Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paweł Bury.

NASZE NAJSTARSZE CZYLI WCZESNO ROSYJSKIE VINTYGE

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy może temat się przyjmie - jakiś czas temu gdy nie byłem jeszcze aktywnym użytkownikiem forum szukałem informacji a konkretnie zdjęć starych radzieckich zegarków zarówno kieszonkowych jak i naręcznych  - przyznam że nie łatwo było znaleść to co mnie interesowało z racji tego że były one porozrzucane na całym forum - troche w "nasze wojaki"  troche w "nowych nabytkach" jescze inne w dziale "vintage" jednak wszystko wymieszane z zegarkami nowymi  szwajcarskimi itp...

Prosiłbym o wklejanie tutaj zdjęć swoich zegarków tylko Rosyjskich i powiązanych z póżniejszą radziecką produkcją zarówno kieszonkowych jak i naręcznych - mile widziane są też zegarki że tak powiem troche poskładane czyli nie w 100% oryginalne jak stare pasówki na radzieckich mechanizmach i tym podobne konstrukcje - jak najbardziej widziałbym też zegarki wcześniejsze dla Carskiej Rosji  ;)

Zasada w tym temacie jest jedna IM STARSZY TYM LEPSZY I KONIECZNIE PRZED 1960 ROKIEM NIE MŁODSZE - wklejamy też te już prezentowane chodzi o to aby zebrać wszystko w jednym miejscu więc jak macie coś w temacie to dawać śmiało !!!! 

 

Na początek zegarek już prezentowany ale jeden z ulubionych  

post-68206-0-94525600-1391762547_thumb.jpg

post-68206-0-45153100-1391762562_thumb.jpg

post-68206-0-45260100-1391762614_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszego nie mam :), 1-49

Grubo ponad 60 lat nadaje się jak najbardziej , fajna pobiedka

Wszyscy rzucili się do wklejania zdjęć !!! Powoli Panowie miejsca dla wszystkich starczy !!!! :D  :D  :D

Temat jest ciężki więc i czasu potrzebuje więcej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, jest bardzo ciężki, mimo, że lubię vintage myślę, że to jedyny z moich zegarków, który się kwalifikuje. Moim zdaniem, temat zostanie zdominowany przez Ciebie i Pmwasa. :D Co bardzo mnie cieszy, bo dzięki temu będę mógł poznać obszary, które są mi zupełnie obce, a które coraz bardziej zaczynają mnie interesować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, jest bardzo ciężki, mimo, że lubię vintage myślę, że to jedyny z moich zegarków, który się kwalifikuje. Moim zdaniem, temat zostanie zdominowany przez Ciebie i Pmwasa. :D Co bardzo mnie cieszy, bo dzięki temu będę mógł poznać obszary, które są mi zupełnie obce, a które coraz bardziej zaczynają mnie interesować :)

Właśnie czekam aż on tu coś wrzuci żeby się nie okazało że ja sam wklejam , potem sobie czytam i na końcu gratuluje :lol:  :lol:  :lol:

Żartuje oczywiście - powoli powoli będzie dochodziło staruszków ważne że teraz będą w jednym miejscu do oglądnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam starych sowieckich zegarków, takie w średnim wieku tylko, no może trochę dojrzałe lub dojrzewające.

1-57

2013-02-12%252015.17.38.jpg

Rocznik nieznany, werk datą nieopisany, tylko 18 kamyków plus 2x 1 MCzZ, jak na tarczy:

20131117_204951.jpg

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ja gwoli poprawności historycznej tematu... zmieńcie na radzieckie, albo na wczesnorosyjskie + radziecke, bo ZSRR istniało od 30 grudnia 1922 do 26 grudnia 1991. Wcześniej była Rosja carska, a po 1991 noworosyjskie - a te wiadomo koło klimatu vintage nawet nie leżały ;-) A może lepiej dać granicę powiedzmy "Prawdziwe zabytki - do 1960"

 

Zegarki bardzo ładne i ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzisek tam chodziło o wybranie najstarszego ruska a nie prezentowanie kolekcji czy nowych zakupów - mnie bardziej chodzi o zebranie tematu wczesnych rosyjskich zegarków do kupy - widziałem też cos tam masz warto się pochwalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby temat nie odszedł w zapomnienie dzisiaj coś kieszonkowego

Zegarek kieszonkowy Paweł Bure - zegarek zgodnie z nabitym numerem na kopercie "37" datowany na 1897rok zgodnie z katalogiem  - zegarek kupiony razem z dewizką i sekretnikiem (pudełeczkiem) jak mi się zdawało na tabake lub coś podobnego a okazało się ze to pojemnik na pieczęć w środku po otwarciu znajduje sie drugi pojemniczek wyciągany właśnie na pieczęć , sekretnik otwierany przyciskiem jakl zegarek trzydeklowy - ot taka ciekawostka :)

post-68206-0-89052400-1391873441_thumb.jpg

post-68206-0-54488500-1391873478_thumb.jpg

post-68206-0-84165300-1391873485_thumb.jpg

post-68206-0-35325500-1391873510_thumb.jpg

post-68206-0-10349000-1391873649_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny zegarek i jeszcze w takim stanie. Tarcza jest porcelanowa?

Już się kiedys zastanawiałem czy Twój nick ma coś wspólnego z zegarkami Pawel Bure?

Jakiś czas temu ktoś pokazywał złoty carski Pawel Bure. Tylko nie wiem czy tu czy na innym forum widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny zegarek i jeszcze w takim stanie. Tarcza jest porcelanowa?

Już się kiedys zastanawiałem czy Twój nick ma coś wspólnego z zegarkami Pawel Bure?

Jakiś czas temu ktoś pokazywał złoty carski Pawel Bure. Tylko nie wiem czy tu czy na innym forum widziałem.

Dzięki :)

Tarcza porcelanowa - jakoś tak się złożyło że w tym kerunku poszły zbiory a że mam na imie Paweł to i nick sam mi się nasunął - nazwisko za to mam inne :lol:

Złoty Bure z dwugłowym orłem w emali to mój cel niestety wszystkie jakie wystąpiły na allegro kończyły się powyżej 10.000zł :(  za jednego mam z 15 srebrnych/niklowych

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mnie naszła potrzeba posiadania czegoś starszego, Powoli będę się rozglądał za jakimś staruszkiem który ozdobi moje skromne zbiory.

Pokaż ich więcej, mam nadzieję że koledzy się dołączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby temat nie odszedł w zapomnienie dzisiaj coś kieszonkowego

Zegarek kieszonkowy Paweł Bure - zegarek zgodnie z nabitym numerem na kopercie "37" datowany na 1897rok zgodnie z katalogiem  - zegarek kupiony razem z dewizką i sekretnikiem (pudełeczkiem) jak mi się zdawało na tabake lub coś podobnego a okazało się ze to pojemnik na pieczęć w środku po otwarciu znajduje sie drugi pojemniczek wyciągany właśnie na pieczęć , sekretnik otwierany przyciskiem jakl zegarek trzydeklowy - ot taka ciekawostka :)

Piękny, cudowny, genialny, nie sposób nie chcieć go mieć  :wub:  :wub:  :wub:  :wub: . Ale Ci zazdroszczę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie staruszki ,ale mieszczą się do granicy 56 roku.

Mołnie 15 kamieniowe z lat 51-56,moje ulubione,póżniejsze 18 kamieniowe nie były już tak ładnie wykończone ;) ale też mam ich trochę :) .

Zwiezda z 51 roku w bardzo ładnym stanie a do tego z nowiutką zapasową  tarczą .mo%C5%82nie%2015%20kamieniowe.JPGzwiezda%20z%20now%C4%85%20tarcz%C4%85.JP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kusicie Panowie tymi staruszkami . może jak się uda to i ja sobie takiego przygarnę a jak na razie to delektuje się waszymi okazami


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie staruszki ,ale mieszczą się do granicy 56 roku.

Mołnie 15 kamieniowe z lat 51-56,moje ulubione,póżniejsze 18 kamieniowe nie były już tak ładnie wykończone ;) ale też mam ich trochę :) .

Zwiezda z 51 roku w bardzo ładnym stanie a do tego z nowiutką zapasową  tarczą .mo%C5%82nie%2015%20kamieniowe.JPGzwiezda%20z%20now%C4%85%20tarcz%C4%85.JP

Te mołnie z cienkim mechanizmem to zawsze podnoszą ciśnienie szczególnie takie jak ta z dewizką - natomiast mechanizm żeby ładnie wyglądał to musowo zdjęcie trzeba zrobić pod kątem żeby uwydatniły się ozdobne szlify - PIĘKNE SĄ  :wub:  :wub:  :wub:

Teraz tak mechanizmy zdobią tylko firmy z górnej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystając z chwili wolnego czasu dzisiaj wkleje dwa zegarki

Jeden naręczny K-43 - 3 kwartał 1941 rok -  jak widać zegarek troche po przejściach ale gdyby był w stanie N.O.S. to jakiś taki nie ten teges by był , wole takie umęczone - jak widać na przestrzeni dziejów stracił oryginalną koronke , ktoś pomienił mostek balansu i dał tarcze stary zamiennik - mógłbym to wszystko pozamieniać ale czy wtedy czasem nie byłby bardziej składakiem niz jest teraz ???? Wole go takiego tym bardziej że chodzi z dokładnością 2 minut na dobe (pózni) a bo gdzie ma się niby spieszyć ? :lol:  :lol:  :lol:

post-68206-0-23165400-1392022384_thumb.jpg

post-68206-0-82145000-1392022400_thumb.jpg

post-68206-0-02810000-1392022458_thumb.jpg

post-68206-0-58197700-1392022466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I  jeden kieszonkowy zakupiony na portalu aukcyjnym na którym wszyscy przepłacają więc przepłaciłem i ja :lol:  :lol:  :lol:

1 GOSCZAS ZAWOD IM KIROWA  MOSKWA 7 kamieni 1 typ

Jeden a z ładniej utrzymanych zegarków w moich zbiorach - czysta jasna tarcza błekitne wskazówki i niewypracowany mechanizm - mam go już ze 2-3lata dokładnie nie wiem  i nadal cieszy oko :)

post-68206-0-59520800-1392023124_thumb.jpg

post-68206-0-29257600-1392023153_thumb.jpg

post-68206-0-86502200-1392023166_thumb.jpg

post-68206-0-12731400-1392023189_thumb.jpg

post-68206-0-86524000-1392023240_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiejsza dostawa.Zegarek kupiony przy moralnym wsparciu kolegi Pawła .Stan jak widać,ale za to cyka przecudnie :rolleyes: 

post-67292-0-92095300-1392045937_thumb.jpg

post-67292-0-26587400-1392045948_thumb.jpg

post-67292-0-61827800-1392045958_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I  jeden kieszonkowy zakupiony na portalu aukcyjnym na którym wszyscy przepłacają więc przepłaciłem i ja :lol:  :lol:  :lol:

1 GOSCZAS ZAWOD IM KIROWA  MOSKWA 7 kamieni 1 typ

Jeden a z ładniej utrzymanych zegarków w moich zbiorach - czysta jasna tarcza błekitne wskazówki i niewypracowany mechanizm - mam go już ze 2-3lata dokładnie nie wiem  i nadal cieszy oko :)

Cycuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiejsza dostawa.Zegarek kupiony przy moralnym wsparciu kolegi Pawła .Stan jak widać,ale za to cyka przecudnie :rolleyes: 

Jest SUPER !!!! to że cos tam przełożone to co z tego - nakręcać , cieszyć się nim , nie sprzedawać - Powiedz sam chodzi jak czołg nie  ;)   ????  

Piękna koperta poluje na taką a najgorsze że miałem w łapach taką i sprzedałem za GROSZE :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co to wszystko 

jak tylko na chwilkę wpadnie tu kolega pmwas to będzie pozamiatane :):D:P


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co to wszystko 

jak tylko na chwilkę wpadnie tu kolega pmwas to będzie pozamiatane :):D:P

No czekam właśnie - chciałem żeby tu coś zamieszał swoimi a on na dziale AMERYKANCKIM się chwali i piękne zdjęcia czwórek wkleja - moze da się namówić i w moim temacie coś namiesza byłbym rad  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot i imperialista się znalazł :)

nie wiedzialem że zainteresowania zmienił :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.