Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zestaw zegarków korporacyjnych do eksploatacji w Szwajcarii

Prośba o pomoc zegarek Junghans

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 asu73

asu73
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:10

Ja proponowałbym przyoszczędzić i kupić Jaeger-LeCoultre Reverso w stali lub złocie, ręcznie nakręcanego, oczywiście używkę w granicach 10-14k, a Moonwatch'a naturalnie kupić, z tym, że dopiero za rok jako drugi zegarek, skoro zależy Ci polepszeniu wizerunku w szwajcarskiej firmie ;)

[ciach...] 

Pokażesz przywiązanie do tradycji, klasę i zarazem nie będziesz zmuszony sięgać po typowe garniturowce o stylistyce Patka Calatrava, bo rozumiem, że takie miałeś na myśli  ;)

Buty [ciach...]

Koszule - [ciach...]

Krawaty - [ciach...]

Osobiście uważam, że w stroju formalnym o finalnym efekcie decyduje dobrze skrojony garnitur z jakościowej wełny, dobra koszula, gustownie dobrany krawat, delikatnie zaznaczona poszetka(najlepiej biała lniana, ewentualnie jedwabna szantung), porządne Oxfordy z cielęcej skóry, ewentualnie ciekawe lub proste spinki i elegancki zegarek, choć najważniejszym jest to, byś się dobrze i swobodnie czuł w swoim stroju, gdyż to zawsze widać, czy ktoś jest ubrany czy przebrany ;)

Hej,

dziękuję za wskazówki.

Na razie jestem na początku wizerunkowej mapy drogowej, staram się zutylizować posiadane (te lepiej dobrane) ciuchy i stopniowo uzupełniam kolekcję. Jest to kosztowne i skomplikowane zadanie i uczę się cały czas na swoich błędach. Buty: używam Lodingi, Siouxy, Gordon & Bros. Koszule: Otto Hauptman a moj ulubiony krawat to Pink - wspaniala jakosc, polecam. Garnitur próbowałem wybrać z suit supply, na razie jednak odniosłem porażkę i odesłałem, Podpisuje się pod receptą na efekt końcowy stroju formalnego

Zegarki:

podobają mi się okrągłe, więc Jaeger-LeCoultre Reverso średnio do mnie przemawia - jako ciekawostka, jest bardzo mocno reklamowany na lotnisku w Genevie.

A.

• 0

#22 Tomi_Leg

Tomi_Leg
  • Użytkownik
  • 927 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:18

To może na początek FC? Budżetu nie zrujnuje, świetny garniturowiec.

4dd3b1024c948a251f105d9f09fa9526.jpg

• 0

#23 Andrzej F.

Andrzej F.
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:20

Moim zdaniem powinieneś wybrać na garniturowca coś w rodzaju Nomosa, moonwatch jako ten drugi zegarek świetnie będzie uzupełniał kolekcję.

No i nie powinieneś gonić ich, a raczej sam wprowadzać wschodni styl na salony:)  

Pewnością siebie jeszcze uda się ich przekonać do noszenia Vistuli :)

• 0

#24 asu73

asu73
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:22

Ci, których miałem przyjemność poznać i pracować, nigdy nie odważyliby się na takie zachowanie. Wymieniać nikogo nie będę, ale dodam na koniec, że pewien były prezes banku (nie emeryt, a rentier), przyjechał na spotkanie do nas autobusem. Ubrany był w prosty T-shirt, jeasny, a na ręku miał przedpotopowe Casio.

Cześć,

wg mnie brutalna rzeczywistość ma się tak:

• jeżeli jesteś prezesem firmy, jej właścicielem lub dowolnego rodzaju geniuszem (muzyk, marketing, nauka, IT...) - możesz sobie chodzić w trampkach i t-shircie, a i tak wszyscy wiedzą, co sobą reprezentujesz.

Jeżeli jesteś przeciętnym najemnikiem, komunikujesz otoczeniu swój profesjonalizm, pozycję zawodową m.inn. poprzez strój, dodatki, zegarek, samochód etc. Tak to dziala, chociaz czasem ciezko zaakceptowac taki stan rzeczy. IMO Szwajcarzy sa wyjatkowo uwrazliwieni na ten przekaz.

A.

• 0

#25 Jakub Mróz

Jakub Mróz
  • Użytkownik
  • 724 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 12:31

Datograph ma mniej niż 40mm kolego i bardzo niewielu ludzi rozpoznaje markę A.Lange und Soehne. Widać, wciąż nie rozumiesz o co mi chodziło albo nie masz pojęcia o jakim zegarku mówię. 

Osobiście, prócz wspomnianego Datographa w platynie, która łagodzi bardziej nietuzinkowy wizerunek zegarka garniturowego z chronografem, wolę spokojniejsze jak prosty Portuguese, Patek Gondolo czy JLC Reverso.

Patki z Chrono lub wiecznym kalendarzem nosili Clark Gable, Eric Clapton, John Lennon, Pablo Picasso, Henry Stern(właściciel manufaktury Patek Philippe & Co), były CEO A.Lange, były CEO Goldman Sachs, obecny szef MFW i wielu innych.

Niestety nosili takie także Charlie Sheen i Janukowycz… 

Dla porównania obecny szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry nosi krawaty Hermes, garnitury Brioni szyte na miarę, a zegarek ma cyfrowego Casio, także to prawda, że przy pewnym poziomie stanowiska nie potrzeba nietuzinkowego zegarka. Gianni Agnelli prócz Patka Worldtimer'a nosił także LEDowego Pulsar'a ;)

Użytkownik Jakub Mróz edytował ten post 14 marzec 2014 - 12:41

• 0

#26 asu73

asu73
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:06

Wyniki moich przemyśleń i poszukiwań:

• 3 kpln słabo wystarcza na zegarek formalny (nowy lub prawie i spełniający szwajcarskie standardy menedzerskie) a vintage mnie nie powalaja + obarczone sa wysokim ryzykiem zakupu badziewia

ergo, musze zmienic priotytety - najpierw garniturowiec:

• do 5 kpln mogę wybrać coś z niemieckich manufaktur i byc oryginalnym: Stowa, Nomos, Junghans - jednak nic mnie do konca nie zachwyciło oprócz moze Max Billa Chrono,
  • lub podstawowe FC, Longinesy, Glycine - nic mnie nie zachwyciło...

Wiem jednak, jaki styl zegarka formalnego mi odpowiada, niestety jest drogi; IWC Portuguese Chronograph! Ten lub podobny chciałbym mieć!

http://www.iwc.com/e...tuguese/IW3714/

Nie podobaja mie sie sikory w stylu Patek Philippe CALATRAVA 5123R.

Omega de ville uciagnie - po prostu dla mnie (czlowiek przemian) ta marka jest synonimem luksusu, jak kiedys technics ;) i bardzo ją lubię.

Z gory dziękuję za inne sugestie.

A.

Użytkownik asu73 edytował ten post 14 marzec 2014 - 13:08

• 0

#27 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:20

Nie będę tego już komentował, ponieważ dyskusją schodzi zupełnie na inny tor. Każdy ma swój rozum i niech żyje, jak chce.

Pozdrawiam

Użytkownik Istvan edytował ten post 14 marzec 2014 - 13:20

• 0

#28 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:24

ctaf_zps6305a591.jpg pibp_zpse7fe46a4.jpg

• 0

#29 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2422 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:28

Każdy żyje jak chce, ale co do zegarka to pokaż chłopakom,

skoro już musisz coś pokazać, że my tez mamy.

Proponuję coś od Pawła (chronos-Art)

http://chronos-art.pl/na_reke.html

c47856fd20d81222med.jpg

• 0

#30 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5338 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 14 marzec 2014 - 13:34

Uważam pomysł kolegi za rewelacyjny. Sam posiadam jeden zegarek od Pana Jankowskiego i jestem ogromnie zadowolony.

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#31 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 13450 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 13:40

Dla mnie więcej szacunku zyskasz kupując właśnie coś pod prąd ! coś co będzie ładne i przekłuwające oko a jednocześnie nie będzie rozpoznawalne dla nich !!!

Omega żeby przypodobać się szwajcarom ??? Moim zdaniem błędne myślenie...chęć przypodobania się na siłę, pokazanie że nie masz własnego zdania ( tak w skrócie myślowym ).

Wybrał bym coś niszowego! A niech mają zagwozdkę Śwajcary.

Jakiś Nomos, Chronos-Art lub choćby nasz forumowy FORMMEISTER nie zrujnują Ci kieszeni a zaskoczą szwajcara i być może sprowokują do zapytania Cię co to co za zegarek masz na ręku i być może nawiążesz ciekawą fajną rozmowę. Jak będziesz miał coś rozpoznawalnego to raczej nikt nie będzie pytał. Orient to faktycznie marka kojarząca się z tanimi zegarkami, większość szwajcarów ją zna i tutaj faktycznie może być jakiś rozdźwięk. To fajne zegarki ale do nieformalnego stroju.

• 0

#32 asu73

asu73
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 14:04

Dla mnie więcej szacunku zyskasz kupując właśnie coś pod prąd ! coś co będzie ładne i przekłuwające oko a jednocześnie nie będzie rozpoznawalne dla nich !!!

Omega żeby przypodobać się szwajcarom ??? Moim zdaniem błędne myślenie...chęć przypodobania się na siłę, pokazanie że nie masz własnego zdania ( tak w skrócie myślowym ).

[ciach]

Jakiś Nomos, Chronos-Art lub choćby nasz forumowy FORMMEISTER nie zrujnują Ci kieszeni a zaskoczą szwajcara i być może sprowokują do zapytania Cię co to co za zegarek masz na ręku i być może nawiążesz ciekawą fajną rozmowę. Jak będziesz miał coś rozpoznawalnego to raczej nikt nie będzie pytał. Orient to faktycznie marka kojarząca się z tanimi zegarkami, większość szwajcarów ją zna i tutaj faktycznie może być jakiś rozdźwięk. To fajne zegarki ale do nieformalnego stroju.

Cześć,

w zasadzie spodziewałem się takiego uproszczenia :-) Mam w nosie przypodobanie się komukolwiek lecz nie chcę wygladać jak ubogi krewny ze wsi na kolacji u ambasadora.

Imponowanie drogimi zegarkami moim kolegom byłoby trudne w moich realiach, żeby porównać poziom życia podam korporacyjny przykład: raportujący do mnie manager jeździ Porsche i używa dwóch Rolexów - więc nie tędy droga.

Moonwatch to na razie jedyny zegarek, ktory NAPRAWDĘ chce mieć i prędzej czy później wyląduje u mnie w półce, Nie wyobrażam sobie, żeby zrobić nim w Genevie jakieś szczególne wrażenie -> w zeszłym tygodniu szwajcarskie związki zawodowe złożyły project ustawy? o podniesieniu pensji minimalnej! do poziomu 4KCHF/m-c - troche ponad 14 kPLN - więc to nie jest specjalnie drogi zegarek na warunki lokalne.

EOT.

Niezależnie poszedłem tą drogą (jak mawiał prezydent Kwaśniewski) i przyglądnąłem się zegarkom Polproa - podoba mi się model AER z kremową tarczą, za 4.95kPLN. Ale mnie nie zachwyca do końca, więc szukam dalej .

1%20elementum_aer_gora.jpg

Dzięki za sugestie,

A.

Użytkownik asu73 edytował ten post 14 marzec 2014 - 14:18

• 0

#33 PustyRZE

PustyRZE
  • Użytkownik
  • 970 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 14:13

Copernicus
015.jpg

• 0

#34 hugo012

hugo012
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 658 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 02:00

Kwestię prestiżu zostawiając na boku - podoba Ci się IWC, to może i taki wpadnie w oko: Louis Erard z serii 1931

Beztytuuj_ernaxxq.jpg

• 0

#35 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2014 - 14:15

Zrezygnuj z zegarka całkowicie. Powiedz, że jesteś wolnym człowiekiem i nie lubisz jak coś krępuje Ci ręce, a nadto wolni ludzie nie przejmują się tematem "która godzina".
Nikt rozsądny nie będzie uzależniał Twojej kariery od żelastwa, które wystaje spod mankietu.

• 0

#36 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3301 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:42

Zrezygnuj z zegarka całkowicie. Powiedz, że jesteś wolnym człowiekiem i nie lubisz jak coś krępuje Ci ręce, a nadto wolni ludzie nie przejmują się tematem "która godzina".
Nikt rozsądny nie będzie uzależniał Twojej kariery od żelastwa, które wystaje spod mankietu.

A najlepiej od razu rzuć pracę w korporacji, podaruj komuś garnitur, koszule i buty i wyjedź hodować konie w stepie. Najlepiej do Mongolii. Po co Ci ta robota w Szwajcarii. :-)

A tak na poważnie, to poważnie wziąłbym pod uwagę zegarek ChronosArtu z Łodzi. Jedyny polski producent zegarków. Ręczna robota, niepowtarzalne czasomierze z pięknymi tarczami i grawerami. Będzie się czym chwalić nawet w pojedynkunz Rolexem :-)

Użytkownik antiquarius.maximus edytował ten post 15 marzec 2014 - 14:47

• 0

#37 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2014 - 15:08

Zegarek ma się podobać właścicielowi, a nie do "chwalenia się". Znam wielu ludzi "bez zegarka", pracują w dużych korporacjach i nie szpanem, garniturami i butami zdobywają świat. Nie pasą koni w Mongolii  :)

Chrono Art z Łodzi popieram. Cudne. Jakby "zagadywał" Cię jakiś bufon korporacyjny, to powiesz, że to unikatowy model na zamówienie, 1 sztuka na świecie i nie nosisz takich popularnych zegarków jak Omegi czy Rolexy.

• 0

#38 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2014 - 15:15

A tak swoją drogą, obliczanie nakładu (kosztu) na zegarek (czy auto, buty, ciuchy, dom) od pensji (wynagrodzenia) - jako udział procentowy, to chory objaw wyścigu szczurów. Nie daj się wciągnąć w tę  grę - zachowaj niezależność i indywidualność. Pracujesz dla siebie. Nikt nie będzie zaglądał na metki Twoich garniturów czy koszul. Bez przesady. Szwajcaria to kulturalny kraj.

• 0

#39 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 18:04

Wiem jednak, jaki styl zegarka formalnego mi odpowiada, niestety jest drogi; IWC Portuguese Chronograph! Ten lub podobny chciałbym mieć!

http://www.iwc.com/e...tuguese/IW3714/

Nie ma zatem bardziej trafnego wyboru niż Tag Heuer Carrera cal.1887.

Lepszy mechanizm, o 2 klasy większa wodoszczelność, data, transparentny dekiel, ponad 10kzł tańszy - nokautuje Portugalczyka.

8a62928a906aa482med.jpg

• 0

#40 ukke-4

ukke-4
  • Użytkownik
  • 376 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 14:36

Oczywiście, że Carrera to słuszniejszy wybór.

A z garniturowców Longines to słuszna droga, bo brand z ciekawą historią i pięknie zdobionym cal. 619 w środku.

A tak poza tym to ten dylemat autora nie świadczy o nim zbyt dobrze...
Klasę człowiek pokazuje poprzez swoją wiedzę, umiejętności, hierarchie wartości, kulturę, a nie metką na krawacie czy zegarkiem, którym chce imponować obcym ludziom w pracy, a na który go nawet nie stać... :D no coments.... typowa cecha zwana "polactwem"... ogarnij się człowieku, noś dalej swojego Orienta i nie rób nam siary w tej Szwajcarii!

Użytkownik ukke-4 edytował ten post 18 marzec 2014 - 14:38

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, Junghans

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych