Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

ChronoDB (Windows, macOS, Android)

Software do kolekcji - wersja mobilna chronodb kolekcje software program Windows Android mobile aplikacja smartfon macOS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 ledr

ledr
  • Użytkownik
  • 1014 postów

Napisano 13 luty 2014 - 15:41

Nie ma probemu, zapraszam do współpracy  :)

Na informatyce znam się tyle co nic, więc od tej strony nic nie pomogę... Ale jestem anglistą, więc jakbyś chciał robić wersję angielską, to odezwij się na PW - jestem do dyspozycji:-)

• 0

#22 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 13 luty 2014 - 17:29

Język można zmienić na angielski już teraz (menu Narzędzia > Ustawienia).

• 0

#23 ledr

ledr
  • Użytkownik
  • 1014 postów

Napisano 13 luty 2014 - 17:48

Język można zmienić na angielski już teraz (menu Narzędzia > Ustawienia).

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej uwagi, a tłumaczenia zrobione profesjonalnie:-)

• 0

#24 jaccarta

jaccarta
  • Użytkownik
  • 362 postów

Napisano 13 luty 2014 - 22:37

Pobieram do testu.. zrobie sobie kopie zeszytu. A co, trzeba isc z postepem.

(Sorry, but my sys have not Polish keyboard  :wacko:  )

• 0

#25 llcoolm

llcoolm
  • Użytkownik
  • 398 postów

Napisano 13 luty 2014 - 22:44

Mi trochę brakuje w paru miejscach możliwości dodawania własnych słowników. Wiadomo nie wszystko się przewidzi. Chodzi o wszystkie rozwijane listy na ciemniejszych polach. np.: kryształ -> szafir, syntetyczny szafir, mineralny, plexi - a ja np. akurat nie mam tam żadnego szkła :)  opcji takiej brak chyba że da się to jakoś dodać !? Sprawdzę jeszcze czy da się w tym programie dodawać różne inne cykadła np. zegary :) 

• 0

#26 Lexxus

Lexxus
  • Użytkownik
  • 917 postów

Napisano 13 luty 2014 - 23:42

Fajny pomysł , i również żałuję że nie ma wersji na os X...

• 0

#27 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 13 luty 2014 - 23:56

Mi trochę brakuje w paru miejscach możliwości dodawania własnych słowników. Wiadomo nie wszystko się przewidzi. Chodzi o wszystkie rozwijane listy na ciemniejszych polach. np.: kryształ -> szafir, syntetyczny szafir, mineralny, plexi - a ja np. akurat nie mam tam żadnego szkła  :)  opcji takiej brak chyba że da się to jakoś dodać !? Sprawdzę jeszcze czy da się w tym programie dodawać różne inne cykadła np. zegary :)

Nie chciałem do wszystkiego robić własnych słowników, byłoby to zbyt pracochłonne dla większości użytkowników. Te wartości są ograniczone. Jesteśmy w fazie testowania i mogę dodać dowolne wartości czy funkcje.

BTW Nie masz w zegarku szkiełka? Tarcza nie jest niczym osłonięta?

Użytkownik spy edytował ten post 14 luty 2014 - 00:07

• 0

#28 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 13 luty 2014 - 23:59

Fajny pomysł , i również żałuję że nie ma wersji na os X...

Tak, ten nieszczęsny OS X. Na iOS to możnaby jeszcze coś wymyślić.

• 0

#29 llcoolm

llcoolm
  • Użytkownik
  • 398 postów

Napisano 20 luty 2014 - 08:46

Nie chciałem do wszystkiego robić własnych słowników, byłoby to zbyt pracochłonne dla większości użytkowników. Te wartości są ograniczone. Jesteśmy w fazie testowania i mogę dodać dowolne wartości czy funkcje.

BTW Nie masz w zegarku szkiełka? Tarcza nie jest niczym osłonięta?

rozumiem, ale jak ktoś nie chce dodawać nowych to niech ma może te standardowe. No właśnie szkiełka na razie brak, drugi przykład rakieta drewniana: wykończenie jest tylko szczotkowane, polerowaniem, PVD, DLC. Jak by dało radę coś tam jeszcze dopisać samemu to można byłoby zaadoptować trochę program np. do zegarów. Po za tym program dla mnie super :) i w końcu można mieć wszystko w jednym miejscu. Jak mi coś wpadnie jeszcze do głowy to napiszę
  • 0

#30 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 20 luty 2014 - 10:22

Problem z własnymi słownikami jest jeszcze przy eksport/import. Trzeba eksportować po nazwach i tworzyć słowniki "w locie".

Chciałem tego uniknąc gdzie się da, bo obniża to mobilność danych. Też lubię gdy wszystkie słowniki są dynamiczne ale tu chciałem znaleźć jakiś kompromis. Poczekajmy jeszcze co powiedzą inni.

A, i najważniejsze, importowanie do innej wersji językowej będzie problematyczne...

Dołożę opcję "brak" do szkiełka. Napisz czego jeszcze brak.

Nie rozumiem problemu z wykończeniem - materiał koperty/obudowy można samemu wpisać (np. drewno). Zegar będzie najpewniej miał materiał: drewno + wykończenie: polerowane. Ale na zegarach się nie znam i tu na pewno brakuje informacji...

Użytkownik spy edytował ten post 20 luty 2014 - 13:20

• 0

#31 berberys

berberys
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 20 luty 2014 - 11:54

Spy!

Ja również pozwoliłem sobie zainstalować Twoją aplikację. Dziekuję za jej udostępnienie.

Jest moc!

Pomysł z samodzielną modyfikacją słowników - zacny.

Jak dla mnie - w kategorii "rodzaj zegarka" brakuje opcji "casual".

3mam kciuki za rozwój projektu!

• 0

#32 Beny6

Beny6
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 22 luty 2014 - 12:19

Również zainstalowałem i chodzi dobrze (Win7 64 bit).

Zauważyłem też pewne nidociągnięcia.

1. w zakładce MECHANIZM (dodatkowe info brak komplikacji repeater)

2. jeżeli już jest założona karta dla zegarka w zakładce MECHANIZM brak możliwości edycji i wprowadzania poprawek)

można to zrobić z pozycji Słownika - mechanizm, ale jest błąd gdy wpisuje się rezerwę chodu w karcie wskakuje okresowy przegląd i na odwrót.

Myślę, że w zakładce mechanizm przdałby się przycisk edytuj lub tak jak jest w innych zakładkach żeby była możliwość nanoszenia poprawek.

Na początku w pozycji typ zegarka, jeżeli wybierzemy zegar potrzebna jest też możliwość wyboru np. wiszący, stojący, budzik, roczniak, kareciak itp. Tu proszę o zabranie głosu innych kloegów.

Ogólnie program już jest super i długo czekałem na coś takiego dlatego wielkie dzięki dla autora.

• 0

#33 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 22 luty 2014 - 12:48

Dzięki za informacje. Brakujące rzeczy dorzucę.

Co do zegarów to potrzebuję informacji bo kompletnie się tym tematem nie interesowałem. Rozumiem, że informacje np. dotyczące mechanizmu też są zupełnie inne. Np. gdzie wrzucić info, że zegarek jest z kukułką? Jest to styl czy mechanizm? Jako styl rozumiem: wiszący, stojący i biurkowy. Natomiast reszta to chyba rodzaj mechanizmu?

Jakbyś miał angielskie nazwy tych styli zegarów to też byłbym wdzięczny.

Odnośnie zakładki mechanizmu: to jest to zrobione specjalnie w ten sposób ponieważ informacje dotyczące mechanizmu są wspólne dla wielu zegarków - poza jednowskazówkowcem i ekranowaniem, które nie modyfikują mechanizmu - i żeby użytkownik wiedział, że zmienia dane nie tylko dla tego konkretnego zegarka modyfikacja jest przeniesiona do Słowników. Ale chyba włączę edycję na poziomie zegarka bo większość ma z tym problem...

• 0

#34 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 13:39

Witam,

jest nowa wersja 0.4 - menu Narzędzia/Sprawdź aktualizacje. Trochę to trwało ale czekałem na wykonanie logotypu i ikon.

Są dodatkowe pola (także dla zegarów), zmieniona jest obsługa mechanizmu (można zmieniać z poziomu zegarka), zmieniona została także karta produktu i inne poprawki.

Uwaga: jeśli ktos chce zmienić sobie ikonę na pulpicie to nowa ikona jest w katalogu system (chronodb.ico).

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z aktualizacją. Dzięki za uwagi.

• 0

#35 Marek JP IV

Marek JP IV
  • Użytkownik
  • 777 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 13:26

Witam

Gratuluję pomysłu,zainstalowałem sobie ten program ver.0.4, jest b.dobry ale parę uwag mi się nasuneło przy okazji pracy z programem

-przy wyborze opcji zegarek kieszonkowy(niektórzy takie mają)-nie ma mozliwości wyboru rodzaju mechanizmu

-w menu "koperta"- nie ma mozliwości zapisu opcji"brak koronki" mimo że ta opcja jest- zawsze zapisuje się normalna

-w menu "dodatkowe info", zapis w tym menu przechodzi na wszystkie inne dodane zegarki, mimo że dotyczy tylko konkretnego modelu np wpisałem "alarm cyfrowy' do modelu casio kwarcowego, a pojawiał mi się wpis w automacie, kieszonkowcu, chronach i wszystkich innych wpisanych zegarkach.

Przydało by się może jeszcze dodać parę funkcji np. dual time,  drugi odczyt- 24h/dzien-noc, przyciski w menu koronka

Ale to tylko takie moje luźne uwagi.

• 0

#36 tomek123er

tomek123er
  • Użytkownik
  • 536 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 13:40

nie startuje mi pod wine , szkoda :(

• 0

#37 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 22:04

Witam
Gratuluję pomysłu,zainstalowałem sobie ten program ver.0.4, jest b.dobry ale parę uwag mi się nasuneło przy okazji pracy z programem
-przy wyborze opcji zegarek kieszonkowy(niektórzy takie mają)-nie ma mozliwości wyboru rodzaju mechanizmu

Dzięki za info. Jakie są rodzaje mechanizmów kieszonek?

-w menu "koperta"- nie ma mozliwości zapisu opcji"brak koronki" mimo że ta opcja jest- zawsze zapisuje się normalna

Poprawię to.

-w menu "dodatkowe info", zapis w tym menu przechodzi na wszystkie inne dodane zegarki, mimo że dotyczy tylko konkretnego modelu np wpisałem "alarm cyfrowy' do modelu casio kwarcowego, a pojawiał mi się wpis w automacie, kieszonkowcu, chronach i wszystkich innych wpisanych zegarkach.

Dodatkowe pola definiwane są dla wszystkich zegarków, żeby je można było później klasyfikować i wyszukiwać. Np. można wyszukać wszystkie zegarki które mają grawer z data 1970 - pole "Grawer" wartość "1970". W przeciwnym razie w każdym zegarku byłoby pole grawer nie połączone z innymi i wyszukiwanie byłoby utrudnione.

Przydało by się może jeszcze dodać parę funkcji np. dual time,  drugi odczyt- 24h/dzien-noc, przyciski w menu koronka
Ale to tylko takie moje luźne uwagi.

24 godziny można zdefiniować w polu "Godziny" jest do wybor 6, 12 i 24.
Co masz na myśli pisząc "przyciski w menu koronka"?
  • 0

#38 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 22:08

Minęło już trochę czasu od udostępnienia aplikacji. Mam nadzięję, że parę osób używa. Możecie wrzucić jakieś screeny pokazujące jak wyglądają wasze kolekcje? Jeśli to nie tajemnica.

Ew. poproszę o parę screenów na emaila, adres jest na ekranie "O programie".

Dzięki
  • 0

#39 Marek JP IV

Marek JP IV
  • Użytkownik
  • 777 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 09:55

Dzięki za info. Jakie są rodzaje mechanizmów kieszonek?

Takie jak w naręcznych zegarkach: wszystkie stare kieszonki ale i te robione współcześnie mają ręczny naciąg, są też kwarcowe, niespotkałem się póki co z automatem

24 godziny można zdefiniować w polu "Godziny" jest do wybor 6, 12 i 24.

Ale to pole ja rozumim jako podstawowy sposób pokazywania czasu tzn. albo zegarek pokazuje czas w systemie 12-godz albo 24-godz

Ja miałem na mysli dodatkową funkcię wskazywania czasu, są takie modele zwłaszcza w kwarcach gdzie poza bieżacym czasem pokazywanym w systemie 12-godz jest subtarczka gdzie pokazywany jest ten sam czas ale w systemie 24-godz albo jest pole identyfikatora "dzien/noc".To miałem na mysli pisząc.

Co masz na myśli pisząc "przyciski w menu koronka"?

Tu chodziło mi o to że są zegarki przewaznie kwarcowe/sam taki mam/ gdzie nie ma w ogóle koronki ustawia się czas przyciskami

Można by, to moja sugestia wstawic w menu koperta funkcje "przycisk" z wyborem np. "jeden" "dwa" itd.  To może byc tez użyteczne w  chronografach ale także w normalnych automatach gdzie oprócz koronki są przyciski głownie do korygowania dat albo miesięcy(sam taki zegarek mam, ktory ma i koronkę i przycisk a nie jest chronografem)

• 0

#40 spy

spy
  • Użytkownik
  • 802 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 18:19

Ok, dobre propozycje. Będa uwzględnione.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chronodb, kolekcje, software, program, Windows, Android, mobile, aplikacja, smartfon, macOS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych