Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paweł Bury.

NASZE NAJSTARSZE CZYLI WCZESNO ROSYJSKIE VINTYGE

Rekomendowane odpowiedzi

Co do graweru to się zgodzę że chyba współczesny, ale tarcza jest srebrnawa z tym że one takie są. Później ciemnieją i szarzeją z czasem gdy nabierają patyny. Jeśli jest odnawiana to robił ją mistrz świata! Ale wg mnie po prostu jest świetnie zachowana.

Co by nie było - zazdroszczę ci tego zegarka - mechanizm na chatonkach piękny !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w "persfazyjnej"  :) metodzie zakupu taki Typ 17 zagościł. Myślałem że to bedzie wielkości Zwiezdy. Ale jak zobaczyłem go na żywo to mi gały wyszły z oczu.

Jest sporych rozmiarów: bez koronki i uchwytów na pasek : 34mm x 44mm. Na chodzie. Paweł - wielkie dzięki ;)

 

DSC_0093.JPG

 

I mechanizm

DSC_0081%2520%25282%2529.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zapewne powoli dozował napięcie prawda?  ;)

Może to i lepiej bo inaczej to bym chyba zszedł na zawał.

Grztuluję Krzysztof - nie widziałem nigdzie indziej  tego zegarka. Nawet odnowiona tarcza nie razi jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris - to cudowny zegarek i rzeczywiście ogromny, jest na czym oko zawiesić. Zazdroszczę  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruuubo, serdeczne gratulacje z nutką zazdrości.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i że niby tak od nie chcenia? No nIe!! :blink:

Cuda!!!!! :o

A tak w ogóle to ten drugi to podróbka taki świeży nowy i w ogóle...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze - Kris  :angry:

Pierwszy jak widzę że ma jeszcze złocone wskazówki?!  :wub: Rzadko się spotyka takie. 

Drugi - nic nie powiem  :wub:

Gratuluję pięknych nabytków i jestem ciekaw jak wygłąda drugie pół paczki  :P

 

Na szczęście i do mnie cos tam jedzie bo bym pękł z zazdrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof -drugi to Czystopol  z sygnaturą 5Z - podobno właśnie tylko jako naręczne były produkowane choć niekoniecznie wszyscy się z tym zgadzają. Super zegar  :)

 

Pierwszy to 2CzZ ale czy mógłbys poazać większe zdjęcia i tarczy i mechanizmu? Nie widać sygnatur a tarcza dość rzadka. 

Nie mam ani jednego ani drugiego  :(

Gratuluję - świetne nabytki  :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, wystarczy w zupełności  :)

Potwierdź tylko czy  dobrze widzę rok 1936?

Pierwszy rok produkcji drugiej moskiewskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wprawdzie zegarek kieszonkowy ani tym bardziej naręczny :) ale że oparty na na Typ -1 to pokażę destrukta tutaj ;) zegarek ze względu na ogrzewanie(sprawne!) myślę że lotniczy na razie w takim stanie ale postaram się odbudować ,gdyby ktoś miał jakieś zdjęcia .....Resize%20of%20DSCF2742.JPGResize%20of%20DSCF2740.JPGResize%20of%20DSCF2737.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jednego z Czystopola pokażę. Nabytek sprzed - 3 tygodni.

 

Aż się zacznę zastanawiać czy może tarcza oryginalna :ph34r: .....

 

post-41508-0-49239100-1426445144_thumb.jpg

 

( w środku typ 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi fajny - gdybyś chciał sprzedać to u mnie będzie miał ciepło i sucho 

 

A ten pierwszy zegar w ebonitowej obudowie był stosowany we wszelkich  samochodach wojskowych jak wozy piechoty , radiostacje i zwykłe krazy ziły czy jak je tam zwał  dla tego zasilanie 24V (ogrzewanie) lotnicze miały 27V cholera wie czemu 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadła mi w ręce taka oto Pobiedka. Sam nie wiem, co o niej myśleć. Nigdy nie spotkałem się z taką tarczą, poza tym panuje przekonanie, że przed 49 roku nie było innych Pobied niż "Czerwona dwunastka". Wyrób rzemieślniczy?

Werk jest datowany 2-47 i, co zaskakujące, zdobiony szlifem wczesnomoskiewskim. Wychodzi na to, że ten szlif był stosowany w Pobiedach już w roku 1947. Musiały być dwie linie produkcyjne, werków zdobionych i tych "gołych", pozbawionych pasów.

post-64774-0-61846600-1427138422_thumb.jpg

post-64774-0-24811200-1427138426_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli tarcza jest "rzemieślnicza" to i tak jest to arcyciekawy zegarek ze względu na mechanizm.

Zastanawiam się kiedy mi coś takiego "wpadnie"

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze popularny kolekcjonersko jest wzór tarczy z dwunastką, nie oznacza, że innych nie było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza, ale jak dotąd nie są znane żadne inne wzory, więc z dużą dozą pewności, można przyjąć, że takich nie było.

Oczywiście byłbym przeszczęśliwy, gdyby "moja" tarcza okazała się oryginałem, ale podchodzę do tego z dużą dozą sceptycyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł...załóż jej tarczę z czerwonej 12 i po sprawie :) Tyle, że ten szlif nie pasuje to tego rocznika, co wyczytałem w Twoim opracowaniu :)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.