Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waski123

Nasze Pabiedy vintage, lata 40-60

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna kolekcja Rafał!Gratuluję, szczególnie świetnych stanów poszczególnych egzemplarzy, nie łatwo takie znaleźć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same fajne zegarki :), kiedyś tez chciałem zebrać kolekcje Pobied, ale po zakupie kilku mi przeszło...

Miałem tak samo... szczególnie że ciężko zdobyć ładne stany w sensownych pieniądzach :(

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Co prawda to prawda. Coraz trudniej trafić ładny stan za sensowne pieniądze dla tego cieszę się z tego co już mam i cierpliwie szukam. Pobiedy mnie oczarowały pięknem swojej prostoty w szczególności te z 1-szej i 2-giej Fabryki Zegarków. Dziękuję za miłe słowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasyczne pobiedy z lat 50/60 to zdecydowanie najładniejsze radzieckie zegarki,ten wzór po prostu się nie starzeje.kolekcjonersko też są nie do pobicia,wszystko dokładnie opisane i obfotografowane w katalogach,zabawa do końca życia,bo nie które modele są naprawdę rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Pobieda dołącza do zbioru. Dostała nowe szkiełko. :)

 

Ale sekundnik to chyba z "cywilnego" Komandirskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Możliwe, ale to nie problem zobaczę u kris2 jaki powinien być, poszukam i podmienie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa miłość. Czeka ją czyszczenie, ale póki co wypolerowałem szkiełko, wyczyściłem kopertę, ustawiłem wskazówki. Wygląda bajecznie. 

post-91672-0-71450300-1471796849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Świetnie wygląda.  :wub:  Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda Wąskiego wpadła pod obiektyw. Bardzo ładna..

 

Mm3KHKJ.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sztuki wpadły:

post-61474-0-43119100-1485294254_thumb.jpg

post-61474-0-25392600-1485294256_thumb.jpg

Pobiedo-ZiM już piąty w kolekcji :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Koło Pobied od ZiMa chodzę jak pies dookoła jeża, ale muszę przyznać szczerze że kilka modeli jest bardzo ciekawych. Fajnie się prezentują. Gratuluję nowych nabytków. U mnie kilka czeka na remont, jedne szybszy inne długotrwały. Brak części (wskazówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

kupiłem trupa Pobiedy (zdjęcia niżej) w sumie tylko dla szkiełka, ale jak się później przyjrzałem to i tarcza dość fajna.

Charakterystyczna tarczka subsekundy z logiem Mercedesa :-) Zacząłem szperać w internetach, na stronach aukcyjnych, przejrzałem przed chwilą 20 stron tego tematu (Rafał75 - super kolekcja, gratulacje!!!) i nie mogę znaleźć drugiej takiej samej.

Chodzi mi o to, czy możecie zidentyfikować kaliber werku, żebym mógł postarać się o dawcę. To znaczy potrzebuję całą inną Pobiedę pod tę tarczę i szkło. Koperta bez koronki około 33,5-34 mm.

 

20170308_153229_zpsm6j3qcnb.jpg

20170308_152903_zpslorvssv6.jpg

20170308_153339_zpsw3hgqqfg.jpg

20170308_153119_zpsgegtvbib.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję.

To jest Pobieda od ZiM-a. Fajna, rzadka tarcza. Warto ją reanimować. :)

Werk 2602

foto z internetu

462105d1343291053-vintage-pobeda-mit-zim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał. 

Czy będzie tu zatem pasował werk od Zima? Jak to mniej więcej ma wyglądać, żebym wiedział czego szukać?

Czy szukać Pobiedy po prostu w identycznej kopercie, i wtedy reszta musi pasować?

Przy okazji. Dziś mam pobiedowy dzień. Z kłopotami, ale dotarła do mnie dzisiaj kolejna Pobieda. Tym razem w znośnym stanie -->

20170308_102254_zpsi4b0v9ly.jpg

20170308_101016_zpst7dm6gps.jpg

20170308_101047_zpswnge8cfo.jpg

20170308_104211_zpshz0oplrs.jpg

20170308_110447_zps7mybmf4w.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przy okazji zapytam jak jest ze zgodnością tych wskazówek. W katalogach nie ma takiego zestawienia. (Wiem Jacek, wiem :D ) Ale ja właśnie również kupiłem dokładnie takie zestawienie tarczy i wskazówek. Fotek innych egzemplarzy też nie mogę namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki Rafał. 

Czy będzie tu zatem pasował werk od Zima? Jak to mniej więcej ma wyglądać, żebym wiedział czego szukać?

Czy szukać Pobiedy po prostu w identycznej kopercie, i wtedy reszta musi pasować?

Przy okazji. Dziś mam pobiedowy dzień. Z kłopotami, ale dotarła do mnie dzisiaj kolejna Pobieda. Tym razem w znośnym stanie --

Tu masz LINK do Twojej Pobiedy. Ktoś sprzedaje, ale będziesz widział co i jak. Tylko wskazówka minutowa powinna być też złota. 

 

 

A ja przy okazji zapytam jak jest ze zgodnością tych wskazówek. W katalogach nie ma takiego zestawienia. (Wiem Jacek, wiem :D ) Ale ja właśnie również kupiłem dokładnie takie zestawienie tarczy i wskazówek. Fotek innych egzemplarzy też nie mogę namierzyć.

Widzisz Krzysztof też mam tą zagwozdkę. :) Ostatnio kupiłem taką samą Pobiede i też ma takie strzałki. U kris2 w kolekcji ma te prostokątne z poprzeczką.

 

moja (zdjęcie jeszcze z aukcji)

 

 

kris2

 

 

Jak się przyjrzeć kolega Paweł znowu pokazał nietypowe połączenie w swojej drugiej Pobiedzie. Ósemka ma krój z podstawowej wersji tego modelu która ma kwadraty na indeksach bez lumy. W następnych wariacjach (z lumą) ósemka ma już trochę zmieniony krój. Ciekawe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mam nadzieję, że oprócz oglądania obrazków czytacie opisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

:lol:  Oplułem ekran. Jesteś mi winien ściereczkę.  ;)

 

Jacek w/g opisu w tym modelu (oformlenije 91czn/2) powinny być wskazówki ażurowe z masą świecącą cała reszta analogicznie jak w modelu wyjściowym (oformlenije 91czn). Skoro nie podano koloru strzałek zakładam że powinny być złote (w innych opisach jest podane że są granatowe).

W żadnym modelu z 1 i 2 MCzZ nie widziałem takich strzałek. Widziałem je za to w Pobiedach od ZiM. Zastanawia mnie skąd się one wzięły tutaj i to w trzech egzemplarzach. Czy bało możliwe żeby zabrakło wskazówek do konkretnego modelu czy może w czasie produkcji ktoś podjął decyzję o zmianie używanych wskazówek na inny model. To jest ciekawe. Wiem że masz dystans do katalogów, ja również podchodzę do nich z pewną rezerwą, ale dają nam one pewien wgląd jak i co powinno wyglądać. Ciekawi mnie tylko czy i na jakim szczeblu były podejmowane decyzje o zmianach produkcyjnych. Może ktoś na rosyjskim forum na którym bywasz mógł by coś więcej powiedzieć.

W pierwszej chwili jak zobaczyłem tą moją Pobiedę to chciałem szukać "oryginalnych" wskazówek. :) Teraz po informacji że są jeszcze inne zegarki w takiej konfiguracji zastanawiam się co dalej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

:lol:  Oplułem ekran. Jesteś mi winien ściereczkę.  ;)

 

Jacek w/g opisu w tym modelu (oformlenije 91czn/2) powinny być wskazówki ażurowe z masą świecącą cała reszta analogicznie jak w modelu wyjściowym (oformlenije 91czn). Skoro nie podano koloru strzałek zakładam że powinny być złote (w innych opisach jest podane że są granatowe).

W żadnym modelu z 1 i 2 MCzZ nie widziałem takich strzałek. Widziałem je za to w Pobiedach od ZiM. Zastanawia mnie skąd się one wzięły tutaj i to w trzech egzemplarzach. Czy bało możliwe żeby zabrakło wskazówek do konkretnego modelu czy może w czasie produkcji ktoś podjął decyzję o zmianie używanych wskazówek na inny model. To jest ciekawe. Wiem że masz dystans do katalogów, ja również podchodzę do nich z pewną rezerwą, ale dają nam one pewien wgląd jak i co powinno wyglądać. Ciekawi mnie tylko czy i na jakim szczeblu były podejmowane decyzje o zmianach produkcyjnych. Może ktoś na rosyjskim forum na którym bywasz mógł by coś więcej powiedzieć.

W pierwszej chwili jak zobaczyłem tą moją Pobiedę to chciałem szukać "oryginalnych" wskazówek. :) Teraz po informacji że są jeszcze inne zegarki w takiej konfiguracji zastanawiam się co dalej zrobić.

Wg mnie, (ale to tylko moja teoria, żeby mi tu jakiejś awantury nie było), to odstępstwa od katalogowego zestawienia są możliwe i jak najbardziej naturalne.

Przy tak masowej produkcji nie sądzę żeby ktoś się przejmował takim detalem jak ciut inne wskazówki (czy nawet tarcza) w momencie kiedy np. akurat zabrakło tych "prawilnych".

Przecież nie wstrzymywali całej produkcji, bo "panie kierowniku, wskazówki nam się skończyły".

Nawet jeśli padł taki komunikat, to w odpowiedzi pewnie usłyszeli "zakładać co jest".

Poza tym czy jest w 100% stwierdzone, że były wyłącznie takie zestawienia jak w tym katalogu z roku 1960 ?

Przecież produkowali je już wcześniej i również później.

Są jakieś inne katalogi z wcześniejszych i kolejnych lat ?

 

A co robić ? Zostawić i cieszyć się takim zestawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Jacek, zresztą wiesz o tym. Chodziło mi tylko o to czy ktoś np ty nie natknął się na jakieś źródła potwierdzające taką tezę.

A ja oczywiście swojej nie mam zamiaru zmieniać, jak dojdzie to pokaże w nowościach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.