Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spy

ChronoDB (Windows, macOS, Android)

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem ostatnią aktualizację na Android i wydaje mi się, że miałem Export w poprzedniej wersji a teraz niestety nie ma. Ja przynajmniej nie mogę znaleźć.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W detalach zegarka musisz kliknąć na menu w prawym górnym rogu.

 

post-34848-0-50183200-1484906994_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość zrobienia tak, aby funkcja "export" mogła wyeksportować całą bazę np. na dysk googla lub dropbox. Ułatwiło by to przerzucanie bazy i robienie kopii.

Czasami zdjęcia mam na telefonie czasami w komputerze. Odpowiednia obróbka zdjęć lepiej wychodzi na komputerze.

 

Ponadto w momencie importu do czystej bazy pojedynczych plików xml z zegarkami dostałem taki komunikat (Win10 ze wszystkimi aktualizacjami)

 

post-62679-0-39453600-1485435213.png


Restart aplikacji pomaga, ale zdjęć nie widać po imporcie z pliku.


Nie wiem czy w pliku xml jest taka opcja, ale spotkałem się z plikami xml gdzie przenoszone były zdjęcia, jednak ich jakość drastycznie traciła na jakości.


Chciałem zaimportować następne pliki i dostaję komunikat

 

post-62679-0-42332500-1485435706_thumb.png


Dodatkowo porównując wersje Windows z wersją Android mamy różnice w nazwach np.

 

Windows       Android

Galeria         Zdjęcia

Koszty          Finanse

 

Lista pozycji w Windows wskazuje Markę, Model, Styl, Typ

Lista pozycji w Android wskazuje Markę, Model, Referencję


Wskazanie w ustawieniach programu w wersji Windows "Zdjęcia w jednym katalogu" i wskazanie konta Dropbox i folderu na dysku lokalnym (będącym odzwierciedleniem struktury chmury) a program twierdzi że nie ma takiego folderu.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie da się wyeksportować. Eksportowane są tylko linki do zdjęć z sieci.

Resztę sprawdzę.

 

Chciałem zaimportować następne pliki i dostaję komunikat

Na zrzucie ekranu widać, że ten zegarek już masz zaimportowany.

 

Lista pozycji w Windows wskazuje Markę, Model, Styl, Typ

Lista pozycji w Android wskazuje Markę, Model, Referencję

Pod prawym klawiszem myszy masz menu kontekstowe (poz. "Wybierz kolumny..."), z którego możesz wybrać kolumny.

 

post-34848-0-16805200-1485710533_thumb.png

 

Wskazanie w ustawieniach programu w wersji Windows "Zdjęcia w jednym katalogu" i wskazanie konta Dropbox i folderu na dysku lokalnym (będącym odzwierciedleniem struktury chmury) a program twierdzi że nie ma takiego folderu.

Jeśli są to foldery lokalne to powinno działać. Wybierasz foldery naciskając klawisz "..." czy wpsiujesz ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder (lokalna kopia chmury) wybieram z drzewa, nic ręcznie nie wpisuje. Usiądę nad nim wieczorem i odpowiednio będę testował zapisując dokładnie. Informacje zwrotne wpisać do tego tematu czy bezpośrednio do Ciebie?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku padło pytanie, jak sprawdzać dokładność chodu zegarka w apce. Instrukcję wklejam też tutaj, dla porządku.

 

Instrukcja sprawdzania dokładności w ChronoDB.

 

1. Po dodaniu zegarka kliknij na ikonkę post-34848-0-32505600-1493155483.png lub przejdź do zakładki "Dokładność".

 

post-34848-0-59976100-1493151257_thumb.jpg post-34848-0-00880600-1493151267_thumb.jpg

 

2. Pojawi się lista z zapisanymi odchyleniami. Po naciśnięciu klawisza "+" pojawią się dwie opcje: "Sprawdź" i "Ustaw".

 

post-34848-0-41931900-1493151290_thumb.jpg post-34848-0-98920900-1493151294_thumb.jpg

 

3. Na początku zsynchronizuj swój zegarek z czasem internetowym wybierając opcje "Ustaw".

Aplikacja za każdym razem łączy się z serwerem NTP (można zmienić w Ustawieniach) i ustawia aktualny czas.

Wybierz najbliższą godzinę, z dokładnością do 15sek. Włączy się automatyczne odliczanie, które pokaże ci za ile sekund będzie dokładnie ten czas.

Ustaw swój zegarek na wybrany czas i jak licznik dojdzie do zera wciśnij koronkę żeby uruchomić odmierzanie czasu (no, chyba, że nie masz stop sekundy).

W tym momencie zegarek jest zsynchronzowany z czasem wzorcowym. Zapisz teraz tę akcję (prawy, górny róg).

 

post-34848-0-30298200-1493151342_thumb.jpg

 

4. Teraz możesz sprawdzać dokładność swojego zegarka w opcji "Sprawdź".

Zasada jest podobna do tej z opcji "Ustaw", z tym że teraz ustawiasz czas na jakąś wartość w przyszłości (co 15 sek).

W momencie, w którym na twoim zegarku będzie dokładnie ten czas dotknij ekranu. Odliczanie się zatrzyma i jego kolor zmieni się na niebieski.

Wartość, która się pojawi to odchylenie jakie zaliczył twój zegarek w porównaniu do czasu wzorcowego.

Możesz też wybrać w jakiej pozycji był zegarek w okresie, który sprawdzasz.

Zapisz odchylenie (prawy, górny róg). Wartość odchylenia z aktualną datą i pozycją zegarka pojawi się na liście.

 

post-34848-0-41197100-1493151370_thumb.jpg post-34848-0-46870900-1493151375_thumb.jpg post-34848-0-32807500-1493151388_thumb.jpg

 

5. Na ekranie z listą odchyleń możesz obrócić swoje urządznie do poziomu. Pojawi się wtedy wykres z odchyleniami.

W Ustawieniach można wybrać czy chcesz widzieć odchylenia na wykresie liniowym czy słupkowym. Wykres można dowolnie skalować.

 

post-34848-0-96716700-1493151395_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jan M. Krawczyk
      Z wielką przyjemnością możemy ogłosić udostępnienie naszej klubowej aplikacji na telefony z systemem iOS oraz Android. Linki do aplikacji podane są poniżej.
       Aplikacja stanowi pomoc w lokalizacji sprawdzonych punktów zegarmistrzowskich, producentów i dystrybutorów zegarków, jak również lombardów i innego typu sklepów handlujących używanymi zegarami i zegarkami. Dzięki temu łatwo jest zidentyfikować miejsce, gdzie w fachowy sposób, uzyska się pomoc i poradę. Jednocześnie, platforma pozwala na odszukanie sprawdzonych punktów, gdzie zaufani sprzedawcy oferują zegarki, zarówno nowe, jak i używane. Dodatkowo, aplikacja wyświetla aktualne informacje o planowanych wydarzeniach zegarkowych i około zegarkowych, jak również wiadomości ze strony Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Tak aby być na bieżąco z tym co robimy i planujemy. Tego typu narzędzia jeszcze na rynku nie było i mamy nadzieję, że uznacie je za pomocne. Dalsze prace nad rozwojem i udoskonaleniem aplikacji będą trwały. W kolejnych miesiącach szykujemy kilka niespodzianek. Zapraszamy do testowania i zachęcamy do komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane. App Store: https://itunes.apple.com/us/app/kmziz/id1265673638?mt=8Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.kmziz1
    • Przez 7ara7ony
      Moja aktualna kolekcja zegarków, startowałem z Boctokiem i Poljotem budzikiem - reszta nabyta na forum.
    • Przez Lukasus
      Witam!
       
      To mój pierwszy temat na forum ale myślę, że zagadnienie zainteresuje wielu użytkowników forum, a na pewno przyszłych-nowych członków i kolekcjonerów. Wiem, że temat był już poruszany, ale ze względu na brak rozwiązania tej kwesti zdecydowałem się zacząć ten wątek od początku.
      Wcześniej pisaliście na ten tamat nastepująco:
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37215-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - tu wątek się urwał w 10.2009
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49589-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - a tutaj w 10.2010
      http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31875-program-do-katalogowania-zegarkow/?hl=%2Bprogram+%2Bkatalogowania - tutaj rozmowa szybko się skończyła...
       
      Na necie znalazłem program Watch&Clock Collection ale firma, która go wydawała straciła prawa do domeny (allmywatch.com), do której odnoszą się linki związane z tym programem. Kiedyś na forum pojawił się autor tego programu pod pseudonimem sh_a (http://zegarkiclub.pl/forum/user/36718-sh-a/) ale zniknął tak szybko jak się pojawił.    Link do tematu o tym programie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56873-program-dla-kolekcjonerow-zegarkow-pomoz-przetlumaczyc-na-jezyk-polski/?hl=allmywatch. Udało mi się ściągnąć wersję 1.2.1.37 ale ma ona 30-dniowy okres próbny i brak jest możliwości jej przełużenia bo firma (AsMEDSoft Co. Ltd.) tak jakby nie istniała. Program wydawał się sensowny ale może sugerowalibyscie coś innego? Ktoś używa tego programu?
       
      Znalazłem też dość drogi program na stronie: http://www.watchware.net/products/WatchCollector.html. Co o nim sądzicie? Jest dość drogi - 105 $, ale też bardzo rozbudowany...
       
      Dopiero zaczynam tworzyć swoją kolekcję, ale już przy kilkunastu sztukach widzę, że katalogowanie będzie sprawą istotną i pracochłonną (zakup, dane, zdjęcia, przeglądy, wydatki na poszczególne egzemplarze, itp.). Nie chciałbym wykonać całej roboty a później robić to jeszcze raz pod innym programem.
       
      Jaki program powinienem wybrać? Myślę, że ustalenie jednej sugestii dla wszystkich przyszłych oraz obecnych forumowiczów byłoby naprawdę cenną wskazówką.
       
      Czekam na wasze posty...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.