Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opis w dziale "Sprzedam"

czyli wymiary zegarka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 14524 postów

Napisano 28 maj 2014 - 11:52

Adi ma rację, to naprawdę wkurza a oferty na bazarku powinny być opisywane dokładnie to nie alllegro. Jeśli ktoś tutaj wystawia zegarek to znaczy, że zegarkami się interesuje i nie powinno być dla niego problemem wypisane większosci jego parametrów. A jeśli nie jest w stanie tego zrobić to niech nie wystawia tutaj oferty. Tyle w temacie. Poparcie dla tej kwesti jak widac jest bardzo duże i dziwię się że nie poczyniono kroków aby dodać gotowe formularze do nowo tworzonych postów w tym dziale.

Uważam także że zabronione powinno być pisanie postów przez innych użytkowników pod ofertami sprzedaży. Jeśli ktoś widzi że z ofertą coś nie tak to niech napisze do sprzedającego PW albo użyje przycisku zgłoś i moderacja zbada ofertę.

Z resztą nie trzeba stać w cale na straży tego wystarczy zablokowac po prostu mozliwość umieszczania postów w nie swoich ofertach w dziale sprzedam. Na prawdę to wyeliminuje wiele problemów, neisnasek , przepychanek, kto był pierwszy itd.

Decydować będzie sam sprzedający komu z piszących na PW sprzeda zegarek.

Panie Moderatorze. O możliwość pisania kolejnych postów tylko przez autora wnosiłem wielokrotnie. Formularz. Hmm. Piękny, ale żeby to było przestrzegane moderatorzy musieliby zapoznawać się z każdym tematem. Masz na to siły i czas ?

• 0

#42 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12453 postów

Napisano 28 maj 2014 - 12:22

Można spróbować z formularzem. Zobaczymy jak się to sprawdzi. Myślę, że nie można zakładać z góry, że ludzie tego nie będą przestrzegać.

Taki formularz będzie już sugerował jakie dane powinno się podać. Niektórzy ich nie podają teraz bo nie ma jasnych wytycznych co do tego co oferta powinna zawierać. Ja jestem dobrej myśli. Ze 2 tygodnie wzmorzonej kontroli ofert na bazarku a potem już każdy kto wystawiać będzie zegarek będzie podglądał sobie oferty innych i robił ją według wzorca.

• 0

#43 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2954 postów

Napisano 28 maj 2014 - 13:38

@Cook
To w jakim celu są rezerwacje, jezeli "biorę załatwia temat"? Tez uważam, ze to chore.

A co do tematu, w pełni popieram pomysł formularza.

Użytkownik OmegaDeVille edytował ten post 28 maj 2014 - 13:39

• 0

#44 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 28 maj 2014 - 14:25

A to kolejna sprawa - albo rezerwuję, albo biorę. Po co rezerwacja, skoro to "biorę" ją kasuje? Ktoś coś rezerwuje, by mieć pewność, że do czasu ustalenia powodu rezerwacji - sprzedawany przedmiot mu nie umknie. Inaczej cały sens rezerwacji bierze w łeb. Można ustalić, że rezerwacja w mojej ofercie nie powinna przekraczać jakiegoś czasu, by nie ciągnąc ponad miarę, albo brak rezerwacji.

Formularz - nie wiem czy to dobre - może?

Moderowanie to bez urazy - nie taki straszny nawał pracy w tym dziale - bo nowych ofert nie jest tak bardzo dużo - lwia część to oferty odnawiane - a one na początku przeszłyby raczej proces prostowania lenistwa w ofercie. Do tego sporo ofert jest wzorowych.

Brak możliwości komentowania w ofercie też nie zawadzi. Wprawdzie jest zapis regulaminowy - ale kto ostatnio oberwał za jego nieprzestrzeganie?

Może znajdzie się chętny do moderowania tylko tego działu ? Mam wrażenie, że wielu kolegów spędza tu sporo czasu :)

• 0

#45 tarant

tarant

• Moderator
  • 14524 postów

Napisano 28 maj 2014 - 14:40

Oberwał, oberwał.

Są przecież moderatorzy "przydzieleni" do tego działu (Koledzu Lawnowerman, HemiG, sikkens ). W każdym razie bez ich zaangażowania i zgody nie bardzo widzę możliwośc wprowadzenia tych zmian. Np ja czułbym się bardzo niekomfortowo, gdyby bez mojej wiedzy pozmieniano coś w dziale zegarowym.

Użytkownik tarant edytował ten post 28 maj 2014 - 14:44

• 0

#46 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12453 postów

Napisano 28 maj 2014 - 15:04

kolega Dawid - sikkens nie będzie miał nic przeciwko, Bartek ( lawnowerman) raczej także nie wiem co z HemiG - mało aktywny użytkownik i chyba moderator także.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 28 maj 2014 - 15:04

• 0

#47 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 15:13

@Cook
To w jakim celu są rezerwacje, jezeli "biorę załatwia temat"? Tez uważam, ze to chore.
A co do tematu, w pełni popieram pomysł formularza.

Na luzie i bez zlości,informacyjnie-rzeczona oferta ,sprzedajacy to moderator....
Sytacje wyjaśnilismy tylko niesmak pozostal......
  • 0

#48 tarant

tarant

• Moderator
  • 14524 postów

Napisano 28 maj 2014 - 16:35

Zatem podsumowując:

1. Formularz opisu cech i stanu zegarka.

2. Zniesienie jakichkolwiek wpisów przez innych użytkowników, kontakt z kupującym wyłącznie przez PW i maila.

3. Zniesienie pojęcia "rezerwacji".

4. Optymalnie (nie pamiętam czy nie istnieją przeszkody techniczne) ograniczenie możliwości dodawania postów w ofertach tylko do sprzedającego (i moderatorów...)

• 0

#49 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12453 postów

Napisano 28 maj 2014 - 16:49

Tak jest  tow. Tarant !

• 0

#50 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 16:50

Z rezerwacja to bym się zastanowił....nie zawsze można podjąć decyzje w 'minutę'
Myślę ze to powinno byc w formularzu-opcja rezerwaci w ofercie lub nie....i wtedy potencjalny nabywca ma jasnosć.
  • 0

#51 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 28 maj 2014 - 18:16

Rezerwacja ma sens. Nie logiczne i wręcz nie mądre jest znoszenie rezerwacji w dowolnym momencie przez jakieś targowiskowe "biore"
  • 0

#52 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12453 postów

Napisano 28 maj 2014 - 18:46

jak ktoś chce rezerwacji to pisze na pw i o jej uznaniu decyduje sprzedający. W czym macie problem ? Chcecie zmusić kogoś do przyjmowania rezerwacji ?

• 0

#53 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 18:48

Z rezerwacja to bym się zastanowił....nie zawsze można podjąć decyzje w 'minutę'
Myślę ze to powinno byc w formularzu-opcja rezerwaci w ofercie lub nie....i wtedy potencjalny nabywca ma jasnosć.

Nie,jako jedna z opcji-mozliwa lub nie.....:-)
  • 0

#54 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2954 postów

Napisano 28 maj 2014 - 20:32

Macie rację z rezerwacjami. To swego rodzaju umowa miedzy obiema stronami, więc dlaczego "biorę" wszystko zamiata?
Ja opowiadałbym się za pozostawieniem rezerwacji, ale w normalnej formie, gdzie owa rezerwacja jest przez określony czas "zablokowaniem" możliwości kupna przez innych.

ps. Cook - wydźwięk mojego poprzedniego postu był trochę negatywny, przepraszam - pisałem go na szybko i nie miałem takiego zamiaru.
  • 0

#55 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 28 maj 2014 - 20:47

jak ktoś chce rezerwacji to pisze na pw i o jej uznaniu decyduje sprzedający. W czym macie problem ? Chcecie zmusić kogoś do przyjmowania rezerwacji ?

A kto chce zmuszania? W podsumowaniu Piotr napisał o zniesieniu. Mi chodzi o zachowanie takiej możliwości. Jak ktoś chce.
  • 0

#56 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12453 postów

Napisano 28 maj 2014 - 21:31

Zniesieniu rezerwacji w tematach. Nikt nie może komuś narzucić rezerwowania lub nierezerwowania sobie na PW.

Nie róbcie z igieł wideł.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 28 maj 2014 - 21:31

• 0

#57 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 21:36

Nikt nie robi...

Chodzi o to że ;w formularzu moze być opcja "rezerwacja"-sprzedającemu pasuje ,pisze "tak",nie pasuje pisze "nie" i nie zdecydowany z różnych powodów nie zawraca " gitary" sprzedającemu i sobie...oczywiście na pv nie w temacie.

Jasno wyrazilem swoją prośbę? :D :)

Użytkownik cook edytował ten post 28 maj 2014 - 21:37

• 0

#58 Woytec60

Woytec60
  • Użytkownik
  • 1993 postów

Napisano 28 maj 2014 - 22:44

Cena, rezerwacja, opcja "biore" itp to powinno zależec tylko od woli sprzedającego, to on dyktuje tu warunki na których chce sprzedać zegarek i nie można mu ich narzucać.

Jesli ustali kiepskie to najwyzej nie sprzeda. Dobrze byloby tylko, zeby jasno kreslił te warunki w poscie.

Jednak ten wątek dotyczy przede wszystkim opisu i jego rzetelności bo tego bardzo często tu brak.

Użytkownik Woytec60 edytował ten post 28 maj 2014 - 22:46

• 0

#59 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2014 - 22:56

Cena, rezerwacja, opcja "biore" itp to powinno zależec tylko od woli sprzedającego, to on dyktuje tu warunki na których chce sprzedać zegarek i nie można mu ich narzucać.

Jesli ustali kiepskie to najwyzej nie sprzeda. Dobrze byloby tylko, zeby jasno kreslił te warunki w poscie.

Jednak ten wątek dotyczy przede wszystkim opisu i jego rzetelności bo tego bardzo często tu brak.

.....u najczęściej tych którym tylko bazarek w głowie.

Rzetelni [pasjonaci,użytkownicy] forum starannie przedstawiają swoje oferty.....

Tajemnicą Poliszynela jest to że część kolegów traktuje to miejsce jako nie platformę do kontaktu,wymiany,odsprzedaży[chyba takie jest założeniu bazarku] a kolejne miejsce gdzie można bez opłat zbyć zegarek.....

Trochę to nie miłe ale chyba prawdziwe....

Użytkownik cook edytował ten post 28 maj 2014 - 22:59

• 0

#60 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5640 postów

Napisano 29 maj 2014 - 08:38

Zniesieniu rezerwacji w tematach. Nikt nie może komuś narzucić rezerwowania lub nierezerwowania sobie na PW.
Nie róbcie z igieł wideł.

Przeczytaj co napisał Piotr. Niepotrzebnie się unosisz. Jeśli nie będzie możliwości odpowiadania w temacie to chyba logiczne, że zostaje PW. A Piotr nie ma w zwyczaju pisać bez sensu ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych