Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Zagadka piłkarska

Rekomendowane odpowiedzi

Jan Onufry zwycięzcą konkursu!

 

Gratulacje. Oczywiście, to Jack Charlton - zagadka łatwa, ale bez wspomnienia o bracie może była ciut trudniejsza :)

 

jack-charlton-1972-fa-cup-trophy-leeds-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCY!!!! :)  :)  Poproszę na PW o adres do wysyłki nagrody! :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem blisko , miałem przez chwilę Leeds i Charltona przed oczami ale kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) , wskazówkę Edmunda : ,,Znany jest pod innym imieniem niż to, które nosi oficjalnie'' zrozumiałem ,że używa pseudonimu lub jakiejś innej formy skróconej a nie swojego oryginalnego nazwiska i bardziej skupiłem sie na klubach hiszpańsko-portugalskich a w Leeds też szukałem ale południowców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do kolegi Jan Onufry dotarła już przesyłka z kalendarzem :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz już pręży się na biurku :)

Dziękuję bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ladek22 zaproponował mi jeszcze jedną zagadkę - i jest też kalendarz. Jeśli będą zainteresowani, to zapraszam do zabawy.

 

Zasady te same, jak w poprzednim konkursie.

 

Proszę podać imię i nazwisko bohatera zagadki:

  1. To piłkarz, który na początku swej kariery znakomicie się zapowiadał, lecz nie spełnił (i raczej już nie spełni) pokładanych w nim swego czasu nadziei.
  2. Od wielu lat nie gra już w reprezentacji swojego kraju. Swój talent objawił jednak na wielkiej imprezie, podczas której strzelił bramkę w pewnym pamiętnym meczu fazy grupowej. Był to jego jedyny gol w seniorskiej reprezentacji. Jego reprezentacja zwyciężyła kolejną edycję tej imprezy, on już jednak wówczas nie zagrał.
  3. Grał w wielu klubach, w większości poza granicami swojego kraju. Po wspomnianej wcześniej imprezie trafił do znanego, mocnego wówczas klubu z południowej Europy. Nie zdobył w nim jednak silnej pozycji, wypożyczano go m.in. do klubu z tej samej ligi, który w 1985 roku został mistrzem kraju. Najwięcej meczów – ponad 100 – rozegrał dla klubu, który kiedyś dotknięty został tragiczną katastrofą lotniczą.

 

Życzę miłej zabawy i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie chciało mi się zbytnio szerlokować, ale podejrzewam, że chodzi o mniej oczywisty wielki turniej i mniej oczywistą katastrofę, niż MU. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym przeczytaniu zagadki wydała mi się ona prosta ale chyba faktycznie Man Utd to ślepy zaułek.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zabrnąłem w ślepy zaułek, FC Torino i Hellas Verona, niestety nic nie znalazłem.

Ale chyba nie czytam ze zrozumieniem.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem od katastrof lotniczych ,wytypowalem 3 kluby : Man Utd , AC Torino , Alianza Lima ,przeczesałem te kluby i ..... pudło , nic nie znalazłem albo kogoś przeoczyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zabrnąłem w ślepy zaułek, FC Torino i Hellas Verona, niestety nic nie znalazłem.

 

 

Doszedłem do podobnego momentu i dałem spokój.

 

Czekamy na podpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, przez zegarkowych Sherlocków stałem się dr. Moriarty'm - psychopatą piłkarskich zagadek :P

 

Ale faktycznie, gdy się gościa nie pamięta i nie skojarzy, trudno wpaść na dobry trop... Na niebiesko zatem dopisałem podpowiedzi:

 

Proszę podać imię i nazwisko bohatera zagadki:

  1. To piłkarz, który na początku swej kariery znakomicie się zapowiadał, lecz nie spełnił (i raczej już nie spełni) pokładanych w nim swego czasu nadziei.
  2. Od wielu lat nie gra już w reprezentacji swojego kraju. Swój talent objawił jednak na wielkiej imprezie, podczas której strzelił bramkę w pewnym pamiętnym meczu fazy grupowej. Był to jego jedyny gol w seniorskiej reprezentacji. Jego reprezentacja zwyciężyła kolejną edycję tej imprezy (jako gospodarz turnieju), on już jednak wówczas nie zagrał.
  3. Grał w wielu klubach, w większości poza granicami swojego kraju. Po wspomnianej wcześniej imprezie trafił do znanego, mocnego wówczas klubu z południowej Europy. Nie zdobył w nim jednak silnej pozycji, wypożyczano go m.in. do klubu z tej samej ligi, który w 1985 roku został mistrzem kraju. Najwięcej meczów – ponad 100 – rozegrał dla klubu, który kiedyś dotknięty został tragiczną katastrofą lotniczą.
  4. Obecnie gra w klubie, z którego Lech Poznań kupił przed kilku laty napastnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego doszedłem to do nazwiska Johnnier Montano. Kończe z zabawą bo mi mózg niszczy.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego doszedłem to do nazwiska Johnnier Montano. Kończe z zabawą bo mi mózg niszczy.

 

Mózg podniszczony, ale na biurku będzie kalendarz - bo TabaQ poprawnie rozwiązał hardcorową zagadkę!

 

Pewnie nikt nie pamięta tego piłkarza. Na Copa America '99 strzelił taką oto bramkę Argentynie:

 

Mecz był pamiętny z kilku powodów: czerwona kartka dla dżentelmena Zanettiego, sam Montano w momencie strzelenia gola miał 16 lat, a Martin Palermo nie wykorzystał trzech rzutów karnych.

 

Po Copa Montano przeszedł do Parmy, ale kariery nie zrobił ani tam, ani w Hellasie. W czasie swej tułaczki najwięcej pograł dla Alianzy - Drake miał więc trop. A ostatnio gra w klubie, z którego Lech kupił Rengifo.

 

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ja zaczałem tak samo od katastrof lotniczych niestety dotarłem do FC Torino i Hellas Werona, co później się przydało. Przeczesałem te kluby niz nie znalazłem, nie brałem nawet Allianza Lima pod uwage. 

 

Po wskazówce że kraj jako gospodarz w kolejnej edycji zwyciężył, stwierdziłem że mogą to być MŚ, ME, CA, lub Mist. Afryki. Z tego wszystkiego wytypowałem 3 państwa: Francja, Kolumbia i Urugwaj. Francje od razu odrzuciłem bo w 94 nie zakwalifikowali się do fazy grupowej.

 

Przeszedłem więc do przeglądania transferów napastników do Lecha. Szybko znalazłem Hernana Rengifoi zobaczyłem w składzie Kolumbijczyka, znalazłem biografię i wszystko pasowało (Hellas Verona, ponad 100 meczów dla Allianza Lima i jedna bramka dla reprezentacji).

 

Ja niestety nie pamiętam bo byłem 6 letnim bajtlem. Ale jakoś udało się przeanalizować wszystkie wskazówki.

Dzięki jesczez raz za fajną rozrywkę :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odgadnięcia zagadki.

 

ps. Pytanie do kolegi Edmunda.

Te zagadki to wymyślasz tak z głowy,jesteś historykiem futbolu ?

Nurtuje mnie to bo w '99 dzieckiem nie byłem ale mimo to wcale nie kojarzę tego piłkarza.

Zresztą poprzednie zagadki także dowodzą Twojej wyjątkowości w tej materii.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy!

Zagadka strasznie trudna.

Tak jak koledzy powyżej kompletnie nie kojarzę tego zawodnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Pytanie do kolegi Edmunda.

Te zagadki to wymyślasz tak z głowy,jesteś historykiem futbolu ?

Nurtuje mnie to bo w '99 dzieckiem nie byłem ale mimo to wcale nie kojarzę tego piłkarza.

Zresztą poprzednie zagadki także dowodzą Twojej wyjątkowości w tej materii.

Dziękuję, choć bez przesady :) W dzieciństwie z moim kumplem takie zagadki wymyślaliśmy sobie po naszych amatorskich treningach albo meczykach.

 

Historykiem futbolu nie jestem, ale oczywiście bardzo się interesuję (tu i ówdzie nawet coś tam publikowałem). Co do wymyślania zagadek - podstawy z głowy, ale np. liczbę meczów to oczywiście weryfikuję w różnych źródłach. Z Southallem nie musiałem się wysilać, bo lubię Everton, podobnie z Jackiem Charltonem. A Montano to akurat szczególny przypadek - oglądałem ten mecz Argentyna-Kolumbia i naprawdę wrył mi się wtedy w pamięć. Śledziłem później jego karierę, ale... za dużo w sumie do śledzenia nie było. Pewnie jesteśmy jedynym forum zegarkowym na świecie, w którym kojarzy się ten zapomniany talent latynoamerykańskiej piłki :)

[na marginesie: tu jest ciekawy artykuł http://representingthemambo.wordpress.com/2012/10/31/and-all-that-could-have-been3-johnnier-montano/ ]

 

Kiedyś naprawdę uwielbiałem tę samą ekpię co Ty, sądząc z awatara, ale ostatnio jakoś nie po drodze mi z wielką europejską piłką klubową. Za dużo układów, pieniędzy, agentów, bogatych właścicieli, Kataru, "pomyłek" sędziowskich. Drażni mnie Liga Mistrzów, a tym koszmarem zwanym Liga Europejska właściwie już się nie interesuję... Choć oczywiście, nadal Barcelonie w lidze sprzyjam, lecz czasy, gdy byłem bliski płaczu po porażce z PSG w 1995, już na pewno nie wrócą ;)

 

Ale moje największe marzenie kibicowskie spełniłem w listopadzie 2012 roku w Gdańsku:

 

post-64635-0-28086500-1393172893.jpg

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda,pieniądze teraz rządzą futbolem. Piłkarze zarabiajacy miliony stali się gwiazdami nie tylko boisk. Szejkowie którzy dla kaprysu inwestują ogromne ilości pieniędzy rozpieszczaja piłkarzy i psują rynek.

Wspominając mecz z PSG rozdrapałeś moje stare rany :'(

FCB to była wtedy ekipa: Stoiczkov, Hagi, Koeman - ah piękne to były czasy.

 

Jesteś fanem Urugwaju?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ja zaczałem tak samo od katastrof lotniczych niestety dotarłem do FC Torino i Hellas Werona, co później się przydało. Przeczesałem te kluby niz nie znalazłem, nie brałem nawet Allianza Lima pod uwage. 

 

Po wskazówce że kraj jako gospodarz w kolejnej edycji zwyciężył, stwierdziłem że mogą to być MŚ, ME, CA, lub Mist. Afryki. Z tego wszystkiego wytypowałem 3 państwa: Francja, Kolumbia i Urugwaj. Francje od razu odrzuciłem bo w 94 nie zakwalifikowali się do fazy grupowej.

 

Przeszedłem więc do przeglądania transferów napastników do Lecha. Szybko znalazłem Hernana Rengifoi zobaczyłem w składzie Kolumbijczyka, znalazłem biografię i wszystko pasowało (Hellas Verona, ponad 100 meczów dla Allianza Lima i jedna bramka dla reprezentacji).

 

Ja niestety nie pamiętam bo byłem 6 letnim bajtlem. Ale jakoś udało się przeanalizować wszystkie wskazówki.

Dzięki jesczez raz za fajną rozrywkę :)

gratulacje !!

a mnie pozostaje korzystać z bardziej profesjonalnych stron niż Wiki :D

bo ta nie umieściła tego piłkarza na liście Alianza :(

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Piłkarze_Club_Alianza_Lima

niemniej nie zapomnieli o znanym z naszej ligi H.Quinterosie , tak na marginesie równiez rozegrał dla Alianzy ponad 100 spotkań a w reprezentacji swojego kraju ( Peru ) także strzelił jedną bramkę !! Oczywiście reszta podpowiedzi Edmunda już sie nie zgodziła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagroda do TabaQ już wysłana :)  :)

 

Ciekawe te zagadki i śledzę je z uwagą! Gdyby ktoś zechciał zorganizować kolejną zagadkę to następny kalendarz czeka :) Ma ktoś jakiś pomysł? Co na to powie Edmund Exley?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fanem Urugwaju?

 

 

Tak, to mi akurat z dzieciństwa (lektura tekstów Tomasza Wołka!) nie przeszło i chyba nigdy nie przejdzie. I warto było czekać, bo po złych latach, przyszły dobre  :)

 

Nagroda do TabaQ już wysłana :)  :)

 

Ciekawe te zagadki i śledzę je z uwagą! Gdyby ktoś zechciał zorganizować kolejną zagadkę to następny kalendarz czeka :) Ma ktoś jakiś pomysł? Co na to powie Edmund Exley?

 

No nikt się nie zgłosił, a ladek22 wie, że jestem maniakiem zagadek, więc w takim razie pozwolę sobie na jeszcze jedną. Jeśli znajdą się chętni do zabawy, to zapraszam. Chyba nie będzie trudna:

 

 

  1. To piłkarz, który zakończył już karierę.
  2. Większość kariery spędził w znanym i mocnym wówczas klubie, z którym jednak wywalczył tylko puchar kraju oraz dotarł do finału jednego z europejskich pucharów. W klubie tym przez trzy sezony trenował go jeden z najsłynniejszych europejskich trenerów. Kilkanaście lat gry w tym klubie rozdzielił jeden sezon w klubie zagranicznym – klubie z wielkimi aspiracjami, w którym naszemu bohaterowi partnerowało kilka gwiazd światowego futbolu (m.in. ówcześni mistrzowie Europy i Ameryki Płd.). Karierę kończył również za granicą (ale w innym kraju niż jednosezonowy epizod) i był to rodzaj „sportowej emerytury”.
  3. Przez niemal dekadę grał w reprezentacji swojego kraju. Ma na koncie medale z wielkich imprez.
  4. Zdobył pierwszą bramkę w jednym z najsłynniejszych meczów w historii Mistrzostw Świata.

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same ogólniki. Będzie ciężko tym razem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.