Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rads

Poszukiwany Atlantic Weltmeister

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rads

Witam serdecznie,

 

to mój pierwszy post, więc z góry przepraszam jeśli pomyliłem zakładkę.

 

Poszukuję konkretnego modelu Weltmeistera z lat 50-tych, z nieodnawianą tarczą. Z PW od kilku doświadczonych kolegów z forum wiem już, że nie będzie łatwo i trzeba się uzbroić w cierpliwość (wielkie dzięki za informacje xylog!). Może jednak ktoś, kto trafi na ten post ma, lub kojarzy taki zegarek u kogoś innego.

 

Mój zamysł jest prosty: stworzyć mikro-kolekcję dwóch sprawnych zegarków, nawiązujących do siebie nawzajem i prezentujących 60-letni "szmat czasu" z historii marki Atlantic. Współczesny zegarek już mam - Worldmaster 1888 Chronometer / COSC: :wub:

 

atlantic52753-41-25.jpg

 

Aby skompletować "kolekcję", potrzebuję jeszcze jego pierwowzoru, czyli Weltmeistera z promienistym, giloszowanym ringiem na zewnątrz, zaś krzyżem i indeksami sekundnika wewnątrz. Zegarek młodszy noszony na co dzień, staruszek jedynie na naprawdę wyjątkowe okazje! Takie mi się wyklarowało marzenie, trudniej z realizacją! :D

 

Widziałem tu na forum zegarek Weltmeister SUPER EXTRA, na widok którego wypłynęły mi oczy (na szczęście udało mi się jakoś powsadzać je z powrotem), a także parę innych "okazów". Mam nadzieję, że ktoś życzliwy pomoże mi taki odszukać. Z góry dzięki i pozdrawiam!

 

Przykładowy obiekt poszukiwań:

 

Weltmeister001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Twój współczesny zegarek jest modelem Worldmaster z tego co widzę. Welmaister to była nazwa na rynek skandynawski. Masz szansę znaleźć jeśli dobrze poszukasz. Chociaż tak jak widać z mojego przykładu jest bardzo dużo podobnych wzorów.

 

edit; twój post pewnie Mod przeniesie do działu Poszukuję, tam zresztą ma większe szanse.

post-31273-0-43057500-1392643989.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Weltmeistery były na rynki niemieckojęzyczne, na Skandynawię, a właściwie na Szwecję były Varldsmastarury. Nie wiemy tylko na jakie rynki robiono Wolmeistery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weltmeistery były na rynki niemieckojęzyczne, na Skandynawię, a właściwie na Szwecję były Varldsmastarury. Nie wiemy tylko na jakie rynki robiono Wolmeistery :)

Otóż to. Sama prawda. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rads

Cześć, Twój współczesny zegarek jest modelem Worldmaster z tego co widzę. Welmaister to była nazwa na rynek skandynawski. Masz szansę znaleźć jeśli dobrze poszukasz. Chociaż tak jak widać z mojego przykładu jest bardzo dużo podobnych wzorów.

 

edit; twój post pewnie Mod przeniesie do działu Poszukuję, tam zresztą ma większe szanse.

 

Dzięki panowie za odpowiedź. Co do współczesnego zegarka, to wydaje mi się, że jego wzorem był jednak Weltmeister. Ja też na poczatku myślałem, że znajdę Worldmastera, będącego wzorem mojego chronometru, ale wygląda na to, że z tym konkretnym wzorem tarczy były tylko Weltmeistery (co znajduje też potwierdzenie w bazie Wojtka Kutermankiewicza).

 

Różnice między Worldmasterem, którego zdjęcie podrzuciłeś, a Weltmeisterem którego szukam są drobne, ale jednak ja już je rozpoznaję z "zamkniętymi oczami" ;) : gilosz ringu w Worldmasterze jest na przemian wzdłuż i w poprzek promienia, skala sekundnika jest na zewnątrz tarczy i nie posiada numeracji, znaczniki godzin nieparzystych są prostokatne a nie trójkatne, punkty przy numerach godzin są z masy fluorescencyjnej, a w Weltmeisterze złocone, różny kształt indeksów godzin ( aw Weltmeisterze i replice kształt "2"-ki przy 12-tce jest z identycznym zawijaskiem). itp.

 

Wiem, że jest mnóstwo podobnych tarcz, ale dla mnie ma znaczenie, aby to własnie był TEN, który stał sie wzorem dla repliki - nie umiem wytłumaczyć tego logicznie hahah...

 

Znalazłem Worldmastery, które mają np. wszystkie cechy tego konkretnego Weltmeistera, ale zawsze przynajmniej 1 cecha nie pasuje: np widziałem PRIMY z takim właśnie giloszem na tarczy i indeksami, ale skala sekundnika jest na zewnatrz ringu, a nie wewnątrz, itp. Inaczej mówiąc, idealnym odpowiednikiem jest tylko ten jeden typ tarczy - i ilekroć na niego trafiam, to zawsze jest to Weltmeister (bez nazwy linii, jako EXTRA lub SUPER EXTRA):

 

Weltmeister%20EXTRA%201950-2008.jpg

 

Weltmeister%20EXTRA%201950-2008%20-%2002

 

Weltmeister%20EXTRA%201950-2008%20-%2003

 

Weltmeister%20EXTRA%201950-2008%20-%2004

 

I jeszcze raz dla porównania współczesna replika:

 

W001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz cel zegarkowy. Takie poszukiwania to sama przyjemność. No i życzę Ci żebyś dotarł do właściwego praprzodka. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rads

Chyba kolekcjoner ze mnie jak z koziej d... trąba, bo 1000 razy bardziej wolałbym go juz mieć, niz szukać :) Ale to fakt, że jak sie naczekam, to pewnie bedę jeszcze bardziej cenił. Coś w tym jednak jest pięknego, że nie można tak po prostu iść do sklepu i sobie kupić. Zaskoczyło mnie tylko, że Worldmasterów na aukcjach są dziesiatki, a Weltmeistery raz od wielkiego dzwonu, i póki co wątpliwej jakości malowanki :( Wiedziałem mniej wiecej, że rzadkie są Wolmeistery czy Ambasadory, ale myslałem, że Weltmeisterów jak maślaków pod modrzewiem. A tu posucha zupełna :) Zlitujta się i oddajta mi jeden ludzie! No, grzecznie Was proszę! ("na litość" też czasem działa, więc spróbowałem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rads

Temat zamknięty. Dzięki uprzejmości Tombox'a wszedłem dziś w posiadanie brakującego ogniwa  :wub:

Dziękuję koledzy za pomoc!

 

Atlantic-079-0.jpg

 

Atlantic-079-1.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Gratulacje. Pewnie poszukiwania były fajną przygodą poznawania? Jeszcze raz gratulacje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rads

Na zakończenie jeszcze garść ciekawostek, które może zainteresują jakiegoś maniaka podobnego do mnie :lol:... Na początku myślałem, że współczesny Atlantic luźno wzorował nowe modele na odpowiednikach z lat 50 (Nie mówię tu o linii "The Original", która już w założeniu miała przypominać "stary zegarek").

 

Po dokładniejszej obserwacji okazało się jednak, że tarcze zegarków są de facto identyczne, a różnią się jedynie skalą i mikro-detalami, jak kształt krawędzi żłobień giloszu. Poniżej grafika obrazująca wirtualne nałożenie "półprzezroczystej" tarczy Weltmeistera na tarczę Worldmastera 1888 (po ujednoliceniu skali):

 

WELTMEISTER(S)175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem. Przygoda poznawania. Ciekawe opracowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rads

Super. Gratulacje. Pewnie poszukiwania były fajną przygodą poznawania? Jeszcze raz gratulacje. :-)

 

Dzięki wielkie. Poszukiwania były przygodą, o dziwo nawet radości z tej przygody nie zabiła moja drobiazgowość i maniakalna analiza szczegółów (patrz powyżej) hahah :) Ale mnie akurat te podobieństwa w zegarkach z różnych epok czymś urzekły, i nie ważne w których czasach były lepsze, a w których gorsze, albo bardziej szwajcarskie czy bardziej polskie, chińskie czy jeszcze inne. Te współczesne zegarki, jakie by nie były, to jest jednak jakiś hołd dla tych kultowych dziś modeli z lat 50 i 60 i bez dorabiania wielkich filozofii, po prostu ten pomysł na comeback marki mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo fajnie się czytało. Moją uwagę zwróciła koronka zdobycznego Atlantica, moim zdaniem nie jest oryginalna, choć jeśli mam rację, to na pewno sam to zauważyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads

Bardzo fajna historia. Gratuluje zegarka, zazdroszczę pasji.

 

Tylko takich więcej


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że fotki się nie otwierają sam obejrzał bym z ciekawością te nałożone na siebie tarcze. Jeżeli to nie problemu popraw posta i użyj jakiegoś innego serwera na fotki ....a opracowanie faktycznie ciekawe ...gratuluje nabytku!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez marpac
      Witam wszystkich klubowiczów  chce kupić zegarek do koszuli , garnituru po setkach przejżanych zegarków w moim budżecie zostały mi do wyboru dwa modele.Za kilka dni mam urodziny muszę się spieszyć a nie mogę się  zdecydować miedzy atlantic worldmaster cosc,  a  Epos 3501.132.20.18.25.pierwszy biała tarcza drugi srebrny oby dwa na pasku. Pomóżcie może są wśród was użytkownicy tych modeli. Obydwa w podobnej cenie.


    • Przez watchrookie
      Dzień dobry,
      Wydaje mi się, że przeszperałem większość tematów dotyczących atlanitca worldmastera. Niestety nie znalazłem nigdzie info o czymś, co mi wpadło w ręce. Z przejścia po zdjęciach w necie, wywnioskowałem, że Atlantic raczej nie miał arabskich indeksów co 3 tylko co 2 godziny. Udało mi się znaleźć jeden podobny model na jakiejś hiszpańsko-języcznej aukcji, jednak jeśli nawet indeksy są ok, to logo na posiadanym przeze mnie jest inne. Zegarek nie posiada koronki. Moje pytanie jest oczywiste, czy to podróbka, jakiś mix, czy jeszcze coś innego? Jeśli to jakimś cudem jest oryginał, chętnie dopytam dodatkowo - czy oryginalne szkiełko było plastikowe? Jaka była oryginalna koronka do tego modelu (czy jest szansą dokupić taką?), oraz jak według Was najlepiej go odrestaurować?
      Jeśli do oceny potrzebne są dodatkowe/lepsze zdjęcia. Będę mógł jutro je wykonać.
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.