Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

Ceny nowych Nomosów są zbyt wysokie. Warto kupować z drugiej ręki. Modele Tangente neomatik zdecydowanie na nadgarstki od 18 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia tego, że ostatnio odchodzą od swoich podstaw. Największa fala na Nomosa była, kiedy oferowali świetne elegancko-codzienne zegarki w naprawdę dobrej cenie.

Od tego czasu przedstawili:

- nowy mechanizm, którego główną nowością dla przeciętnego klienta jest duży wzrost ceny zegarka

- fajne rozwianie datownika w niefajnych rozmiarach zegarków

- dziwne zestawienia kolorystyczne dla starych kolekcji

- wersje sportowe w absurdalnych dla tego stylu rozmiarach

W praktyce - nic nowego dla fanów elegancko-codziennych zegarków w dobrych cenach od czasów Metro. Dla mnie wciąż najlepsze modele Nomosa to ich klasyki - ręcznie nakręcane w 35mm. Sedno marki, które od dawna leży odłogiem.

Posumowanie polityki NOMOSa, lepiej bym tego nie ujął!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę przymierzać do zakupu metro nachtblau 35mm, ale z drugiej ręki nie ma ich w ogóle na rynku. Zostaje tylko chrono24. Jest duża różnica między starszym metro a nowymi na neomatiku...

 

 

Tymczasem w drogę na wypoczynek :)

 

bf6731968e9f6515cfa96223f72849ea.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powoli tworzysz sobie kolekcję Nomosów :)

 

PS.

Udanego wypoczynku :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja się będę przymierzać do zakupu metro nachtblau 35mm, ale z drugiej ręki nie ma ich w ogóle na rynku. Zostaje tylko chrono24.

(...)

 

 

Spróbuj na uhrforum.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie było tutaj tak mocnego wejścia:)

 

Prosto z Niemiec?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z Targówka :) jestem trzecim właścicielem, a poprzedni właściciel to również użytkownik forum.

Muszę jeszcze dorobić ciemnobrązowy pasek, myślę że struś będzie dobrze pasował;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z Targówka :) jestem trzecim właścicielem, a poprzedni właściciel to również użytkownik forum.

Muszę jeszcze dorobić ciemnobrązowy pasek, myślę że struś będzie dobrze pasował;)

To ten od Pawła, na pasku od Filipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten

Pamiętam jak Paweł opisywał historię jego zakupu oraz widziałem pasek w trakcie tworzenia :)

Niech Ci służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niech Ci służy:)

 

Oczywiście dziękuję za informację.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Pospamuję trochę. Budujemy zespół redakcyjny. Może ktoś chciałby się zaangażować i razem zrobić coś fajnego: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176725-strona-internetowa-klubu-kmziz/

 

Do usłyszenia

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem u źródła o możliwość dokupienia dekielka z szafirem, niestety samego dekielka nie sprzedają, chcą żeby wysłać im zegarek i przy okazji oferują serwis.

Więc gdyby ktoś był ciekaw co obejmuje taki serwis w nomosie to załączam screen.

Cena serwisu jak najbardziej ok, za to dekielka już całkiem spora :)e29af4302d46a3134eb9cd09d7222b8e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

No niestety, przeszklony dekiel to 220€ przy wybieraniu zegarka, a części zawsze kosztują więcej, gdy dokupuje się je później (vide bransolety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Panowie odwiedziłem Glashutte :D cudowne miasteczko, budynki Nomosa, A. Lange i Glashutte Original wyglądają obłednie w tak małym miasteczku, jakby tylko po to było stworzone. Odwiedziłem salon firmowy i już wiem jaki Nomos zagości u mnie w kolekcji. Odziwo jest to model którego nie stawiałem nigdy na pierwszym miejscu. 

Na żywo Orion 33mm, 35mm malutkie maluszki :D typowe garniturowce, paski wykonane idealnie cieńsze od pozostałych. Myślałem że Orion (bo on mi chodził zawsze po głowie) będzie nr 1 ale na żywo nie dogadaliśmy się nic a nic. Tangente w 33 idealny ale moim partnerem będzie Club 38 Night!!! Zegarek fantastyczny! Cała linia Campus wzorowa, takie świeże takie casualowe. Do porównania miałem także klasycznego Cluba i jednak za bardzo nromalny i nudny. Co do pasków fajne ale koń gładki i gruby totalnie nie dla mnie, w Clubie jest zamszyk :D i jest bardziej elastyczny i odczuwalnie cieńszy.

Generalnie tak jak myślałem tak na żywo się potwierdziło.

Jak ktoś będzie miał okazję pojechać to gorąco polecam gdyż miejsce jest magiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chetnie odwiedził :)

Tymczasem moj dostał paseczek od Bartka ;)6297bcd053a43c0d001be423fc93c7e2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruje na Nomosa już od dobrych paru lat hehe i wiem że go kupię ale to wszystko po malutku, małymi kroczkami. Mam jeden plan związany z jego zakupem ale to w przyszłym roku może się już wyjaśnić. 

Ja celuje w Cluba Campusa na zamszyku na 100% chyba że coś nowego wejdzie, jakieś ciekawe kolorki itp. 

Zaskoczyła mnie ta seria 2 hand w wersjach 33mm, takie filigranowe cukiereczki ale nie sądziłem że Tangente w tym rozmiarze będzie tak czytelne! Fantastyczny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to by złapać króliczki tylko by gonić go:)

 

 

Wycieczki do korzeni tylko pozazdrościć, może kiedyś jakiś klubowy wyjazd w to miejsce będzie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie odmówię wizyty po raz drugi! Co do ścigania to moja druga połówka tylko się uśmiecha jak po zakupach i sprzedażach zegarków ciągle mówię o Nomosie :D w Glashutte jak dzieciak na placu zabaw latałem od witryny do witryny i widok jej miny... bezcenne :D hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruje na Nomosa już od dobrych paru lat hehe i wiem że go kupię ale to wszystko po malutku, małymi kroczkami. Mam jeden plan związany z jego zakupem ale to w przyszłym roku może się już wyjaśnić. 

Ja celuje w Cluba Campusa na zamszyku na 100% chyba że coś nowego wejdzie, jakieś ciekawe kolorki itp. 

Zaskoczyła mnie ta seria 2 hand w wersjach 33mm, takie filigranowe cukiereczki ale nie sądziłem że Tangente w tym rozmiarze będzie tak czytelne! Fantastyczny zegarek. 

Jak Campus to ten jest prześliczny. Zdjęcie z neta

767_e2340_e2050_1.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten i Campus Night 38 to ten sam nurt. Jest bardziej zwarty kolorystycznie to fakt ale czy 1100 euro dopłacać za swing system? 

W przypadku Nomosa osobiście mam tak że chce go na Alphie.

Gdyby można było mieszać zestawienia kolorystyczne i koperty ahhhh w przypadku manufaktury całkiem wykonalne (ale pewnie bezsensowne :D)

Taki panel "create your watch", wtedy ta tarcza i wskazówki do koperty 38,5 max (nie mogę mieć większej) lub 36 pasek zamszyk granat i bajka.

 

Dzięki za zdjęcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A metro mierzyłeś?

Ja oprócz campusa, też na niego choruję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.