Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Zagadka piłkarska

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ladek22 zaproponował mi, bym wymyślił jakiś konkurs. ladek22 powiedział mi też, że od Zarządu dostaniemy jeszcze jeden kalendarz jako nagrodę, więc jest o co grać :) 

Dla odmiany proponuję tematykę piłkarską. Zasady takie, jak w konkursie literackim:

 

REGULAMIN.

Trzeba podać imię i nazwisko piłkarza, o którego pytam w zagadce. Zwycięzcą będzie ta osoba, która najszybciej odpowie. Liczy się dzień, godzina i minuta. Zwycięzcą może zostać tylko jedna osoba. Liczą się tylko posty nieedytowane, więc jeśli chcesz w swojej odpowiedzi coś poprawić to musisz zrobić nowy post. W konkursie mogą brać udział tylko zarejestrowani członkowie KMZIZ.

 

Gdy jutro nie będzie poprawnej odpowiedzi, dopiszę kolejne informacje o zawodniku.

 

I oto zagadka:

 

Proszę podać imię i nazwisko bohatera zagadki:

  1. To europejski piłkarz, który już zakończył karierę zawodniczą.
  2. Grał w wielu klubach, ale tak naprawdę wszyscy kojarzą go tylko z jednym, w którym występował przez kilkanaście lat i rozegrał kilkaset meczów. Z klubem tym wywalczył m.in. dwa tytuły mistrza kraju, dwa krajowe puchary oraz jeden europejski puchar (to jak dotąd jedyny europejski puchar w historii klubu).
  3. Przez kilka sezonów jego klubowym kolegą był polski pomocnik, który przyszedł z Górnika Zabrze. Przez jeden sezon natomiast klubowym kolegą naszego bohatera był napastnik, który został królem strzelców Mistrzostw Świata.
  4. W reprezentacji swojego kraju grał wielokrotnie – rozegrał więcej niż 75, ale mniej niż 100 oficjalnych meczów. Nigdy jednak nie zagrał w finałach Mistrzostw Świata ani Europy.

Życzę miłej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europejski puchar w piłce nożnej?

Myślałem ,że był tylko dwa razy cwiercfinał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam  -  Jan Banaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam  -  Jan Banaś

nie może to być Banaś bo rozegrał 31 spotkań w kadrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to Neville Southall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Nieroba - Polonia Bytom


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieroba grał w Ruchu gdy Polonia zdobyła puchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirkozi zwycięzcą!!!

 

Tak, to Neville Southall. Jestem ciekaw, która wskazówka okazała się najbardziej pomocna.

 

Gratuluję  :) 

 

article-0-000042BE00000CB2-304_634x424.j

 

Uruchamiam procedurę w sprawie wysyłki kalendarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw jak sirkozi wpadł na Southalla :)

Gratulacje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirkozi szacun, mnie brakło samozaparcia nawet żeby skrzyżować piłkarza górnika z pojedynczym zdobywcą pucharu... A póżniej jeszcze sprawdzać kto ile meczów zagrał w kadrze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJĘ ZWYCIĘZCY!!

 

Kolegę Sirkozi proszę na PW o dane adresowe do wysyłki nagrody :) :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co odpowiedzi to pełna wersja to:

 

1. Neville Southall

2. Everton

3. Robert Warzycha i Gary Lineker

4. Reprezentant Walii, co wskazuje na brak udziału w ME i MŚ, liczba meczów to formalność

 

Zacząłem od końca w sumie, bo szukałem klubów, które zdobyły tylko 1 puchar, a w ich opisach jacy Polacy tam grali. To się okazało drogą donikąd, ale jeszcze się nie poddałem. Na stronie Wiki Górnika znalazłem bardzo pomocną listę reprezentantów Polski z tegoż klubu. Gdzieś tam pojawiły się połączenia klub-Polak, ale to było mało. Wtedy się prawie poddałem, ale naszło mnie jeszcze na sprawdzenie tego króla strzelców. Najważniejsza jednak okazała się informacja o królu strzelców Mundialu. Udało się mocno zawęzić listę klubów. Potem porównanie dat (wyszedł przedział 1984-1995, gdzie zdobyli te wszystkie trofea). Wtedy już wiedziałem, że mam dobrze wytypowany klub i zakres lat i wystarczyło wyszukać skład z np. 1985 i wszystko było jasne. :P Przyznam, że ten zawodnik nic mi nie mówi i tylko dzięki wiki+google udało mi się to wszystko połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co odpowiedzi to pełna wersja to:

 

1. Neville Southall

2. Everton

3. Robert Warzycha i Gary Lineker

4. Reprezentant Walii, co wskazuje na brak udziału w ME i MŚ, liczba meczów to formalność

 

Zacząłem od końca w sumie, bo szukałem klubów, które zdobyły tylko 1 puchar, a w ich opisach jacy Polacy tam grali. To się okazało drogą donikąd, ale jeszcze się nie poddałem. Na stronie Wiki Górnika znalazłem bardzo pomocną listę reprezentantów Polski z tegoż klubu. Gdzieś tam pojawiły się połączenia klub-Polak, ale to było mało. Wtedy się prawie poddałem, ale naszło mnie jeszcze na sprawdzenie tego króla strzelców. Najważniejsza jednak okazała się informacja o królu strzelców Mundialu. Udało się mocno zawęzić listę klubów. Potem porównanie dat (wyszedł przedział 1984-1995, gdzie zdobyli te wszystkie trofea). Wtedy już wiedziałem, że mam dobrze wytypowany klub i zakres lat i wystarczyło wyszukać skład z np. 1985 i wszystko było jasne. :P Przyznam, że ten zawodnik nic mi nie mówi i tylko dzięki wiki+google udało mi się to wszystko połączyć.

 

Raz jeszcze gratulacje, Sherlocku ;) a Southall - świetny bramkarz swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy.

Szczęście było potrzebne aczkolwiek wiedzy odmówić też nie można.

 

Powiem nieskromnie,że szedłem dokładnie tą samą drogą w poszukiwaniu odpowiedzi ale zbrakło czasu bo wczoraj były walentynki i sami wiecie ....

 

ps.Wielki szacun także dla kolegi Edmunda za jego niebagatelną wiedzę o mojej bądź co bądź ukochanej dyscyplinie sportu.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi ubzdurałem sobie ,że to polski klub.

I tak zdobyty puchar -bzdura ,przecież były tylko dwa cwiercfinały ,a potem hola było jeszcze coś takiego jak Inertoto.

O już blisko się wydawało -Polonia Bytom 1964 r.,a tam Banaś ,Liberda czy Pogrzeba .Postawiłem na Banasia ,choc w reprezentacji miał mniej występów ,ale może jakaś nieliczona młodzieżówka?

Pudło ,ale zabawa była fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był też Górnik w finale a Legia i ten drugi klub ; ) w półfinale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.Wielki szacun także dla kolegi Edmunda za jego niebagatelną wiedzę o mojej bądź co bądź ukochanej dyscyplinie sportu.

 

Dziękuję, bardzo mi miło :)

 

A ja głupi ubzdurałem sobie ,że to polski klub.

[...]

Pudło ,ale zabawa była fajna.

 

Również dziękuję. A z tym polskim klubem - pewnie zdanie dotyczące Górnika i Warzychy Cię na to instynktownie naprowadziło, ale... to była pułapka :)

 

W wolnej chwili przygotuję pewnie coś jeszcze, poszukam tylko nagrody.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ochotę zorganizować jakiś konkurs czy zagadkę to nagrodą może być kalendarz biurkowy 2014 :)  Jest zgoda Zarządu :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ochotę zorganizować jakiś konkurs czy zagadkę to nagrodą może być kalendarz biurkowy 2014 :)  Jest zgoda Zarządu :)

 

Bardzo chętnie :) na szybko wymyśliłem coś łatwego, ale - mam nadzieję - przyjemnego w rozwiązywaniu:

 

Zasady te same, jak w poprzednim konkursie.

 

 

 

Proszę podać imię (to, pod którym jest znany) i nazwisko bohatera zagadki:

  1. To europejski piłkarz i trener. Znany jest pod innym imieniem niż to, które nosi oficjalnie.
  2. Przez całą karierę zawodniczą grał w jednym słynnym klubie i jest jednym z głównych architektów okresu największej świetności w (dość burzliwej) historii tegoż klubu. Z klubem tym wywalczył mistrzostwo i puchar kraju oraz dwa europejskie puchary (dopiero jednak po zakończeniu przez niego kariery klub ten awansował do finału najważniejszego z europejskich pucharów).
  3. W reprezentacji swojego kraju zadebiutował stosunkowo późno. Grał w niej przez pięć lat, ale zagrał dwukrotnie w finałach Mistrzostw Świata i w Mistrzostwach Europy. W sumie ma dwa różne medale z tych imprez.
  4. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Pracował w trzech znanych klubach, ale największe osiągnięcia zanotował jako selekcjoner reprezentacji – nie była to jednak jego ojczyna. Pod jego wodzą jego podopieczni dwa razy grali w wielkich imprezach (MŚ i ME) przeciwko jego ojczyźnie i ani razu nie przegrali.

 

Życzę miłej zabawy i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcel "Marco" van Basten (strzelam ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź, ale nie wiem czy mogę wygrać po raz drugi. :P

 

Za poprzedni konkurs doszła nagroda. Dzięki za fajną zagadkę i za miłą niespodziankę w postaci kalendarza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj,ciekawość mnie zżera


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj, nie jest trudna ta zagadka. Podpowiem, że chodzi o dość dawne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,tak mi się wydaje,ale ...


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John "Jack" Charlton - grał w Leeds a zasłynął meczami Irlandii z Anglią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.