Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gadzet

CASIO EDIFICE EQS500C-1A1 EQS-500C-1A1 Tough Solar

Rekomendowane odpowiedzi

 

EQS-500C-1A1 Witam mam za***isty problem mam nowy zegarek przed ustawieniem zacąłem się bawić i coś poprzestawiałem jak go zresetować żęby go nastawić.prubowałem jak jest napisane w instrukcij i nie mogę sobie poradzić .Z góry dzięki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę ustawić godziny.znalazlem instrukcję w jezyku polskim,robilem krok po kroku i wpewnym momencie zamotalem się i teraz coś się nastawiło i dalej nie chce iść.nie mam godziny w sumie to nić nie mam ,i nie wiemczy on jest w dobrej strefie czasowej ściema

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić go według mojego opisu w podanym linku.

 

Ale najpierw sprawdźmy, czy nie poprzestawiałeś wskazówek, bo bez tego narobisz jeszcze większego bałaganu. Wyjdź z jakichkolwiek ustawień jeśli masz włączone i przytrzymaj lewy dolny przycisk na około dwie sekundy, aż zegarek dwukrotnie piknie - to skrót do głównego trybu pracy zegarka. Teraz przytrzymaj prawy dolny na około trzy sekundy, zegarek piknie, a wskazówka sekundowa ustawi się na zaprogramowanej pozycji bazowej. Jeśli jest to dokładnie godzina 12, to w porządku, jeśli nie to trzeba ją tam ustawić przy użyciu przycisków z prawej strony (dolnym do przodu, górnym wstecz). Po ustawieniu wciśnij lewy dolny przycisk i tak samo ustaw główne wskazówki na godzinie 24:00 jeśli są przestawione (zwróć przy tym uwagę na małą 24-godzinną tarczę). Kolejne wciśnięcia lewego dolnego przycisku to dolna tarcza z lewej, tarcza z prawej oraz na koniec datownik. Wszystkie wskazówki na małych tarczach mają być ustawione tak samo - pionowo do góry, a datownik ma pokazywać 1. Zatwierdź lewym górnym przyciskiem i próbuj ustawić zegarek według mojego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ustawiłem wszystko tak jak napisałeś teraz datownik pokazuje 14 jak mam ustawić datę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, ten opis ustawiania daty pisany był dla czerwca 2012. :) W kolejnych opisanych tam krokach musisz według ilustracji ustawić 10, 4 oraz miesiąc Feb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za pomoc naprawdę pomogłeś mi wielkie dzięki wszystko działa .pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego proszę o pomoc czy możesz mi napisać jak ustawić alarm proszę krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb alarmu rozpoznasz po wskazaniu ALM na prawej tarczy. Godzinę alarmu ustawiasz na lewej dolnej tarczy przyciskami z prawej strony - dolnym do przodu, górnym wstecz. Przytrzymanie przycisku powoduje ruch samoczynny w wybranym kierunku, zatrzymujesz go wciśnięciem dowolnego przycisku. Wskazówka sekundowa pokazuje aktualny status alarmu (ON - włączony, OFF - wyłączony), przełączasz to lewym górnym przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego czy jest sposób bezpośrednio ustawiać alarm bo przyciskiem c wciskam i nie da się nic ustawić.Czy musze od początku ustawiać godzinę itd.daj znać pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskiem C przełączasz funkcje, kolejno stoper, world time, alarm, tryb główny i tak "w kółko". Alarm obsługujesz przyciskami A (włączanie/wyłączanie) oraz B i D (ustawianie).

 

Tutaj opisywałem wszystkie szczegóły: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/75301-eqs-500c-1a1-poszukuje-instrukcji-obslugi-w-jezyku-polski/?p=882201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cię kolego przepraszam ze ci zatrówam ale jak jak przyciskam c za 3 razem ma być alarm a skazówka się nie ustawia ani na off ani na on nie wiem ty jesteś magik pewnie poradzisz. narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta mała wskazówka na prawej tarczy (a dokładniej dłuższy jej koniec) pokazuje ALM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wskazówka sekóndowa nie ustawia się na on ani off i próbuję nastawić ją przyciskami z praej strony i nie ustawi się tam gdzie być powinna ,ale przestawia się dolna lewa czarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskami z prawej strony ustawiasz właśnie czas alarmu na lewej dolnej tarczy.

 

Wygląda to po prostu na przestawioną wskazówkę sekundową - spróbuj jeszcze raz ustawić ją według opisu w poście #4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz jesteś supoer gość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego proszę nie denerwój sie na mnie powiedz mi mała tarcza od alarmu mógbyśmi objaśnic jak jak właściwą godzinę alarmu ustawić np.6 rano.narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mała tarcza to zegarek w formacie 24-godzinnym, a więc szósta rano jest po prawej, dwunasta na dole, osiemnasta po lewej, a na górze północ. :)

 

W żadnym wypadku się nie denerwuję, wręcz przeciwnie - chętnie pomogę jeśli jeszcze masz jakieś pytania, także nie krępuj się i śmiało pytaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powiedz mi zsychronizowalem zegarek z zegarkiem atomowym z neta mineło 2 tygodnie i zegarek nie działa co dosekundy jest to ok czy jakaś ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam powiedz mi zsychronizowalem zegarek z zegarkiem atomowym z neta mineło 2 tygodnie i zegarek nie działa co dosekundy jest to ok czy jakaś ściema.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze zegarek powinien co do sekundy chodzsic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to źle Ci się wydaje. ;) Jedynie po układach kwarcowych z termokompensacją można oczekiwać takiej dokładności, aczkolwiek nawet i one wg. specyfikacji mają odchyłkę rzędu kilku-kilkunastu sekund rocznie (w praktyce na ogół mieszczą się w tym zakresie z pewnym zapasem). Oczywiście nie oznacza to, że "zwykłe" kwarce również nie mogą być superdokładne, ale to zależy już tylko od przypadku - jeden egzemplarz danego modelu może przyśpieszać sekundę miesięcznie albo i mniej, inny już 5 albo 10. Edifice EQS-A500 którego kupiłem miesiąc temu, nadal chodzi tak jak go ustawiłem zaraz po kupnie, ale to mój pierwszy tak dokładny kwarc.

 

Jak duża jest odchyłka? Norma dla tego modelu to +/- 15 sekund miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz to mieści się w tolerancij .myślałem że będzie chodził bardzo dokładnie do usłyszenia jeszcze raz dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EQW-M1100C-1AER a co sądzisz o tym modelu.ten by był pewnie dokładny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.