Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zolw

jaki monitor do projektowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

   Panowie trochę wypadłem z tematu komputerów, monitorów itp. więc żeby nie tracić czasu jaki polecacie monitor w rozmiarze od 24" do 27" w cenie do powiedzmy 1000 zł może być trochę przekroczone jeśli będą jakieś konkretne argumenty.

Monitor ma służyć jako główny monitor do projektowania 2D i 3D (budownictwo), obok stanie "stary" monitor do  wykonywania obliczeń ;)  

   Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak Patrzę w kierunku firmy Iyama kiedyś chciałem kupić ich monitor ale wtedy wygrało LG. Teraz chodzi mi o dobry monitor z dobrym stosunkiem cena-jakość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

kiedyś za takie profesjonalne monitory uchodziły monitory firmy EIZO.

 

Dokładnie. Też pomyślałem o EIZO po przeczytaniu tytułu tematu. Jak dla mnie tylko EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1k Eizo nie dostaniesz. Swego czasu bardzo dobre opinie słyszałem o Dellach (cena/jakość). Podstawa to oczywiście matryca IPS, a nie tanie TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś za takie profesjonalne monitory uchodziły monitory firmy EIZO.

 

Potwierdzam - prywatnie używam FlexScan'a S2431W do podobnych zastosowań + grafika i obróbka zdjęć i uważam że to najlepszy monitor na jakim pracowałem. 

W pracy używam graficznego NEC'a (nie pamiętam symbolu), ale moim zdaniem Eizo o wiele lepsze. 

Do 1000zł raczej ciężko będzie coś dedykowanego do twojej pracy kupić ale za 2000 już coś z NECa znajdziesz. Wato popatrzeć też na DELLa, poprzedni monitor miałem z DELLa i w granicach 2000 był naprawdę dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Za około 1200-1300 zł można wyszarpać jakieś EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź iiyamę - najlepszy stosunek ceny do jakości i gwarancja 0 martwych pixeli.Ja kupiłem o rozdzielczości 1920 x 1200 i szczerze powiedziawszy nie widzę istotnej różnicy pomiędzy nim a eizo , braco i nec'ami , których używam w pracy.Zamawiałem w sklepie na stronie internetowej i dostarczyli szybko i nieuszkodzony.Ma dużo portów , ale nie wiem dokładnie do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje :) muszę jeszcze chyba trochę poczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w cenie do powiedzmy 1000 zł "


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gustaw6666, dnia 21 Marz 2014 - 10:06, napisał:

"w cenie do powiedzmy 1000 zł "

 

"w cenie do powiedzmy 1000 zł może być trochę przekroczone jeśli będą jakieś konkretne argumenty."  :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eizo S 1932, bardzo dobry monitor, z tym że to kwadraciak, aTobie pewnie zalezy na powierzchni roboczej. W każdym razie polecam tę markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mi się bardzo dobrze pracuje na HP ZR24w (w pracy mam taki), ale niestety sporo ponad budżet :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 1000 koniecznie to proponuje Dell U2414H 23,8'' (60,47cm) 1920x1080 2xHDMI, mDP, DP, DP(MST) 3YPPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to chodzi bardziej o środowisko CAD ? Do tego jakieś wizualizacje czy programy graficzne? 

Jeśli CAD to nie musi być graficzny monitor - ważne żeby miał przynajmniej 1920x1200 i jak największa przekątną. Chodzi o jak największy obszar roboczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Z tego co rozumiem to chodzi bardziej o środowisko CAD ? Do tego jakieś wizualizacje czy programy graficzne? 

Jeśli CAD to nie musi być graficzny monitor - ważne żeby miał przynajmniej 1920x1200 i jak największa przekątną. Chodzi o jak największy obszar roboczy.  

 

Oczywiście, że tak. tutaj nie chodzi o oddawanie kolorków itp, bo po co to komu?

Dla mnie przy projektowaniu jest ważne właśnie to co napisał Bartosz. Duży obszar roboczy i wysoka rozdzielczość.

W pracy mam zestaw 2x24" i to jest genialna sprawa. Ideałem (dla mnie) jest jeszcze jeśli oba moniory maja proporcję 16x10 - jakoś lepiej mi się wtedy pracuje (ja niestety mam jeden 16x10, a drugi 16x9). Nie zmienai to faktu, że i tak uważam ten zestaw za bardzo, bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy architekt robi na Ilyama - kupił jakiś czas temu właśnie około 1k PLN i twierdzi, że to super sprzęt za te pieniądze. Czy siedział kiedyś przed Eizo - nie wiem ;)

Ja w pracy męczę jakiegoś dużego Dell'a i jeśli szukałbym czegoś dla siebie to kupiłbym podobny model (projektuje instalacje elektryczne, szafy sterownicze, trochę też 3d i elektroniki).


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy architekt robi na Ilyama - kupił jakiś czas temu właśnie około 1k PLN i twierdzi, że to super sprzęt za te pieniądze. Czy siedział kiedyś przed Eizo - nie wiem ;)

Ja w pracy męczę jakiegoś dużego Dell'a i jeśli szukałbym czegoś dla siebie to kupiłbym podobny model (projektuje instalacje elektryczne, szafy sterownicze, trochę też 3d i elektroniki).

 

Dawniej w jednym biurze architektonicznym pracowałem na monitorach liyama i też nigdy nie narzekałem. 

CAD + 3Ds +  Photoshop (obróbka) wizualizacji - było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te DELLe były faktycznie coś warte to byłyby w ofertach OBOK, wielbionych EIZO i NECów, jako tańsza alternatywna. Skoro ich nie ma, to znaczy, że nie są warte zainteresowania. Nawet najwyższe modele mają kilka do kilkunastu razy większe defekty niż najtańsze biurowe modele EIZO/NEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

post-33253-0-73154000-1529528798_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zabrałem do pisania bo po tytule to mój konik a tu szpadel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zabrałem do pisania bo po tytule to mój konik a tu szpadel :D

 

 

Zrobilem dokladnie to samo wczoraj. Tylko jak wreczylem szpadel to mi usunieto posta.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.