Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yogasek

Frogman

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie sobie liczą skubani! Wersja bez radia mnie nie interesuje ale dzięki za info.

 

Wysłane z mojego Nexus 5


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem ostatnio GW-200 i jednak GF-1000 w ergonomii wygrywa. Wysokość mają w zasadzie tą samą, lug to lug takie samo (GW-200 troszkę mniejsze, ale mocowanie paska gorsze). Średnicę przy koronce większą ma GF-1000, ale to w zasadzie przez obudowę przycisków, a i ten rozmiar przy budowie Frogmanów jest najmniej ważny. Za to GF-1000 ma znacznie czytelniejszy wyświetlacz, lepiej działające przyciski, no i mocowanie paska znacznie pewniejsze. Podsumowując - GF-1000 ma według mnie znacznie lepszą ergonomię. I mówię to ja - przeciwnik dużych zegarków. ;)

 

Mam gw200 i gwf-100 - może to zależy od nadgarstka ale mi lepiej podchodzi gw200. Bardzo fajnie lezy dw-9900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - i to nie zmienia faktu ze frogi to kozackie zegarki (a mam 5 szt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najlepsze G-shocki ever. Tylko Giezy i screwbacki 5xxx mogą się z nimi równać.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jakie są to koszty?

 

Wysłane z mojego Nexus 5

23% + 8%, fajnie co nie? Rządowe fury z kosmicznymi silnikami za coś trzeba tankować. Nie bądz samolubem, nieładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś gdzie najlepiej (najbezpieczniej, bezproblemowo itp) kupić froga?

Jak na razie znalazłem na:

watchubs (niestety bez radia)

creationwatches

tokeikan/rakuten

shopinginjapan.net

ebay

Z żadną z tych stron nie mam doświadczenia więc pomijając różnice cenowe zastanawiam się z której z nich skorzystać.

W cenach też jest niezły rozrzut, od 432$ za tego bez WC i 570-670 za froga z WC.

Chyba że znacie inne sklepy?

I jeszcze jak to jest z gwarancją? W razie wypadku wysyłka do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Frogman, po co Ci do niego gwarancja? :P

 

Z watchhubs będzie zdecydowanie najtaniej, bo tego typu przesyłka z Hongkongu ma duże szanse przejść przez UC bez dodatkowych opłat. O gwarancji jednak możesz raczej zapomnieć (poza gwarancją sprzedawcy). Roczną międzynarodową gwarancję realizowaną także w Polsce powinieneś natomiast dostać przy zakupach w Japonii. Rakuten będzie zapewne najtańszą z japońskich opcji, ale do ceny dolicz jeszcze około 25% dodatkowych kosztów celnych, które w przypadku EMS-a z Japonii są w zasadzie pewne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałem się ku watchhubs tylko ten brak radia.....

Jak już kupować g-shocka za 1.5k to lepiej to mieć niż nie mieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Frogman, po co Ci do niego gwarancja? :P

 

 

 

Bingo! :D

 

Rakuten bierze dużo za pośrednictwo i zawsze wysyła kurierem. Najlepiej H-K lub Singapur.

 

BTW: GF-1000 też daje radę. Mój w ciągu trzech miesięcy zrobił +5 sekund. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakuten bierze dużo za pośrednictwo (...)

Ale jest to już wliczone w ceny widoczne na stronie czy trzeba spodziewać się dodatkowych kosztów przy opłacaniu zamówienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i tak, i tak. Trzeba uważać. Ja najpierw wysyłałem pytanie ile będzie wynosiła końcowa cena wraz z kosztami pośrednika.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna polityka....

Myślałem, że cena na stronie to oprócz ewentualnych kosztów wysyłki wszystko co trzeba zapłacić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym. :( Wydawało mi się, że zawsze jest to już cena końcowa (niektórzy sprzedawcy oferują darmową wysyłkę). Dla ścisłości - mam na myśli Global Rakuten, gdzie sprzedawcy - a przynajmniej kilku największych - wysyłają bezpośrednio bez udziału pośredników o ile się nie mylę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale raz się naciąłem i niestety teraz się pytam. Zauważyłem jednak, że w ofertach zegarkowych rzeczywiście często są już oferty bez pośredników.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Zastanawiam sie jakby wygladal frogman gf/gwf-1000 na moim nadgarstku tzn. czy nie bylby za duzy, ale majac wczesniej na rece protreka prg-550 mialem wrazenie ze nie jest to zegarek ktory przytlacza moj nadgarstek i wielkosciowo jest wporzadku.

Moj nadgarstek ma 17,5cm

 

prg-550-001_zps558be119.jpg

 

Rozmiary:

gf/gwf 58.3 x 52.8 x 18.0mm

prg-550 56.8 x 49.3 x 14.2mm

 

Oczywiscie naistotniejszy jest rozmiar lug to lug czyli ten ktroy pogrubilem, wychodzi ze frogman jest wiekszy o 1,5mm

Co sadzicie? bedzie ok czy za duzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będzie za duży...

O ile sam zegarek nie jest jakoś specjalnie wielki (GX-56 jest większy) to mocowanie paska sprawia że na wysokość (lug to lug) jest olbrzymi.

Wyczytałem na wusie że najlepiej mieć 7"-7,5" w nadgarstku (czyli ponad 18cm a najlepiej ponad 19)

 

Ps. jesli można spytac to gdzie zamierzasz kupić? Ja się chyba zdecyduję na tego z watchubs chociaż jest bez radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam i zaprzeczam. ;)

 

Potwierdzam, że GWF-1000 najlepiej leży na nadgarstku powyżej 18,5-19 cm. Mam 19 cm nadgarstka i mój Frog leży dobrze, ale przy mniejszym obwodzie już by wystawał.

 

Zaprzeczam, że lug to lug ma większy niż w GX-56. Jest odwrotnie.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Jeszcze nic nie zamierzam :) , obecnie sie przymierzam do ewentualnego kupna.

Mierzylem wysokosc "lug to lug" nadgarstka i z pomiaru wynika ze jest 6cm, czyli odstawal by tylko pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Ale jak zaloze na noge to juz bedzie za maly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

To wg zdjecia wiekszy jest king a nie frogman 

Zdjęcia przekłamują jak to, a to moje zdjęcie :) :

okxx.jpg

Oczywiście King jest sporo większy ale nie aż tak  ;)

 

Zastanawiam sie jakby wygladal frogman gf/gwf-1000 na moim nadgarstku tzn. czy nie bylby za duzy, ale majac wczesniej na rece protreka prg-550 mialem wrazenie ze nie jest to zegarek ktory przytlacza moj nadgarstek i wielkosciowo jest wporzadku.

Moj nadgarstek ma 17,5cm

 

prg-550-001_zps558be119.jpg

 

Rozmiary:

gf/gwf 58.3 x 52.8 x 18.0mm

prg-550 56.8 x 49.3 x 14.2mm

 

Oczywiscie naistotniejszy jest rozmiar lug to lug czyli ten ktroy pogrubilem, wychodzi ze frogman jest wiekszy o 1,5mm

Co sadzicie? bedzie ok czy za duzy?

Będzie za duży, widzę (a rękę poznam w nocy bez problemu :) - tyle zdjęć w galerii się naoglądałem  :P ) że nosisz zegarki (a może do zdjęć?) na samym przegubie, bliżej dłoni, dzięki czemu troszkę oszukujesz rozmiar "łocza"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Nie boje sie duzych zegarkow, hmmm kazdy nadgarstek jest inny tzn. inaczej uksztaltowany i rozmiar to nie wszystko.

Mialem tez kultowego frogmana dw-6300 i tez odstawal, ale lezal dobrze i prezentowal sie dobrze.

 

frogman-045.jpg

 

 

obecnie mam diver'a 50 milimetrowego od citizena i ten lezy swietnie i dobrze sie z nim czuje - jest duzy, ale nie przytlacza rozmiarem

 

citizen-bj2111-08e-032_zps3d84fe54.jpg

 

Szkoda tylko, ze nie mam mozliwosci przymiarki frogmana 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda tylko, ze nie mam mozliwosci przymiarki frogmana 1000.

 

Może po prostu go kup w ciemno (najlepiej wersję GWF), a jeśli Ci nie podpasuje, to go od Ciebie odkupię. Jak mi nie podpasuje, to sprzedam komuś innemu. Jeśli cena będzie w miarę ok, bez problemu i szybko znajdzie nowego właściciela. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.