Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radiX

BN4021-02E czy szwajcar TISSOT T-touch II ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych....

 

Dużo poczytałem, z tego forum także, może za dużo i czuję że zwariuję niedługo ;-)

POMOCY....

 

Postanowiłem nabyć zegarek nowy.. celem frajdy i w ogóle...

 

I planowałem Citka jakiegoś ECO-DRIVE + radio controlled... i wszystko było fajnie, dopóki nie spojrzałem, w jakimś sklepie na Tissot'a T-touch.. cokolwiek....

okazało się, że tam jest pomiar wysokości i trend ciśnienia.. no super.. i alarm jakiś i kompas.

Ale nie ma tam eco-drive i ustawiania do anteny z Frankfurtu.

 

Poszukałem więc Citka i dzięki Wam również.. bo doczytałem na tym forum.... znalazłem to co w temacie.

Ale tym razem.. jest pomiar wysokości, jest eco - ale nie ma Frankfurtu. I nie ma alarmu.

 

Szanowni... myślicie że Eco + Frankfurt... to ważne ?

 

Jak w ogóle porównalibyście tego Alticchrona z Tissot T-touch ?

 

Pomożcie - bo nikt nie chce mi pomóc .... ;-)

 

Pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematów o t-touchu, wydaje się, że są dosyć awaryjne a naprawa sprowadza się do wymiany "bebechów" w serwisie za chore pieniądze. Mnie tissota odradził kolega z tego forum. A teraz mam Eco-driva  z radiocontrol :D . Naprawdę fajny.

 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101496-tissot-t-touch-kt%C3%B3ry-warto/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Kiniusz za informacje. Czytalem wlasnie ze T-touch bywaja awaryjne. Moje pytanie wynikalo bardziej z tego ze chcialem wiedziec czy decydowac sie bardziej na szwajcarska marke, czy jednak japoniec moze byc.

Wiem, ze to wszystko zalezy od wielu czynnikow....  jednak mysle ze zegarek ktory kupujesz sobie za wiecej niz 100 pln, to cos co kreuje wizerunek czlowieka, ktory go nosi. Istnieje we mnie przekonanie ze szwajcar na reku to dobra sprawa. Wczesniej myslalem o Citizenach, bo fajne mial funkcje dodatkowe, a ja lubie takie 'bajery'. Ktos mi jednak podpowiedzial, ze nie ma to jak szwajcar... wiec ciagle mysle co z tym fantem zrobic.

A moze jeszcze ktos wtraci do rozmowy swoje 2 grosze ?

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

tyle, że t-touch to ze szwajcara ma tylko nazwę. Tissot to marka z tradycjami ale te tradycje w tym konkretnym modelu nie są kultywowane.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo....

no jak tylko nazwe ?

ja wiem, ze rozne rzeczy sie teraz robi... produkuje powiedzmy - tu i tam ;-) - ale zeby tissot w opcji t-touch tez byl robiony gorzej ? wiem, ze rozni producenci stosuja rozne mechanizmy,

wnetrznosci od innych producentow, itd.. ale myslalem ze tissot nie robi takiej calkowitej bani ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

od ponad miesiąca obserwuję allegro i w tym czasie pojawiły się 3 uszkodzone t-touche

 

bez komentarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko pewnie o opinie na temat citizena, to nowe modele,

więc mało konkretów, ale kupiłbym citka.

Ciekawie się prezentuje, a to że bez radia to nie ma znaczenia.

Co doszwajcarskości - "Swiss made" juz dawno staciło swą moc i "made in japan"

w niczym nie ustępuje a często przewyższa.

 

Nie myślałeś może o wersji BN4034-01E?, Ciekawie wygląda ta warstwowa tarcza i łamane wskazówki,

 bardziej spasowane przyciski.

Zastanawiam się czy na żywca też jest tak ciekawie.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BN4021-02E mi osobiście bardziej się podoba

 

Uwagę zwrócić należy na jedno, to zegarek analogowy, istnieją dwie wersje skalowane w stopach i metrach

a skoro analogowy to nie można tego zmienić - radzę być ostrożnym przed zakupem, żeby wybrać odpowiednią wersję!

 

Ciekawe kiedy dodadzą pozostałe sensory i kiedy wyjdzie wersja na bransolecie co przy tytanie nie powinno być zmorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym BN4034-01E. Mam jednak wrazenie ze to kosmicznego rozmiaru zegar. Wyglada strasznie masywnie... i co tu duzo mowic - jak straszna dyskoteka. Czasem mam wrazenie ze na zegarach Citizena - oczywiscie nie wszystkich - jest problem z odczytem czasu. Mozna sie pogubic - tylko kolorow i wskazowek, cyferek.... Matko boska !

Na dodatek ten czujnik cisnienia - malo estetyczny....

Jakie jeszcze sensory moga dolozyc do Citizena ?

Temperatura ? Byle nie tak jak w t-touch - na spodzie.....

Ustawianie do radia we Frankfurcie + altimetr w jednym. To byloby cos...... ale coz.... nie tym razem....

 

Tissot t-touch ma rozsadniejsza tarcze - bardziej czytelna.

 

A jak ktos chce wszystkiego na raz doswiadczyc - to zapewne Samsung Galaxy Gear bedzie OK ;-) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ale kupiłbym citka.

Ciekawie się prezentuje, a to że bez radia to nie ma znaczenia.

Co doszwajcarskości - "Swiss made" juz dawno staciło swą moc i "made in japan"

w niczym nie ustępuje a często przewyżs

 

   potwierdzam, nawet najprostszy ecodrive ctizena nie musi miec radia, moj  po trzech miesiacach ma odchylke ok. 1sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...... Oglądałem t-touch'a na żywo. I ku mojej radości - zawiodłem się. Taki sportowy, że aż głowa boli. CITEK wygląda o wiele lepiej. Grubość nie przeraża i sama forma - bardziej elegancka.

Jednak zabawa dotykaniem szkiełka - całkiem całkiem w t-touchu. Ten altimetr chyba jakieś głupoty pokazywał - pewnie nie skalibrowany... ale kompas fajnie się kręcił.

Do tego oglądałem też Casio - Protreka - jakiś model - chyba 5000-ER1 - albo jakoś tak - fajny zegarek dla gadżeciaży. Szkoda że taki sportowy... bo bajerów w środku - co nie miara. Tylko czemu do takiego plastika go wsadzili ? ;-)

Gdyby nie ten plastik - kto wie, kto wie.. sprawiłbym sobie taką zabaweczkę.....

Summa sumarum - zostaje CITIZEN - nie ma odwrotu. Jak zakupię - to się pochwalę. 

Wszystkim piszącym na tym forum - dziękuję za porady i wiedzę - nawet zawarte w postach do innych - duuuużo czytałem... i będę czytał dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jaki model Citka celujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem. Ale jazda !!!

Boski jest.

Wszystko gra. Frankfurt odbiera !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam zawodowcow, ktorzy moze sie znaja: jak korzystac z tego magicznego kalkulatora na tarczy. Wie ktos ? Bo to jedyna rzeczy, ktorej w moim AS4020-28E nie kumam... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć tu zawodowiec  :ph34r:  ,

podaj meila to podeślę co tam mam :) .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje dostalem na PRIV. Poczytalem. Magiczna sprawa. Trzeba wrocic do starych metod i pomyslec o tym tak jak o suwakach logarytmicznych .... Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takze citizena  BY0085-53E i nie za bardzo wiem jak z tego kalkulatora korzystac.  Prosba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.