Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zestaw zegarków korporacyjnych do eksploatacji w Szwajcarii

Prośba o pomoc zegarek Junghans

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 ukke-4

ukke-4
  • Użytkownik
  • 376 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 15:00

Poza tym skoro masz już 40lat to nie ma sensu robić z siebie na siłe modela figo-fago. Omega, którą rozważasz to zegarek idealny dla ludzi dynamicznych związanych np ze sportem albo lotnictwem, a nie takich "miękkich metro", którzy stresują się wizerunkiem własnej osoby w pracy i analizują metki na krawatach u swoich znajomych. Zacznij się ubierać jak Stefan Karwowski z czterdziestolatka, bo z portretu psychologicznego o wiele bardziej Ci to będzie pasowało, a na nadgarstek wrzuć Portugalczyka.... ale najlepiej Parnisa to nie zrujnujesz swojego budżetu. Pozdrawiam cieplutko ;)

Użytkownik ukke-4 edytował ten post 18 marzec 2014 - 15:00

• 0

#42 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 15:18

Dla mnie sytuacja jest mega abstrakcyjna, pokazuje jak bardzo polacy są białymi murzynami na tle Europy. Niech zaczną płacić normalnie, albo niech dają plakietki pracownikom z Polski żeby nikt od nich zbyt wiele nie wymagał.

• 0

#43 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3237 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 15:35

Kolega zapytał jakie dwa zegarki pasowałyby do profesjonalnego, korporacyjnego dress codu w którym funkcjonuje zawodowo a w zamian dostał kilka epitetów, utopijnych życiowych rad i drogowskazów na koniec dowiedział się że jest białym murzynem Europy.

W sumie nie wiem co powiedzieć. Naprawdę nie wiem. Proponuję zamknąć temat zanim dowie się o sobie czegoś jeszcze więcej.
  • 0

#44 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 17:34

No nieżle....od zegarków do......murzynów :(

• 0

#45 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5173 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 18:06

O kurcze, jak zwykle temat zbacza na manowce. Koledzy ukke, nicon.... dajcie na luz.  Kolega założył temat, zadaje konkretne pytanie więc udzielajcie się o ile macie coś sensownego do powiedzenia. ALE W TEMACIE.  Jak nie to lepiej dajcie sobie spokój z tego rodzaju dywagacjami , to nie to forum   ;)

Peace  :)

• 0

#46 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 18:59

Sorry, może za ostro pojechałem. Żeby było na temat, skoro kolega chce kupić moonwatcha i na dodatek garniturowca za ok, 3kzł, to strzelam że budżet na obydwa zegarki to około 18kzł (jeżeli ten moonwatch nowy), albo 13kzł jeżeli nie nowy. W pierwszym przypadku polecałbym kupić używanego speediego za 10-11 kzł a za pozostałe 7-8 kupić używanego Zenitha garniturowca z inhousem. Natomiast w drugim przypadku polecałbym kupić używaną Omegę Aqua Terra na 8500 w stanie praktycznie nowym na bransolecie i będziesz miał casuala a jak będzie potrzebny garniturowiec to założysz pasek i będzie ok.

Natomiast nie mogę się powstrzymać od komentarza na temat całeś sytuacji w tym korpo-świecie, bo cała sytuacja wydaje się kuriozalna. Jest to normalna sytuacja, że korporacje otwierają swoje filie tam gdzie mogą mniej płacić, natomiast nienormalne jest, że wszyscy mają obsesję na punkcie oceny czyichś ciuchów, samochodów i zegarków. Znajomym z branży IT zdarza się współpracować z hindusami, czy to normalne gdyby się od nich dystansować dlatego że zarabiają z 10 razy mniej od polaków? Takie podejście mi się kojarzy z prostactwem i plotkarą z warzywniaka która cię oceni po tym w jakich butach przyszedłeś, a nie z Bardzo Wielką Szwajcarską Korporacją. W pierwszym poście był położony duży nacisk na całą otoczkę, gdyby chodziło tylko o zegarki to post zawierałby maks 4 zdania dlatego uważam że mam prawo się do tego odnieść.

• 0

#47 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 19:27

Oczywiście nie ma co się wymądrzać z gadkami wychowawczymi i psychologicznymi. Gość pyta o zegarek, to należy w temacie odpowiadać. Ale nie raz jest błąd w założeniu do pytania i warto pomyśleć tak ogólnie - po co ? W czym problem ? Niestety nie tylko ja oceniam motywacje do zakupu jakiegoś "odpowiedniego" zegarka - jako oparte na złych przesłankach. I warto Kolegę przestrzec przed niektórymi aspektami dbania o wizerunek, chybionymi metodami. 

• 0

#48 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 19:37

Ciekawy temat .
Czy Big Mako wywołał negatywne reakcje ? Jeżeli nie to noś go dalej i będzie ok.
Kup takiego do kompletu i bedzie ok:) http://www.dutyfreei...Code=SER24001B0
Za 3 pln to faktycznie cieżko sie rozpędzić tak aby zrobić na kolegach z korporacji wrażenie . Tylko czy warto ?
  • 0

#49 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 19:45

Podobno Obama ma zegarek za ok. 200 USD i jakoś daje rady wśród polityków. (tak pokazywał jakiś filmik na tym forum o zegarkach Putina)

• 0

#50 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 20:47

szlag mnie trafia jak czytam takie pseudogónolotne wywody :)
Czy tego chcemy czy nie , szata i zegarek zdobi człowieka i jak nas widzą tak nas piszą , więc nie bądźmy hipokrytami
a jak ktoś chce zadać pytanie nt zegarka to niekoniecznie chce odpowiedzi quasifilozoficznej
  • 0

#51 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 20:52

Oczywiście, to niech zada, ten ktoś, pytanie o zegarek, typu: "jaki zegarek do garnituru za 3k zł polecacie ". 

• 0

#52 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 20:54

Ale nie zadrażniajmy tematu. racja jest po obu stronach. W zasadzie "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi."  :)

• 0

#53 Encanto

Encanto

Master

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 20:59

Szata zdobi człowieka, ale trochę mnie jednak śmieszy jak ktoś inwestuje w markowe rzeczy tylko po to, żeby przypodobać się innym. Strasznie smutne i płytkie. Jeśli zależy komuś na dobrej opinii w pracy powinien się przede wszystkim skupić na jakości wykonywanej przez siebie pracy oraz cechach własnej osobowości. Tych elementów nie skompensuje nam żaden zegarek, ani najlepiej skrojony garnitur...

• 0

#54 Tommaso

Tommaso
  • Użytkownik
  • 4743 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:01

Jeśli mówimy o budżecie 3000 za garniturowca to ja widzę dwa rozwiązania:

- Omega Vintage - za 3000 dostaniesz stalową w stanie NOS, lub złoconą w niezłym stanie

- coś mniej rozpoznawalnych marek np Stowa Antea - będzie oryginalnie.

• 0

#55 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:04

To forum zegarkowe i o zegarkach powinniśmy rozmawiać......

A korporacyjny wyścig zostawmy szczurom..... :)

• 0

#56 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:08

równie dobrze ( ad absurdum ) możemy sobie wyobrazić ,że bardzo dobry pracownik przychodzi w brudnych dzinsach , klapkach na bose nogi , smarka , je rekoma itd
a wszyscy mówią "nie sądzimy po pozorach bo jest przecież wartościowym i dobrym pracownikiem
I wystawiają go do kontaktu z klientem platinium privat bankingu :)
  • 0

#57 Gość_Krzysztof - P_*

Gość_Krzysztof - P_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 21:20

Jeśli sprzeda temu platinium klientowi cały zapas produktów i wszystkie usługi - to ok. Menedżer nie musi być ładny, wykształcony, grzeczny, ale MUSI BYĆ SKUTECZNY !
Nie po zegarku się go poznaje. 

• 0

#58 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 21:34

Nie popadajmy w skrajności... bo to dopiero piaskownica się robi..

Patek,Omega,czy Wostok byle oryginalny ,na ręku nie powinien mieć wpływu na wykonywaną prace i "postrzeganie" przez współpracowników.....kto myśli innaczej jest pusty ,i nie warto przejmować się jego "opiniami"

• 0

#59 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3237 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 22:32

Dress code nie służy do licytacji kto ma lepszą metkę. Sygnalizuje, że znamy i respektujemy reguły panujące w danej grupie zawodowej. Tylko tyle i aż tyle.
  • 0

#60 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 22:39

Nie popadajmy w skrajność. Może wyjaśnię do czego się odnosiłem:

W BWSK jeżeli nie jesteś geniuszem, musisz grać w tę grę (czyli stroić się), inaczej jesteś lekceważony (bez względu na to co sądzimy o takiej postawie).

Buty klasy Gino Rossi czy garnitur Vistula sprawiają, że człowiek  wygląda co najwyżej schludnie.

Dla "moich" Szwajcarów sprawy zegarkowe oraz samochody to kwestie życia i śmierci.

Dla mnie to zwyczajna bucowatość tych szwajcarów jeżeli potrafią zlekceważyć kogoś dlatego że nie ma na sobie ultra drogiego ubrania czy nie jeździ drogim samochodem. Jak to w ogóle wygląda? Spotykamy kogoś i lustrujemy się wzrokiem od stóp do głów oglądamy metki i dopiero decydujemy czy z danym gościem rozmawiać? Ktoś potrafi rozpoznać markę buta po samym kroju, same kobiety tam pracują?

Tak się składa że mam do czynienia z różnymi ludźmi biznesu na różnych szczeblach w różnych krajach i wiem, że CEO biegający po biurze w jeansach i koszuli nie jest niczym nadzwyczajnym, czasem jak np. w Finlandii wręcz nietaktem jest epatowanie w pracy bogactwem. Takie "standardy" nie są normalne i chciałem się do tego odnieść, nie widzę też żeby ktokolwiek dawał filozoficzne odpowiedzi, jeżeli już to moralizatorskie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, Junghans

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych