Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Pierwsza własnoręczna bransoleta

Pomocy! Mam zrobiony cały zegarek i nie mogę znaleźć sztyftów sztyfty bransoleta zrób to sam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ivan1995

Ivan1995
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2014 - 00:49

Witam! Jak w temacie, postanowiłem zrobić własny zegarek, unikatowy i wszystko ładnie pięknie do momentu gdzie miałem złączyć bransoletę. Orientuje się ktoś gdzie można dostać sztyfty do zegarka albo jakie inne rozwiązanie byście polecali. Pozdrawiam

• 0

#2 Gość_Szymon._*

Gość_Szymon._*
  • Gość

Napisano 04 luty 2014 - 06:35

Witam! Jak w temacie, postanowiłem zrobić własny zegarek, unikatowy i wszystko ładnie pięknie do momentu gdzie miałem złączyć bransoletę. Orientuje się ktoś gdzie można dostać sztyfty do zegarka albo jakie inne rozwiązanie byście polecali. Pozdrawiam

Możesz doprecyzować ptyanie?  Co masz na myśli przez

sztyfty do zegarka 

???

• 0

#3 Ivan1995

Ivan1995
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2014 - 22:33

te co łączą bransoletę i też ciężko znaleźć mi wskazówki żeby kupić

• 0

#4 Gość_Szymon._*

Gość_Szymon._*
  • Gość

Napisano 05 luty 2014 - 06:53

te co łączą bransoletę i też ciężko znaleźć mi wskazówki żeby kupić

sztyfty/piny/ czy jak to nazwiesz mogą być na przykład gwintowanymi pręcikami (wiele bransolet jest właśnie skręcanych - np. seiko ma sporo takich) moga to być też cieńsze druciki uformowane w kształt takiej zawleczki - też popularne rozwiązanie w wielu bransletach. Ja chyba szedłbym w skręcaną bransoletę.

Gdzie kupić takie zawleczki? Nie wiem. Może w hurtowniach zegarmistrzowskich, takich jak Timepol...ale pewny nie jestem. 

Łączniki do bransolet skręcanych (gwintowane pręciki) można wykonać samodzielnie.

Do jakiego werku potrzebujesz wskazówek? może po prostu nie wiesz gdzie szukać ;)

• 0

#5 ICE

ICE
  • Użytkownik
  • 630 postów

Napisano 05 luty 2014 - 09:41

Ja jak szukałem wskazówek, to jedyną osobą, która mi  pomagła był Pan Tadeusz z kraina-czasu.pl. Podałem mu średnice otworów, a on wysłał mi na maila dostepne wzoary w tym rozmiarze. Na wskazówki czekałem miesiąc, bo szły ze Szwajcarii, ale się opłaciło, bo były dokładnie takie jak chciałem. Spróbuj zadzwonić i zapytać o niego. Pomimo niewielkich zakupów (wskazówki i zakręcane koronka), zawsze rozmowa była miła i nigdy nie miałem wrażenia, żeby chciał mnie zbyć - a dzwoniłem kilka ładnych razy, zanim kupiłem to co chciałem.

postanowiłem zrobić własny zegarek, unikatowy

Mógłbyś wrzucić jakieś foty?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sztyfty, bransoleta, zrób to sam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych