Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deksman

Zegarek za 500-600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zakupić zegarek w kwocie 500-600 zł. Zegarek ma być noszony na co dzień i koniecznie musi posiadać bransoletę.

Nie mam zadnej upatrzonej firmy dlatego zwracam się z prośbą do znaców w tej dziedzinie i liczę na waszą pomoc.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Zadałeś pytanie na zasadzie "Chcę kupić samochód w kwocie do 20 000zł, chcę nim jeździć codziennie i ma być czterodrzwiowy" ;)

Postaraj się jakoś opisać co Cię interesuje, najlepiej dając grafiki zegarków (z dowolnej półki cenowej) które Ci się podobają, byśmy wiedzieli w którą stronę można iść z polecajkami.

Jednak standardową odpowiedzią i tak w takim przypadku jest Seiko 5: świetnie wykonane zegarki z duszą, tradycją i uwielbieniem wśród większości forumowiczów i ogólnie społeczności zegarkowej w świetnym stosunku cena/jakość i właśnie na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie na zasadzie "Chcę kupić samochód w kwocie do 20 000zł, chcę nim jeździć codziennie i ma być czterodrzwiowy" ;)

 

Postaraj się jakoś opisać co Cię interesuje, najlepiej dając grafiki zegarków (z dowolnej półki cenowej) które Ci się podobają, byśmy wiedzieli w którą stronę można iść z polecajkami.

 

Jednak standardową odpowiedzią i tak w takim przypadku jest Seiko 5: świetnie wykonane zegarki z duszą, tradycją i uwielbieniem wśród większości forumowiczów i ogólnie społeczności zegarkowej w świetnym stosunku cena/jakość i właśnie na bransolecie.

Witam,

 

Tak masz rację, że mało sprecyzowałem ale jest tyle zegarków że już się pogubiłem. Konkretnie chodzi mi o coś takiego jak:

SEIKO SPORTS AUTOMATIC SRP153K1 koszt 800 zł ( cena chyba zbyt niska jak na automat, ale sie nie znam ) SEIKO, SSB067P1, CHRONOGRAPH SEIKO KINETIC SKA537P1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

No to właśnie albo Seiko 5 Sports (ale to 600-800zł), albo Seiko 5 (niesports) za 200-600zł. Automaty dobrej jakości niemal nie do zajechania :) (pod warunkiem, że upolujesz oryginalny model oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie albo Seiko 5 Sports (ale to 600-800zł), albo Seiko 5 (niesports) za 200-600zł. Automaty dobrej jakości niemal nie do zajechania :) (pod warunkiem, że upolujesz oryginalny model oczywiście).

Jak kolega wyżej. Seiko 5 np. taki http://e-sophie.pl/seiko-snzf43j1-p1971.html ew. zerknij na Mako, ale to diver.


Seiko Orange Monster                                                                                                                                    G-Shock Riseman
Citizen NY0040-09EE                                                                                                                         Certina DS1 Chronograph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Seiko 5 np. taki http://e-sophie.pl/seiko-snzf43j1-p1971.html ew. zerknij na Mako, ale to diver.

Witam,

 

A jeszcze jedno pytanko, ile czasu te automaty po odłożeniu chodzą? pytam ponieważ jestem marynarzem i czasami nie zakładam zegarka przez 4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach automat na pewno się zatrzyma - może w takim razie pomyśl o kwarcu? seiko i orient mają również je w swojej ofercie, ewentualnie może jakaś adriatica - budżetowy szwajcar z całkeim niezłym wykonaniem w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach automat na pewno się zatrzyma - może w takim razie pomyśl o kwarcu? seiko i orient mają również je w swojej ofercie, ewentualnie może jakaś adriatica - budżetowy szwajcar z całkeim niezłym wykonaniem w tej cenie?

Trochę się napaliłem na ten automat, ale faktycznie pomyśle o kwarcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Z drugiej strony jak jesteś napalony na automat (chwali się ;)) to możesz po prostu sobie go kupić i co ten miesiąc go nastawiać (bo automat trzyma zazwyczaj koło dwie doby o ile nie ma większej rezerwy specjalneja) lub zainwestować w rotomat który sam będzie go dla Ciebie obracać :)

 

Albo właśnie kwarcyk, a wtedy wybór juz masz naprawdę szeroki w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak jesteś napalony na automat (chwali się ;)) to możesz po prostu sobie go kupić i co ten miesiąc go nastawiać (bo automat trzyma zazwyczaj koło dwie doby o ile nie ma większej rezerwy specjalneja) lub zainwestować w rotomat który sam będzie go dla Ciebie obracać :)

 

Albo właśnie kwarcyk, a wtedy wybór juz masz naprawdę szeroki w tej cenie.

Teraz to już wogóle mam zagadkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że wybierzesz jednak jakiś chronograf - wtedy przy założonym budżecie nie masz szans na automat i pozostanie do wyboru jedynie zegarek z werkiem kwarcowym - np rozważany przez Ciebie Seiko w dobrej cenie - http://www.click-a-watch.com/best_price/seiko-quartz-stainless-steel-chronograph-gents-sports-watch-ssb067p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że wybierzesz jednak jakiś chronograf - wtedy przy założonym budżecie nie masz szans na automat i pozostanie do wyboru jedynie zegarek z werkiem kwarcowym - np rozważany przez Ciebie Seiko w dobrej cenie - http://www.click-a-watch.com/best_price/seiko-quartz-stainless-steel-chronograph-gents-sports-watch-ssb067p1.html

Już jestem w posiadaniu jednego Chronografu Festina. Raczej jednak zdecyduję się na automat z Seiko ( wizualnie mi najlepiej pasują )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście każdy jest okey :)

a różnią się tym że 2 i 4 maja mechanizm ze stop sekundą i możliwością ręcznego dokręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Zdecydowałem się na zakup

SRP279K1 SRP279 Seiko 5 Sports Automatic Watch

Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegar. Bedzie Pan zadowolony :):D

 

Weź tylko pod uwagę, że trzeba się liczyć z możliwością nałożenia na zegarek cła i VAT-u jeśli kupisz w powyższym sklepie (choć relacje i własne doświadczenia wskazują, że da się tego uniknąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zadowolony i to na 100%


Seiko Orange Monster                                                                                                                                    G-Shock Riseman
Citizen NY0040-09EE                                                                                                                         Certina DS1 Chronograph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegar. Bedzie Pan zadowolony :):D

 

Weź tylko pod uwagę, że trzeba się liczyć z możliwością nałożenia na zegarek cła i VAT-u jeśli kupisz w powyższym sklepie (choć relacje i własne doświadczenia wskazują, że da się tego uniknąć).

Witam,

 

Tak biore to pod uwagę. Napisałem do nich żeby napisali miejszą wartość oraz opisali paczkę ze to prezent. Nie wiem może to coś da, pierwszy raz kupuje cokolwiek od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiesz najtańszą opcję przesyłki (zdaje się "0$ without box") to zrobią tak z automatu - mój zegarek za kilkadziesiąt dolarów zadeklarowali na 15. Dodatkowo paczka idzie przez Szwecję co nieco zwiększa szansę na mniejszą uwagę w celnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiesz najtańszą opcję przesyłki (zdaje się "0$ without box") to zrobią tak z automatu - mój zegarek za kilkadziesiąt dolarów zadeklarowali na 15. Dodatkowo paczka idzie przez Szwecję co nieco zwiększa szansę na mniejszą uwagę w celnym.

 

Ale zegarek za ~150$ mogą zadeklarować jako ~30$? Przecież w środku będzie faktura/rachunek... Też zastanawiam się na seiko z usa, ale obawiam się, że to będzie gra nie warta świeczki, jeśli doliczę VAT i cło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegarek za ~150$ mogą zadeklarować jako ~30$? Przecież w środku będzie faktura/rachunek... Też zastanawiam się na seiko z usa, ale obawiam się, że to będzie gra nie warta świeczki, jeśli doliczę VAT i cło..

Ja zamówiłem wczoraj do dwóch tygodni ma przyjść przesyłka. Dam znać jak się wszystko zakończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegarek za ~150$ mogą zadeklarować jako ~30$? Przecież w środku będzie faktura/rachunek... Też zastanawiam się na seiko z usa, ale obawiam się, że to będzie gra nie warta świeczki, jeśli doliczę VAT i cło..

Ten sklep nie daje żadnych faktur. Poza tym do środka nikt nie będzie zaglądał - rewizje zdarzają się bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep nie daje żadnych faktur. Poza tym do środka nikt nie będzie zaglądał - rewizje zdarzają się bardzo sporadycznie.

Z tego co mi napisali to paczka będzie nadawana z Singapuru. Kiedyś telefon do mnie szedł z Singapuru i to przez Szwajcarię i wszystko było ok. Teraz ma iść przez Szwecje więć myśle, że nie będzie dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic nie wiadomo, ostatnio jeden z kolegów dostał opłaty. Ale szanse są na Twoją korzyść. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak, jak pisałem wcześniej daje info co do kosztów przesłki:

Zegarek dotarł dzisiaj bez żadnych dodatkowych kosztów i własnie się nim jaram od południa. Jest zgodny z opisem i jestem w trakcie opijania go :-)

Chciałbym podziękować wszystkim osobom w wyborze bo na prawde jest zajeb..y i polecam dla osób, którzy nie chcą dużó wydać i mięć fajnego sikora.

 

Ps. Sorry za błędy, ale jestem lekko nawlony.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mirmil
      Witam wszystkich. Ostatnio prosiłam o radę i się nie zawiodłam ,tata z zegarka jest bardzo zadowolony 😁 .Dziś chce prosić o radę i opinie czy warto kupić zegarek(tym razem dla męża) jaki i patrzyłam sobie na olx , chodzi mi o to czy wart jest ceny z ogłoszenia czy będzie mu długo służył i czy warto go kupić . Dla mnie najważniejsze że mieści się on w mym budżecie i naprawdę mi się podoba ,czyli mężowi też się spodoba 😁 link do ogłoszenia https://www.olx.pl/d/oferta/seiko-mod-tuna-prospex-antarctica-save-the-ocean-automat-diver-300m-CID87-IDXVw4O.html
    • Przez FanCasio21
      Witam,
      bardzo proszę o pomoc w ocenie poniższych zegarków. Na który najlepiej się zdecydować:
      https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t101.410.11.051.00.html
      https://www.zegarek.net/zegarki/atlantic/zegarek_atlantic_62346.41.61.html
      https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c022.610.11.051.00.html
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-sapphire-a1236-5115q
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-bm8430-59ee
      Pozdrawiam
    • Przez dzapan
      Witam,
       
      Szukam analogowego, analogowo-cyfrowego G-Shocka, na co dzień, do pracy (kierowca zawodowy), obwód nadgarstka 20cm.
       
      Zegarek musi być solarem, najlepiej radio controlled, dobrze żeby posiadał czytelną tarczę z podświetleniem.
       
      Moje typy:
      - GST-B300-1AER
      - GST-W130BC-1A3ER
      - GST-B200B-1AER
       
      Który z tych trzech, Waszym zdaniem jest wart zakupu, a może macie jakies inne propozycję? 
      Używki odpadają.
       
      Z góry dziękuję
       
       
    • Przez Nandez15
      Witam, 
      Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych ludzi w zakresie wyboru zegarków.
      Budzet: około 1000 złotych na dwa zegarki (więc może być do 500 na jeden, 700/300, itp.)
       
      Cel: jeden zegarek miałby być bardziej elegancki, drugi bardziej na co dzień (miejski / sportowy )
       
      Pasek: zdecydowanie preferuję zegarki z paskiem od zegarków z bransoletą
      Kolor paska: czarny lub brązowy 
       
      Priorytety: najważniejsze, żeby zegarek mi się podobał (dlatego później przedstawię swoje typy). Równie ważna jest niska awaryjnosc i nierysowanie się szkła (na ile to możliwe w takich cenach) i ostatecznie jakas reputacja (w tej cenie głównie chodzi o wykluczenie marek krzak / podróbek).
       
      W odniesieniu do bardziej eleganckich zegarków rozważałem (skórzany pasek, bez zbyt skomplikowanych tarcz zegara i brak przesadnie dużej koperty):
      1) https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_bd0041-03f.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsH4b9hj8v4vSREbg_TNxNWM4uUNFwnHh6BAqQTnZf4BVOWH-ZG9pIaAu_2EALw_wcB

      2) https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-aw1211-12a

      3) (trochę mniej elegancki, może być też wybrany jako miejski) 
      https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20358-1?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvfb8Ykk_Uq97Wff5fhCbhJ1CO7sx0-8pfphDS2E15Mup1fgE0GAXIaArSSEALw_wcB

       
      Jeśli natomiast chodzi o model miejski to a moim kręgu zainteresowań sa:
      1) (korzystniej wygląda moim zdaniem na pozostałych zdjęciach) https://www.zegarek.net/zegarki-lorus/zegarek-r3a43ax9
      2) https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_f20330-6.html

       
      Proszę o Wasze zdanie na temat powyższych modeli / marek, ewentualnie inne propozycje, rady czy inna pomoc. Jest to mój pierwszy wybór zegarka (ów), więc nie mam do końca pojęcia czym się kierować. Z wyglądu jak dla mnie najładniejsze sa: 
      Eleganckie: 1>3>2
      Sportowe; 2>1
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie,
       
       
    • Przez adamtt
      Cześć!
      Poszukuję zegarka na co dzień. Chcę jednak, aby posiadał on tą nutę elegancji. Zainteresował mnie Casio EDIFICE EFS-S530L-5AVUEF. Będzie to dobry wybór w tym budżecie, czy może polecicie coś innego? Chciałbym ograniczyć się w budżecie 700zł.
      Dodam, że chronograf jest mi obojętny, pasek skórzany, wielkość raczej max. 43mm.
       
      Dzięki z góry
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.