Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lamwoj

Brytyjskie naręczne zegarki wojskowe .

Rekomendowane odpowiedzi

Cudowny! 

Pięknie zachowana stalowa koperta z ostrymi krawędziami.

Ciekawie nałożona luma potrójnie o okolicach 12.

Firma dobrze się kojarzy.

Wystarczy wymienić szkło, dopasować szerokość paska, i muzyka gra! :D


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny! 

Pięknie zachowana stalowa koperta z ostrymi krawędziami.

Ciekawie nałożona luma potrójnie o okolicach 12.

Firma dobrze się kojarzy.

Wystarczy wymienić szkło, dopasować szerokość paska, i muzyka gra! :D

Dziękuję bardzo

tak wyszedł spod ręki kolegi z forum..., a i całkiem równiutko idzie...

post-29239-0-01246200-1445674253.jpeg

post-29239-0-92987900-1445674264_thumb.jpeg

post-29239-0-05900500-1445674270_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przypadkiem wpadł drugi brytol ATP Lemania 27

post-29239-0-83117700-1457718671.jpg

post-29239-0-43462300-1457718693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki - gratulacje :)

Swoją drogą szkoda,że tak mało u nas tych alianckich...

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki - gratulacje :)

Swoją drogą szkoda,że tak mało u nas tych alianckich...

No bo u nas to były tylko szkiebry i kacapy ( to po pyrlandzku), alianty to tak raczej z importu. ;) Zestaw wojaków fakt świetny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, czy naręczne brytyjskie promieniują? Pomierzył ktoś swoje zbiory?

Mam tylko kilka kieszonek GSTP, i dwie z nich emitują promieniowanie wielokrotnie przekraczające tło, tj. od 4 do 8 mikrogrejów na godzinę, mierzone na szkle zegarka. (1 Gy z definicji to 1 siwert, czyli 1J/kg).

Ciekawy jestem jak zegarki naręczne, czy też stosowano w nich farbę zawierającą Ra 226.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, szkoda tylko, ze nie brały udziału  ani w walce ani nawet nie były wydane armii. Natomiast zaleta jest taka, że są bardziej pewne, choć te bez oznaczeń na tarczy to i tak w tym wypadku 100% pewniaki. Super, ze ktoś u nas zbiera brytyjskie ATP, bo zazwyczaj wszyscy chcą niemieckie. Co do pytania, to nie mam pojęcia, przewinęło się kilka sztuk u mnie ale nie mam miernika więc pojęcie też żadne w tej materii niestety.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bez oznaczeń to Lemania 27, a zegarki wpadły w kraju (przywiezione z wysp z różnymi rupieciami) zupełnie przypadkowo, zbieram ruskie czasomierze oraz militaria, więc zwróciłem uwagę na brytyjskie odbiory wojskowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo ładne, leżaki magazynowe dodatkowy nadruk o tym świadczy.Po zakończeniu działań trafiły w ręce cywilne, zresztą jak wiele sprzętu, kasa wtedy była ważniejsza i bardziej potrzebna od pełnych magazynów.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki - gratulacje :)

Swoją drogą szkoda,że tak mało u nas tych alianckich...

Bez przesady, trochę tego u kolegów na pewno jest... Z czasów zbierania drugowojennych mi np. pozostały takie (pokazywałem już na drugim forum)

DSC01280%20mdash%20kopia_zpsj8cueucd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka z chęcią bym przechwycił ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam


posiadam taki oto zegarek militarny IWC


nie wiem czy nie narusze tym regulaminu ale chcial bym poznac jego realną wartość chcial bym zapytac czy jest w śród klubowiczów ktos kto zna sie na takich zegarkach ? militarnych  kto by mogl mi pomoc oszacowac relana cene tego zegarka i cos wiecej mi o nim powoedziec


jesli tak prosze o komentarze lub wiadomosci priv 


(dodam ze na szukajac zegarka znalazlem jeden na brytyjskim portalu aukcyjnym znanym wszystkim E-b    :)  lecz wiem ze tam ceny sa czesto nie adekwatne do tych jakie mozna uzyskac w polsce  nie nie chce zrobic z siebie wariata lub tez byc srtatnym wystawiając go .


z gory dziekuje za odpowiedzi 


ps. chetnie tez dowiem sie o zegarku cos wiecenij niz tylko to ze jest dla brytyjskiej armii


pozdrawiam 


 


87877277552196624579.jpg

Edytowane przez EDwatchMaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki oto zegarek militarny IWC

nie wiem czy nie narusze tym regulaminu ale chcial bym poznac jego realną wartość chcial bym zapytac czy jest w śród klubowiczów ktos kto zna sie na takich zegarkach ? militarnych  kto by mogl mi pomoc oszacowac relana cene tego zegarka i cos wiecej mi o nim powoedziec

jesli tak prosze o komentarze lub wiadomosci priv 

(dodam ze na szukajac zegarka znalazlem jeden na brytyjskim portalu aukcyjnym znanym wszystkim E-b    :)  lecz wiem ze tam ceny sa czesto nie adekwatne do tych jakie mozna uzyskac w polsce  nie nie chce zrobic z siebie wariata lub tez byc srtatnym wystawiając go .

z gory dziekuje za odpowiedzi 

ps. chetnie tez dowiem sie o zegarku cos wiecenij niz tylko to ze jest dla brytyjskiej armii

 

 

Regulamin jest po to, żeby się z nim zapoznać przed pisaniem postów. Bez spełnienia tego wymogu można właśnie "zrobić z siebie wariata". :D

A gdzie jest napisane, że zegarek jest dla brytyjskiej armii?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze zdjęcie dekla, czy ma jakąś grawerkę?


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze zdjęcie dekla, czy ma jakąś grawerkę?

Po co? Kolega wkleja tu dość dowolnie zdjęcia z internetu, u góry zdjęcie zegarka z małą sekundą, a dole mechanizm z centralna sekundą, może i wkleić zjecie jakiegoś dekla, co mu zależy. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak, nie dopatrzyłem ...

W takim razie wymagane są własne zdjęcia i tarczy i dekla :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek narazie mam w serwisie i jest rozebrany sa to zdjecia pogladowe. zegarek wyglada dokladnie tak jak  pierwsze zdjecie

i chcialem sie o nim wiecej dowiedziec . dekiel jest z grawerką ' trójzęba i napis W.W.W. oraz jakis numer'

Widze Panie Piotrze ze jest Pan bardzo spostrzegawczy  wiec jest Pan pewnie i znawcą tematu, liczył bym na jakąś konstruktywna odpowiedz na na moje pytanie .

zdjecia zegarka napewno wystawie jak ttylko zegarek bedzie juz złożony do kupy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie WWW posiadały zegarki dostarczane dla wojska od 1945, czyli powojenne bądź rzadko późno-wojenne.

Tarcza zegarka typowo militarna, mechanizm powinien być 15-to kamieniowy? Kilka informacji masz również w pierwszym poście tematu.

Z wyceną niestety nie pomogę.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek narazie mam w serwisie i jest rozebrany sa to zdjecia pogladowe. zegarek wyglada dokladnie tak jak  pierwsze zdjecie

i chcialem sie o nim wiecej dowiedziec . dekiel jest z grawerką ' trójzęba i napis W.W.W. oraz jakis numer'

Widze Panie Piotrze ze jest Pan bardzo spostrzegawczy  wiec jest Pan pewnie i znawcą tematu, liczył bym na jakąś konstruktywna odpowiedz na na moje pytanie .

zdjecia zegarka napewno wystawie jak ttylko zegarek bedzie juz złożony do kupy.

 

Znawcą tematu... raczej mniej, więcej jestem znawcą zegarków :), a to czy zegarek wojskowy, czy tez nie, nie ma dla mnie większego znaczenia.

Będą zdjęcia oryginału to pogadamy, obecnie to temat dla wróża Macieja.

A ceny na portalach aukcyjnych są jak najbardziej miarodajne, zegarki taki nie maja przecież cen sklepowych na metkach i są warte tyle, ile ktoś za nie zechce zapłacić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.