Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woytec60

Opis w dziale "Sprzedam"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji posiadania dość grubego nadgarstka rozmiar zegarka jest dla mnie jedną dość istotnych cech przy jego zakupie.

Często też je zmieniam i w związku z tym często wertuję forumowy bazarek.

Jest tam wiele ofert w których sprzedający ograniczają się do podania firmy i modelu, czasem typu werku ale o rozmiarach nie piszą nic.

Pół biedy gdy jest to nowy model, znajdzie się w sieci chociaż przekopywanie się przez zasoby internetów przy każdym ogłoszeniu potrafi zdenerwować.

Gorzej jeszcze, gdy to zegarek sprzed kilkudziesięciu lat bo często jego parametry trudno odszukać.

Czy tak trudno jest wziąć chociażby zwykłą linijkę i zmierzyć jego szerokość bez koronki, odległość lug to lug i może jeszcze grubość?

To potrwa chwilę a chętnemu ułatwi decyzję o zakupie :)

A może by tak dodać w regulaminie bazarku takie zalecenie?

Wiem z doświadczenia, że wielu kupujących zwraca uwagę na rozmiar i byłoby miło wiedzieć to od razu, bez długich poszukiwań czy pisaniu PW do sprzedającego.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Popieram, również z grubością, której prawie zawsze brak - ja z kolei rękę mam chudą i tutaj grubość jest bardzo istotna przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Bardzo słuszna kwestia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Ręce same składają się do oklasków. Podawanie rozmiarów to przejaw elementarnego szacunku dla kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może autor pomysłu niech pojdzie dalej, przygotuje wszystkie punkty które trzeba przy ogłoszeniu wypełnić, poprosi moda o podwieszenie tak aby każdy mógł sobie skopiować i wtedy jest szansa że z takiego quazi formularza wszyscy chętnie skorzystają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof - P

Również popieram. Jak przy którymś ogłoszeniu poprosiłem o parametry zegarka, to jakiś forumowicz mnie skwitował, że z tym wystawionym modelem nie ma problemów ze sprzedażą i pewnie w domyśle "wszyscy przecież wiedzą, a ty zanudzasz oczywistościami".
Nie każdy jest profesorem od modeli zegarków. Ja po prostu chcę coś znaleźć dla siebie i pełne dane są bardzo pomocne. Są też wyrazem szacunku dla klientów.
Popieram formatkę (najistotniejsze elementy oferty) do kopiowania przy ogłaszaniu sprzedaży (kupna - nie trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - Dobrze, moim zdanie mogłoby to wyglądać tak









Marka zegarka i rok produkcji - 
Model (nazwa i ewentualnie numer referencyjny) -
Mechanizm -
Typ mechanizmu - 
Komplikacje - 
Materiał koperty i kolor -  
Wymiary koperty -
Wodoszczelność i koronka -
Szkiełko -
Tarcza, wskazówki -  
Rodzaj paska - 

 - Marka wiadomo, jest chyba na każdym cyferblacie. Jeśli nie znamy roku produkcji to podajmy chociaż w przybliżeniu. W przypadku młodszych zegarków można podać datę zakupu nowego.

 - Nazwę sprzedawanego modelu zapewne każdy zna, numer referencyjny to raczej tylko w przypadku nowszych zegarków

 - Mechanizm - mechaniczny manualny, automatyczny, kwarcowy, eco-drive itp.

 - Typ mechanizmu - ETA2824, 2893, Valjoux, Unitas. Ronda itp...

 - Komplikacje - np. datownik, kalendarz, mała sekunda, GMT, chronograf, fazy księżyca, duża data itp. - listę popularnych komplikacji znajdziemy np. tu: http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=479.0

 - Materiał koperty i jej kolor - stal, mosiądz, tworzywo, pozłacana, PVD itp.

 - Wymiary koperty - szerokość bez koronki, dlugość od końca do końca uszu (Lug to Lug), szerokość uszu do mocowania paska, grubość - tyle powinno wystarczyć.

 

gallery_28051_1565_151813.png

 

 - Wodoszczelność czyli WR, najczęście WR30, 50, 100, 200...koronka zakręcana lub nie, w przypadku chronografów  diverów można też zaznaczyć czy zakręcane są przyciski 

 - Szkiełko - mineralne, Hardlex, szafir, czy antyrefleksem czy bez, pojedynczy (zewnętrzny lub wewnętrzny),  podwójny...

 - Tarcza i wskazówki - kolor cyferblatu, wskazówek, czy jest luma i jaka, ewentualne giloszowanie cyferblatu, wzór np. gładka matowa, szlif słoneczny itp, jakie indeksy, nakładane lub nie, z lumą albo bez itd

 - Rodzaj paska - bransoleta stalowa, tytanowa, guma, skóra...można też podac maksymalny obwód nadgarstka na który wystarczy bransoleta czy pasek.

 

I mniej więcej tyle szablonu.

Opis stanu faktycznego i fotografii zegarka definiuje regulamin działu "Sprzedam" w punkcie 6

 

7. Oferta sprzedaży powinna być opatrzona ceną, dobrym opisem oraz zdjęciem oferowanego zegarka. Sprzedający powinien zadbać o jak najlepsze pokazanie towaru.

 

więc każdy napisze to po swojemu.

Nie można też zapominać o cenie, podanie jej jest obowiązkowe.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Moim zdaniem post do podklejenia w dziale SPRZEDAM.

Brawo Wojtek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da taki post, ani jego podklejenie. Niby jest wymóg zmieniania nazwy tematu na "kosz" po zakończeniu transakcji, a zobaczcie sobie ilu użytkowników to sobie po prostu olewa:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102881-deep-blue-daynight-ops-tritium-44mm-pvd/?hl=kosz&do=findComment&comment=1176840

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102529-bransoleta-citizen-nighthawk/ - prawie miesiąc od zakończenia transakcji

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102117-seiko-bullhead-sceb009/ - jw.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101127-zamieni%C4%99-lub-sprzedam-za-200-z%C5%82-citizen-eco-drive-at1091-71e-na-jakiego%C5%9B-g-shocka/ - podobnie

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101472-citizen-kwarcowy-nurek-910/ - temat z lutego

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101191-certina-ds-royal-chrono/ - też luty

 

I co, myślicie, że skoro bimbają sobie na tak prostą czynność, jak zmiana nazwy tematu, to będzie im, czy innym, chciało się wypisywać dokładne technikalia? Wolne żarty.

W sumie i tak u nas jest lepiej, niż np na takim forum knives.pl - tam to 70% postów w dziale sprzedam wygląda tak: "sprzedaję nóż taki a śmaki, wszyscy wiedzą co to za nóż, więcej fot i cena na maila, zapraszam". I jakoś nie rozumieją, że zniechęcają z kilkadziesiąt procent potencjalnych kupujących.

Po prostu jak ktoś mało ogarnięty w kwestii podstawowego marketingu jest, to nic mu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej można spróbować :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki + 1

 

Jeśli będzie podklejony to jestem pewien że dużo osób będzie korzystało. Obowiiązku nie ma bo to nie regulamin. Ale. Ja chętnie skorzystam przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można zrobić podwieszony temat z takimi zaleceniami. Jeśli takowe miałyby znaleźć się w regulaminie, łącznie z obowiązkiem oznaczania zakończonej aukcji, to do dopilnowania tego niezbędny byłby etat dla moderatora...  Napiszcie PW do Lawnowermana, HemiGa albo sikkensa, bo nie wiem czy widzieli ten temat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej by było zrobić formularz (zamiast zwykłego posta) w którym konieczne byłoby wypełnienie pól z odpowiednimi danymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej by było zrobić formularz (zamiast zwykłego posta) w którym konieczne byłoby wypełnienie pól z odpowiednimi danymi ?

Formularz jest cool tylko kto się tym zajmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się na forum Poor man watches , jak się wystawia ofertę sprzedażową w dziale sprzedam to automatycznie do posta dodają się pola sugerujące opis zegarka. Dobre rozwiązanie. Zarówno dyscyplinujące jak i po prostu pomagające. Tam jednak silnik forum jest jakiś dziwny nie wiem czy na naszym coś takiego byłoby możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  nie łatwiej już zapytać sprzedającego?Sprzyja to kontaktom międzyludzkim  a poza tym wiekszość sprzedawanych na bazarku zegarków to nowsze sztuki a ze starszymi radzieckimi raczej nie ma problemu odszukać interesujących danych chociażby  w archiwum allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  nie łatwiej już zapytać sprzedającego?Sprzyja to kontaktom międzyludzkim  a poza tym wiekszość sprzedawanych na bazarku zegarków to nowsze sztuki a ze starszymi radzieckimi raczej nie ma problemu odszukać interesujących danych chociażby  w archiwum allegro.

 

Tak tym bardziej że Rosjanie nie nadawali numerów referencyjnych dla swoich zegarków/modeli. Powodzenia w szukaniu wymiarów pośród tysięcy modeli jakie tworzono w ZSRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tym bardziej że Rosjanie nie nadawali numerów referencyjnych dla swoich zegarków/modeli. Powodzenia w szukaniu wymiarów pośród tysięcy modeli jakie tworzono w ZSRR.

Nie chcę się wdawać w niepotrzebną wymianę zdań lecz  jeśli zapytasz sprzedającego na pewno poda rozmiar  a poza tym to raczej nie spotkałem się na tym forum aby ktoś sprzedawał jakiegoś białego kruka którego nie inteligentny człowiek nie można znaleźć w internecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wdawać w niepotrzebną wymianę zdań lecz  jeśli zapytasz sprzedającego na pewno poda rozmiar  a poza tym to raczej nie spotkałem się na tym forum aby ktoś sprzedawał jakiegoś białego kruka którego nie inteligentny człowiek nie można znaleźć w internecie .

 

Przeczytaj ostatnie zdanie w pierwszym poście w tym temacie. Skoro niemal każdy będzie takie pytanie zadawał na PW to czy nie można uczynić standardem aby odpowiedź na nie znajdowała się już w ofercie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ostatnie zdanie w pierwszym poście w tym temacie. Skoro niemal każdy będzie takie pytanie zadawał na PW to czy nie można uczynić standardem aby odpowiedź na nie znajdowała się już w ofercie ?

Jasne że można by ale czy naprawdę sądzisz że każdy będzie to robił czy oleje sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje. No nie każdy może, ale spora część.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje. No nie każdy może, ale spora część.

Próbujcie coś podwiesić lub zrobić coś na zasadzie ankiety do wypełnienia   ,coś jak na allegro. Może to i dobry pomysł a może nie. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleje. No nie każdy może, ale spora część.

 

Niestety, to walka z wiatrakami :/

Niektórzy szanują potencjalnego nabywcę i starają się opisać dokładnie stan, wiek i pochodzenie zegarka a takze pokazać go jak najwierniej inni wychodzą z załozenia, że szkoda na to czasu i zachodu a ich zegarek jest tak dobry, że sprzeda się sam.

Róbcie jak chcecie, Wasze zegarki, Wasza sprzedaż, Wasz problem, dopiszę tylko tyle, że oferty typu "sprzedam zegarek xxx, zdjęcia na maila..." po prostu omijam.

I tyle.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek dziala bardzo dobrze i nic nie trzeba zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.