Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

RAKETA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pozostaje mi nic innego jak odszczekać, to co wcześniej napisałem...

 

Przecież nie wyślę autorów tej obrzydliwej kontrrewolucyjnej dywersji do przykładnej resocjalizacji w okolice Kołymy :)

 

Jak żyć? :unsure:

...właśnie! jak żyć????

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, że "podmiany" dokonano na etapie montażu w fabryce.

Jak to zatem traktować: jako składak, fabryczny składak...? ;-)

Jeszcze bardziej kuriozalne jest że takie "składaki" trafiały na zdjęcia do katalogów. Wydawać by się mogło, że gdzie jak gdzie ale w katalogu to już powinien być porządek, biorąc jeszcze pod uwagę wszechobecną cenzurę...

:-)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta sama koperta co multi kalendarz, chyba 18, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne.

Nie wytrzymałem i musiałem ją kupić, a pasek chcę dokupić zanim do mnie rakieta przyleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-77386-0-29291400-1439129188.jpg

Dzięki ogromne.

Nie wytrzymałem i musiałem ją kupić, a pasek chcę dokupić zanim do mnie rakieta przyleci ;)

ja mam taką :) ciekaw jestem jaka twoja będzie, ale powiem że dobrze zrobiłeś , bo wiele ich nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się prezentuje. Stan dla mnie w pełni zadowalający, jedynie mikroryski na kopercie i szkiełku. Mam tylko problem z tarczą - od frontu jest cacy, ale niestety jedna z nóżek jest złamana, majster jakąś prowizorkę niby zrobił, ale jak widać na długo nie starczyło.

 

Tak czy siak róża wiatrów jest chyba moim ulubionym ruskiem. Dużo ich nie mam, ale nawet gdybym miał kolekcję porównywalną z niektórymi kolegami z forum to i tak by chyba trafiła na podium ;)

post-82881-0-42026100-1439239833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się prezentuje. Stan dla mnie w pełni zadowalający, jedynie mikroryski na kopercie i szkiełku. Mam tylko problem z tarczą - od frontu jest cacy, ale niestety jedna z nóżek jest złamana, majster jakąś prowizorkę niby zrobił, ale jak widać na długo nie starczyło.

 

Tak czy siak róża wiatrów jest chyba moim ulubionym ruskiem. Dużo ich nie mam, ale nawet gdybym miał kolekcję porównywalną z niektórymi kolegami z forum to i tak by chyba trafiła na podium ;)

attachicon.gifrakieta roza wiatrow.jpg

no to fajnie , cieszę się że masz taką, paseczek pasi :)  no to szukamy dalej :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze "speców od ruskich" może mi pomóc z tym modelem? W tych katalogach które posiadam nie moge znależź tego modelu.

 

I ogólnie - czy może ktoś polecić jakiś link do katalogów ze starszymi Raketami? Dziękuje.

 

48809546298_b3a2dfff77.jpga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo pomagać, Rakieta potocznie zwana śrubą.

Jest ich bodajże 4 różne modele (ja mam trzy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo pomagać,

Dzięki. Jesteś specem od Raket - i takiego wyjaśnienia od speca szukałem. Nawet nie wiedziałem, że zwana jest "śrubą"....Jakoś nie mogłem jej nigdzie znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie nie, żadnym specem tylko malym pasjonatem i kolekcjonerem tejże właśnie marki. Spece na forum na szczęście są i nierzadko naprawdę pomagają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś pokazać swoje "sruby"?

 

Pytanie jeszcze o tzw. Big Raketa - jest Big Zero oraz Big 12 - czy jeszcze jakieś inne?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big to rodzaj koperty, poprostu są duże jak na standardy radzieckich zegarków. Tarczę z charakterystycznym "0" można spotkać w wersji czarnej i białej. Biała jest właśnie w kopercie z serii "big" co tworzy nam legendarne już "big zero". Podsumowując, rakiet "big" jest cała seria, "big zero" również bo są różne odmiany i różne kolory kopert, ale nie ma a przynajmniej nie słyszałem o "big 12".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.  Big Zero wszyscy znają - ale czy ta poniżej to nie jest tzw. Big 12?

 

48813270618_bc3fe3e1b1_o.jpg12

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dwie moje śruby a trzecią ma na tą chwilę zegarmistrz bo stawała więc może na dniach dołączy do rodziny :)

 

Co do big 12 to chyba mylisz z czerwoną 12 ;)

Big zero jest popularna ale big 12 albo nie ma albo jakiś unikat jak np 3031 :D

Dzieki za odpowiedź. Big Zero wszyscy znają - ale czy ta poniżej to nie jest tzw. Big 12?

 

 

48813270618_bc3fe3e1b1_o.jpg12

Pierwszy raz słyszę takie określenie :D

post-108042-0-55552700-1569755968_thumb.jpg

post-108042-0-78939500-1569755988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedź.  Big Zero wszyscy znają - ale czy ta poniżej to nie jest tzw. Big 12?/quote] Ależ kolego ten zegarek jest sam z siebie malutki. To, że 12 dużą to te wzory tak mają, ale z Big 0 to dwa diametralnie różne od siebie modele. O tym akurat lub podobnym zawsze myślałem jak o swoim EDC albo wole roboczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę takie określenie :D

Chyba u ruskich można spotkać też nazwę tego modelu jako "Cегодня"? Ale moż e sie mylę..... Chyba nie jest taki taki bardzo malutki - zdaje się, że 39 mm.

Fajne "sruby" :).

Edytowane przez Leo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do koperty typu Big to jak dla mnie najlepsze wrażenie robi złocona i z tarczą rzymianką

Moim zdaniem Rakieta robiąca wrażenie typu wow :D

Jak i w kolekcji tak i na ręku...ale każdy ma swoje subiektywne zdanie ;)

post-108042-0-74963200-1569757148_thumb.jpg

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.