Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dobryduch

opadająca wskazówka 2609.HA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie posiadam rakiete  2609.Ha. Po wyczyszczeniu nasmarowaniu rakieta ruszyła lecz od czasu do czasu wskazówka sekundowa lubi się cofnąć i ruszyć od nowa, Minutowa i godzinowa chodzą dokładnie. Co może byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe wyregulowanie sprężystej blaszki dociskającej koło sekundnika.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie posiadam rakiete  2609.Ha. Po wyczyszczeniu nasmarowaniu rakieta ruszyła lecz od czasu do czasu wskazówka sekundowa lubi się cofnąć i ruszyć od nowa, Minutowa i godzinowa chodzą dokładnie. Co może byc przyczyną?

 

Złe wyregulowanie sprężystej blaszki dociskającej koło sekundnika.

 

"Rakietowy" werk 2609HA nie ma takiej blaszki :) Zatem możliwą przyczyną opisanej nieprawidłowości pracy sekundnika może być jego obluzowanie na osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochrzaniło mi się. Nie ma to jak się powymądrzać, kiedy pamięć już nie ta :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rakietowy" werk 2609HA nie ma takiej blaszki :) Zatem możliwą przyczyną opisanej nieprawidłowości pracy sekundnika może być jego obluzowanie na osi.

Dokładnie. Nie ma tej blaszki. Na osi trzyma sie bardzo mocno.sprawdzałem to kilkukrotnie bo to było pierwsze na co wpadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejka sekundnika może ciasno siedzieć na osi, ale luz może być jeszcze na połączeniu blaszanej części sekundnika z tą tulejką.

Inną (mniej prawdopodobną) przyczyną może być zbyt duży luz międzyzębny na kole sekundnika. Ale to byłoby trochę dziwne, bo te zazębienia się nie zużywają w dużym stopniu. Poobserwuj pracę zazębienia, a jeśli tam nie będzie zauważalnych nieprawidłowości to pobaw się w podmianki części - o ile oczywiście czujesz się na siłach "grzebać" w mechanizmie :) Najpierw możesz podmienić sekundnik i obserwować czy problem się powtarza. Później możesz podmienić koło sekundowe wraz z osią. Części do tych werków są bardzo popularne, więc nie powinno być problemu z taka zabawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam kilka werków na dawców. Zegarek sam poskładałem . Teraz wyjąłem oś sekundnika i założyłem na nia  sekundnik i siedzi sztywno. Nie da sie łatwo obrucić wskazówkę na osi.Czy moze Kamien  w mostu uszkodzony i oś sekundnika pływa gdzie chce?ale wtedy gubiłby dokładnośc zegarek mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze Kamien  w mostu uszkodzony i oś sekundnika pływa gdzie chce?ale wtedy gubiłby dokładnośc zegarek mi sie wydaje

Wtedy to raczej doszłoby do zatrzymania mechanizmu na skutek wyzębienia kół. Po wymontowaniu osi sekundowej możesz jeszcze sprawdzić w jakim stanie jest maleńki kamień umieszczony w tulejce koła minutowego - kamień ten łożyskuje oś sekundnika od strony tarczy. Może jest on uszkodzony, albo w ogóle go nie ma :) (przy czyszczeniu łatwo go wybić i zgubić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamień jest lecz cy cały nie wiem. wygląda podobnie jak w innych zegarkach.Poskładam jeszcze raz i jesli dalej bedzie pływac  to zmienie całą oś sekundnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całą ośke sekundnika wraz z całym jej osadzeniem i o dziwo ruszyło  :) na razie  śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całą ośke sekundnika wraz z całym jej osadzeniem i o dziwo ruszyło   :) na razie  śmiga aż miło.

A teraz cały ten wyjęty zestaw zainstaluj do innego sprawnego werku, by sprawdzić, czy też działa. Ewentualnie potem pobaw się w wymianę poszczególnych części, to może ustalisz konkretną przyczynę.

Oczywiście nie zapomnij o tym napisać!

Pozornie to może strata czasu, ale tylko takimi metodami możemy nauczyć się czegoś więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslę nad tym jak  znajde sprawny balans. Jutro ma przyjechac z Polski to w sobote coś pogrzebię  i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś mam czas odpisać. Okazało się iż oś sekundnika jest grubsza  od tych z innego werku.Sam kamień też się wyrobił w mostku. Po wymianie wszystko śmiga jak należy. Nie wiem czemu wskazówka opadała ani czemu ktoś wsadził grubsze  a tym bardziej skąd to wziął ale to jedyne co zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Przmslwklt
      Cześć wszystkim!
       
      Jestem tutaj nowy, dlatego kłaniam się nisko. Mam na imię Przemek i jestem z Gliwic. Odkryłem forum jakiś czas temu, i trochę wkręciłem się w zegarki. 
       
      Dostałem od mojego dziadka niedawno zegarek, który chcę odrestaurować i doprowadzić do jak najlepszego stanu. Nie mam niestety pojęcia co to jest za model zegarka, nie ma nigdzie żadnych oznaczeń modelowych a i na necie nie udało mi mi się znaleźć tego czasomierza ani niczego co mogłoby mnie naprowadzić na jakieś oznaczenie modelowe. Sam dziadek też nie kojarzy takich detali, powiedział mi jedynie że dostał go jakieś 50 lat temu. Na boku zegarka widnieje oznaczenie "AU20.-". Wszystkie zdjęcia załączam to tego posta.
       
      Zegarek w środku wygląda jak nowy, co widać na zdjęciach, mimo to jednak nie działa - nie da się go nakręcić. Jak go dostałem to wskazówki (na zdjęciu już zdjęte) były mocno zagięte, przez co zablokowały się na jednym z indeksów i nie chciały iść dalej. W środku kręci się jakieś wahadełko (sorry, jeszcze uczę się nazewnictwa :D)
       
      Wymiary zegarka:
      Koperta:
      Wysokość/Szerokość (Bez koronki) - 34 mm
      Grubość - jakieś 3 - 4 mm.
      Szerokość Paska - 20 mm
       
      Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu co to jest za zegarek, czy może być tak że jest on złocony?
       
      Poszukuję również części do tego zegarka:
      tarczy, dokładnie takiej samej jak na zdjęciu, szkiełka, oryginalnego albo zamiennika. Jeżeli ktoś ma, lub kojarzy kto może mieć, to proszę o kontakt
       
      Wszelkie rady, przemyślenia z Waszej strony jak najbardziej pożądane.




    • Przez ewa_942
      Witam,
      szukam zegarmistrza na śląsku Gliwice, Katowice i okolice chodzi oczywiście o naprawę starych rosyjskich zegarków
       
       
    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez Pietias
      Fragment katalogu, prawdopodobnie z końca lat 60.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.