Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pnasilowski

Jaki niedrogi wskazówkowy zegarek nie wymagający wymiany baterii? (minimum 100m)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zegarka z wskazówkami (możliwość założenia do pracy - do koszuli czy sportowej marynarki, nie do garnituru), który nie wymaga wymiany baterii (może być kwarcowy na energię słoneczną). Ważne żeby był wodoszczelny (100m lub 200m). Wolałbym bez bransolety (pasek parciany, w miarę elegancka guma lub skóra, ale obawiam się, że ona może zniszczyć się w wodzie - słusznie?).

 

Firmy: Citizen, Seiko, Orient, Lorus, Casio i podobne.

 

Wolałbym żeby nie był drogi. Chodzi o dobry zegarek za nieduże pieniądze, a nie o lans.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze seiko 5. Sa to zegarki automatyczne wiec nie wymagaja baterii, i mozna znalezc z wodoszczelnoscia 100m (seiko 5 sport).

Lub orient mako,tez automat wr 200m. Sam mam i sobie chwale. Tylko mako jesli chodzi o paski to w sprzedarzy sa z paskiem gumowym lub na bransolecie. Ale zawsze mozna wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tez polecam,tyle tylko ze najtanszy citizen  ecodrive BM8180 jest dla szczuplych rąk! ..mam go i mi pasuje,ale ktos z wieksza reka bedzie niezadowolony..Sam zegarek jest cudownie dokladny kilka sekund na 6mcy ., a raz na pol roku łapie przez godzine światło słoneczne na parapecie okna i spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SOWIZDRZAL
      Znalazłem zegarek, który spełnia wszystkie moje założenia, Seiko SBTM217. Bezobsługowy - wieczny kalendarz, solarny, sterowany radiowo, i nawet w tytanie, co by ręki nie obrywał. Poszukałem do niego kontrapunktu w postaci Citizena CB3010-57L, żeby upewnić się w swoim wyborze. No i niestety, na sam koniec natrafiłem na Seiko Astron SBXY031, który zagmatwał prosty wybór. Przy założeniu całkowitych kosztów zakupu na poziomie 2500zł., radośnie przebija się przez budżet.
      Caliber 7B72 vs 7B52. Czy warto dokładać do Astrona?
      Specyfikacja 7B72: https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_7B62_7B72_EN/BONDSYcjcdhupi
      Specyfikacja 7b52: nie mogę poszukać.
      Seiko Selection SBTM217
      https://www.sakurawatches.com/seiko-selection-sbtm217
      CITIZEN ATTESA CB3010-57L
      https://www.sakurawatches.com/citizen-attesa-cb3010-57l
      Seiko Astron SBXY031
      https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031
       
    • Przez Krzychu06
      Cześć,
      Zegarki mechaniczne są super, ale czasem trzeba mieć bezdusznego bateryjakarza
      Powód, w moim miejscu pracy zegarek jest narażony na stałe wibracje, może nie za silne, ale ciągłe i mam wrażenie, że wpływa to nieco na dokładność chodu zegarka mechanicznego, dlatego szukam zegarka zasilanego słonecznie, nie wiem jak jest obecnie z kineticami, czy wahnik też by nie dostawał w kość w takim środowisku.
      Założenia:
      zegarek do codziennego użytku,
      WR 100m lub więcej,
      solar, ewentualnie kinetic o ile znawcy uważają, że nic się z takim zegarkiem nie powinno stać,
      dobra luma, nie musi to być latarka jak CW Trident, ale ma długo świecić,
      wskazanie GMT, jako duża wskazówka, nie subtarcza małym drugim czasem,
      mała sekunda, żeby nie rzucała się w oczy jak skacze  chyba, że są solary z płynącą sekundą,
      jeżeli wszystko inne zawiedzie, może być chrono, byleby ukryć skaczący sekundnik, wtedy raczej odpada komplikacja GMT,
      budżet do 2000 pln, jak zawsze im mniej tym lepiej.
      RC, BT, GPS itp zbędne, dodatkowy gadżet który nie będzie raczej wykorzystywany.
      Obwód nadgarstka 17,5-18 cm, ogólnie zegarek do ubrań typu dżinsy, i koszulki, do garniaka mam starego poljota
      Pozdrawiam,
      Krzysiek
       
      P.S.
       
      Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem, tylko namierzyłem kolejny zegarek, do listy życzeń, choroba postępuje
       
    • Przez Topaz
      W wakacje kupiłem z ciekawości takie CASIO MRW-220HCM-5BVEF.
       

       
      Fajny, prosty w obsłudze, z datą i dniem tygodnia, 100m, bezel obrotowy, luma. Wszystkomający superzegarek. Cieszyłem się i szybko mój zachwyt nad tym taniutkim zegarkiem skończył się... oddaniem go "w ludzi". Kolega, który go dostał, do dzisiaj nie może się nachwalić.
       
      Przypomniałem sobie o tym modelu niedawno i zakupiłem jego klony: CASIO MRW-200H i CASIO MRW-200HC.
       

       
       
      Modeli tego CASIO jest kilkanaście, można wybierać i zacząć zbierać.
       

       

       

       

       
       
      Dekielek stalowy, jak w wiekszości CASIO, a pasek miękki i na każdy nadgarstek.
       

       
       
      Wszytko funkcjonuje, trafia w indeksy, przestawia się punktualnie, wygląda dobrze i jest z dobrych materiałów i to za około 80-100 zł.
       

       
       
      Luma na wskazówkach, nawet na sekundowej, a w zależności od wersji pokryte są też indeksy.
       

       
       
      Na ręku leży wygodnie. A że to plastik, jest lekki i praktycznie się o nim zapomina.
       

       
       
      Zegarek idealny. Do większej popularności brakuje mu tylko kilku dodatkowych zer w cenie.
       
       
       
       
       
    • Przez Po Bieda
      Cześć, celowo w tytule nie piszę o marce zegarka - jest to Kienzle Klassik, a o ile mi wiadomo, Kienzle nie miał własnych werków solarnych sterowanych radiowo, ktoś to robił dla nich, być może Junghans. Stąd pomysł, że trzeba szukać speca generalnie od kwarcoków, a nie stricte od tego producenta.
      Zakupiony za grosze zegarek nie daje oznak życia. Kupiłem go świadomie jako uszkodzony, ze względu na całostalową kopertę, która miała mi posłużyć do innych celów, i ewentualnie możliwość uruchomienia - bo potencjalnie jest fajny. W necie nie znalazłem nic na jego temat, totalne 0 informacji o produkcji takiego modelu, co tym bardziej sugeruje, że producent tylko firmował gotowca swoim logo. Po włożeniu baterii "nie zagadał", brak jakiejkolwiek reakcji. Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się naprawą takich zegarków? Jeśli post jest pisany w złym miejscu, proszę o przeklejenie.
      Edit: jednak jest coś - to dokładnie ten https://uhrforum.de/threads/kienzle-taucheruhr-funk-solar.91259/
    • Przez Daniel.J
      https://m.ceneo.pl/30025364;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9wPqG46Ku0Piyb_Gax1e6Z14elQKQeWbSD8SmvKcuUdn3tJHk3sjzIaAlIdEALw_wcB#tab=click&shop=147420478
       
       
       
       
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-invicta-pro-diver-professional-22050
       
      ps:co sądzicie o marce invicta, jest to marka godna polecenia? 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.