Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wskazówka godzinowa

Recenzja - Hamilton Khaki King Navy Scuba Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

 WSTĘP

Cześć misie kolorowe. To moja pierwsza recenzja, dlatego proszę o wyrozumiałość. Zdjęcia są tragiczne, ale lepszych nie umiałem zrobić i nie miałem sprzętu do zrobienia fotografii przyzwoitej jakości. W tekście z pewnością są braki, ale może, chociaż komuś ten tekst pomoże przy wyborze zegarka.

Hamilton – firma z długą, piękną i burzliwą historią. Firma konstruująca zegarki z powołania, ale również z górnolotnym zapleczem marketingowym. Wszystkie te czynniki sprawiły, że na przestrzeni lat Hamiltony widniały na nadgarstkach wielu znanych osobistości oraz wystąpiły w wielu znakomitych filmach. Były okresy lepsze i gorsze, kunsztu mechaniki i kwarcowej łatwizny (która zdaniem wielu także ma swoje plusy). Obecnie firma cieszy się zasłużonym szacunkiem na świecie, a nawet w Polsce, gdzie nie ma oficjalnego dystrybutora, ale, mimo to można bez problemu je kupić w polskich sklepach internetowych. Ponadto każdy posiadacz Hamiltona niezależnie od tego kim jest i czym się zajmuje będzie lekko się uśmiechał widząc na niebie pomarańczowy samolot.

 

OPAKOWANIE

Zsuwamy tekturową nakładkę ze sporych rozmiarów granatowego pudełka z czarnym paskiem na boku a w nim wkomponowanym srebrnym napisem Hamilton. Pudełko otwiera się dość ciężko co sprawia wrażenie solidności opakowania. W środku wita nas czerń. Na wewnętrznej stronie otwarcia ponownie widnieje srebrny napis z nazwą firmy. W środku pudełko wykonane ze skórkowego tworzywa z zamszowymi wykończeniami dającymi dostojny odgłos podczas otwierania. Tradycyjnie na środku czarna skórzana poduszeczka, na której wyleguje się zegarek. W dolnej części pudełka znajdziemy przegródkę a w niej obszerną instrukcję obsługi. Niestety, nie znajdziemy w niej ani jednego słowa po polsku.

<a href=http://zapodaj.net/8a7a953b503f9.jpg.html>DSC_0645.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/43a6d31dc715a.jpg.html>DSC_0646.JPG</a>
 

KOPERTA

Zegarek posiada kopertę o średnicy 41mm i wysokości 12 a według niektórych źródeł 14mm. Dokręcana koronka jest zabezpieczona przed naruszeniem i widnieje na niej pierwsza litera nazwy firmy. Bezel jest gruby, masywny i ciężko się obraca, przy czym wydaje charakterystyczne klikanie. Cała koperta wygląda solidnie i estetycznie za sprawą dokładnych szlifów.

<a href=http://zapodaj.net/50f9e436252a6.jpg.html>DSC_0637.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/9b3f6bee24896.jpg.html>DSC_0641.JPG</a>

 

TARCZA

Na tarczy dzieje się bardzo dużo. Użytkownik zauważy trzy rzędy cyfr. Pierwszy i najmniejszy pokazuje minuty, gdzie każda to jedna kreseczka. W przypadku pełnych minut typu „5” czy „40” mamy to podane cyfrą. Drugi rząd znajduje się na połyskującym okręgu. Widnieją na nim godziny od 1 do 12. Godzina „3” i „9” są większe od pozostałych. Wszystkie indeksy są srebrne. Na godzinie „12” widnieje srebrna ramka z dniem tygodnia. Natomiast na „6” małe okienko ze srebrną otoczką, w którym został zamieszczony datownik. Trzeci rząd cyfr jest już ulokowany na części tarczy bez połysku. Znajdują się na nim namalowane godziny od 13 do 24. Nazwa firmy została ładnie wkomponowana, podobnie kolekcja z jakiej pochodzi zegarek, typ mechanizmu i klasa szczelności. Ciekawie prezentują się dwa czerwone trójkąty. Pierwszy znajduje się nad oknem z dniami tygodnia drugi pod oknem. Trzeci trójkąt został ulokowany pod datownikiem. Jest to pewnym ułatwieniem, które pozwala sprawdzić jak indeksy z bezela nakładają się na te zamieszczone na tarczy. Odnośnie tej kwestii nie mam żadnych zastrzeżeń. Zegarek ładnie świeci przy zgaszonym świetle. Nic się nie rozmazuje. Światło jest równomierne. Mechanizm jest dobrze wytłumiony, niemal nie słychać cykania płynącego sekundnika po tarczy. Wszystko osłania szafirowe szkło.

<a href=http://zapodaj.net/5531f7856d5da.jpg.html>DSC_0644.JPG</a>
 

MECHANIZM

Hamiltona napędza ETA 2834-2 z automatycznym naciągiem. Jest to popularny i sprawdzony mechanizm szwajcarskiej produkcji. Trudno mi o nim napisać coś więcej, ponieważ nie znam myśli technicznej tego mechanizmu. Jednak dekiel zegarka jest przeszklony (szafir) i wdać jak pracuje. Nie będzie nowością jak napiszę, że wpatrywanie się w jego pracę uzależnia. Na mechanizmie jest wygrawerowana nazwa firmy. Wokoło dekla zostały zamieszczone podstawowe informacje o parametrach zegarka takich jak klasa szczelności (100metrów), rodzaj szkła itd.

<a href=http://zapodaj.net/997c18c9701a4.jpg.html>DSC_0642.JPG</a>
 

BRANSOLETA

Standardowych rozmiarów z zapięciem motylkowym. Na zapięciu widnie nazwa firmy, podobnie po otwarciu. Brakuje „antyporwaniówki”, przez co zegarek może się czasem odpiąć i zsunąć z ręki. Zaskoczyły mnie szlify. Przejeżdżając palem po bransolecie czuć pod opuszkiem, że krawędzie są ostre. Każdy detal bransolety został naprawdę dopracowany. Zrobiło to na mnie duże wrażenie, podobnie jak bezel. W zegarkach typu Tissot, Certina, Junghans bądź Seiko nie spotkałem się z tak dopracowaną bransoletą.

<a href=http://zapodaj.net/b1e9a2a7818af.jpg.html>DSC_0638.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/b48b6a09303fd.jpg.html>DSC_0643.JPG</a>
 

PODSUMOWANIE

Zegarek jest solidnie wykonany, jego rozmiar sprawia, że dopasuje się do tych chudszych i grubszych nadgarstków. Na tarczy dużo się dzieje, ale jest bardzo przejrzyście. Przeszklony dekiel – piękna sprawa. Dopracowana bransoleta, widać, że ktoś zrobił ją z głową, a nie tylko posklejał kilka metalowych elementów w całość. Wadą jest mała szczelność, bo tylko 100 metrów i spora waga 190 gram oraz brak zapięcia typu „antyporwaniówka”. Zegarek godny polecania, Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny.

 

PODSUMOWNANIE DO PODSUMOWANIA

Kiedy zobaczysz pomarańczowy samolot na błękitnym niebie, to znak, że lecimy po Ciebie. Krzycz Hamilton :-)

Pozdrawiam wszystkich
Wskazówka Godzinowa


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie






       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.