Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość anger76

Pytanie o szlif zegarka seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anger76

Witam, jako że zarażono mnie przeświadczeniem że mechanik lepszy niż kwarc :), a japońskie mechaniki są niezłe, zdecydowałem się na zakup Seikacza. Szukałem czegoś w miarę spokojnego, z grantową/niebieską tarczą. W końcu udało mi znaleźć coś odpowiedniego (fot. 2). Na aukcji wyglądał nieciekawie, ale zobaczyłem w necie, że tarcza ma jednak fajny odcień (fot.1). Zdjecie które znalazłem różniło się jeszcze fakturą koperty. Czy taki efekt można łatwo uzyskać u fachowca i czy koszt jest zwykły jak z normalną polerkę na błysk?

post-69255-0-63263000-1393689375_thumb.jpg

post-69255-0-80426400-1393689466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta na pierwszym zdjęciu wygląda jak satyna uzyskana przez piaskowanie ( chyba najtańszy i najłatwiejszy sposób ), ale np. satyna na moim Seiko wygląda inaczej i widać, że jest robiona "kierunkowo" (coś jak szlif np. papierem ściernym w jednym kierunku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez franek12
      Witajcie,
       
      Poszukuję tarczy ze szlifem słonecznym do Seiko SKX031. Najlepiej niebieskiej bądź czarnej, ktoś wie pod jakim adresem mogę ją znaleźć?
      Czy tarcza od Seiko SNZF17K1 będzie pasować?
      Wpadłem również na zdjęcie takiej oto tarczy. Z jakiego to modelu? Czy pasowałaby do SKX031/SNZF17K1?

       
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
    • Przez franek12
      Witajcie,
       
       
      Poszukuje eleganckiego zegarka, który również będzie pasować do casual'owego stylu ubioru, w zakresie cenowyn maksymalnie do 1500 zł.
      Wymagania:
      - skórzany pasek
      - mechanizm automatyczny
      - mile widziany datownik
      - bez fluorescencji na wskazówkach, indeksach itd.
      - biała tarcza
      - bardzo mile widziany szlif słoneczny 
       
      Mam na oku model C5 Malvern Automatic MK II (funt stoi aktualnie nisko, a zapewne jeszcze spadnie; aktualnie kończy się promocja na ten model zegarka, lecz oni mają je często).

      Jakie inne modele o podanych wyżej wymaganiach możecie polecić?
       
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
       
    • Przez Quertim
      Cześć, mam problem i bardzo potrzebuję Waszej pomocy, może coś doradzicie. Chciałem wymienić szkło w swoim Oriencie, ponieważ było pęknięte i mocno zarysowane (jest na drugim z załączonych zdjęć). Niestety mojego zegarmistrzowi nie udało się zamówić takiego szkła, więc postanowiłem wziąć sprawy nieco w swoje ręce i sam starałem się je kupić. Ogłaszałem się na forum, jeszcze wcześniej o nie tu pytałem, niestety skończyło się bez odpowiedzi więc postanowiłem kupić szkiełko na ebay opisywane jako zamiennik. Niestety nie było idealne tzn. trochę za duże i trzeba było lekko zeszlifować brzegi aby weszło w kopertę. To się udało, ale pojawił się inny problem. Nowe szkiełko jest nieco wyższe i nie trzyma dobrze bezela w środku - jest parę milimetrów luzu przez co mając zegarek na ręku bezel samoczynnie zmienia położenie.. Nie da się za bardzo nic podziałać ze szkiełkiem bo trzeba by szlifować rant w środku szkiełka (zdjęcie) a to byłoby już bardzo trudne i żmudne. Z drugiej strony szkoda doczepiać coś do bezela aby go nie zniszczyć.. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.