Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waski123

Nasze Pabiedy vintage, lata 40-60

Rekomendowane odpowiedzi

Nabytek od zegarmistrza zapewniał mnie ze nie składak,w sumie widziałem klika pobied w takich kopertach :(

Nie bardzo są w moim zainteresowaniu "nowożytne" Pobiedy ale to na pewno ca najmniej końcówka lat 80-tych lub lata 90-te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo są w moim zainteresowaniu "nowożytne" Pobiedy ale to na pewno ca najmniej końcówka lat 80-tych lub lata 90-te

,,Uczciwy "zegarmistrz a tak zapewniał ze nie kombinowany...no i moja radość zmalała do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Uczciwy "zegarmistrz a tak zapewniał ze nie kombinowany...no i moja radość zmalała do zera

Obejrzyj katalogi z lat 60-tych i nie będziesz miał wątpliwości co do wzornictwa z  tamtych  lat, a lat 80-90.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPzsMGti5CM7B_WAn28I-7gXiyiEjsLiuCZx2dW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Uczciwy "zegarmistrz a tak zapewniał ze nie kombinowany...no i moja radość zmalała do zera

zegarmistrz udzielił Ci cennej lekcji,"nigdy nie ufaj zegarmistrzom!",tak naprawdę to oni mają znikomą wiedzę o zegarkach w rozumieniu hobbysty.dla niego pobieda w kopercie pobiedy jest w 100% oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na tą Pobiedę reklamację złożył ;)

 

 

Będzie reklamacja .człowiek całe życie się uczy ,składaków nie zbieram niestety:(

Ps.ale uśmiałem się z tego filmu:)kosmos:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyznaję zasadę, że każdy zegarek jest po prostu sumą części i jeśli cena jest dobra, to czasem i składak jest opłacalnym zakupem ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i moja, czeka na jasnobrązowy skórzany pasek:

Ładna :wub:  Tylko jeszcze tylko diamentową koronkę zdobądź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

To i moja, czeka na jasnobrązowy skórzany pasek:

Bardzo dobry zakup. Gratuluję. :)

 

Marcin z tą koronką to największy problem jest. Ja niestety jak do tej pory nie mam żadnej. Nie udało się upolować. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mój najnowszy nabytek :)

Zegarek jak nowy:)

Koperta ZIM-owska. Resztę już koledzy powiedzieli.

 

Ja tam wyznaję zasadę, że każdy zegarek jest po prostu sumą części i jeśli cena jest dobra, to czasem i składak jest opłacalnym zakupem ;)

Niby racja. wielokrotnie, świadomie kupowałem składaki, ale tylko dlatego, że akurat była tam jakaś część (tarcza, wskazówki, mechanizm), której poszukiwałem.

Ale sprzedaż składaka nieświadomemu kupującemu jest wg mnie czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna zgoda, zwłaszcza jeśli zegarek jeszcze przygotowuje się pod sprzedaż


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na tą Pobiedę reklamację złożył  ;)

 

 

 

Od 4.45 jest najlepsze 

 

O ja pier ... niesamowite ... To chyba nie zegarmistrz, ale jakiś szewc był ... masakra  :o  :o  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał75 piękna kolekcja. Dawaj dalsze! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, super te pobiedy, wielkie graty :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki serdeczne za miłe słowa. Staram się powoli powiększać zbiór. Niestety coraz ciężej można znaleźć nowe egzemplarze w zadowalającym stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, kolejne niesamowite sztuki! W Polsce Twoja kolekcja Pobied nie ma chyba sobie równych? Gratulacje!

Tymczasem ja wracam z moją Pobiedą "Mercedes" ;-)

Za 80 zł pozyskałem znośnego ZIMa i zrobiłem przekładkę.

Z Pobiedy została tarcza, szkło i koronka (oczywiście nie mam stuprocentowej pewności czy szkło i koronka są fabrycznie-pobiedowskie, ale szkło ma naprawdę piękny profil)

Tak to wygląda:

 

post-78561-0-02792900-1490458744_thumb.jpg

post-78561-0-14870500-1490458770_thumb.jpg

post-78561-0-22170500-1490458804_thumb.jpg

post-78561-0-49115500-1490458876_thumb.jpg

post-78561-0-73636200-1490458900_thumb.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże brawa Rafał piękna ta twoja kolekcja ,tylko pogratulować☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję, ale na prawdę to jest tylko malutka kolekcja. Na pewno nasze Krzyśki mają dużo większe zbiory Pobiedy. :)

Paweł bardzo fajnie że chciało Ci się i udało się ożywić tą Pobiedę. Ładnie to wszystko wyszło. Co do szkła to oryginalne miały niski profil, niestety obecne zamienniki które ma mój zegarmistrz są trochę wyższe i o ile w większych modelach to nie przeszkadza to w tych mniejszych już ta rużnica rzuca się w oczy. Pozostaje jeszcze dorobienie szkła przez majstra. Koszt w sumie zbliżony do zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafale,

oczywiście nic nigdy do siebie nie pasuje.

Chciałem zachować oryginalny dekiel od Pobiedy i dać do niej kopertę Zima (koperta Pobiedy jest praktycznie obdarta całkowicie z chromu i jakaś taka nieapetycznie zardzewiała).

Na pierwszy rzut oka obie koperty wydawały się identyczne, ale jak się okazało, dekiel ZIMa jest wyższy i ma minimalnie inną średnicę. Najwidoczniej werk Pobiedy był bardziej płaski, bo i dekiel Pobiedy jest bardziej płaski niż ten ZIMowski. Podsumowując, do koperty Pobiedy nie wejdzie werk ZIMa.

Piszę o tym ku ogólnej wiedzy nas wszystkich, gdyby ktoś jeszcze miał w planie robić podobnego typu podmiany/przekładki.

PS: ile w sumie masz już tych Pobiedek? :-)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Podsumowując, do koperty Pobiedy nie wejdzie werk ZIMa.

Piszę o tym ku ogólnej wiedzy nas wszystkich, gdyby ktoś jeszcze miał w planie robić podobnego typu podmiany/przekładki.

...

Wejdzie, wejdzie. Akurat trafiłeś taki niepasujący. Gdybyś przymierzył jeszcze kilka, to byś się zdziwił ;)

Tolerancja wymiarów, czy też dokładność wykonania jest różna dla poszczególnych kwartałów, że o latach litościwie nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Z tymi deklami coś jest na rzeczy. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda identycznie, a jak co do czego to ten pasuje, a ten znowu nie. Nie wiem od czego to zależy. Miałem podobnie jak robiłem ZiM-owskie Pobiedy z centralną sekundą. 

Pobied udało mi się zdobyć już około 46 w tym mam trzy do konkretnego remontu. Wczoraj przyszła kolejna, wrzucę ją do "Nowości". :)

 

edyta: Jacek jak zwykle czujny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.