Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wesolymisio

Wypowiedź świeżaka - Casio AQ-180W-7B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pasjonatów ;)

 

Jakiś czas już nie miałem zegarka ponieważ wodoszczelnego Timexa utopiłem w pracy.Dostałem więc propozycję od żony żebym kupił sobie na urodziny czasomierz do ok 250zł. Napaliłem się bo wydaje mi się że to duża kwota dla przeciętnego użytkownika o skromnych wymaganiach który nigdy nie przywiązywał szczególnej wagi do zegarka i niespodzianka - qr** nie ma co wybrać! W pierwszym z brzegu sklepie przedstawiłem jasno wymagania:

- wskazówki

- czytelny odczyt godziny na 1 rzut oka

- datownik elektroniczny

- stoper powyżej 1 godziny (bo dowiedziałem się że czasem są max do godziny i to w zegarkach "sportowych" to chyba żart )

- stalowa koperta

- z możliwością pływania, nie tylko mycia rąk

- podświetlany

- cena max 250

 

Krótka rozmowa z ekspedientką i badanie gabloty zostawiło do wyboru tylko http://www.casio-polska.pl/casio-aq-180w-7b-p-2689.html

Wróciłem do domu, przeczytałem pół internetu, allegro, strony sklepów, wasze forum i do wyboru został tylko http://www.casio-polska.pl/casio-aq-180w-7b-p-2689.html

 

Może coś przegapiłem? Wyczytałem że w tym przedziale cenowym jednym z najlepszych wyborów jest właśnie casio. Ok, może i tak, oglądałem też kilka Timexów, ostatecznie zdecydowanie kupiłem model do którego link podałem wcześniej. Jedyna jego wada to brak podświetlania całej tarczy a jedynie punktowe podświetlenie na cyfrach 9 i 3 ale to akurat mały szczegół. A teraz uświadomcie mnie proszę: 

 

1.) Dlaczego w obecnie produkowanych zegarkach w większej części sportowo - eleganckich (o ile mogę to tak nazwać, szukałem dla siebie właśnie zegarka tego typu) ostatnią rzeczą którą widać jest godzina?

 

2.) Zauważyłem małe wskazówki na tarczach zegarków - tzw chronograf i inne takie, czy jest on w jakimś stopniu praktyczniejszy od zwykłego stopera np podczas biegania lub pływania?

 

3.) Termometr - podobno nie pokazuje realnej temperatury ponieważ "ściąga" ciepłotę ciała.

 

Zegarek który kupiłem pod względem wyglądu oraz funkcji jest idealny, po prostu zaintrygowało mnie to że mając do dyspozycji kwotę o ok 100 większą nie mogłem nic znaleźć ponieważ właściwie wszystkie zegarki spełniające podobne wymagania ale droższe miały tak naj***ne na tarczy że w sumie nawet godzinę trudno odczytać. Moda? Trend? A może dzisiaj tak ma być a ze mną coś nie tak?

 

 

Aha nie dopisałem: jeżeli macie jakieś polecane i SPRAWDZONE modele wg wymagań które pisałem w poście śmiało wpisujcie z chęcią poooglądam! :) (nie zależnie od ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ale ja szukałem tradycyjnej tarczy z małym wyświetlaczem pokazującym np datę, no i jakoś jestem anty-bransoletowy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten

WVA-106HDE-2BVER

Czas automatycznie ustawiany z wzorca atomowego.

Za tę cenę naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

wesolymisio..akurat termometr jest ok,ale trzeba dostosowac sie do pewnych zasad - a co do pozostalych kwesti to juz sam sobie odpowiedziales:) niestety,praktycznosc zesla chyba na dalszy plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JGCezar: Fajny zegarek choć na google grafice pokazuje mi tylko wersję z bransoletą :/

tomaliusz: zegarki z 1 i 3 linka przymierzałem, ten z 2 jest nawet ok choć na fotkach z google zajmuje na nadgarstku tyle miejsca co korek od wanny a ja mam dość wąski nadgarstek (niestety mimo wielu lat siłowni i innego rodzaju ćwiczeń nie udało mi sie zwiększyć obwodu nadgarstka :D:D ), wysyłasz link z allegro, nie uważasz że jest to trochę podejrzana cena? choć może casio tak nie podrabiają, niewiem, nie znam się tak jak wy :)

mrovka: tak, patrząc na obecne modele to jest tragedia, już nawet oglądałem Edifice bo chciałem coś naprawdę niezawodnego ale mnóstwo wskaźników, pokręteł, chronografów i te wkur******e 3 małe wskazówki na tarczy co nie wiadomo w czym mają być przydatne a gdzie czytelna godzina i wyświetlacz na datownik i stoper? ehhh....

 

Aha zapomniałem zapytać, czy na działanie zegarków ma wpływ tzw nagła róznica ciśnienia? Jeżeli mnie w danym momencie zatykają się uszy to czy ma to jakiś wpływ na działanie mechanizmu zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem zapytać, czy na działanie zegarków ma wpływ tzw nagła róznica ciśnienia? Jeżeli mnie w danym momencie zatykają się uszy to czy ma to jakiś wpływ na działanie mechanizmu zegarka?

Zastanów się przez chwilę. Ciśnienie dla poziomu morza to ok. 1 atmosfera i wiele wyższe już być nie może w normalnych warunkach. Natomiast szczelność zegarka to 10-20 atmosfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Seven ale nigdy o tym nie myslałem, dla jasności większośc dnia spędzam 790-840 m pod ziemią a że teren na którym pracuję jest wyżyną więc jest to jakieś mniej więcej 600 m p.p.m. Nie jestem dobry z fizyki ani w sumie z żadnej teoretycznej dziedziny nauki :P Jak pisalem wcześniej miałem w pracy Timexa, oprócz tego że przemókł i popsuł się nic dziwnego sie z nim nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to już odrobinę wykracza poza "normalne" warunki, ale wzrost ciśnienia nadal jest znikomy w porównaniu do szczelności zegarka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jak tak to ok :) dzięki za odpowiedzi, lepiej najpierw zapytać kogoś zorientowanego w temacie, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.