Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Basel 2014: Rolex Cellini Time, Date i Dual Time

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem filozofię firmy, kanony, klasyka itp, ale trzymanie się wciąż tych samych starych rozwiązań traktuję w niektórych przypadkach jak trzymanie się płotu przez pijanego.

Zresztą nie wszystko musi mi się podobać, a akurat te modele raczej nie są kierowane do klientów takich jak ja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma swoją grupę odbiorców, którym podoba się ich stylistyka. Idą sprawdzoną drogą, dla wielu po prostu ponadczasową i sprzedają zegarki w ogromnych ilościach. Po co zmieniać coś, co przynosi świetne dochody.

A że nie każdemu to się podoba - to normalne. Mają swój target, któremu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie poczytać, że komuś jednak się te zegarki naprawdę podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne. Rolex zrobił ładny zegarek. Tym bardziej niewiarygodne, że aż trzy ładne zegarki popełnił, a przez tyle lat się nie dało.

Czytam, że cena też ładna....


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także zegarki się podobają, są bardzo starannie zaprojektowane, zachowują klimat starych Cellini i jednocześnie dodają wysmakowaną nowoczesność. Duży plus także za rozmiar 39mm. Dla większości współczesnych użytkowników 36mm było by za mało a 41 zdecydowanie za dużo.

Co do pełnych dekielków, faktycznie w takich zegarkach przydałyby się przeszklone. Ale widocznie producent uznał, że nie musi się aż tak wysilać a pozycja marki jest tak wysoka, że to czy będą miały przeszklone czy też pełne dekle nie zaważy znacząco na decyzji o zakupie bądź nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem na tak , wreszcie linia Cellini ma szansę zostać "pełnoprawnym" zegarkiem Rolex , a nie jakimś takim na siłę dorobionym wzorem , żeby nie było braku garniturowca w kolekcji

a na żywo też się ładnie prezentują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczki, BAJKA!

 

I mój staruszek "rzeźbiarz" ma wreszcie godne następstwo!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek, firma Rolex ma pewne przyzwyczajenia - widziałeś Rolka z odkrytym deklem?

post-63200-0-94368300-1397221014_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom_tom

 

Masz może jeszcze drugą stronę tego medalu?


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-63200-0-63409600-1397223351.jpg

To Rolex Cellini Prince, jest troche wariantow (biale zloto, rozne tarcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten zegarek, przyznam że o nim zapomniałem, ale jest to wyjątek potwierdzający regułę ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszedłem na zwykłego internetowego lamusa z onetu ;) Dzięki za sprostowanie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - a ja nic nie zrozumielem... :wacko:

 

A tak na powaznie - coz... rowniez jestem lekko zasmucony faktem, ze dekiel nawet w tych modelach pelny i to DO BÓLU!!!!!... ale co tam - i tak nosi sie tarcza do gory :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tych zdjęć jednak muszę stwierdzić, że Date także mi sie podoba :-)

post-61776-1397285136,0152_thumb.jpg

post-61776-1397285144,1969_thumb.jpg

post-61776-1397285154,2067_thumb.jpg

 

Wygląda naprawdę zabójczo. Trzeba bedzie przymierzyć :-)

Dekiel to niestety rozczarowanie. Żeby chociaż fajny grawer, już nie mówię przeszklony. No ale jak kolega napisał i tak nosi się tarczą do góry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko Dual Time...

No i dobrze, że nie ma w stali - bo bym nie kupił... a w złocie... też nie... na razie (mam nadzieję). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku w Galerii Mokotów w Wawie mają być dopiero na jesieni. Cena za Date'a to ok. 62 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zegarki. 

Design jak to u Rolexa totalnie archaiczny i nudnawy ale dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to, że znalazłeś ofertę z USA nic nie znaczy - porównaj ceny katalogowe.

 

Saxonia w automacie kosztuje katalogowo 21 500 euro - dużo więcej od Rolexa Time (12 500 euro):

http://www.thewatchquote.com/A-Lange-Sohne-380-026-PdN.htm

 

Ma ktoś list price Patka dla porównania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A tak na powaznie - coz... rowniez jestem lekko zasmucony faktem, ze dekiel nawet w tych modelach pelny i to DO BÓLU!!!!!... ale co tam - i tak nosi sie tarcza do gory :P;)

 

Dekiel to niestety rozczarowanie. Żeby chociaż fajny grawer, już nie mówię przeszklony. No ale jak kolega napisał i tak nosi się tarczą do góry :-)

 

Hmmm, w innym temacie o zegarkach firmy Rolex przeczytałem, że fani rzeczonej firmy nie potrzebują porządnego dekorowania werku, bo kaliber Roleksa to tzw. wół roboczy. Jak stwierdzili… ma działać i tyle. W tym wątku dość często pojawia się uwaga odnośnie braku przeszklenia w deklu. Myślę, że Rolex nie ma się czym chwalić dlatego dekiel jest pełny. Mogliby np. wzorem Vacherona (Overseas) zadbać chociaż o ładne dekorowanie dekla. Co do designu nowych Cellini, zegarki te uważam za krok w dobrym kierunku. Jest jakiś postęp w odniesieniu do poprzedników z kolekcji choć kształt koperty zbliżony do tonneau bardziej mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

to, że znalazłeś ofertę z USA nic nie znaczy - porównaj ceny katalogowe.

 

Saxonia w automacie kosztuje katalogowo 21 500 euro - dużo więcej od Rolexa Time (12 500 euro):

http://www.thewatchquote.com/A-Lange-Sohne-380-026-PdN.htm

Ok. Zobaczymy za kilka lat jak będą kształtować się ceny transakcyjne Cellini. Mam nadzieję, że sporo poniżej 12500 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczymy za kilka lat jak będą kształtować się ceny transakcyjne Cellini. Mam nadzieję, że sporo poniżej 12500 euro.

Może być ciężko - raz, że Patki i Rolexy to najmniej "przeceniane" marki - najtrudniej kupić z rabatem, to jeszcze cały czas ceny idą w górę. To cudeńko ma tak jak cellini 39 mm i w białym złocie kosztuje ok 30 000 euro. Stąd używki super trzymają cenę, a niekiedy nawet ich ceny idą w górę:

Patek-Philippe-5227-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.