Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spiter8681

Problem Citizen BJ7010-59E spoznia sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam juz drugi zegarek citizen BJ7010-59E i w drugim zegarku pojawil sie powazny (ten sam) problem.

 

Zegarek spoznia godziny, za dobe opoznienie osiaga do 3 godzin, minuty i sekundy chodza prawidlowo ale po ustawieniu wlasciwego czasu pare godzin mija, spogladam na wskazowke godzinowa i juz jest 1-2h do tylu.

 

Co jest powodem, co uszkodzone, czy mozna to naprawic i jaki jest zblizony koszt naprawy.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pierwsze zdanie - to już Twój drugi egzemplarz, w którym wystąpił taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie, ten sam problem w dwoch tych samych zegarkach po ok 1,5 roku korzystania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przesunąć do przodu tylko wskazówkę godzinową, bez zatrzymywania pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobic by ruszyc sama wskazowke godzinowa? Dotychczas przesuwalem wskazowke godzinowa robiac obrot wskazowka minutowa...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij koronkę na pierwsze kliknięcie i kręć "do przodu", czyli w przeciwnym kierunku niż ustawianie datownika. Wskazówka porusza się w jednogodzinnych skokach, więc trzeba troszeczkę pokręcić zanim się przemieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomoglo, przez noc 3 rowne godziny opoznienia...

 

Jakies inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie przychodzi mi do głowy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wskazowki sekundnika i minut chodza prawidlowo widocznie trybik minuty nie przenosi pracy na kolejny odpowiedzialny za ruch wskazowki godzinowej. Byc moze tryby przeskakuja albo pojawily sie luzy (jakies silne uderzenie?). W tym zegarku jest jeszcze jeden tryb odpowiedzialny za wskazowke 12/24h, czy ta wskazowka pokazuje dobry czas?

Tak czy inaczej, ja bym wymienil caly mechanizm na nowy -najlatwiej i najszybciej (moze nie najtaniej). Ewentualnie oddac do zegarmistrza by rozebral mechanizm i zobaczyl czemu to nie trybi jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zegarek  dbam, nie przypominam sobie abym czy w jednym czy w drugim o cos uderzyl itp.

 

Wskazowka o która pytasz nie wskazuje (i nie przypominam  sobie by kiedykolwiek wskazywala) dobry czas. Wlasciwie z Twojej wypowiedzi dowiedziałem się, ze takowy pokazuje. Nigdy na nia nie zwracałem uwagi, wiem, ze się porusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm z zegarka oznaczonegi tym numerem bedzie pasowal do mojego zegarka?

 

AS2020-53E

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, to zupełnie inny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być co najmniej kilka od uszkodzenia silnika wskazówki ,poprzez opory toczenia ,uszkodzenie przekładni lub ew uszk modułu Skoro był to ten sam problem to albo miałeś wybitnego pecha i usterka pojawia się cyklicznie w Tych modelach a Ty trafiłeś na usterkowe modele albo może warunki w jakich pracujesz żyjesz ew inne powodują jakiś problem .Wiem e to brzmi śmiesznie ale miałem znajomego pracującego przy indukcyjnych piecach do topienia metali ..zanim ktoś mu powiedział że pole jest zgubne dla mechanizmów zegarka rozwalił kilka..Tak serio napisałbym do Citizena popytał na forach lub serwisach ew wsród użytkowników czy takie mieli problemy Częste uszkodzenia takiego samego modelu drogiego bądź co bądź zegarka raczej nie zdarzają się często i na pewno gdzieś to musi wypłynąć. Często firmy wiedzą o tym i nieraz nie odpłatnie nawet pomimo tego że jest już po gwarancji naprawiają takie sprawy lub wymieniają na nowe.Czy w zegarkach nie wiem ale w mojej profesji często się z tym spotkałem,

Miałem kiedyś Citizena NaviHawka w którym pękała plastikowa zębatka na osi silnika ,(dwa przypadki takie same) pekała wzdłuż -pojawiał się luz miedzy magnesem a zębatką i wskazówka ustawiała się gdzie chciała ,plastik wykazuje duży dryft temperaturowy rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury Jak było ciepło wskazówka właśnie pokazywała co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Czy mechanizm z zegarka BJ7019-62E  bedzie pasowal domojego zegarka BJ7010-59E? Wizualnie wygladaja na praktycznie identyczne jedynie moj jest srebrny a ten, do ktorego porownuje jest czarny. Wnioskuje, ze moj ma uszkodzony mechanizm stad chce zrobic przekladke. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam mechanizm. Radzilbym wczesniej zrobic rekonesans po zegarmistrzach i zapytac czy taka przekladke zrobia. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie bardzo chca sie podejmowac takiego wyzwania gdzie dawalem nowy mechanizm do zamiany z uszkodzonym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Sprzedane 
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.