomplikowane modele w kolekcji, liczba patentów, własnych werków i wiele innych), a drugie jest porównanie konkretnych modeli. Bo większy prestiż będzie miał najlepszy TAG w stosunku do najtańszego Zenitha. Do czego zmierzam - w zasadzie uważam, że np. JLC jako marka ma wyższy prestiż i pozycjonowanie niż Zenith, ale akurat modele z poprzedniej strony czyli Captain chrono i Master control chrono - te modele są bardzo porównywalne jeśli chodzi o wiele cech i mają wg mnie zbliżony prestiż: oba mają własne, uznane werki, oba są świetnie wykonane, oba mają spójną, spokojną, elegancką stylistykę. W tym konkretnym wypadku, moim zdaniem dopłacamy różnicę w cenie za markę JLC.

Jeśli chodzi o markę jako całość to IWC wg mnie coś jak Zenith, Breitling coś jak TAG.

Dzięki za podsumowanie. Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy ewentualnie lepiej brać IWC z werkiem in-house'owym, czy bardziej tego bazującego na sprawdzonej ETA. Portuguase Chrono jest modyfikowaną ETA, ale pozostałe portugalczyki to już in-house.

A.

• 0

#25 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4349 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:11

Ta Omega co pokazal Tomek jest tutaj chyba najlepsza propozycja i bez problemu kupisz ja ponizej 15.000 pln 

• 0

#26 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:16

Ta Omega co pokazal Tomek jest tutaj chyba najlepsza propozycja i bez problemu kupisz ja ponizej 15.000 pln 

Spytam przewrotnie: dlaczego tak uważasz?

• 0

#27 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4349 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:31

Juz odpisuje , 

Bo jest ladna , ma dobry i ladnie wygladajacy mechanizm , odpowiednia wodoszczelnosc zeby w niej plywac , mozna miec ja zarowno na pasku jak i bronsolecie czyli jest uniwersalna , znana rozpoznawalna z marka a co za tym idzie jak bedziesz chcial ja kiedys sprzedac nie bedziesz mial z tym problemu , dobra rezerwa chodu i wg mnie pasuje i do oficjalnego i do casual  stroju , ma dobra cene do tego co oferuje , dobra gwarancje producenta 

Użytkownik irekm edytował ten post 30 styczeń 2014 - 16:32

• 0

#28 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 16:40

Juz odpisuje , 

Bo jest ladna , ma dobry i ladnie wygladajacy mechanizm , odpowiednia wodoszczelnosc zeby w niej plywac , mozna miec ja zarowno na pasku jak i bronsolecie czyli jest uniwersalna , znana rozpoznawalna z marka a co za tym idzie jak bedziesz chcial ja kiedys sprzedac nie bedziesz mial z tym problemu , dobra rezerwa chodu i wg mnie pasuje i do oficjalnego i do casual  stroju , ma dobra cene do tego co oferuje , dobra gwarancje producenta 

THX :)

Muszę zobaczyć na ręku, czy będzie mi pasować, gdyż wcześniej myślałem bardziej o chronographie, ale ortodoxem nie jestem.

a.

• 0

#29 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4349 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:09

No jeżeli musi być chrono to może mój Breguet type XXI by ci pasował,prestiżu firmie nie brakuje. Wygląda na nieużywany. 

Możliwe ze zmieści byś się w kwocie lub niewiele ja przekroczysz

Za dwa dni będę wiedział czy kumpel leci do PL

Użytkownik irekm edytował ten post 30 styczeń 2014 - 17:10

• 0

#30 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:53

No jeżeli musi być chrono to może mój Breguet type XXI by ci pasował,prestiżu firmie nie brakuje. Wygląda na nieużywany. 
Możliwe ze zmieści byś się w kwocie lub niewiele ja przekroczysz

Za dwa dni będę wiedział czy kumpel leci do PL

Wiem, ze cuduje, ale podobnie jak tachymeter tak i inne cyferki na zewnatrz mi nie leza :P
  • 0

#31 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:11

Dzięki za podsumowanie. Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy ewentualnie lepiej brać IWC z werkiem in-house'owym, czy bardziej tego bazującego na sprawdzonej ETA. Portuguase Chrono jest modyfikowaną ETA, ale pozostałe portugalczyki to już in-house.

A.

Nie wiem co Cię interesuje najbardziej - jeśli awaryjność - nie mam takiej wiedzy, musiałbyś poczytać to forum i inne fora zagraniczne.

• 0

#32 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:15

A może któregoś z tych Panów:

zenith-captain-windsor-annual-calendar-s

• 0

#33 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 02 luty 2014 - 18:00

Przeszukałem w weekend ponownie przepastny internet oraz odrobinę zrewidowałem podejście do zegarka... cały czas szukam czegoś do stroju smart casual z brązowym paskiem, ale chciałbym aby zegarek również dobrze prezentował się do jeansów, koszuli, swetra po godzinach i weekend, również letnie. 

Pomysłów miałem sporo wcześniej plus Wasze podpowiedzi doszedłem do następujących konkluzji. 

1) IWC Portuguese już odpadł, ponieważ na żywo nie pasuje do moich celów (podobnie TAG, który cały czas jest piękny w moich oczach, ale w weekend nie będzie się prezentował adekwatnie).

2) Za to do moich celów odpowiednie wydają się stonowane awiatory.

Na własny pożytek zrobiłem sobie podsumowanie, na razie bez przypisanych wag, natomiast porównałem interesujące mnie parametry (przynajmniej na dziś).

Oto co wyszło:

Clipboard02.jpg

* - cena to najniższa z chrono24, używałem jednego źródła dla porównania

* - reserwa chodu - tu punktowany było więcej niż 48h, czyli tyle ile maks bywam bez zegarka

* - nie uzupełniłem czynniku żony, na razie bardzo się denerwuje jak ją pytam, który jej się bardziej podoba (na początku skłaniała się do IWC chrono spitfire i B&M)

* - nie jestem pewien do końca, czy mechanizmy Omegi są in-house czy na bazie ETy.

Ja osobiście skłaniałbym się ku IWC spitfire gdyby nie cena lub Zenith Pilot Big Date, co potwierdzają wyniki, natomiast zaskakująca wysoko uplasowały się Speedmastery.

Może jeszcze jakieś sugestie z Waszej strony co do wyboru lub ewentualne wskazanie błędów w tabeli??

Użytkownik akruszynski edytował ten post 02 luty 2014 - 18:03

• 0

#34 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 02 luty 2014 - 21:41

Poniewaz zakup zwiazany jest ze specjalnym wydarzeniem w zyciu osobistym, chcialbym, zeby zegarek byl czyms specjalnym, pereleka, w pewnym sensie unikatowa, ktora kiedys moglbym podarowac potomostwu lub, jesli nie zasluzy, odsprzedac nie tracac wszystkiego co zainwestowalem.

Patrząc pod tym kątem:

np. takie

http://allegro.pl/pa...3936267827.html

http://allegro.pl/lu...3940962113.html

albo jakiś Rolex jeśli nowy np.

1064285d1367095478-wts-dj-ii-rolex-ref-1

1F600EFB-A13C-4390-A85A-74D91BA1AFFD-980

Rolex116300.jpg

Pozostaje problem - jakoś nie pasuje mi do nich pasek :)

Ja dysponując budżetem 15-20 000 szukałbym coś z Zenitha, Rolexa, JLC lub Grand Seiko, ewentualnie GP jeśli miałby być to nowy zegarek.

Z używek jakiegoś Patka vintage albo AP Royal Oak.

• 0

#35 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6466 postów

Napisano 02 luty 2014 - 21:55

Tomek ma GS na sprzedaż na bazarku. Napisz do użytkownika cer_tom bo wglądu na bazar przy tylu postach chyba nie masz.
GS to świetnie wykonane zegarki z wieloma pięknymi detalami.

Użytkownik Krystian edytował ten post 02 luty 2014 - 21:57

• 0

#36 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4168 postów

Napisano 02 luty 2014 - 22:06

* - nie jestem pewien do końca, czy mechanizmy Omegi są in-house czy na bazie ETy.

Omegi Broad Arrow to F.Piguet-based 

• 0

#37 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 03 luty 2014 - 11:30

Patrząc pod tym kątem:

np. takie

http://allegro.pl/pa...3936267827.html

http://allegro.pl/lu...3940962113.html

albo jakiś Rolex jeśli nowy np.

Pozostaje problem - jakoś nie pasuje mi do nich pasek :)

Ja dysponując budżetem 15-20 000 szukałbym coś z Zenitha, Rolexa, JLC lub Grand Seiko, ewentualnie GP jeśli miałby być to nowy zegarek.

Z używek jakiegoś Patka vintage albo AP Royal Oak.

Hmm... jest tylko kwestii kilka:

- Rolex odpada... jakoś nie czuje stylistyki, a ciężar gatunkowy marki nie pomoga.

- AP Royal Oak podobnie jak Rolex, nie moja stylistyka, natomiast kolekcja JULES AUDEMARS wygląda pięknie, jednak zostawie ją sobie na rozważania następnego zegarka

- JLC Master Chronograph jest super, ale poszukuje brązowego paska wiec to odpada

- GP podobnie jak AP, ogólnie nie moja stylistyka poza kolekcją GIRARD-PERREGAUX 1966 i tu również podobnie jak AP, zostawie sobie na następny raz

Coż... chwliowo jeszcze nie dorosłem do eleganckich AP czy JLC lub GP, będą na później. A pasek brązowy jest dla mnie kluczowy...

Pozostaje przy Zenithach Pilot, El primero, JLC Master Hometime i IWC spitfire.

• 0

#38 pitzmaker

pitzmaker
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:20

tak tylko dodam ze przeciez mozesz zmienic pasek, na forum jest kilku fachowcow, zrobia Ci pasek w jakim kolorze chcesz i z jakiej skory chcesz.

• 0

#39 akruszynski

akruszynski
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:28

Tez sie nad tym zastanawialem, ale nie czuje sie az tak wspanialym designerem aby stworzyc pasek lepszy niz przygotowali producenci.
  • 0

#40 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 3950 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:56

Ale przecież tutaj nie ma cudów, zawsze możesz powiedzieć że chcesz taki jak na jakimś zdjęciu w sieci i taki Ci zrobią.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IWC, tag, heuer, portuguese, carrera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych