Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek do około 1000 zł podobny do Orisa artix gt

Szukam zegarka jak najbardziej zbliżonego designem do wymienionego modelu Oris artix gt Adriatica zegarek z czarną tarczą zegarek powyżej 43 mm Carrera Omega

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:11

Teraz w założonym prze Ciebie budżecie mieści sie bez problemu http://watchhubs.com...qw-a1110dc.html

No tak. Ale jednak go też nie kupię :x Szukam jeszcze czegoś innego ;)

• 0

#42 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:41

Niestety muszę stwierdzić że chyba jeszcze nie wyprodukowano zegarka ktory by Ci sie spodobał :)
  • 0

#43 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 17:43

Niestety muszę stwierdzić że chyba jeszcze nie wyprodukowano zegarka ktory by Ci sie spodobał :)

Niestety muszę się zgodzić - oczywiście przy założonej cenie. Przejrzałem dokumentnie ofertę wszystkich producentów jakich znam w założonych widełkach cenowych i nie ma zegarka który by mnie zauroczył na tyle, że powiedziałbym - to jest to, idę go kupić! Dlatego muszę iść na kompromisy i kupić zegarek do którego po prostu nie mam większych zarzutów, a nie który nieprzeciętnie mi się podoba.

Do czasu, aż los się do mnie nie uśmiechnie i będę dysponował budżetem około 10 tys. Wówczas pewnie długo bym się nie zastanawiał i pobiegł do pierwszej lepszej galerii handlowej we Wrocławiu po tego Orisa, bo mają go niemal wszędzie. Niestety naprawdę piękne zegarki robi się dzisiaj praktycznie tylko mechaniczne/automatyczne, a ceny tych z chronografami zaczynają się od kilku tys.

Użytkownik osobliwy nick edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 17:43

• 0

#44 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:22

Zostaje tylko kompromis pomiędzy oczekiwaniami co do zegarka a jego ceną.
  • 0

#45 galvan

galvan
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:30

Zastanów się, czy na pewno musi to być chrono. Stojąca na "baczność" wskazówka sekundowa nie dodaje uroku zegarkowi, nie płynie, kaleczy mu "duszę" B) Na tarczy więcej zamieszania, mniejsza czytelność. Takie moje doświadczenia - no i cena wyższa zjada Ci budżet.

Zależy Ci na wielkości - spójrz np na Vostoki, niektóre diverki (Orient Excursionist, Voyager czy M-Force). Naginasz budżet, a możesz mieć fajne zegarki bez napinki.

• 0

#46 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:43

Zastanów się, czy na pewno musi to być chrono. Stojąca na "baczność" wskazówka sekundowa nie dodaje uroku zegarkowi, nie płynie, kaleczy mu "duszę" B) Na tarczy więcej zamieszania, mniejsza czytelność. Takie moje doświadczenia - no i cena wyższa zjada Ci budżet.

Zależy Ci na wielkości - spójrz np na Vostoki, niektóre diverki (Orient Excursionist, Voyager czy M-Force). Naginasz budżet, a możesz mieć fajne zegarki bez napinki.

Diverów nie trawię zupełnie. Vostoki kojarzę, niektóre są całkiem ok, ale jakoś nie wybrałem nic dla siebie. Zastanawiałem się czy musi to być chrono i musi być. Na zegarek bez chrono byłbym skłonny zdecydować się tylko gdyby był automatyczny. Ale sam nie wiem, jak dotąd w ogóle się nie rozglądałem za automatami i zegarkami bez chrono.

• 0

#47 galvan

galvan
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 19:16

W ofercie sprzedawców chyba jeszcze leży bardzo ładny wg mnie Glycine Combat za 2,2kzł. Prosty, elegancki model. Zdjęcie "pożyczone" z oferty.

Tak tylko dywaguję, skupiłeś się na tych chrono, może warto coś innego rozważyć ^_^

Załączone miniatury

• Glycine.jpg

• 0

#48 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 19:40

Niestety ten Glycine mi nie podchodzi. Jeżeli już to coś takiego Bulova 96A111:

61dQs1rsRXL.jpg

nawet pomimo, że jest biały. Albo Orient:

41mXuiyrDtL._SL500_AA300_.jpg

Generalnie jeżeli mam się zastanawiać nad automatem preferowałbym czarną tarczę, choć np. ta Bulvoa z białą też mi się podoba, na pewno zegarek powinien mieć indeksy, nie cyfry oraz zdecydowanie odsłonięty mechanizm np. jak te powyższe, niech chociaż to rekompensuje bajer w postaci chronografu.

Użytkownik osobliwy nick edytował ten post 09 kwiecień 2014 - 20:03

• 0

#49 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 19:59

Faktycznie do chronografu to mało są podobne :)
  • 0

#50 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 20:03

Faktycznie do chronografu to mało są podobne :)

No mało, ale też fajnie wygląda.

• 0

#51 rysqut

rysqut
  • Użytkownik
  • 2160 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 23:39

Proszę o wyrozumiałość antyfanów marki Aztorin ;P W "A" mają jeszcze takie wynalazki (nawiązujące do starych wymogów 45 i 44,5 mm)

img_prod1985_0_o.jpg

img_prod3221_0_o.jpg

• 0

#52 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 00:45

Na ten drugi już dawno zwróciłem uwagę. Na żywo wygląda zresztą znacznie lepiej. Odpuściłem sobie jednak właśnie dlatego, bo to Aztorin i zdaje się, że miałem jakieś zarzuty do precyzji jego wykonania, nie pamiętam czy dobrze się przyjrzałem, ale miał chyba krzywo naniesioną skalę.

• 0

#53 Gość_Szymon._*

Gość_Szymon._*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2014 - 06:11

Jeśli  dobrze pamiętam, to chyba nawet wrzucałem zdjęcia któregoś z wyższych modeli Aztorina na forum - masakra :/

• 0

#54 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4070 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 06:16

Ja również odradzam. Jakość wykonania dużo poniżej zwykłej Certiny.

• 0

#55 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:10

O Aztorinie juz było więc szkoda zaczynać od początku.
  • 0

#56 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4070 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:32

Widzę jednak, że Orient proponowany przeze mnie wrócił do gry. :D

• 0

#57 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 01:57

Pójdę jeszcze na przymiarkę tego Casio EFR-512L-8AVEF:

x02.jpg

pamiętam, że kiedyś przymierzałem go w wersji "rudej" (EFR-512L-1AVEF) i to naprawdę spory zegarek na górnej granicy nawet moich wymagań. Pytanie jak wypadnie na żywo. Na pewno warto docenić ten zegarek za klasyczny, zimny, elegancki design. Poprawiłbym parę rzeczy, jak choćby szpiczaste zakończenia wskazówek, cieńsze prostokątne indeksy godzinowe, czerwone zakończenie dużej wskazówki sekundowej, czy jakaś czerwona obwódka np. w tarczy chronografu... Ech gdybym był designerem w Casio zbilibyśmy fortunę :D

PS A jednak jest wersja z czerwonym zakończeniem wskazówki na bransolecie EFR-512D-1A:

1000x1000.jpg

i to np. w takim timetrend tańsza o blisko 100 zł.

EDIT:

Spodobał mi się też ten zegarek CASIO EQW-T1010DB-1AJF:

EQW-T1010DB-1AJF.jpg

niby ma niezły mętlik na tej tarczy, a jednak wygląda całkiem fajnie. Jest jeszcze wersja z czerwonymi dodatkami (casio eqs-1000db-1av), niestety trudno dostępna:

p19259215-2.jpg

Użytkownik osobliwy nick edytował ten post 12 kwiecień 2014 - 08:17

• 0

#58 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:43

Nic tylko brać. :)
  • 0

#59 osobliwy nick

osobliwy nick
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:35

Nic tylko brać. :)

Muszę i tak jeszcze zaczekać na dodatkową gotówkę. A poza tym wolałbym wersję z czerwonymi detalami, której nie znalazłem w Polsce, ani na znanych polecanych portalach. Będę musiał zatem popytać o możliwość sprowadzenia tego zegarka. Jakkolwiek wersja po prostu czarna jest dostępna na watchhubs za ~ 1200 zł i jeżeli będę miał dołożyć z 500 zł w Polsce za czerwone dodatki (jakoś nie wierzę, że ktoś sprzeda w Polsce ten zegarek taniej niż za 1700 zł), to zdecyduję się kupić pewnie taniej na watchhubs. 

Nie mam także jak na razie możliwości przymiarki tego zegarka, może uda się to w swissie gdyby go sprowadzili? A boję się kupować w ciemno, gdyż nie wierzę do końca w informacje podawane na stronach. Jeżeli faktycznie "Bezel diameter 45mm", to rozmiar jest w sam raz, ale mam wątpliwości czy ten zegarek faktycznie tyle ma. Duży plus stanowią na pewno funkcje zegarka, od automatycznej synchronizacji, po solar i oszczędzanie energii w ciemności.

Użytkownik osobliwy nick edytował ten post 12 kwiecień 2014 - 08:37

• 0

#60 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 12 kwiecień 2014 - 10:54

Kolego kup w końcu ten zegarek :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Oris artix gt, Adriatica, zegarek z czarną tarczą, zegarek powyżej 43 mm, Carrera, Omega

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych