Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nightdream

Otwórz oczy na Filipka.

Rekomendowane odpowiedzi

 Nadal jest do wzięcia 5 listów "cegiełek" :)  Pisałem już list do 8 miesięcznego dziecka, więc mam niemałe doświadczenie :)

 

post-44476-0-47808300-1395047824_thumb.j

 

W licytacji dla Filipka w tej chwili do wzięcia 4 skórzane paski Diloy


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski poszły, ale teraz przepiękne pióro Waterman'a. Wprawdzie osobiście zamierzam je wygrać, ale byłoby nie fair gdybym Was o tej pięknej rzeczy nie powiadomił ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-8

 

Poza tym...Przemek chętnie naskrobie jeszcze 5 listów dla Waszych pociech :) Moje chłopaki byli zachwyceni otrzymanymi pierwszy raz w swoim życiu prawdziwego listu.... Nie skąpcie swoim dzieciakom wrażeń :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne koleżanki i koledzy.

Na moją prośbę, Pani Aneta Gawlów - mama Filipka, napisała parę słów o własnym dziecku i o jego potrzebach. Poniżej treść maila, którego otrzymałem dosłownie przed chwilą:

 

"Filip urodził się 23 sierpnia 2012 r. w 34 tygodniu ciąży z ciężką zamartwicą urodzeniową, z podejrzeniem zespołu Rubinsteina - Taybiego i wadą serca. Dostał 1 punkt w skali Apgar. Dwa pierwsze miesiące swojego życia Filipek był zaintubowany, a każda próba  rozintubowania kończyła się niepowodzeniem. Następnie wykryto guza w nosogardle, który został wycięty. Po operacji Filip zaczął samodzielnie oddychać. Z powodu trudności z połykaniem  wykonano zabieg założenia gastrostomii. W grudniu stan zdrowia Filipa się poprawił i wyszedł po raz pierwszy do domu. Po trzech tygodniach pobytu w domu Filip musiał wrócić do szpitala z powodu konieczności operacji przepukliny pachwinowej i wodniaka jądra, które zakończyły się pozytywnie lecz nie uniknięto powikłań w postaci wstrząsu septycznego. Po około 2 tygodniach Filip wrócił do domu i przebywał do momentu wystąpienia kataru. Po wizycie w miejscowej przychodni Filip otrzymał skierowanie do szpitala w Trzebnicy. Niestety Stan zdrowia nadal się pogarszał i został przewieziony do szpitala we Wrocławiu na intensywną terapię. Z powodu ciężkiego stanu zdrowia lekarze zostali zmuszeni do wykonania zabiegu założenia rurki tracheotomijnej. Po dwóch miesiącach Filip został wypisany do domu jednak po dwóch dniach stan zdrowia  znów się pogorszył przez co Filip znowu trafił do szpitala. Przebywał tam miesiąc. Lekarze zdecydowali o konieczności wspomagania w oddychaniu za pomocą respiratora oraz inny sprzęt medyczny: nawilżacza, ssaka, koncentratora, inhalatora i pulsometru. Od tego momentu ( czyli w wieku 10 miesięcy ) Filip przebywa w domu i zaczął się pomału rozwijać.

Filip wymaga 24 godzinnej opieki. Prawie cały czas jest podłączony do respiratora , a w czasie choroby również do koncentratora tlenu. Bardzo często choruje , przez co często wymaga leczenia antybiotykami. Doszły nam problemy z sercem , przez co musi brać leki oraz leki na nadciśnienie płucne.  W chwili obecnej  sam nie siedzi, jest w kontakcie z otoczeniem . Jest karmiony specjalnym mlekiem przez gastrostomię z powodu  niepołykania i nieprzybierania na wadze. Wymaga stałej opieki lekarskiej, intensywnej rehabilitacji a także innych lekarzy specjalistów. Rehabilitacja odbywa się 2 razy w tygodniu po 1 godzinie. Jednak jest to niewystarczająca ilość , ponieważ Filip potrzebuje jej codziennie. Wymaga również logopedy, którego ma jak na razie raz w tygodniu. To przekracza nasze możliwości finansowe. Do procesu rehabilitacji wliczają się także specjalistyczne turnusy ruchowe i logopedyczne. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to około 5-6 tysięcy. 
Filip jest podopiecznym fundacji  „Potrafię pomóc” , dzięki czemu z 1 % podatku w poprzednim roku  otrzymaliśmy 2 800 zł. ale jest to kropla w morzu w porównaniu z jego potrzebami . 

Filipek mimo wszystkiego jest bardzo przyjaznym dzieckiem. Uśmiecha się do wszystkich, jest chętny do wspólnych zabaw. Poprawiła się jego sprawność ruchowa i intelektualna.

Sama wychowuję trójkę dzieci. Ojciec nie interesuje się potrzebami dzieci. Utrzymujemy się wyłącznie z zasiłków oraz alimentów. Okres kiedy Filip był ciągle w szpitalach był bardzo ciężki. Jako matka bardzo to przeżyłam. Wiadomości od lekarzy nie były dobre. Często mówili , że Filip nie przeżyje. Cieszę się , że ten najtrudniejszy okres już za nami. Teraz skupiamy się na tym , żeby Filipek dobrze się rozwijał.

 

Pozdrawiam 
Aneta Gawłów"

 

Chciałbym dodać, że godzina rehabilitacji kosztuje Panią Anetę 100zł i z tylko powodów finansowych odbywa się wyłącznie dwa razy w tygodniu, gdzie powinna być codziennie. Podobnie jest z zajęciami z logopedą. Najlepszym dla Filipa jest pobyt na turnusach rehabilitacyjnych. Ma tam kontakt z innymi chorymi dziećmi, stały kontakt z rehabilitantem i logopedą. Koszt...sami widzieliście wyżej ile wynosi....

Od Pani Anety otrzymałem też numer rachunku bankowego, na który w dniu jutrzejszym zostanie przelana kwota przekazana przez KMZiZ - 2730zł. Zauważcie, że zebraliśmy niemal tyle, ile na rzecz Filipka było 1%. BRAWO. Wierzę w to, że ofiarność miłośników wszystkich cykadełek nie ma końca i tych pieniędzy będzie duuużo więcej, czego w imieniu Romka, Przemka i swoim serdecznie Filipowi życzę.

 

W tej chwili licytujemy zestaw książek - na ten moment 250zł

oraz projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Zapraszamy.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic za nami. Szczęśliwym nabywcą jest bahuone :) Gratulujemy :)

Do zaoferowania teraz coś zupełnie  niezegarkowego. Mam nadzieję, że nie tylko kobiety na naszym forum potrafią coś pomajsterkować ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-10


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fankaDaktarina pokazała Wam kto tu ma jaja i wygrała licytację grzechotek do kluczy nasadowych. Super :) 

Liczę na zaangażowanie kolegów z bloku wschodniego w akcję pomocy Filipowi, bo większość z Was nawet nie zagląda do wątku licytacyjnego na bazarku ;)

Od dziś do piątku zestaw głośników:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-10


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dobiega powoli końca licytacja zestawu głośników :) W tej chwili najwyższą kwotę zaoferował kolega Stawko - 180zł :) Liczymy na więcej...coś to radzieckie forum nie jest skłonne do zaangażowania się w pomoc :( Mam nadzieję, że będzie większy "gest" z Waszej strony towarzysze ;)

Dziś będą dwie licytacje jednocześnie...obie cholernie "grube" ;) Zapraszam, bo to licytacje Świąteczne :) Startujemy jak zwykle po 17.30.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy na osi 250zl za zegarek Fero :) Zapraszamy do licytacji.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla kolegi foti, który słusznie podkreślił, że w tym wszystkim nie chodzi o zakup, ale o coś dużo, dużo więcej i zaoferował 250zł za zegarek FERO. Bardzo dziękuję w imieniu Filipka, Romka, Przemka i swoim.

 

A teraz na "tapecie" fantastyczny pasek ze skóry z nogi strusia:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-12

 

ZAPRASZAMY :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ruszyła kolejna licytacja. Tym razem ponownie pod młotek idzie zestaw głośników, kolega Stawko wygrał je poprzednio w licytacji i zdecydował, że płaci za nie, ale chce, żeby wróciły ponownie do puli :) Super gest :)

Zachęcam wszystkich do licytacji:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-13?do=findComment&comment=1200532


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej licytujemy maskotka Pies Strażak. Do wzięcia również "cegiełki" mysz optyczna 5 szt.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej licytujemy zestaw Limited Edition Skull Gear firmy Intel od kolegi Trojin :) 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili licytujemy komplet komiksów o agencie J-23 ofiarowany przez daktarina :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili licytujemy komplet komiksów o agencie J-23 ofiarowany przez Gergoriana :)

Nic mi o tym nie wiadomo :huh:

Komiksy są chyba od daktarina? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi o tym nie wiadomo :huh:

Komiksy są chyba od daktarina? :)

;

 

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek chyba liczy na Twój dar Grzesiek, skoro wskazał Ciebie ;) A tak serio, to oczywiście komiksy podarował kolega Daktarin :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za pomyłkę! Już edytowałem :)

 

Jeszcze raz :)

 

W tej chwili licytujemy komplet komiksów o agencie J-23 ofiarowany przez daktarina :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez niewiele ponad 23 godziny licytujemy Nawigację GPS przekazaną do ponownej licytacji przez kolegę Stawko :)

 

Licytujcie dla Filipka!!!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.