Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Warhawk

Atlantic Limited 125 lat który z modeli jest najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, który z modeli limitowanych z serii Worldmaster wydanych z okazji 125 lat marki Atlantic jest najlepszy.

Czy taki zegarek pasuje do garnituru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale co to znaczy najlepszy? Najszybszy :) ? Największy? Najdoroższy? Naj...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest naj: Atlantic 52850.41.21R, limit 188 sztuk. Bardzo ładny automat na mechanizmie ETA Valjoux 7750. Ale ma jeden minus... wodoszczelność 50m, ja bym się bała nawet ręce z nim myć :/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

kromeczka, słyszałaś o przypadku zalania wodą przy myciu rąk i WR50?

Ciśnienie statyczne 5 atm to wbrew pozorom całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kromeczka za odpowiedź. Czy duża różnica w jakości (lub czym innym np.prestiż ?) jest pomiędzy mechanizmem Valjoux 7750 (zaproponowany przez Ciebie - koszt ponad 6000 zł), a ETA 28-24-2 (Atlantic 52750.41.45S za lekko ponad 3000 zł). Czy różnica w cenach jest czymś rekompensowana ? Oba są automatami limitowanymi do 188 szt.

 

@xylog

Jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o zegarki więc miej odrobinę cierpliwości. Z zegarkami dopiero wystartowałem i okazało się na samym początku, że Certina DS Podium Chronograph GMT którą sobie sprawiłem kilka dni temu ma mechanizm ETA, ale gorszy bo z elementami plastikowymi !!! :angry::(. Stąd moje nie do końca precyzyjne pytanie. Ale obiecuję, że się poprawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak popatrzysz na moje posty, stwierdzisz, że cierpliwości w temacie Atlantika mi nie brakuje. A moja uwaga miała cię sprowokować do uściślenia oczekiwań. I życzę wytrwałości w zgłebianiu zegarkowych zawiłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xylog z autopsji nie, ale i tak wolę dmuchać na zimne ;)

 

Teoretycznie powinnam się znać na mechanizmach, ale praktycznie wiem tyle, że Valjoux 7750 jest częściej wymienianym mechanizmem wśród dobrych i jest nieco bardziej skomplikowany, ponadto zwykle zegarki z tym mechanizmem są droższe. Ale ETA 28-24-2 też jest wymieniana wśród dobrych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kromeczka

5atm mi nie przeszkadza. Przez ostatnie 10 lat używałem dwie Adriatiki - jedna 3 a druga 5 atm i nic nigdy się nie stało. Więc tu też nic nie powinno, poza tym jak napisał  xylog 5atm to całkiem dużo.

 

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tych mechanizmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Żeby wypowiadać się konkretnie, trzeba znać oczekiwania.

Jak go będziesz nosił? codziennie? od święta? w pracy biurowej czy aktywnej?

 

Jest wśród tych zegarków model Lusso z certyfikatem chronometru - wśród popularnych marek to nieczęste. Oznacza, że te zegarki spełniają dość wyśrubowane wymagania dokładności chodu.

Inne mechanizmy dla odmiany są z kolei dość popularne i przez to łatwe do naprawy. Vj7750 to chronograf, jeśli szukasz zegarka ze stoperem to ten będzie OK.

A jeśli zegarek będzie używany sporadycznie to może Original z naciągiem ręcznym - nie trzeba przestawiać daty, bedzie chodził tylko wtedy kiedy będzie potrzebny.

Naprawdę, kryteriów wyboru jest sporo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem wdrapać się na trochę wyższy poziom zegarkowy (drobny awans zawodowy :)) i poszukuję obecnie zegarka do garnituru, który byłby używany na specjalne okazje (wyjścia służbowe na ważne spotkania) czyli powinien być elegancki prosty w wyglądzie (tradycyjny ?) ale zwracający uwagę (nie krzykliwy). Dodatkowo powinien zaznaczać pewien prestiż właściciela. Nie musi mieć chronografu, ale data będzie mile widziana. No i największy problem to budżet, bo w obecnej chwili mogę na taki zegarek przeznaczyć max 4-5 tys.

 

Z drugiej strony rozważam opcję zakupu tańszego zegarka np.:

- Atlantic 50341.45.21/31 za ok 1k lub

-Maurice Lacroix Eliros Date Gent za ok. 2k

i poczekanie z tym eleganckim na większe możliwości finansowe.

 

Casualowo do pracy mam Certinę DS Podium Chrono GMT, a na co dzień Adriatikę 10 letnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nie zna na zegarkach to nie zauważy różnicy między Atlanticiem za 6k i 1 k. Mówię o osobach postronnych, które będą widywać twój nadgarstek. Jeśli podoba Ci się tańszy to taki kup. Z końcówką 21 moim zdaniem wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek ma podkreślać prestiż i zwracać uwagę, to ja bym chętniej kupił porządnego vintage w super stanie. Za kilka tysięcy złotą Omegę bez problemu się kupi, a i nawet IWC. W moim mniemaniu taki zegarek robi znacznie lepszą robotę niż nowy Atlantic za 3 kółka. Wiem co mówię- na co dzień noszę Worldmastera...czasem chronograf Delbany/ lata 50 te/, ale na ważne okazje i spotkania przyodziewam...co prawda Doxę, ale wielką, z 18kt złota. Nie ma osoby, która tego zegarka by nie zauważyła.

 

Mam w rodzinie kogoś na doprawdy wysokim stołku. Samochód z kierowcą i tego typu sprawy. Jego zegarkiem na ważne spotkania jest 30 letni Longines Conquest. Na co dzień stalowa Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz budżet 4-5 tyś. to odpuść sobie Atlantica, te obecne to nie to samo co modele sprzed paru lat. Wg mnie to po prostu strata pieniędzy. W tym budżecie celowałbym w coś z Orisa, FC, Alpiny, Longinesa, Eposa, Glycine. Przejrzyj forum, było dużo tematów dotyczących zegarków w takim mniej więcej budżecie, które mogłby spełniać twoje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie.

 

@sudix @Kromeczka

Aż tak dobrze żeby mieć kierowcę, to jeszcze nie jest, ale z drugiej strony wiem, że moi rozmówcy potrafią docenić dobry zegarek.

 

@proki1971

Poszukam na forum tematów o zegarkach za 4-5k, może coś zaświta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie jeśli szukasz rozpoznawanej marki z dużym prestiżem z przed lat(obecnie trochę gorzej) to polecam Longinesa, a jako alternatywę młodą prężnie działającą markę też dobrze rozpoznawalną Maurice Lacroix. A jeśli nie liczy się rozpoznawalność to Nomos, Oris, MeisterSinger,Stowa, Hamilton. Atlantic ma bardzo fajną kostkę w kolorze brąz, też polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek123er

Po Twoim wpisie zainteresowałem się marką ML i znalazłem na "aledrogo" aukcję użytkownika atena_1979 z zegarkiem ML Les Classiques LC1077-s01-110 za 1440 zł ale mam problem. Takiego zegarka nie ma na stronie ML. Czy ktoś zna tego sprzedawcę i czy może być zegarek w oficjalnej sprzedaży a nie być na stronie producenta ?

 

 

 

 

post-69742-0-65385600-1393278254_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten użytkownik sprzedaje oryginalne zegarki, są to często starsze już wycofane z produkcji modele. Dyskusyjna jest też gwarancja, niby karta podbita, ale nie wiem czy pieczątka jest od autoryzowanego dealera, więc raczej reklamacje będzie trzeba załatwiać u sprzedawcy.Sam zegarek niezbyt urodziwy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas przeglądam sklepy internetowe za zegarkami i powoli mam już zawężone marki do:

Aerowatch, Atlantic, Epos, Glicine, Longines, Maurice Lacroix, Frédérique Constant, (praktycznie tylko z tych marek mogę kupić automat do 5 tys.) i teraz przyszedł czas na to żeby założyć zegarek na rękę. Gdzie w Wawie mam największy wybór zegarków tych marek ?

 

Czy jeszcze mogę prosić o wyjaśnienie różnic ew. wskazanie który kaliber jest lepszy: ETA 2824-2, ETA 2829 A2, ETA 2897, ETA Valjoux 7750, ML 58-26, GL224, ETA Valgranges A07.171,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2824-2 -podstawowy mechanizm ety, sprawdzony, szeroko stosowany

ETA 2892 A2 - droższy i lepszy od tego powyżej, niemal równie szeroko stosowany

ETA 2897 - odmiana 2892 z rezerwą chodu

ETA Valjoux 7750 najpopularniejszy mechanizm z chronografem

ML 58-26 nie ma czegoś takiego

ML58 oparty na eta2892-2 duża data i mała sekunda

GL224 - eta 2824-2

ETA Valgranges A07.171 - duzy mechanizm, rzadziej spotykany - data i wskazówka 24h, może być z chronografem .211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o skarbnico wiedzy :rolleyes:.

Rozumiem, że ETA 2892 A2 będzie trwalsza niż 2824 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o skarbnico wiedzy :rolleyes:.

Rozumiem, że ETA 2892 A2 będzie trwalsza niż 2824 ?

tego nie wie nikt :), generalnie 2892 ma lepszy zespół naciągu automatycznego, 2824 jest też trwałym mechanizmem, trzeba pamiętać o serwisowaniu co powiedzmy 5lat ( i tu taniej wypada 2824)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Warszawie oprócz sieciowych salonów Apart, Kruk i Time Trend (Atlantic) w galeriach handlowych oraz sklepów:

- Blue City: Chrono,

- Złote Tarasy: odCasu doCzasu, Jubirex,

- Arkadia: Jubitom, Excelcior,

- Galeria Mokotów: Jubitom, Noble Place i Strefa Czasu

są jeszcze inne sklepy z markowymi zegarkami zlokalizowane poza galeriami handlowymi, a warte odwiedzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek123er

Dzięki serdeczne teraz już przynajmniej coś o automatach wiem oprócz tego że wskazówka sekundnika "ładnie płynie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem Worldmaster 1888 „Lusso” Automatic Chronograph „Valjoux” od razu się w nim zakochałem i wiedziałem, że będę go miał. Tak też się stało. Jestem zachwycony precyzją wykonania tego zegarka, dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zegarek powiększył moją kolekcję i nie jest w ogóle noszony. Ma cieszyć oko i rosnąć w siłę.

Co do stwierdzeń "to już nie są te same zegarki..." to jestem daleki od generalizowania. To będzie można stwierdzić za 15-20 lat.

Mam wrażenie, że wówczas te zegarki będą równie cenione jak dzisiejsze z lat 70tych, i 80tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez watchrookie
      Dzień dobry,
      Wydaje mi się, że przeszperałem większość tematów dotyczących atlanitca worldmastera. Niestety nie znalazłem nigdzie info o czymś, co mi wpadło w ręce. Z przejścia po zdjęciach w necie, wywnioskowałem, że Atlantic raczej nie miał arabskich indeksów co 3 tylko co 2 godziny. Udało mi się znaleźć jeden podobny model na jakiejś hiszpańsko-języcznej aukcji, jednak jeśli nawet indeksy są ok, to logo na posiadanym przeze mnie jest inne. Zegarek nie posiada koronki. Moje pytanie jest oczywiste, czy to podróbka, jakiś mix, czy jeszcze coś innego? Jeśli to jakimś cudem jest oryginał, chętnie dopytam dodatkowo - czy oryginalne szkiełko było plastikowe? Jaka była oryginalna koronka do tego modelu (czy jest szansą dokupić taką?), oraz jak według Was najlepiej go odrestaurować?
      Jeśli do oceny potrzebne są dodatkowe/lepsze zdjęcia. Będę mógł jutro je wykonać.
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
       

    • Przez kalarepa92
      Witam wszystkich,
      całkiem niedawno weszłam w posiadanie tego oto zegarka. Ciekawi mnie czy jest on oryginalny, kompletnie się na tym nie znam. A niestety nie znalazłam nigdzie takiego samego. Co o nim myślicie? Z góry wielkie dzięki!






    • Przez ewa_942
      Witam,
      Pytanie o autentyczność czy wszystko jest oryginalne?



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.