Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osobliwy nick

Zegarek do około 1000 zł podobny do Orisa artix gt

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten drugi już dawno zwróciłem uwagę. Na żywo wygląda zresztą znacznie lepiej. Odpuściłem sobie jednak właśnie dlatego, bo to Aztorin i zdaje się, że miałem jakieś zarzuty do precyzji jego wykonania, nie pamiętam czy dobrze się przyjrzałem, ale miał chyba krzywo naniesioną skalę.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jeśli  dobrze pamiętam, to chyba nawet wrzucałem zdjęcia któregoś z wyższych modeli Aztorina na forum - masakra :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odradzam. Jakość wykonania dużo poniżej zwykłej Certiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Aztorinie juz było więc szkoda zaczynać od początku.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak, że Orient proponowany przeze mnie wrócił do gry. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę jeszcze na przymiarkę tego Casio EFR-512L-8AVEF:

 

x02.jpg

 

pamiętam, że kiedyś przymierzałem go w wersji "rudej" (EFR-512L-1AVEF) i to naprawdę spory zegarek na górnej granicy nawet moich wymagań. Pytanie jak wypadnie na żywo. Na pewno warto docenić ten zegarek za klasyczny, zimny, elegancki design. Poprawiłbym parę rzeczy, jak choćby szpiczaste zakończenia wskazówek, cieńsze prostokątne indeksy godzinowe, czerwone zakończenie dużej wskazówki sekundowej, czy jakaś czerwona obwódka np. w tarczy chronografu... Ech gdybym był designerem w Casio zbilibyśmy fortunę :D

 

PS A jednak jest wersja z czerwonym zakończeniem wskazówki na bransolecie EFR-512D-1A:

 

1000x1000.jpg

 

i to np. w takim timetrend tańsza o blisko 100 zł.

 

EDIT:

 

Spodobał mi się też ten zegarek CASIO EQW-T1010DB-1AJF:

 

EQW-T1010DB-1AJF.jpg

 

niby ma niezły mętlik na tej tarczy, a jednak wygląda całkiem fajnie. Jest jeszcze wersja z czerwonymi dodatkami (casio eqs-1000db-1av), niestety trudno dostępna:

 

p19259215-2.jpg


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko brać. :)

 

Muszę i tak jeszcze zaczekać na dodatkową gotówkę. A poza tym wolałbym wersję z czerwonymi detalami, której nie znalazłem w Polsce, ani na znanych polecanych portalach. Będę musiał zatem popytać o możliwość sprowadzenia tego zegarka. Jakkolwiek wersja po prostu czarna jest dostępna na watchhubs za ~ 1200 zł i jeżeli będę miał dołożyć z 500 zł w Polsce za czerwone dodatki (jakoś nie wierzę, że ktoś sprzeda w Polsce ten zegarek taniej niż za 1700 zł), to zdecyduję się kupić pewnie taniej na watchhubs. 

 

Nie mam także jak na razie możliwości przymiarki tego zegarka, może uda się to w swissie gdyby go sprowadzili? A boję się kupować w ciemno, gdyż nie wierzę do końca w informacje podawane na stronach. Jeżeli faktycznie "Bezel diameter 45mm", to rozmiar jest w sam raz, ale mam wątpliwości czy ten zegarek faktycznie tyle ma. Duży plus stanowią na pewno funkcje zegarka, od automatycznej synchronizacji, po solar i oszczędzanie energii w ciemności.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego Casio, za który dałbym 1200 zł.

 

A może lepiej już darować sobie tego chrono i pierwszy zegarek kupić na przykład taki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego Casio, za który dałbym 1200 zł.

 

A może lepiej już darować sobie tego chrono i pierwszy zegarek kupić na przykład taki?

 

 

Dlaczego nie ma takiego Casio? Akurat ten orient mi się nie podoba - tj. nie w tym stylu szukam zegarka.

 

Jak chcesz coś "wielkiego" - to może jednak invicta z automatycznym chronografem?

inv_nad_lum_002.jpg

inv_nad_lum_003.jpg

 

recenzje i więcej fotkem masz na moim blogu: http://jslanina.blogspot.com

 

Ta invicta też mi nie podchodzi, ale znajdowałem inne które były całkiem ok i też zdaje się automaty. Tylko nie jestem przekonany do tej marki. Nie wiem co niej myśleć. Nie robią oni w Chinach czasem?

 

Poza Casio mam prawie od początku na oku Festinę 6821/5:

 

419ab0a38ebba76ec19dd79a8f5f6bde.jpg

 

Tyle, że ta kosztuje jedynie 700 zł. To lepszy "deal" niż Casio EQW-T1010DB-1AJF (mam na myśli stosunek jakości do ceny)? Zakładając, że faktycznie nie warto dać za Casio 1200 zł, a jak doliczą mi VAT, to 1500 zł.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festina za 700 zł... Ręce opadają. Takiego zegarka nie wziąłbym nawet za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicty różnie są robione - ta akurat jest w oparciu o japońskie komponenety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festina za 700 zł... Ręce opadają. Takiego zegarka nie wziąłbym nawet za darmo.

 

Nie podoba Ci się?


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Festina to porządne zegarki. Zwykle są warte swojej ceny. Ja bym zwrócił uwagę który zegarek ma szafirowe szkło i ten kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem spodobał mi się zegarek który nijak się ma do założeń z początku wątku. Casio efr-533pb:

 

533PB-1.jpg

 

na zdjęciach pewnie nie zwróciłbym na niego uwagi, ale zobaczyłem go w timetrendzie, przymierzyłem i spodobał mi się na tyle, że postanowiłem go kupić. Fajną opcją która go wyróżnia jest podświetlenie led. Niestety zegarek ma typowo sportowy charakter a zielone dodatki które pomimo, że dodają mu ciekawego wyglądu (w tej wersji kolorystycznej moim zdaniem wypada najlepiej, pomimo, że są też inne wersje) jednocześnie trochę rażą po oczach i nie bardzo jestem skłonny go nosić na wszystkie okoliczności, co dzień. Dlatego wahałem się co do kupna takiego typowo sportowego - a więc mniej uniwersalnego zegarka. Jednak znalazłem go na watchhubs w bardzo niskiej cenie - bo zaledwie 330 zł, podczas gdy w butikach znanych sieci kosztuje 750 zł, może 650 zł. Jest to zatem śmieszna cena w porównaniu z budżetem który zakładałem. Zamówię zatem ten zegarek na watchhubs a do niego dokupię jeszcze inny bardziej elegancki, choć nadal sportowy np. Festinę 6821/5.

 

PS A tak na marginesie, gdy wreszcie po tygodniach dyskusji i poszukiwań na coś się zdecydowałem, wywaliło serwer na watchhubs i nie mam możliwości złożenia zamówienia... 


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Casio to moi uczniowie noszą, a Festina to już w ogóle makabra. Ale co tam, kup. Potem się sam przekonasz, że to był błąd.

 

700 zł dać za Festinę to trzeba mieć ułańską fantazję. Za podobne pieniądze można wybrać przykładowo:

 

http://www.c-time.pl/category/certina-meskie-caimano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Casio to moi uczniowie noszą, a Festina to już w ogóle makabra. Ale co tam, kup. Potem się sam przekonasz, że to był błąd.

 

700 zł dać za Festinę to trzeba mieć ułańską fantazję. Za podobne pieniądze można wybrać przykładowo:

 

http://www.c-time.pl/category/certina-meskie-caimano

 

Festinę może sobie odpuszczę, bo już tyle się nad nią zastanawiam, że zdążyła mi się nieco znudzić. A co do Casio to dlaczego noszą je uczniowie? Ze względu na zielony kolorek? Powinny im się zatem spodobać także te modele:

 

photo_precon_sportura02.jpg

 

img_prod3399_0_o.jpg

tag-heuer_heuer_grande.jpg

 

drugi nawet na gumowym pasku ze wzorkiem - jak opona (!), może też sobie kupią ;) A może chodzi o podświetlenie? Faktycznie można to uznać za bajer, może i mniej wyszukany niż chronograg z 1/1000 sekundy, ale na pewno bardziej praktyczny ;) No chyba, że chodzi jeszcze o coś innego - o cenę? Jeżeli cena odmłodzi mnie o 10-15 lat mogę nosić zegarek i za 20 zł! :D

 

 

Niby podobne, ale ten model mnie zupełnie nie przekonuje ;)


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Casio edifice są bardzo popularne w szkołach, oczywiście ze względu na cenę. Najgorsze co można zrobić to żałować sobie na zegarek i kupić cokolwiek byle tylko mieć. Takiej postawy zawsze się żałuje. Skoro możesz wysupłać kwotę tysiąca złotych, czy nawet więcej, poszukaj czegoś bardziej prestiżowego. Dzięki temu będziesz czuł się po prostu pewniej. I przestań kierować te złośliwości bo to zły adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem również kilka fajnych Pulsarów:

 

Pulsar PU2075X1:

 

10936649403_1.jpg

 

Pulsar PU2069X1:

 

234130_L_2.jpg

 

O ile drugi widziałem już wcześniej, na pierwszy z modeli nigdy nie zwróciłem uwagi, a podoba się. Nadal jeszcze nic nie kupiłem. Może jednak zdecyduję się na Pulsara. 


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Doxa,2827 masz tu doxe za 1800 :P jak byś się na nią w Aparcie zdecydował i kopsnął się do Krakowa to daj znać :P:P

 

Już nie mam takiego budżetu. Spadł znowu do 1000 zł.

 

Ostatecznie będę polował na tego trudno dostępnego Pulsara PU2075X1, zapytam o cenę jego sprowadzenia w timtrendzie oraz o to czy nie pojawi się może w watchshopie. A na tę chwilę jestem zdecydowany jednak kupić tego Casio efr-533pb. Tyle, że zniknął z oferty wachhubs! A nie przepłacę za niego dwukrotnie w Polsce. Napisałem do watchubs, czy pojawi się jeszcze, ale nie odpisują.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Michal_1985
      Witam, ostatnio zakupiłem zegarek wskazany w temacie wątku, natomiast stan pudełka pozostawia wiele do życzenia. 
      Zatem, jeśli ktoś dysponuje pudełkiem w stanie bdb/idealnym (najlepiej z instrukcją do tego modelu) to proszę o kontakt w celu omówienia oferty :)
       
      Pozdrawiam
      Michał 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.