Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Biały G-shock - Jak dbać, czyli konserwacja i czyszczenie ;)

Porady, jak dbać o biały zegarek Casio G-shock Ga110RG7AER Biały Zegarek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:23

Cześć, od kilku dni jestem dumnym posiadaczem białego, matowego cacka jakim jest G-shock GA-110RG-7AER
Zdaje sobie sprawę z tego że białe zegarki żółkną, byłem tego świadom przed zakupem, jednak postanowiłem takowy zakupić ze względów głównie estetycznych, względy praktyczne to samo w sobie posiadanie G ;)
Tak jak już powszechnie wiadomo, białe zegarki, szczególnie matowe żółkną po jakimś czasie i nic na to nie poradzimy, jednak na pewno są jakieś metody, żeby taki zegarek utrzymać jak najdłużej w życiowej formie ;)
Prosiłbym o porady, jak dbać o taki zegarek, jak go konserwować, jak często i w jaki sposób go czyścic, czego unikać etc. Na pewno jest ktoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie, proszę o pomoc ;) Nie chodzi mi tutaj o całkowite uniknięcie zabrudzeń, czy też żółknięcia a jedynie o sposoby na opóźnienie tego procesu. Jako że jest to mój pierwszy poważny zegarek,  nie mam bladego pojęcia jak się z takowym obchodzić. Proszę o porady ;)

Użytkownik Robson1991 edytował ten post 15 marzec 2014 - 13:24

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:26

poszukaj na forum.....to już kolejny wątek na ten temat :)

Jeden z wielu-Biały G-shock stracił kolor

Użytkownik cook edytował ten post 15 marzec 2014 - 13:29

• 0

#3 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:29

Właśnie nie mogę znaleźć za wiele, być może źle szukam albo informacje są porozmieszczane po rożnych tematach, dlatego postanowiłem założyć ten, żeby zebrać wszystkie info w jednym miejscu ;)

• 0

#4 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:30

(...) czego unikać etc.

Noszenia. ;)
  • 1

#5 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:30

masz linka powyżej :)

• 0

#6 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:38

Noszenia. ;)

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

• 0

#7 AndrzejMick

AndrzejMick
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:52

Noszenia. ;)

Genialna riposta, Seven. :D

• 0

#8 kornel91

kornel91
  • Użytkownik
  • 3709 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:00

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

Kupić taki sam czarny a biały zakładać w niedzielę :) 

• 0

#9 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:08

Ehh ;p Widzę że niczego konkretnego się od was panowie nie dowiem ;) Przecież nie kupiłem go po to, żeby leżał w szafie ;] Wiem też że się odbarwi i wiedziałem to przed zakupem. Pytam tylko jak dbać o zegarek ;) Co do drugiego G, powiem Wam, że mam pierwszego od kilku dni i jest na tyle super że na bank kupie sobie kolejnego, obawiam się że do końca roku mogę mieć ich już kilka w różnych kolorach i modelach ;] Boje się tylko, co na to moja kobieta, która nie popiera konsumpcjonizmu ;)

Użytkownik Robson1991 edytował ten post 15 marzec 2014 - 14:08

• 0

#10 AndrzejMick

AndrzejMick
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:13

Sam napisałeś, że wiedziałeś, iż się odbarwi, więc teraz po prostu trzeba z tym żyć. Odbarwiania nie można zatrzymać. A mówiąc szczerze w przypadku białego G-shocka bardziej martwiłbym się zabarwianiem, a nie odbarwianiem. Jaka jest różnica? Poznasz, gdy założysz jakąś czerwoną bluzę czy coś w tym rodzaju. ;)

• 0

#11 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:22

Tak, już zwróciłem uwagę na to przy niebieskiej bluzie. jednak bez problemu zeszło to zwykłą wodą ;) To może inne pytanie, czy mogę bez obaw myć mojego G pod wodą? w sensie,puścić wodę z kranu, wziąć trochę płynu jakiegokolwiek na gąbkę i zwyczajnie w świecie go wypucować? Nie jest to ryzykowne?

• 0

#12 AndrzejMick

AndrzejMick
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:24

Przecież on ma 200m WR. :D

• 0

#13 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 14:26

Zdaje sobie sprawę że moje pytanie było głupie, ale wolałem się upewnić ;p Poza tym, nie mam pojęcia czy jakiś tam płyn czy żel do mycia ciała mu nie zaszkodzi ;) Sorry, jestem cholerykiem i jeśli chodzi o nowe rzeczy to upewniam się po 100 razy ;]

• 0

#14 dunaj

dunaj
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 16:00

Jeżeli chodzi o żółknięcie przedmiotów, to kiedyś na youtube natknąłem się na kilka filmów dotyczących usuwania żółtych przebarwień z plastiku. Generalnie mowa była tam o zrobieniu mieszanki z wody utlenionej, skrobi kukurydzianej i najprawdopodobniej wybielacza. Powstałą zawiesinę nakładało się na przebarwiony element i czekało kilka godzin. Nie wiem czy w przypadku GS ta metoda nie byłaby zbyt ekstremalna, ale w razie czego podaję niżej link do przykładowego filmu (dwie części) prezentującego działanie "magicznej" mieszanki. 

http://www.youtube.c...h?v=ysj2PlMPohE

Użytkownik dunaj edytował ten post 15 marzec 2014 - 16:01

• 0

#15 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 13610 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 16:59

Miałem białasa i pomagało: wcieranie: sok z cytryny, domestos, spirytus, jeśli nic nie pomoże to wybielacz ( wacikiem nanosić na zżółknięte miejsca )

• 0

#16 Robson1991

Robson1991
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 13:42

Ostatnio spotkałem się z opinią na facebooku, którą napisał mi G-Shock Polska. Że białe G nie żółkną lecz barwią się od ubrań i że najlepszy sposób na wyczyszczenie to wypranie zegarka w pralce... Brzmi to dosyć abstrakcyjnie, co sądzicie o tym pomyśle?

• 0

#17 kornel91

kornel91
  • Użytkownik
  • 3709 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 19:37

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 

• 0

#18 dunaj

dunaj
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 20:36

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 

Aż tak negatywnie bym do tego sposobu nie podchodził. Gdyby go włożyć w jakąś białą poszewkę, na przykład od poduszki, to zaryzykowałbym stwierdzeniem, że może się udać. Oczywiście przy dobraniu odpowiedniego programu, choćby tego do prania obuwia sportowego. 

Gdyby ktoś zaryzykował to proszę o dokumentację wyników w postaci zdjęć, bo jestem niesamowicie ciekaw czy to faktycznie działa ;)

• 0

#19 asu73

asu73
  • Nowy Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 11:00

Cześć,

w instrukcji do zegarka mojego syna (FLIK-FLAK) jest napisane, żeby prać w pralce w 40 stopniach, wetknąwszy zegarek do skarpety :-)

Bardzo dobrze się sprawdza.

ASU

Użytkownik asu73 edytował ten post 19 marzec 2014 - 11:01

• 0

#20 entwistle100

entwistle100
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 15:29

To tak jak z trampkami z białą podeszwą, co byś nie robił i tak ukopiesz, ja bym nie zwracał uwagi i tyle. Chyba że chcesz go podarować wnukom ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Casio, G-shock, Ga110RG7AER, Biały, Zegarek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych