Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paweł Bury.

NASZE NAJSTARSZE CZYLI WCZESNO ROSYJSKIE VINTYGE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie  :)

Mam go już jakis czas ale tu nie pokazywałem. Kilku innych tez nie ale może niedługo uda się nadrobic zaległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To od germana ?

 

EDIT:

Już wiem. Nie, nr inny ;)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie został poddany renowacji, to jakiś cud, że przetrwał tyle lat w nienaruszonym stanie. Jestem pod wrażeniem, zazdroszczę i gratuluję zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie jest to cud moim zdaniem - po prostu zegarek nie był używany albo był używany bardzo krótko.

Pewnie że kupienie takiego nie jest łatwe ale jednak  można je spotkać.

Kilka naprawdę fajnych w linku 

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=54866

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest ich trochę w stanie analogicznym do tego, którego pokazałeś. Tak na marginesie, to dobrze, że są takie i u nas, a nie tylko np. w Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman gratulacje. Stan perfekcyjny.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno zdjęcie z pierwszym Toczmechem jakiego kupiłem.
Tak naprawdę zegarek (ten drugi czyli pierwszy ) kupiłem w stanie agonalnym. Mój zegarmistrz rozłożył ręce i powiedział słynne "niedasie"
Ale od czego są koledzy na forum - zegarek trafił w dobre ręce dzięki Krisowi i dziś żyje.
Nie jest idealny ale byłem bardzo zdeterminowany żeby ożywić to co do mnie przyszło i dlatego cieszy :)
post-47356-0-90113700-1508086758_thumb.jpg

 

 

Edycja

Porównując te dwa zegarki widać jak niewiele trzeba żeby zegarek wyglądał pięknie. Tylko popękana i z ubytkami tarcza powoduje że zegarek jest w wyraźnie gorszym stanie. Gdyby była cała wygladałby pieknie. Niestety nie mozna tego powiedzieć o mechanizmie (jak znajdę zdjęcie to dodam, jak nie to zrobie jutro)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem - złota łopata mi się należy. 

Ale aż mi głupio, że ten temat poszedł w zapomnienie na prawie 4 lata.

To się więcej nie może powtórzyć :) 

 

 

Wczoraj odebrałem od zegarmistrza  125 letni zegarek z carskiej Rosji - Petrowskije. 

Ozdobna srebrna koperta, wybita rosyjska próba 0,875 i 84. Znak probierczy niedźwiedzia stojącego (szwajcarski)  Wewnętrzny dekiel jest ozdobiony złotymi (kiedyś) medalami i napisem "MEDAL D`OR DIPLOME D`HONNEUR PARIS 1896. ANCRE 15 RUBIS. 1/2 CHRONOMETRE. Tarcza porcalenowa,  z wizerunkiem pomnika cara Rosji Piotra I. Ten wizerunek jest powtórzony na wewnętrznej stronie dwóch dekli zegarka.

Można wziąć do ręki, zamknąć oczy i słuchając cykania wyobrazić sobie, że ten zegarek przetrwał obie wojny światowe, wielki kryzys gospodarczy, zmiany ustrojowe i wiele wiele innych wydarzeń. Odmierzał czas w  XIX wieku w XX również i teraz będzie odmierzał w

XXI wieku. Kawał historii  :)IMG_20210227_115626.thumb.jpg.ec858dcb9405529b4133859dabee6698.jpgIMG_20210227_115737.thumb.jpg.5089bcba488c3e573e7ed36e74831ce6.jpgIMG_20210227_115720.thumb.jpg.1e4abff1750650bc7ce675192c7bd9cc.jpgIMG_20210227_115944.thumb.jpg.fbc96d6c45f942ed07471400b2615ca5.jpgIMG_20210227_120102.thumb.jpg.05367e3a3d667859a14bc10377de93ac.jpgIMG_20210227_115826.thumb.jpg.602da6bc6341d4c3063f58a8235385e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest the best. Gratuluję bo stan piękny, a zegarek bardzo interesujący🙂. "Złota łopata" zasłużenie Ci się należy, za odgrzebanie tego tematu, a "złotą łopatą" za niewywiązanie się z obietnicy zamieszczenia foty werku, ale to taki drobny szczegół;), nic osobistego.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

🙂a "złotą łopatą" za niewywiązanie się z obietnicy zamieszczenia foty werku, ale to taki drobny szczegół;), nic osobistego.

 Przypomnij o jaki werk chodzi - postaram się naprawić błąd. 

Coś musiało mi umknąć 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już odkopałeś ten topik, to zacząłem czytać i doszedłem do ostatniego posta z 2017, czyli ciut wyżej, a tam napisane, że jutro wstawię zdjęcie werku toczmecha. Minęło trochę czasu, ale w sumie to czas tak szybko leci, że jak tą fotę dziś wstawisz, to będzie jakby to było wczoraj😁


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, zarówno zegarek bo to jest oczywiste jak i wstęp przed jego prezentacją są godne Szacunku.

Do tego co napisałeś pozwolę sobie postawić jeszcze pytanie: Komu odmierzał czas ten zegarek i na jaki świat patrzyli jego właściciele sprawdzając, która to jest godzina?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, piękny czasomierz gratuluję. 

Mislavo, zdjęcie werku tego Toczmech a zdaje się, że jest w artykule o Toczmech, którego Ronan jest współautorem :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. 

Przemek z tym współautorem to przesadziłeś odrobinę ale cieszę się że wniosłem mała cegiełką do Twoje opracowania 🙂

 

Niestety nie wiem czyją był własnością przez te wszystkie lata ale zrobiony był oczywiście na rynek carskiej Rosji więc pewnie podziwiał dzieje narodu rosyjskiego, radzieckiego 🙂

 

Od 2017 przybyło kilka  Toczmechów ale wtedy pokazywałem te dwa pierwsze. 

Proszę bardzo - zdjęcia mechanizmów. Cudo i szrocik 😁

 

IMG_20210228_103632.thumb.jpg.819e6ae9d85d8a2fde3ab4e3598dae2c.jpg

 

IMG_20210228_104537.thumb.jpg.7a91bbc4d981a76aa9f10e5f602f98d2.jpg

 

IMG_20210228_103916.thumb.jpg.69a460d93ae79ab5d0e217b24eefeef0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Longines. 

Ktoś może zapytać - co wspólnego Longines z tym działem?! 

Ten ma 😁

Longines ЮЗЖД 1907r

Czyli służbówka kolejowa z 1907 roku zrobiona dla koleji Południowo-zachodniej. 

IMG_20210314_125851.thumb.jpg.d2a6614cc22a4eb48f0c73f973dbacc1.jpg

 

IMG_20210314_130008.thumb.jpg.c4ed416264b432ee3df470743c81434d.jpg

 

IMG_20210314_130114.thumb.jpg.e5f6fcc5e71ca33c54064e1a4160f4b4.jpg

 

IMG_20210314_130152.thumb.jpg.027e1fefa1cccf7a1f6228ece2586a7c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czasem, gdzie Ty Roman kopiesz, że takie skarby Ci się trafiają? Bardzo Ciekawy zegarek. Gratulacje.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupuje? To samo pytanie moglbym zadać Tobie 😁

Longines  to zakup z Ukrainy oba Longines bo mam jeszcze brata zrobionego też dla kolei ale z logo  domu handlowego z Kijowa Niecielski & Jagodziński 🤭

IMG_20210314_143624.thumb.jpg.a6bc44ec93b1104539f091bd2ea98ba4.jpg

 

IMG_20210314_143634.thumb.jpg.10280b5ad127ef2997d204ce6be20218.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest😊. Jak już przestanę kupować moją klasykę, to chyba sie przerzucę na takie kieszonki😁. Bardzo mi się podobają.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Piękny jest😊. Jak już przestanę kupować moją klasykę, to chyba sie przerzucę na takie kieszonki😁. Bardzo mi się podobają.

Zbieranie jednych nie wyklucza innych 😁

Mi się podobają Twoje Poljoty ale jakoś nie mam do nich szczęścia - udało mi się kupić takiego z gatunku mega rzadkich  w fajnej cenie to sprzedawca napisał że zmarł i nie może wysłać zegarka (napisał niby wnuk sprzedawcy ale lipe czuć było na kilometr) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Zbieranie jednych nie wyklucza innych 😁

Mi się podobają Twoje Poljoty ale jakoś nie mam do nich szczęścia - udało mi się kupić takiego z gatunku mega rzadkich  w fajnej cenie to sprzedawca napisał że zmarł i nie może wysłać zegarka (napisał niby wnuk sprzedawcy ale lipe czuć było na kilometr) 

 

Pokaż jaki to był tak dla zaspokojenia ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.