Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Tissot Le Locle +1min w 4 dni

Tissot Le Locle dokładność spieszy automat eta 2824 Tissot odchyłka Le Locle ETA 2824-2 regulacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 J_F_K

J_F_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 01:32

Witam, kupiłem ostatnio Tissot Le Locle na mechanizmie ETA 2824-2 z datownikiem, bez wskaźnika rezerwy chodu. Zegarek mam 2,5 tygodnia. Jestem z niego bardzo zadowolony tylko martwi mnie trochę jego dokładność. Po ustawieniu z zegarem atomowym po pierwszej dobie zegarek zrobił +11/12s w drugiej +21s a w czwartej +44s. Sugeruję się dokładnością Le Locle'ów kolegów z forum, którzy mają wyniki w granicach +/-3s w skali miesiąca. Na razie nie zamierzam biec z nim do serwisu, ponieważ wyczytałem z forum, że może być na "dotarciu". Czy takie odchyłki są normalne? Czy jest możliwe, że z czasem zacznie chodzić dokładniej? Nie oczekuję jakiejś super dokładności bo to automat ale +/- 10-20s na miesiąc by mnie zadowoliło, czy jest to realne bez regulacji?  Bardzo proszę o pomoc

• 0

#2 Kosma

Kosma
  • Użytkownik
  • 1988 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 01:45

1 minuta w ciągu 4 dni to nic niepokojącego.

Jeżeli zegarek jest nowy, to możesz z czasem spodziewać się zmian wartosci tych odchyłek.

10/20 s na miesiąc ? No nie wiem, to wynki mechanizmów z COSC. Chociaż miałem 2824-2, która mi robiła -2s/24h - po regulacji.

• 0

#3 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 1165 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 08:17

Spokojnie, póki co to proponuję jeszcze go poużywać po prostu. Może to być też kwestia tego, w jakiej pozycji zegarek odpoczywa. Zakładam, że podobnie jak w moim Le Locle, albo bokiem albo dekielkiem do dołu.

Co do tak idealnego chodu to nie twierdzę, że to niemożliwe, ale wymaga pewnie dość dokładnej regulacji. Kwestia podejścia do tematu, ja nawet nigdy nie sprawdzam ile sekund na + czy - robią moje zegarki.

• 0

#4 J_F_K

J_F_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:11

Hogg dokładnie tak go kładę albo na boku albo na płasko na dekielku, w takich pozycjach wykręca takie "odchyłki", chciałbym, żeby obyło się bez regulacji możliwie jak najdłużej. Kosma czyli można coś wycisnąć z tej ETY i to bez COSC :D A mniej więcej po jakim czasie użytkowania można spodziewać się poprawy dokładności ?

• 0

#5 tomek123er

tomek123er
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:25

.... Sugeruję się dokładnością Le Locle'ów kolegów z forum, którzy mają wyniki w granicach +/-3s w skali miesiąca. ...

3 sekundy na miesiąc to wsadź między bajki. +11 sekund na dobę to wynik w normie dla tego mechanizmu, z czasem może lekko zwolnić. Podsumowując wszystko jest w porządku.

Użytkownik tomek123er edytował ten post 16 marzec 2014 - 17:26

• 0

#6 Kosma

Kosma
  • Użytkownik
  • 1988 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 19:24

Kosma czyli można coś wycisnąć z tej ETY i to bez COSC :D A mniej więcej po jakim czasie użytkowania można spodziewać się poprawy dokładności ?

Każdy mechanizm żyje swoim życiem, nie ma reguły. Ja swój zegarek odesłałem na wymianę koronki, zegarek został przy okazji poddany regulacji. Przyznam, że byłem ciężko zdziwiony jak z ok 10sek, wyciągnęli na 2s.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 J_F_K

J_F_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 16:30

Mój Le Locle po 6 dniach sprawdzania dokładności ma +10s/24h, czyli wychodzi, że nie jest źle :) Jeszcze takie pytanie czy zauważył ktoś w swoim Le Locle, że "wahnik" (chyba tak to się nazywa albo balans) nie chodzi tak super płynnie, że reaguje na każdą zmianę pozycji? Czy to jest normalne?

Użytkownik J_F_K edytował ten post 17 marzec 2014 - 16:34

• 0

#8 tomek123er

tomek123er
  • Użytkownik
  • 706 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 16:48

wahnik (na pewno nie balans) akurat w moim le locle przesuwa się dość płynnie, ale w innych zegarkach z etą2824
wahnik ma pewną "bezwładność", to raczej nic niepokojącego
  • 0

#9 J_F_K

J_F_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 16:55

Od samego początku tak miałeś? czy to też jest kwestia, że jest nowy? BTW jak się cytuje? próbuje klikać na przycisk i jak piszę to nic się w ramce nie pokazuje tak jak u was sorry za takie wydawać by się mogło błahostki :)

Użytkownik J_F_K edytował ten post 17 marzec 2014 - 16:57

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tissot Le Locle, dokładność, spieszy, automat, eta 2824, Tissot, odchyłka, Le Locle, ETA 2824-2, regulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych