Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

seiko snzh55k1

seiko snzh55k1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 simba

simba
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 07 marzec 2014 - 15:28

Znalazłem taki zegareczek i chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie? A przede wszystkim czy się opłaca?

http://allegro.pl/ze...4035447781.html
  • 0

#2 Gość_AdamB_*

Gość_AdamB_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2014 - 18:55

Nie opłaca się za taką kasę. Ten zegarek możesz mieć za niecałe 500 PLN, tylko musisz go kupić w SG lub HK.

• 0

#3 MacieK_K

MacieK_K
  • Użytkownik
  • 514 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 14:26

Ja kilka lat temu kupiłem w Timetrend za niecałe 700 z pełną gwarancją czego nie masz chyba przy zakupie w SG/HK?

• 0

#4 Gość_AdamB_*

Gość_AdamB_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2014 - 14:42

Pytanie czy warto płacić za gwarancję extra 200 pln.
  • 0

#5 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2050 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 16:00

Dla mnie gwarancja na zegarek to jest raczej jak UFO kazdy slyszal nikt nie widzial.

Jak zegarek nie upadnie albo o cos nim nie przywalimy to raczej sam z siebie sie nie popsuje a jak w cos przywalimy gwarancja nie obejmuje tego.

Tak wiec za co placimy........wyglada ze za dobre samopoczucie. Patenty typu sklejony wlos czy poluzowany wachnik zronbi kazdy majster za nascie zlotych.

• 0

#6 rrr

rrr
  • Użytkownik
  • 531 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 22:34

zegar fajny ale rzeczywiście znajdziesz taniej

• 0

#7 simba

simba
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 13:00

Czy ktoś mógłby mi rozwinąć skrót SG i HK?

• 0

#8 Piotr Smoliński

Piotr Smoliński
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 13:03

Singapur i Hongkong?

Użytkownik Piotr Smoliński edytował ten post 09 marzec 2014 - 13:18

• 0

#9 MacieK_K

MacieK_K
  • Użytkownik
  • 514 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 14:02

Osobiście nie robiłem nigdy bezpośrednio zakupów z SG/HK więc po prostu miałem obawy co dostanę w paczce, na zasadzie "co będzie jak przyjdzie ze skazą itd itp?"

Poza tym w TT miałem od ręki :) no i prawdę mówiąc - nawet 700pln za ten zegarek to są małe pieniądze względem tego co oferuje ten zegar.

• 0

#10 Gość_AdamB_*

Gość_AdamB_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2014 - 14:59

Singapur i Hongkong - dokładnie tak.

• 0

#11 simba

simba
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 19:31

Osobiście nie robiłem nigdy bezpośrednio zakupów z SG/HK więc po prostu miałem obawy co dostanę w paczce, na zasadzie "co będzie jak przyjdzie ze skazą itd itp?"

Poza tym w TT miałem od ręki :) no i prawdę mówiąc - nawet 700pln za ten zegarek to są małe pieniądze względem tego co oferuje ten zegar.

Tak samo myślałem. Bo obecnie wszystkie sklepy w Polsce oferują w.w. zegarek za min. 880 PLN.

A jak wygląda sprawa podatkowa w przypadku zakupów z SG lub HK?

• 0

#12 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 19:50

Na bazarku masz za 550 z polską gwarancją.
  • 0

#13 Gość_AdamB_*

Gość_AdamB_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2014 - 19:51

Jeśli chodzi o cło i vat to wszystko zależy od farta. Nie ma gwarancji że nie wpadnie na cło.
  • 0

#14 kAdi

kAdi
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 20:04

Poszukaj na forum, na pewno coś szczególowo znajdzesz. Vat standardowo 23%, cło to jakieś małe wartości o ile pamiętam.

• 0

#15 rabin-hood

rabin-hood
  • Użytkownik
  • 130 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 20:28

Ja już 2 x kupowałem w Singapurze. Za każdym razem było o wiele taniej - ostatnio kupiłem zegarek za 235$ (ok. 700 zł) z przesyłką, podczas gdy na allegro kosztował 1499 zł, a na żywo jeszcze więcej. Przesyłki docierały szybko - w Polsce były już po 2-3 dniach od zakupu (przesłane listem poleconym z opcją śledzenia przez net). Za drugim razem listonosz zapukał do drzwi już po tygodniu. Niestety za pierwszym razem zegarek był wysłany w oryginalnym metalowym pudełku i wzbudził zainteresowanie celników. Paczka krążyła po cle przez ok 2 tygodnie, musiałem wysłać do UC potwierdzenie opłaty i doliczyli VAT (23%) i cło (chyba ok 3%), ale i tak było zdecydowanie taniej niż w Polsce. Do tego jeżeli płacisz przez PayPal masz możliwość dochodzenia zwrotu jeżeli towar okaże się nieodpowiedni.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupów internetowych z Dalekiego Wschodu i nie ma się co martwić cłem, bo nawet jeżeli przechwycą przesyłkę, i tak zapłacisz o wiele mniej niż w kraju.
  • 0

#16 simba

simba
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 21:20

Czy możecie mi podać jakieś strony z których zamawiacie?

• 0

#17 rabin-hood

rabin-hood
  • Użytkownik
  • 130 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 23:16

Ja kupowałem na mywatcheshub (pierwszy raz) i na skywatches.sg (drugi raz).
  • 0

#18 aaadriaaan

aaadriaaan
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 14:35

Przy zakupie warto brać przesyłke w pudełku (box) czy niewarto?

• 0

#19 rabin-hood

rabin-hood
  • Użytkownik
  • 130 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 17:48

Kiedy kupiłem z pudełkiem - celnicy wypatrzyli. Drugi raz bez pudełka - nie dość że bez cła, to przyszedł po tygodniu. A jeszcze kiedyś dawniej kupiłem seiko vintage na Filipinach, potem ze sprzedawcą przesyłaliśmy w obie strony części w zwykłych kopertach i wszystko bez cła (a dobrze, bo mimo że zegarek stary, to jednak najdroższy w moich skromnych zbiorach). Swoją drogą w podzięce za ogromną wyrozumiałość wysłałem mu potem na Filipiny pół litra żubrówki. Takiej obsługi klienta sprzedawcy w naszych tzw "salonach" mogliby się długo uczyć od Jose z Filipin. :-)
  • 0

#20 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 1222 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 20:53

Wracając do meritum: zegarek sam w sobie bardzo zacny. No i baza pod ciekawego moda "fff". Mam, użytkuję, tyle że wersję ze złotymi akcentami. A cena z alle nie jest aż tak rażąco wysoka w stosunku do kupna od kolegów z baaardzo daleka. Biorę pod uwagę doliczenie cła i niepewność kupującego po raz pierwszy.

Ja kupowałem zawsze na mywatch... coś tam i jakoś nigdy do tej pory na cło nie trafiłem. Za to - o dziwo-kiedyś trafiłem na wadliwe Seiko (nie pomnę, chyba skx) O ile dobrze pamiętam, miał jakiś feler ze zbyt ciasno czy coś takiego zamontowanymi wskazówkami. Oczywiście nie odsyłałem, chociaż po wymianie mejli ze sprzedawcą to mi zaproponował na ich koszt etc. Mój zegarmistrz poradził sobie z tym bez problemu. Dzisiaj śmiga w nim kolega i wszystko ok.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, snzh55k1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych