Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,
Zachecony przez Piotra - zakladam temat nt. zegarow Lenzkirch
Na razie mam tylko 2 sztuki (ale znam kogos kto ma duzo duzo wiecej i moze sie pochwali......)
Jeden z moich to calkiem stary egzemplarz bo z 1860 roku, miesieczny, do wykonczenia.
Wkleje duzo zdjec, bo ciagle jestem podekscytowany zakupem:
dsc03337jv.jpg


dsc03338ah.jpg


dsc03339p.jpg


dsc03385x.jpg


dsc03392y.jpg


dsc03430mf.jpg


dsc03426l.jpg
dsc03427sch.jpg


dsc03421h.jpg


dsc03439k.jpg


dsc03408lf.jpg



Kto nastepny? Zrobmy konkurencje galerii GB, a co cool.gif !

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, zegar bardzo mi się podoba, te stare skrzynie mają inny urok, są delikatne

a zarazem majestatyczne i ten nr mechanizmu, zazdroszczę :)

Mam dwa Lenzkirchy, ale przy twoim będą takie małe, malutkie :( ale niech tam

jutro robię zdjęcia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Lenzkirchy...

 

 

No to czekamy.

Wiecie co - gdy rozbieralem ten moj ww i go porownuje do GB ( tak ok 10 lat mlodsze) to powiem wam ze jakosc, dokladnosc wykonania Lenz'a jest duzo lepsza.

Ale moze trzebaby porownywac miesieczny do miesiecznego i z tego samego okresu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio moje stare szpargały przy okazji innych poszukiwań i w niemieckich czasopismach z 1988 roku znalazłem ciekawe dwa artykuły o Hernn Eduard Eppner, no i kilkustronicowe pt. "Lenzkirch-Uhren 1851-1931". Może kiedyś znajdę czas żeby je przetłumaczyć i zamieścić na forum, ale na razie przy okazji Ułana tematu zamieszczam taką tabelkę z tego artykułu:

 

post-859-0-07234500-1348299631_thumb.jpg

 

Wynika z niej, że historia GB i Lenzkirch, była bardzo podobna, szczególnie biorąc pod uwagę przedział czasowy.

 

PS

Bym zapomniał, że to ma być galeria. :)

Typowy zegar z początków produkcji

post-859-0-19874100-1348302509_thumb.jpg

i z końca produkcji

post-859-0-77380400-1348302509_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński
PS

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cesc.Ciesze sie,ze powstal temat galerii zegarow Lenzkirch.Mam nadzieje,ze wszyscy zaczniemy pokazywac na forum fotki naszych zegarow i,ze z tego powstanie obszerna niepowtazalna galeria,ktora zaskoczy kolekcjonerow niemieckich,angielskich czy amerykanskich.Mam pytanie czy pokazywac zdjecia mechaizmow i podawac numery.Czy mamy traktowac ta galerie jak rejestr zegarow co moim zdaniem byloby bardzo dobre.Musze zaczac robic zdjecia.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cesc.Ciesze sie,ze powstal temat galegii zegarow Lenzkirch.Mam nadzieje,ze wszyscy zaczniemy pokazywac na forum fotki naszych zegarow i,ze z tego powstanie obszerna niepowtazalna galeria,ktora zaskoczy kolekcjonerow niemieckich,angielskich czy amerykanskich.Mam pytanie czy pokazywac zdjecia mechaizmow i podawac numery.Czy mamy traktowac ta galerie jak rejestr zegarow co moim zdaniem byloby bardzo dobre.Musze zaczac robic zdjecia.

 

Na Ciebie liczymy najbardziej!!!

Mysle, ze mozemy trzymac sie standardow - zegar w ladnych widokach, charakterystyczne cechy + mechanizm z numerem.

Jesli z jakis wzgledow trudno dostrzec/sfotografowac numer - tylko info w tekscie jaki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesylam czesc kolekcji. Wstepnie na dzisiaj zalaczam fotki obrazowo(ogolnie).W pozniejszym terminie bede pokazywal kazdy zegar pojedynczo i szczegolowo. dscn4094d.th.jpg dscn4072a.th.jpg dscn4070b.th.jpg dscn4067y.th.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne. 76367216.th.png 89024178.th.png 58733924.th.png 96195369.th.png

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy 25848537.th.png 53880790.th.png 85710683.th.png 71044215.th.png

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne: 61336382.th.png 87536046.th.png 73476126.th.png 58890105.th.png 90734899.th.png

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOlejne 73233225.th.png 32023116.th.png 52841838.th.png

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poodwracane i poprawione zdjęcia 85312031.th.png 53034645.th.png 85234485.th.png sdfdsx.th.png 72958441.png

 

Przepraszam, ale uczę się przesyłać zdjęcia.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poobracaj zdjęcia, please....

Week%2B3-Wry%2BNeck.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegary w świetnym stanie . Obejrzałem z przyjemnością .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow:

 

 

 

 

Frank - mnie zatkalo!! SUPPPPER!!

Koniecznie co jakis czas pokaz jeden z mechanizmem, nie spieszmy sie - bedzie ruch w galerii!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ladna kolekcja.

Nie sadze ze by moje zbieractwo tak dojrzalo. :angry:

Podziwiam Twoje zegary i gratuluje wytrwalosci w dazeniu do kazdego zakupu.

Najbardziej mnie interesuje wyglad mechanizmu z centralna sekunda ( te dwa w skrzynie a'la neufchatoise).

Widzialem podobny w muzeum a La chaux de Fonds w szwajcarii ale nie moglem dojsc do mechanizmu(zegar za wysoko wisial). ;)

Moze juz nie wklejaj kolejnych fotek ( ;) ) bo ja mam cisnienie dzisiaj 228/180.

Pozdrawiam

Janek


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie potrafie poobracac zdjec .Zrobi to moja wnuczka moze jutro.Jacku jeszcze beda ladniejsze. Mam kolege ,ktory mieszka niedaleko Warszawy jak on wejdzie w galerie to dopiero zobaczymy zegary Lenzkirch.Obecnie robie konserwacje niezmiernie rzadkiej skrzyni,ktora K. Kochmann pokazuje w Lenzkirch Clok Faktory na 41 - 42 stronie,ktora posiada ponad 60 sztuk aplikacji mosieznych.Co powiecie na temat odtworzenia skrzyni tego blizniaka od centralnej sekundy z numerem 44xxx (rzezbilem gore tego zniszczonego przez 2 miesiace).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia swoich dwóch zegarów żeby je zamieścić w galerii, włączam komputer,

otwieram temat i już mi się odechciało :huh:

Frank, piękne zegary. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ladna kolekcja.

Nie sadze ze by moje zbieractwo tak dojrzalo. :angry:

Podziwiam Twoje zegary i gratuluje wytrwalosci w dazeniu do kazdego zakupu.

Najbardziej mnie interesuje wyglad mechanizmu z centralna sekunda ( te dwa w skrzynie a'la neufchatoise).

Widzialem podobny w muzeum a La chaux de Fonds w szwajcarii ale nie moglem dojsc do mechanizmu(zegar za wysoko wisial). ;)

Moze juz nie wklejaj kolejnych fotek ( ;) ) bo ja mam cisnienie dzisiaj 228/180.

Pozdrawiam

Janek

Poszukaj tematu"Lenzkirch z 1852 roku" napisanego przez kol.wafeleka Tam zobaczysz caly opis obu zegarow i stany mechanizmow.Dziekuje za informacje ,ze taki zegar znajduje sie w muzeum a La chaux de Fonds w Szwajcarii Postaram sie do nich napisac i poprosic zeby pokazali zdjecia kompletnego mechanizmu .Po przeczytaniu tematu zorientujesz sie o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia swoich dwóch zegarów żeby je zamieścić w galerii, włączam komputer,

otwieram temat i już mi się odechciało :huh:

Frank, piękne zegary. Pozdrawiam

Pokazuj fotki ,kazdy zegar ma cos w sobie.Ja posiadam zegary GB i inne (z c.sekunda) ,ktore chetnie zamienie za Lenzkirchy(nie wiem czy to prawidlowa liczba mnoga Lenzkirch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten ale nie jestem pewien ,przejrzyj caly album albo tez i wszystkie pozostale.

W tym muzeum jest pracownia i tam renowacja zajmuje sie grupka ludzi.

 

https://picasaweb.google.com/112931848045388874275/MuzeumLeChauxDeFonds#5702052070465767730

https://picasaweb.google.com/112931848045388874275/LaChauxDeFondsZmniejszoneCzesc2#5715248180319754130

 

Pozdrawiam janek

Ps.Bedziesz w Myslowicach?

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten ale nie jestem pewien ,przejrzyj caly album albo tez i wszystkie pozostale.

W tym muzeum jest pracownia i tam renowacja zajmuje sie grupka ludzi.

 

https://picasaweb.google.com/112931848045388874275/MuzeumLeChauxDeFonds#5702052070465767730

 

Pozdrawiam janek

Ps.Bedziesz w Myslowicach?

To nie ten zegar.Moje posiadaja ciezkie wahadla kompensacyjne wymyslone przez Anglika w 1752 roku stosowane w zegarach francuskich i jak sie okazuje niemieckich.Na stronach nienmieckiego rejestru zegarow Lenzkirch znajduje sie znany trzeci egzemplarz w prostej skrzyni.W Myslowicach nie bede .Jestem stary wiekowo ale mlody na forum .Szkoda,ze ten w Szwajcarii to inny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio moje stare szpargały przy okazji innych poszukiwań i w niemieckich czasopismach z 1988 roku znalazłem ciekawe dwa artykuły o Hernn Eduard Eppner, no i kilkustronicowe pt. "Lanzkirch-Uhren 1851-1931". Może kiedyś znajdę czas żeby je przetłumaczyć i zamieści na forum, ale na razie przy okazji Ułana tematu zamieszczam taką tabelkę z tego artykułu:

 

post-859-0-07234500-1348299631_thumb.jpg

 

Wynika z niej, że historia GB i Lanzkirch, była bardzo podobna, szczególnie biorąc pod uwagę przedział czasowy.

 

PS

Bym zapomniał, że to ma być galeria. :)

Typowy zegar z początków produkcji

post-859-0-19874100-1348302509_thumb.jpg

i z końca produkcji

post-859-0-77380400-1348302509_thumb.jpg

Posiadam ten miesiecznik Uhren nr 4 August 1988r Zauwazylem,ze obie firmy szly łeb w łeb co do ilosci wyprodukowanych mechanizmow.

 

:mellow:

 

 

 

 

Frank - mnie zatkalo!! SUPPPPER!!

Koniecznie co jakis czas pokaz jeden z mechanizmem, nie spieszmy sie - bedzie ruch w galerii!!

Tak zrobie .

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.