Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule mam pewien problem (a nawet dwa) z wymienionym mechanizmem.

Problem 1. Przyciski chronografu zaczynają mieć problemy z odbijaniem, w szczególności przycisk startujący. Czy warto bawić się w zgłaszanie tego mankamentu do naprawy na mocy gwarancji? 
Problem 2. W przypadku włączenia chronografu na słabo nakręconej sprężynie, wskazówka sekundnika stopera zatrzymuje się w okolicy 58 sekundy. (Czy to w ogóle jest nienaturalne czy wynika z niewystarczającej rezerwy chodu?)

PS. Przyciski mają kształt umożliwiający "manualne" odciągnięcie do pozycji wyjściowej, czy tego typu zabieg może spowodować jakiekolwiek szkody?
PS. 2. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział, w przeciwnym wypadku proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka zegarków na tym wewrku  i każdy z nich uruchamiał chrono z inną siłą. Ba..tej samej firmy zegarki i modele.

Były takie, które działały jak przyciski w kwarcu a były też takie, w których aż bałem się używać chrono bo wydobywający się metaliczny dźwięk i do tego konieczność mocnego wciskania przycisku podnosiły adrenalinę.

Czasami zdarzało się, że wskazówka sekundnika stopera zmieniała swoją pozycję "zerową" z czasem przesuwając się +/- 1 sekundę na tarczy. W Twoim przypadku dochodzi inny problem, który ja bym reklamował. Napisz jaki to zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka i jaki model

 

Jakie to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu serwis u Dolińskich. Doświadczenia wyłącznie pozytywne. Wprawdzie nie z Doxą - ale to nie ma znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Raff007
      Cena 3800, nie ma niższej ceny nigdzie za ten model. Na Chrono najtańszy nowy to 5300 plus wysyłka i cło (z Japonii).
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa do 06/2024, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Preferuję odbiór osobisty (Śląsk), możliwe oczywiście inne opcje wysyłki.
       

       

       

       

       

       
       

       
       
    • Przez Raff007
      Cena 4100 4000, nie ma niższej ceny nigdzie za ten model. Na Chrono najtańszy nowy to 5900 (z Japonii).
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa do 06/2024, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Preferuję odbiór osobisty (Śląsk), możliwe oczywiście inne opcje wysyłki.
       

       

       

       

       

       
       
       
       

    • Przez Raff007
      Cena 4100 4000, nie ma niższej ceny nigdzie za ten model. Na Chrono najtańszy nowy to 5700 (z Japonii).
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa do 06/2024, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Najniższa cena na Chrono24 to 6600 pln
      Preferuję odbiór osobisty (Śląsk), możliwe oczywiście inne opcje wysyłki.
       

       

       

       

       

       
       
       

    • Przez Auslander_Krzych
      Dzień Dobry! Moje pytanie: Czy to normalna praktyka w starych zegarach, że mała skala na tarczy wygląda jak sekundnik i jest wyskalowana do 60, ale pokazuje czas w jednostkach nie mających wiele wspólnego z sekundami? Z każdy ruchem wahadła skacze o 1 dziłkę, a wahadło jest dużo krótsze od sekundowego, i wykonuje pełny obrót w ciągu około 39 sekund. Zegar chodzi dokładnie, wskazówni minutowa i godzinowa są precyzyjne, również własna minuta tego zegara ma około 39 jego sekund - ot po prostu fałszywe przełożenie. Do tej pory miałem doczynienia tylko z zegarami sterującymi z sekundnikiem, gdzie funkcjonował on wiarygodnie. Nie wiem, kto popełnił ten zegar, ma numer serii ale żadnej sygnatury, załączam kilka zdjęć, nie wiem, które może być pomocne, ale może przy okazji ktoś go zidentyfikuje. Skrzynka zostyła przemalowana na czarno, trochę oryginalnego koloru znalazłem pod skalą wahadła, może będzie pomocny. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!







    • Przez marcys1992
      Dzień dobry wszystkim 
       
       
       
      Parę lat temu kupiłem swojego pierwszego GW 9400, służył mi nieprzerwanie przez ponad 5 lat, niestety do czasu...
       
      Na początku roku rangeman zaczął szwankować. Mianowicie bateria zeszła na low, zaczął mrygać. Więc podstawiłem go pod światło, najpierw sztuczne, szczęśliwym trafem następnego dnia była piękna i słoneczna pogoda, więc położyłem go na parapecie skierowanego pod słońce. Po całym dniu przestał mrygać, lecz był na poziomie M baterii. 3go dnia znowu zaczął mrygać na LOW, niestety po pewnym czasie wyłączył się, jak się okazało później, na amen.
       
      Mam w domu bardzo mocną latarkę, więc nastawiłem ją na maksymalną moc, pojawił się mrygający napis CHG, co napawało mnie optymizmem, bo oznaczało to dla mnie w tamtym momencie, że on nie padł na zawsze !  Niestety radość okazała się przedwczesna, gdyż reaguje tylko na baaardzo mocne światło. Poszedłem więc do serwisu w Time Trend, Pan wymienił akumulator, lecz niestety dalej nie działał. Został na obdukcji ponad 3 tyg, po czym zadzwoniono do mnie i powiedziano, że padła elektronika, on nie wie jaka i co się tam dzieje dokładnie, ale naprawa będzie kosztować ponad 500 zł.. pomyślałem sobie, że chłop zgłupiał 
       
      Dlatego chciałem Was, drodzy, zapytać się o to, czy zdarzyła Wam się taka sytuacja, jak opisana przeze mnie ?? Czyli, zegarek reaguje na światło, ale bardzo mocne. Wyświetla się migające CHG, lecz nic poza tym. Mimo godzin, dni, spędzonych na oddziaływanie światła takiego mocnego jak dzisiaj chociażby, słonecznego, cały czas od czasu do czasu zaczyna się ładować, lecz nic poza tym się nie dzieje. Zmiana akumulatora również nie pomogła. Dodatkowo pragnę nadmienić, że oprócz paru kąpieli w basenie, morzu, paru upadków w mieszkaniu, nie był on w żaden sposób eksploatowany w ekstremalny sposób. Dbam o niego jak mogę 
       
       
       
      Wiem, że to może zabrzmieć głupio, ale wydałem na niego swoje zaoszczędzone pieniążki, gdy musiałem odkładać każdy grosz, i łączy mnie jednak z nim wiele ważnych dla mnie wspomnień. Dlatego chciałbym go postawić na nogi 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.