Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michap

g-shock gw-3000m-4aer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio stałem się posiadaczem zegarka g-shock gw-3000m-4aer i niestety mam pewien problem, a mianowicie datownik wskazuje zły dzień miesiąca. Oczywiście po zakupie wszystko było prawie ok z jednym wyjątkiem - zegarek śpieszył się o jedną godzinę. Strasznie mnie to irytowało więc zacząłem grzebać będąc kompletnie nie w temacie i zegarek poprzestawiałem. Jak zacząłem większość rzeczy rozumieć okazało się, że wystarczyło zmienić czas letni na zimowy. Zegarek nastawia się radiowo wg zegara atomowego, więc po ustawieniu odpowiedniej strefy czasowej myślałem, że wszystko wróci do normy ale niestety nie kalendarz np. dzisiaj nawet po ręcznym ustawieniu kalendarza na 9 luty dzień miesiąca po przestawiał się na 16-tego w czasie korygowania czasu na podstawie zegara wzorcowego. Dodam tylko, że strefę czasową mam prawidłową, kalendarz starałem sie ustawić wg instrukcji (mam nadzieję, że prawidłowo). Z sygnałem powinno być wszystko dobrze, gdyż wcześniej nie miałem problem z poprzednim zegarkiem z odbiornikiem radiowym.

Bardzo proszę o pomoc kogoś kto może już ma opanowany ten sprzęt i wie gdzie tkwi problem. Będę również bardzo wdzięczny za info gdzie mogę znaleźć polską instrukcję chociaż przyznam, że przez ten problem właśnie kilka rzeczy sobie utrwaliłem co i jak! Zostaje tylko ten nieszczęsny dzień miesiąca i powinno być ok.

Jeszcze raz proszę o pomoc i za wszystkie wskazówki z góry dziękuje!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne po prostu przestawiłeś pozycję bazową datownika. W trybie głównym przytrzymaj prawy dolny przycisk dotąd, aż sekundnik ustawi się na godzinie 12. Teraz wciśnij lewy dolny i poczekaj aż główne wskazówki zrobią to samo. Tutaj wszystko jest w porządku, bo tymi wskazówkami opiekuje się system autokorekty ich położenia. Kolejne dwa wciśnięcia lewego dolnego przycisku to mały zegar na prawej tarczce oraz wskaźnik dnia tygodnia. Obydwa powinny ustawić się w tych samych pozycjach co wcześniejsze wskazówki, czyli pionowo do góry. Jeśli tak nie jest to przesuwasz je przyciskami z prawej strony - dolnym do przodu, górnym wstecz. Ostatnie wciśnięcie lewego dolnego przycisku to korekta datownika - z Twojego opisu wynika, że przesunięty jest o siedem dni, a więc po zatrzymaniu powinien wskazywać 8. Prawym górnym przyciskiem cofnij go na 31, a następnie prawym dolnym ustaw 1. Zatwierdź lewym górnym i gotowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wróciłem z pracy i ostro wziąłem się za instrukcję i jakoś doszedłem do tego. Dziękuje Ci SEVEN, za tak szybką odpowiedź oraz tak trafną, bo wszystko co napisałeś się zgadza - po prostu trzeba wyzerować na 12.00 wszystkie tarcze, następnie datownik na 1 dzień miesiąca i potwierdzić a następnie tylko poczekać aż wszystko się ustawi. Właśnie manualnie ściągnąłem sygnał z zegara wzorcowego - tak dla pewności i wszystko jest prawidłowo :-)

Zostaje mi tylko napisać, że cieszę się, iż trafiłem na to forum i tak szybką i fachową pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.